print header

9 תחזיות מוזרות שעשויות להתגשם

העולם צועד קדימה והתחזית של מחר יכולה בקלות להיהפך למציאות של היום. עוד לפני שנשים לב פתאום יתהלכו ביננו רובוטים ומסעות בזמן יוצעו במשרדי נסיעות, דובי צעצוע יחלקו איתנו גם את הסיפורים שלהם ואם נרצה לשלוף זיכרון מהמוח, נוכל פשוט לפתוח תיקייה במחשב. העתיד כבר כאן, אתם מוכנים? הנה 9 תחזיות מוזרות שעשויות להתגשם...

כוחות עליוניים יצילו את העולם מהשמדה

נזירים טיבטים טוענים כי העולם לא יושמד בסוף שנת 2012, כפי ששבט בני המאיה חזו. לטענתם, כוחות אלוהים טבעיים יסתכלו עלינו מלמעלה ויתערבו ברגע האמת. לפי הנזירים, גורלו של העולם הוא לא להיכחד, אלא להיות מוגדר מחדש. הם צופים כי לאחר "טריפת הקלפים", תחום הטכנולוגיה והמדעים יילמד בתחום הרוחניות.

תחזיות מוזרות מהעתיד

מקור: Peter Tuthill, University of Sydney

 

שבבי מוח

בדו"ח שפורסם על ידי משרד ההגנה בארה"ב נטען כי עד שנת 2035 "שבבי מידע" יוכלו להיות מושתלים ישירות למוח. השבבים יאפשרו למדינה לעקוב אחרי עבריינים וארגוני טרור וישמשו כדי להפעיל קבוצה של אנשים יחד.

תחזיות מוזרות מהעתיד

מקור: www.desyre.eu

 


הורדת המוח למחשב

איאן פירסון, פוטוריסט בריטי מוביל אומר כי בתוך פחות מ-50 שנים טכנולוגיית המחשב תהייה כל כך חזקה ומשוכללת עד שניתן יהיה להוריד את המוח למחשב כקובץ. לטענתו, הדבר יהיה אפשרי לאנשים עשירים עד שנת 2050, ואילו מי שלא יוכל להרשות לעצמו ייאלץ להמתין עד 2075 או 2080.

תחזיות מוזרות מהעתיד

מקור: לא ידוע

 

גלימה בלתי נראית

לדברי מדענים, גלימות בלתי נראות הן לא סתם דבר אפשרי, אלא שהם במרחק מספר שנים ליצירתן. לדברי קבוצת חוקרים מאוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, כבר קיים החומר שיכול לכופף אור סביב אובייקטים, כדי להפוך אותם לבלתי נראים. לטענתם, הגלימה תהיה מבוססת על metamaterials - מבנים זעירים שקטנים יותר מאורך הגל של האור. אלה, לא ישתקפו אלא ישברו במגע עם האובייקט ויבנו מחדש מהצד השני, מה שידמה אפקט של שקיפות. עד כה, הטכנולוגיה עובדת רק ברמה המיקרוסקופית והיא דו מימדית בלבד.

תחזיות מוזרות מהעתיד

מקור: לא ידוע

 
המין האנושי יתפצל לשני מינים
תחזיות מוזרות מהעתיד

התיאורטיקן האבולוציוני, אוליבר קארי, צופה כי בעוד מאה אלף שנים מהיום, המין האנושי יתפצל לשני מינים נפרדים. הקבוצה הראשונה, לטענתו, תכלול אנשים חכמים, בריאים ואטרקטיביים בעוד שמכוערים ומטומטמים, שייראו כמו ייצורים משונים, ישתייכו לקבוצה השנייה. על פי התחזית, קארי סובר כי הגברים בקבוצה הראשונה ייראו אתלטיים, עם תווי פנים סימטריות, קול עמוק ואיברי מין גדולים, בעוד נשים יפתחו עור בריא ונטול שיער, שדיים חצופים, עיניים גדולות ושיער מבריק.

 

רובוט דיקטטור

מומחי טכנולוגיה ופוטוריסטים טוענים שרובוטים ואינטיליגנציה מלאכותית עתידים להפוך לחלק מקובל ובלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו. על פי התחזית של המחלקה לעתידנות בחברת טלקום הבריטית, העולם יכול להיות תחת שליטתו של רובוט רודן עד 2021.

תחזיות מוזרות מהעתיד

מקור: Cyborg transformer robot man soldier warrior

 

אהבה רובוטית

חוקר הבינה המלאכותית, דיוויד לוי, צופה כי עד שנת 2050 נייצר רובוטים כל כך מציאותיים ומעורבים במציאות היום-יומית ובמגוון הרגשות והתבוניות האנושית עד כדי כך שנוכל להרגיש אינטימיים איתם. לטענתו, חלק מאיתנו אפילו יתחתנו עם רובוטים. הוא אף מרחיק לכת בתחזית וצופה כי מדינת מסצ'וסטס בארה"ב, תהיה הראשונה להכשיר סוג כזה של נישואים.

תחזיות מוזרות מהעתיד

מקור: http://www.inspirefirst.com

 

הנדסה גנטית של דובי

הפונקציה של דובי צעצוע כמאזינים אילמים ושומרי סודות, עומד להתערער בקרוב. תחזית נוספת שמגיעה מהמחלקה לעתידנות בחברת טלקום הבריטית, קובעת כי עד שנת 2038 נוכל לראות את הדובי החי הראשון שפותח באמצעות הנדסה גנטית.

תחזיות מוזרות מהעתיד

מקור: http://www.trulygraphics.com

 

נסיעה בזמן

רק בגלל שנסיעה בזמן לא נראית אפשרית, לא אומר שהיא בלתי אפשרית, כך טוענים פיזיקאים רבים. לטענתם, באופן תיאורטי, נסיעה בזמן אפשרית, לפחות לכיוון אחד - העתיד, בהתאמה לתיאורייה המפורסמת של איינשטיין: E = mc². פיזיקאים אחרים כמו למשל הפרופסור אירינה ארפבה וד"ר איגור וולוויץ', פיזיקאים מתמטיים בסטקלוב, המכון למתמטיקה במוסקבה, לא פוסלים את האפשרות לנסוע גם לעבר. השניים טוענים כי הניסוי הגדול ב-CERN, המרכז האירופאי לחלקיקים פיזיקליים ליד ז'נבה בשוויץ, עשוי לחשוף את מכונת הזמן הראשונה.

תחזיות מוזרות מהעתיד

מקור: לא ידוע

 

מקור תמונות: http://badcontrol.net

ליקטה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.