print header

המטפל משיב: על הפנטזיות המיניות שלנו

ד"ר יששכר רוטרי

הכותב הוא יועץ, סקסולוג, מטפל זוגי ומיני, מגשר ומרצה מוסמך בתחום המיניות, הזוגיות ושיקום האהבה ובעל ניסיון של 30 שנה בתחומו.

כמה הגדרות:

* פנטזיות מיניות הן אוסף של מחשבות ודמיונות השזורים בסיפור מיני, דמיוני ומרגש כאמצעי יעיל לשיפור העינוג העצמי, או בעת המשגל, לצורך השגת האורגזמה.

* משאלות לב הן אוסף של ציפיות לפעילויות מיניות המתוכננות להתגשם כחלק מהרפרטואר המיני העתידי והאפשרי, מטרתן היא ריגוש מיני.

* יתרונן של הפנטזיות על פני המשאלות הוא שאין להן גבולות, או מגבלות. ניתן להשתמש בהן ככל שנחפוץ, וממילא  אין הכוונה, או היכולת להגשימן.

זאת ועוד, דמיון, מחשבות וחלומות מיניים מעשירים ומרחיבים את דעתו של האדם ואף מענגים אותו, אין הגבלות! כי אין משטרת מחשבות, וכאמור הם לא מיועדים להתממש.

חשוב להדגיש כי הפנטזיות המיניות תורמות לאלו שסובלים משיעמום מיני, לאלו שאין להם בני זוג זמינים, או שבני הזוג שלהם אינם רוצים בהם כשותפים לפעילות מינית. הפנטזיות המיניות יעילות במיוחד לגברים הסובלים מפליטה מעוכבת בעת המשגל, וכן לנשים המתקשות לחוות אורגזמות. חשוב לדעת!  הגשמתן של הפנטזיות המיניות מובילות לאיבוד ערכן כאמצעי יעיל לריגוש המיני.

משחר ההיסטוריה של התרבות האנושית חיפשו בני אדם אמצעים להגביר את הריגוש המיני, כאמצעי לשיפור העונג המיני. אצל גברים בסביבות גיל 50 (אצל חלקם עוד קודם לכן) מתגלים כבר הליקויים הראשוניים (השיגרתיים) בתפקוד המיני כגון: ירידה בתשוקה המינית והריגוש המיני, קשיים בתפקוד הזיקפתי, פליטה מעוכבת, אורגזמה חלשה ועוד. מטופלים אומרים לי: "זה כבר לא מה שהיה..."

נכון! אז הייתם בני 20-30 וכיום אתם בגיל 50 -60, עברו 30 שנים, ומשהו השתנה מאז...

אז מה עושים? יש כאלו שמנסים לממש משאלות לב! חלקם מחפשים בנות זוג חדשות ובעיקר צעירות, על מנת לבדוק את כושרם, בעיקר להתרגש וכן - אף להשוויץ בחברתן. ואילו האחרים מתאמים טיפול מיני אצל סקסולוג, חלקם הולכים לחנויות לאביזרי מין, ואילו האחרים (הנועזים) מתנסים בחילופי זוגות (פעילות מינית שעשויה להתאים רק לחלק קטן מן האוכלוסיה) ומחפשים שם את ישועתם.

כאמור אחת ממשאלות הלב הרווחות אצל גברים מבוגרים היא קשר רומנטי עם צעירות. אכן פער גילאיים של 20 שנים ומעלה עשוי לחולל ניסים אצל המבוגר מבין השניים. הוא מתבטא בתגבור התשוקה המינית וגם בתיפקודים המיניים. הואיל ומשאלה זו אינה רלוונטית לרוב האוכלוסיה, או אפשרית,  הו אז הם מסתפקים בנערות ליווי צעירות, ביצאניות צמרת, וכן גם בנערי ליווי עבור נשים מבוגרות (מיעוט שבמיעוט). ומה עם האחרים שאינם "נועזים", או שהפעילויות  הללו אינן מתאימות להם - מה נותר להם?? הפנטזיות המיניות, כאשר הכלי הזמין ביותר לפעילות זו הוא כמובן אתרי הפורנוגרפיה באינטרנט. מקרי אונס רבים יכלו להימנע, לו ידע האנס הפוטנציאלי להמיר משאלות לב בפנטזיות מיניות, הו אז פעילותו הייתה משתמרת בחיק המציאות הוירטואלית בלבד. פעילות זו מכונה עידון (סובלימציה).

על מה אנשים מפנטזים? על הכל! אין הגבלות.

בטיפול פסיכולוגי ניתן לתהות על אישיותו האמיתית של האדם, ע"פ: הזיותיו, דמיונותיו וחלומותיו, בבחינת: "אמור לי על מה אתה מפנטז ואומר לך מי אתה". בעיקרון, בני אדם מפנטזים על אירועים המרגשים אותם מינית ואסורים להגשמה, או בלתי אפשרי להגשימם.

לפניכם מספר דוגמאות: גברים מחפשי ריגושים מיניים מפנטזים על אורגיות מיניות, או על סאדו/מאזו, על חילופי זוגות, או על אשתו של החבר הטוב ביותר, ואפילו על נשים מהחוג המשפחתי הקרוב. אחרים המצויידים בפין קטן מפנטזים שיש להם פין גדול ולא מציאותי (כפי שהם ראו בסרטי סקס).

נשים מפנטזות באופן שונה מגברים. אצלן הדגש יהיה (בד"כ) על אובייקט מיני בהקשר לאירוע רומנטי, אירוטי ומרגש. ישנם גברים (נשים במיעוט), המתקשים לממש משגל, אם לא צפו לפני כן בחומר אירוטי, או פורנוגרפי, וכל זאת על מנת ליצור את תחושת הריגוש המיני בעבורם.

ישנם  גברים הזקוקים לקו האירוטי - על מנת לשמוע קול נשי רך ומגרה ליצירת הריגוש המיני בעת האוננות. אגב, גם נשים מושפעות מקול גברי עמוק וחם, אך בנסיבות אחרות.

כאמור אחת ההנאות בקרב ציבור מסוים (לרוב מהמעמד הגבוה) היא חילופי זוגות או הכנסת צלע נוספת ( בד"כ אשה) למערכת יחסי המין שלהם. לדעתם זו ערובה כנגד בגידות, כי אין מה להסתיר או לפחד מהתגובה של הצד השני. ההנאה שלהם היא כפולה - הנאה מינית עם בן/ת זוג חדש/ה, ולא פחות חשוב, תחושת הקנאה בצפייה בבת הזוג בשעת המעשה, שעשויה להתהפך ולשמש לריגוש מיני עז ביותר, כלומר: "להפוך את הלימון ללימונדה".

על מנת למנוע אי הבנות  - אין בכתבה זו משום המלצה על מימוש משאלות לב. מאידך, יש המלצה על שימוש בפנטזיות מיניות לצורך תגבור הריגוש המיני, כך מתוגברת ההנאה ביחסי המין או בעינוג המיני העצמי (אוננות).

ואולי החשוב ביותר! בשימוש בפנטזיות מיניות ניתן להימנע מהצורך של "רעייה בשדות זרים". ושוב:  פנטזיה שהפכה למשאלת לב, וגם נעשה בה שימוש, מאבדת את ערכה כפנטזיה. היא לא תרגש יותר. 

 

מספר חרוזים להנאתכם מתוך סיפרי "פנטזיה בכחול":

 

פנטזיה מחורזת של נשים:

"מוזמנת לנשף של אנשי שגרירות,

לבושה בשמלה, עם שסע וחוט,

רוקדת, מסוחררת, עם כבוד השגריר,

 

 

 

הוא חופן קימורי, ונצמד לחריר."

 

פנטזיה מחורזת של גברים:

"הלואי שאראה את אישתי מאוננת,

כיצד מתגרה גברת מהוגנת,

בשיא תשוקתה מדברת אלי:

בוא אלי אהובי ותחפון את שדיי."

 

 

Photos: photostock, nuttakit

 

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.