print header

בעלי חיים נדירים הנראים כמו חייזריםהעולם מלא ביצורים מוזרים ומפחידים, אבל כל אחד מהם בא לשרת מטרה אקולוגית והם מרתקים בזכות עצמם.

הסלמנדרה הענקית הסינית

הסלמנדרה הענקית הסינית יכולה לצמוח ולהגיע ל-180 סנטימטר
.  החיה המפלצתית הזו חיה מתחת למרפסות של אנשים! בטוח הייתם שמחים להיתקל באחת בבוקר עם הקפה. למרות שנדיר מאוד למצוא אוכלוסיות שלמות של מין זה, הם אינם נמצאים בסכנת הכחדה, אבל תיעוד של פרטים בודדים שהתגלו מעיד על הצטמקות גודלם הפיזי, לעומת גודלם לפני עשרות שנים.
בעלי חיים יוצאי דופן, חיות מוזרות, סלמנדרה ענקית, סלמנדרה ענקית סינית
 
סרטן קוקוס ענק
 זה לא פוטושופ. זו לא מתיחה. זהו סרטן ענק על פח אשפה. סרטני ענק אלו חיים על איים באוקיינוס השקט. סרטני הקוקוס אינם נמצאים בסכנת הכחדה, אך הם מצויים בסיכון בגלל הרס של בתי הגידול הטרופיים. במלחמת העולם השנייה, חיילים אמריקאים, שהוצבו בזירת האוקיינוס השקט, כתבו הביתה מכתבים, עם סיפורים על איים שלמים המכוסים בסרטני הקוקוס הענקים. סרטנים אלה יכולים לפצח אגוז קוקוס במכה אחת, אבל הם בדרך כלל איטיים מדי מכדי להיות מסוכנים לבני אדם. ילדים יכולים לעבור בשעות אחר הצהריים, ליד גזעי העצים ולצפות בסרטנים הללו מפצחים את הקוקוס על הקרקע.
בעלי חיים יוצאי דופן, חיות מוזרות, סרטן קוקוס, סרטן קוקוס ענק
 
ארנב אנגורה
היצור הפלומתי הזה נראה כמו ניסוי מדעי, או מוטציה של חתול. אבל זה רק ארנב. ארנבים אלו היו פופולריים במיוחד במאות ה-17 וה-18, בקרב האצולה האירופית כחיות מחמד. את צורתם הרכיבו מזנים שונים של חיות עפ"י בקשת אנשי האצולה.
בעלי חיים יוצאי דופן, חיות מוזרות, ארנב אנגורה, ארנב ענק
 
צב-ים ענק עם שריון רך
לצב ים ענק זה יש שריון רך, ומבט יוצא דופן שמשווה לו פנים של חייזר, זהו אחד ממיני הצבים הנדירים והמוזרים ביותר. האמת היא שהם לא ממש צבי ים, הם אמנם חיים בקרבת מים, אבל מתוקים, בסמוך לנחלים ואגמים, בתוך האדמה. הצבים יכולים להגיע למימדי ענק, ולעתים קרובות גם מעל שני מטרים. מרבית אוכלוסיית צבים זו חיה בקמבודיה, אבל גם שם הם נדירים מאוד.
בעלי חיים יוצאי דופן, חיות מוזרות, צב-ים ענק, צב ים ענק, צב ים עם שריון רך
 
חפרפת אף-כוכב
חפרפרת אף-כוכב היא יצור שורד, היא מסוגלת לעמוד בתנאי קור קשים, ולחפור בקלות מבעד לקרח כדי לבנות את ביתה ולמצוא מזון. איזור הגידול שלה הוא קנדה והחלק הצפון-מזרחי של ארצות הברית. החפרפרת אוכלת בעיקר צדפות, חלזונות, מכרסמים קטנים ותולעים. גודלה הוא בערך כגודל של כף יד, אבל את  22 הזרועות היוצאות מאפה קשה לפספס. תפקידן העיקרי של הזרועות הוא במציאת מזון.
בעלי חיים יוצאי דופן, חיות מוזרות, חפרפרת, חפרפרת אף-כוכב
 
דגים המטפסים
המדענים היו בהלם כשהתגלו זני דגים עם "ידיים", לאחרונה נמצא באיזורים נידחים בוונצואלה זן חדש של שמפמנונים, אשר ממש מטפס על סלעים!. לדגים אלו סנפירים מיוחדים, המשמשים כידיים העוזרות בשעה שהוא מטפס על סלעים, קירות ומשטחים אחרים. דג זה נדיר מאוד, והתצפיות האחרונות התרחשו לאחר עשרים שנה של מחקר. יש באמת מספר יצורים המכונים 'דגים עם ידיים-רגליים', אבל לא מדובר בדגים אמיתיים, בניגוד לשפמנון המטפס.
בעלי חיים יוצאי דופן, חיות מוזרות, דג מטפס, דג נדיר
 
דג החכאי
החכאים ניכרים בבליטה מוארכת, דמוית חכה, היוצאת מראשם. בליטה זו, משמשת כפיתיון עבור הטרף של החכאים, והיא זו שהקנתה להם את שמם. צורתם של חלק מהחכאים מאפשרת להם להשתלב בסביבתם, ומעניקה להם אלמנט הסוואה.
הנקבות של החכאים גדולות לעתים באופן ניכר מהזכרים. במינים אלו הזכר יכול להיות קטן פי שישה ויותר מהנקבה, וגודלו לא עולה על מספר מילימטרים. בשעה שהוא הופך לבוגר, מערכת העיכול שלו מתנוונת והוא נמשך לנקבה באמצעות חוש הריח. הזכר נושך את עורה של הנקבה ומשחרר אנזים שמאפשר לו להתמזג עמה ולחיות בתוכה כטפיל. במשך הזמן רוב גופו של הזכר מתנוון ורק אשכיו ממשיכים לתפקד. החכאי הוא דג מים עמוקים, המצוי בסכנת הכחדה.
בעלי חיים יוצאי דופן, חיות מוזרות, חכאי, חכאים, דג נדיר
 
קנדירו
קנדירו הוא דג מים מתוקים, המצוי בנהר האמזונאס. בקרב המקומיים הוא נחשב לדג מאיים אפילו יותר מהפיראנה. הדג גדל לאורך של סנטימטרים בודדים וצורתו כצלופח, כך שבמים העכורים של האמזונאס כמעט בלתי אפשרי לראותו. הקנדירו הוא טפיל; הוא שוחה אל חלל הזימים של דגים אחרים, מעמיד דורבן הנמצא מתחת לראשו וניזון מהדם שבזימים. מסיבה זו הוא גם קרוי "הדג הערפדי של ברזיל".
פחד המקומיים ממנו נובע מהעובדה שהוא נמשך לשתן ולדם, ואם אדם מתרחץ במים עירום, או אפילו עם בגדים לא צמודים מספיק, ישחה הדג לתוך פתח גוף כלשהו (פי הטבעת או הנרתיק, וייתכן שבמקרה שהדג קטן מספיק גם פתח הפין), שם הוא יעמיד את דורבנו וייזון מהדם ורקמות הגוף כמו שיעשה בזימי דג אחר. כדי להסיר את הדג דרושה ברוב המקרים התערבות כירורגית. מוסר ההשכל של הסיפור: לא להשתין באמזונס
.
בעלי חיים יוצאי דופן, חיות מוזרות, קנדירו, דג נדיר
 
מכשפת הים
מכשפת הים – תולעת הים היא אחד היצורים הדוחים באוקיינוס השקט. לתולעת יש מנגנון הגנה יעיל אך מגעיל - כאשר היא מותקפת היא נוטפת מסה של ריר קטלני מן הנקבוביות הרבות שלה, שאופף את הטורף שלה עד למותו. לעיתים קורה שבזמן ההתגוננות מהטורף שלה היא פוגעת בעצמה ע"י הסתבכות של גופה במעטה הריר, ללא סיכוי להשתחרר עד למוות.
בעלי חיים יוצאי דופן, חיות מוזרות, מכשפת ים, תולעת ים, דג נדיר
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.