print header

מדריך שימוש בילקוט הדיגיטלי של מט"ח

הילדים שלכם שכחו את ספרי הלימוד בבית הספר ואין להם איך להכין שיעורים או ללמוד למבחן? הם צריכים תרגול נקודתי בנושא מסוים או שאתם רוצים למצוא עבורם פעילויות חינוכיות מעשירות ממקור אמין ומוסמך? בדיוק במצבים שכאלה ניתן להשתמש בילקוט הדיגיטלי של מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית), כלי חינמי ופשוט שמומלץ שתשקיעו כמה דקות בהיכרות איתו ועם כל מה שהוא מציע להורים ולילדים. כדי להשתמש בו אתם צריכים בסך הכל את קוד המשתמש וסיסמת ההזדהות של ילדיכם למערכת של משרד החינוך. אם תתקשו לעשות זאת, ניתן להיעזר במידע שבמדריך הבא. בבתי ספר רבים עושים בכלי הזה שימוש קבוע, אך יכול להיות שאתם לא הכרתם אותו לעומק ואת כל מה שהוא מכיל עד היום...
 

אופן השימוש בילקוט הדיגיטלי:

בשלב הראשון יש ללחוץ כאן או על כל אחת מהתמונות בכתבה ואז ללחוץ על תיבת "הזדהות משרד החינוך" שבה מופיעה תמונת ינשוף קטנה. לאחר שתזדהו בהצלחה, תועברו לעמוד הראשי באתר הילקוט הדיגיטלי האישי של הילדים שלכם. אם בית הספר שלהם עושה שימוש במערכת, תוכלו לראות את מצב המשימות שהם קיבלו מהמורים שלהם. אם תגללו את המסך לצד שמאל תוכלו גם לראות תכנים מעשירים שונים בנושאים כלליים ואקטואליים, קוביות צבעוניות עבור מעבר לפורטלים של מקצועות שונים עליהם נרחיב בהמשך ועוד. בחלקו הימני של העמוד תראו תפריט צדדי שבו שני לחצני מעבר מהיר לחלקים מרכזיים בילקוט, "הספרים שלי" ו"הקורסים שלי" (מסומנים באדום).
 
מדריך שימוש בילקוט הדיגיטלי: עמוד הבית של הילקוט
לחיצה על הספרים שלי תעביר אתכם או את הילדים שלכם לאזור ספרי הלימוד באתר שמחולק ל-2 חלקים עיקריים. בחלק "הספרים שלי" יופיעו ספרי הלימוד שהם חלק מתוכנית הלימודים שלהם ומשוייכים על ידי בית הספר בו הם לומדים. שימו לב שלא בהכרח כל ספרי הלימוד של ילדיכם יופיעו כאן בשל סיבות טכניות או זכויות יוצרים. אם אתם לא מוצאים משהו שתואם לצרכים שלכם בחלק זה, לחצו על "כל ספרי הלימוד בכותר" ותועברו לעמוד הספרייה המלאה של הילקוט.
מדריך שימוש בילקוט הדיגיטלי: אזור "הספרים שלי"
בעמוד הספרייה ניתן לחפש ספרים לפי שם בשורת החיפוש העליונה ולהגדיר את תצוגת הספרים בהתאם לרמת החומר מכיתה א עד י"ב,  למקצוע ולשפה העברית או הערבית. שימו לב שליד חלק מהספרים מופע סימן של מנעול, בכותרים אלו אין למשתמש של ילדיכם הרשאה לצפות, אך אם אתם חושבים שיש צורך בכך, יכול להיות שצוות בית הספר יוכל לעזור ובמקרים אחרים ניתן לרכוש גישה לספרים הללו. 
מדריך שימוש בילקוט הדיגיטלי: ממשק הספרייה
בתפריט הצד של הילקוט הדיגיטלי ניתן גם לראות את לחצן "המאגר" שמוביל אתכם לעמוד עם מבחר גדול של תרגולים, דפי עבודה, שאלות, הסברים ומשחקים קלילים. אם ההסברים והתרגולים שבספרי הלימוד לא עוזרים לילדים שלכם להתמודד בהצלחה עם נושא מסוים במקצוע כזה או אחר, יכול מאוד להיות שתמצאו כאן את הפתרון שיסייע להם.
מדריך שימוש בילקוט הדיגיטלי: ממשק המאגר
כאמור, מעמוד הבית של הילקוט הדיגיטלי ומתפריטי הצד השונים ניתן להגיע לעמודים רבים שהם מעין "פורטלים" המוקדשים למקצועות לימוד מרכזיים. כאן ניתן לעבור בקלות לספרי לימוד במקצועות האלו עבור כיתות שונות, לקרוא תכנים מעשירים הקשורים לעולמות התוכן של המקצוע, לצפות בחומרי עזר כמו ספר תנ"ך מלא ומנוקד, להתנסות בציור שברים כצורות ועוד.
מדריך שימוש בילקוט הדיגיטלי: פורטל היסטוריה

לסיכום, בילקוט הדיגיטלי יש הרבה יותר תכנים מעשירים, ספרים ותרגולים משאולי הכרתם עד היום, ומדובר בכלי חינוכי שיכול לעזור מאוד לילדים שלכם ולכם. במקרים רבים הוא יכול למנוע הרבה כאב ראש וגם להפוך את הלמידה של ילדיכם למהנה יותר, אז בהחלט כדאי לנסות לעשות בו שימוש רב ולספר עליו להורים נוספים שאולי לא מכירים אותו.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.