print header

15 תמונות נבחרות מתחרות צילום האקסטרים של רד בול

יש אנשים שממש מכורים לאקסטרים – לאדרנלין ולחיים על הקצה שממריצים את הדופק עד לרמה שמרגיש כאילו הלב הולך להתפוצץ. אותם אנשים אומרים שדווקא ברגעים שבהם הם עוסקים בפעילויות אקסטרים, אז הם מרגישים הכי בחיים, ואחרי שתראו את 15 התמונות הבאות אתם תבינו שבהחלט יש משהו במה שהם אומרים. כל אחת מהתמונות האלה מציגה רגע מדהים שיתכן כי תתקשו לדמיין את עצמכם בתוכו, אך בהחלט תוכלו להעריך את כמות הרגש, העוצמה והחיים שנעוצים בו. 
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. צלם: Jean-Baptiste Liautard

תחרות צילום אקסטרים: רוכב אופניים קופץ בין 2 תלים ומסביבו עשן
"היה לנו הרבה מזל משום שהתלוו אלינו חברים טובים שהבעירו עבורנו אש בלילה וכיוונו את העשן כפי שהיינו צריכים עבור התמונה. העבודה הקשה ביותר עם זאת הייתה של ג'רמי, הבחור על האופניים, משום שהוא היה צריך לנסוע במסלול בחשכה מוחלטת. אחרי מספר ניסיונות הצלחנו לייצר את התמונה הזו, שנראית בדיוק כפי שדמיינתי שתהיה, וזו תחושה נפלאה – לראות את התמונה שתכננתי קמה לתחייה על מסך המצלמה."

2. צלם: Lorenz Holder

תחרות צילום אקסטרים: איש רוכב על סקייטבורד בתוך ויאודקט
"הוויאודקט הזה שבדרום אנגליה נראה שונה לחלוטין כשמסתכלים עליו מלמטה, כשהקשתות שבו יוצרות מראות שיגרמו לכם לא להאמין לעיניכם. לפתע אתם נכנסים למקום שבקלות היה יכול להיכלל בסרט "התחלה" (Inception). הקשתות יוצרות סביבה סוריאליסטית מאוד כשמצלמים אותן, וקשה להבין האם מסתכלים למעלה או למטה. העובדה הזו הדהימה אותי, וזה היה נראה לי מקום מושלם לרכיבה על סקייטבורד."

3. צלם: Denis Klero

תחרות צילום אקסטרים: איש עם אופניים קפוא באוויר
"בשנה האחרונה נראה כי ברגע שהתחיל לרדת שלג, הקהילות השונות במדיות החברתיות התמלאו בהתרגשות ושיתפו סרטונים ותמונות של הפתיתים הראשונים של השנה. לא רציתי לפספס את הטרנד הזה וכדי למשוך את תשומת הלב של הרשתות החברתיות הייתי צריך משהו שיגרום לאנשים לעצור ולבהות למשך כמה רגעים. כך יצרתי את הרעיון לפיתוח סדרות של 3 תמונות ראשיות עם כמה תמונות עוקבות מפורטות יותר, שהיו קשורות בצורה ויזואלית לרעיונות של רד בול ואקסטרים. התמונה הזו היא אחת מהן."

4. צלם: Baptiste Fauchille

תחרות צילום אקסטרים: צילום ממעל של איש רוכב על אופניים במשטח החלקה
"אני זוכר שהחום היה מטורף כפי שלא היה מעולם באזור. כשהגעתי וראיתי את השטח, המחשבה הראשונה שהייתה בראשי היא לצלם וידאו מלמעלה עם רחפן. לפתע קלטתי ששטח ההחלקה ממש נקי – בלי אבק ובלי גרפיטי. הצלחתי לתפוס תמונה של רוכב, והצל שלו יצא ממש טוב.

5. צלם: Alexander Wick

תחרות צילום אקסטרים: 3 אנשים שוכבים על צוק עם ציוד לטיפוס הרים
"הלכתי לטפס על הרים יחד עם הבנים שלי בחוף המערבי של ארה"ב. כמובן שפארק יוסמיטי הוא מקום שחובה לבקר, אז בחנו את יכולות הטיפוס האירופאיות העדינות שלנו על אל קפיטן. זה טיפוס שחלמתי עליו במשך לא מעט זמן."

6. צלם: Philip Platzer

תחרות צילום אקסטרים: איש מתנדנד על נדנדה שקשורה לכדור פורח
"השתתפתי בפרויקט מטורף בשנת 2016 בשם "Megaswing" עם צוות צניחה של רד בול. ידעתי שזה יהיה קשה – שני בלונים פורחים, אחד עם חבל ארוך שמחובר אליו ואחד אחר שממנו צריך לקפוץ עם נדנדה."

7. צלם: Laurence Crossman-Emms

תחרות צילום אקסטרים: רוכב אופניים עובר דרך שלולית בוץ
"הקונספט הזה תמיד היה בחלק האחורי של הראש שלי, אך מציאת המיקום ותנאי מזג האוויר המושלמים הייתה משימה קשה. עם זאת, בסופו של דבר מצאתי את היום המושלם הזה, ואתם לא תנחשו איך מגיבים מים כשפוגעים בהם בעוצמה חזקה כל כך – התוצאה לפעמים הרבה יותר מרשימה מהציפיות. התמונה הזו הייתה הטובה ביותר מבין רבות אחרות."

8. צלם: Daniel Rönnbäck

תחרות צילום אקסטרים: איש קופץ בין 2 אבנים על צוק גבוה
"בחורף שעבר, בחודש אפריל, הייתה לי הזדמנות לטייל בנורבגיה עם חברים. כשצילמתי את אחד מהם הוא עמד על צוק וצעק אלי 'דניאל, אני צריך לקפוץ מפה עם מגלשי הסקי שלי? אני מת מפחד!'. אמרתי לו 'אתה לא חייב אם אתה לא רוצה, אבל סמוך עלי, אם תקפוץ זו תהיה התמונה הטובה ביותר שאי פעם צילמתי'. שניה לאחר מכן הוא היה באוויר."

9. צלם: Robert Garo

תחרות צילום אקסטרים: איש רוכב על סקייטבורד במבנה עקלתוני
"המקום שבו התמונה הזו צולמה נמצא 50 ק"מ מהבית שלי. אני בטוח שנסעתי לידו הרבה פעמים, אך מעולם לא הבחנתי בו. יום אחד היה פקק תנועה וראיתי שם משהו שלא הבנתי מה הוא. הלכתי להסתכל מקרוב יותר ולמזלי הייתה שעת ערב כשהאורות במבנה הזה כבר דלקו, לכן ידעתי מתי כדאי לחזור לשם."

10. צלמת: Robin O'Neill 

תחרות צילום אקסטרים: גולש סקי מוקף בענן שלג
"אחרי שסופה הכתה באזור, השלג היה עמוק מאוד ונאלצנו להשאיר את המזחלות שלנו ולהמשיך קצת ברגל כדי לצלם את התמונות שרצינו ליצור. צילמתי שני גולשי סקי שהיו מכוסים בפתיתי שלג ענקיים מכל הכיוונים, וזה ממש היה נראה כאילו שהכל קורה בהילוך איטי. כשחזרנו למזחלות הן היו קבורות תחת 50 ס"מ של שלג ולא יכולנו למחוק את החיוך מהפנים שלנו – ידענו שזה היום עם השלג העמוק ביותר שהיה בכל העונה."

11. צלם: Piotrek Deska

תחרות צילום אקסטרים: איש מטפס על על הר וברקע חורבות טירה
"התמונה הזו צולמה בפולין לצד חורבות טירה עתיקה, ומטפס ההרים שבה משתלב בה באופן מושלם. כשהלכתי לשם לא חשבתי לצלם תמונה של טיפוס, אלא רק את הנוף, אך למזלי היה שם מטפס שלא ציפיתי לו. הכל היה עניין של תזמון מושלם – כולל השעה שלפני השקיעה – ואני רק הייתי שם כדי ללחוץ על הכפתור ולצלם תמונת טיפוס במקום 'רק' תמונת נוף."

12. צלם: Lorenz Holder

תחרות צילום אקסטרים: רוכב אופניים עומד על גלגל אחד על רקע משושי לבה
"המשושים שבתמונה הם לבה שהתקררה לפני 60 מיליון שנה, ויש רק כמה מקומות בודדים שכאלה בעולם. כשראיתי את זה לראשונה ידעתי שהייתי חייב לצלם שם משהו, ואחרי שנים רבות עמדתי שם עם המצלמה שלי ומולי השקיעה – הכל היה מוכן, הייתה לי הזווית הנכונה, האבנים היו רטובות אך משהו היה חסר. לכן חזרתי לשם עם רוכב אופניים, אך לא היו תנאים מתאימים לצילום. סוף סוף כשהייתי שם לבד התנאים היו מושלמים, אך רוכב האופניים לא היה איתי. התקשרתי אליו מיד, הוא הגיע תוך 15 דקות, ובלי חימום ובלי הכנות מיד עלה על האופניים ודגמן עבורי." 

13. צלם: Chris Burkard

תחרות צילום אקסטרים: איש הולך על חבל מול ירח מלא
"כשהירח עלה אפשר היה לראות רק אור קלוש פוגע בחבל שבין שני הצוקים. ברגע שכזה החושים מתחדדים והאחיזה הופכת לחזקה יותר, וכל מה שאתה יכול לשמוע זה את דפיקות הלב שלך. אין שום דבר שיסיח את דעתך. רגל אחת אחרי השנייה, אתה נכנס למצב של טייס אוטומטי, ולפני שאתה מספיק לקלוט אתה כבר בסוף."

14. צלם: Mathis Dumas

תחרות צילום אקסטרים: איש מטפס על צוק ענק
"זהו אחד האזורים המפורסמים ביותר ברכס מון בלאן, וכמדריך טיולים ומטפס הרים הייתי בו מספר פעמים. בתחתית הצוק הזה תמיד חשבתי לעצמי כמה שהייתי רוצה לצלם מישהו שמטפס עליו. כמה חודשים אחרי שנפתח מסלול חדש באזור, החלטתי שזה הרגע המתאים לשם כך. הדרכתי אתלט חזק כיצד לעלות על הצוק וצילמתי אותו כשברקע השלג של תחילת עונת החורף."

15. צלם: Burhan Kacar

תחרות צילום אקסטרים: רוכב אופנוע מעיף אבנים על רוכב אופנוע אחר
"את התמונה הזו צילמתי בתחרות אופנועים של רד בול בטורקיה, בדיוק 100 מטר לפני קו הסיום. זה היה מסלול קשה שגרם לרוכבים רבים להתעכב ולהתקשות לעקוף את יריביהם. ברגע שצילמתי את הרוכב שהיה לפני הבחנתי ברוכב אחר שמנסה להימנע מהסלעים שעפים עליו, והסתובבתי מהר כדי לתפוס את הרגע הזה, שככל הנראה לא היה חוזר על עצמו לעולם.
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.