print header

21 תמונות מדהימות מתחרות הצילום הבינלאומית לשנת 2020

אנחנו תמיד משתפים איתכם תמונות שזכו בתחרויות צילום כאלו ואחרות, אך יש תחרות אחת שאנחנו אוהבים באופן אישי, וזו תחרות הצילום הבינלאומית של קבוצת פרמני – ארגון ששם לעצמו מטרה לקדם את תחום הצילום, העיצוב והאדריכלות ברחבי העולם עוד משנת 1985. לתחרות הזו נשלחים צילומים מכל רחבי העולם במטרה לזכות במקומות הראשונים בכל קטגוריה ובפרס של 10,000 דולר. השנה התחרות הייתה קשה במיוחד, אך הנה לפניכם 21 מבין התמונות הזוכות של הצלמים המוכשרים שהוכיחו את כשרונם, יחד עם מה שהיה להם לספר על היצירות שלהם.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. "עף מעל לים" – מקום ראשון בקטגוריית צילום מקצועי מיוחד / בעלי חיים

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: כלב קופץ מעל איש כדי לתפוס צלחת מעופפת בפה
"אני אוהב להציג את הכלב כגיבור-על מתוך סרט אקשן. הכלב הזה והבעלים שלו התאמנו עם צלחת מעופפת במים, וקשה מאוד לתת הופעה שכזו בתנאים שבהם המים שוברים כל תנועה. זו הייתה שעת זריחה ואהבתי את הצבעים. מיקומה של הנערה נמצא בפוקוס, והכלב וזריקת הצלחת המעופפת היו מושלמים. זה צילום שלא יכולתי לעשות שוב יותר מפעם או פעמיים, כי הכלב היה צריך לנוח. הכלב נשאר האובייקט העיקרי והמיקום שלו באוויר מושלם יחד עם מתיחת השרירים שלו."

2. "התגלות האלה" – מקום ראשון בקטגוריית צילום מקצועי מיוחד / לילה

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: הזוהר הצפוני מעל כפר קטן
"הזוהר הצפוני הקסום התפוצץ פעם אחרי פעם בכפר הדייגים היפה ביותר בנורווגיה בלילה נקי מעננים. צפייה בנוף המדהים הזה בכפר קטן ושקט מילאה את לבי, ויחד עם המראה של התפוצצות הזוהר הצפוני, הייתי בהלם והתרגשתי. כל העבודה הקשה הקודמת שעשיתי נותרה מאחור ברגע זה."

3. "עוף החול" – מקום ראשון בקטגוריית פרסום מקצועי / יופי

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: אישה אפריקאית עם איפור לבן על העיניים
"'לעיתים קרובות, הכאב העמוק ביותר הוא זה שמעצים אותנו לגדול להיות הגרסה העוצמתית ביותר שלנו', כך אמרה הסופרת קרן סלמנסוהן – כמו ציפור עוף החול שנולדת מחדש מתוך האפר שלה. מתוך סבל צומחת הנשמה החזקה ביותר; האנשים הגדולים ביותר הם אלה שמעוטרים בצלקות."

4. "החברים הכי טובים" – מקום ראשון בקטגוריית צילום טבע מקצועי / בעלי חיים

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: כלבים קופצים מעל בול עץ
"שניים מהכלבים שלי (כולם בורדר קולי) שמלמדים אותי בכל יום איך להיות מאושר בעזרת דברים פשוטים כמו ריצה. כדי לצלם את התמונה הזו גרמתי להם לרוץ יחדיו, כל אחד מנקודה אחרת, כך שהמהיר יוכל להגיע יחד עם האיטי בזמן הנכון אל בול העץ. זה צילום אחד שהצריך הרבה הכנה והבנה של ההתנהגות שלהם בזמן שהם רצים ביחד לצד השני. מדהים לראות איך הם מתחרים האחד בשני ובה בעת משחקים כמו החברים הכי טובים."

5. "שילוב של ליקוי חמה עם לוחם מסאי" – מקום ראשון בקטגוריית צילום טבע מקצועי / אסטרופוטוגרפיה

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: איש עומד על גבעה מול ליקוי חמה
"התמונה הזו היא ההוקרה שלי לג'פרי לווה. הוא היה חבר שאף פעם לא פגשתי באופן אישי. הוא תכנן להיות המארח, הנהג והדוגמן שלי בצילום הזה בקניה בליקוי החמה של שנת 2013, ב-3 בנובמבר. בצער רב, הוא נהרג שבוע לפני שהגעתי. חברו, פיטר נקואה, שניסה להציל את חייו, עמד על הגבעה למשך 11 שניות בשביל התמונה הזו."

6. "קסם" – מקום ראשון בקטגוריית צילום מקצועי / פנורמה

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: מערת קרח
"איזו חוויה מדהימה! ירידה לתוך מערת הקרח שמתחת לקרחון ואטנאיוקול באיסלנד הייתה כמו כניסה לסיפור אגדה. בעוד שהשמש שקעה היא האירה את המערה והפיחה בה חיים. מאז שצילמתי את התמונה הזו המערה נמסה לחלוטין. מדהים עד כמה הייתי מבורך בכך שביקרתי בה וצילמתי אותה."

7. "אור אלוהי" – מקום ראשון בקטגוריית צילום טבע מקצועי / עצים

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: הילת שמש סביב עצים בשממה מושלגת
"התמונה צולמה בהוקאידו שביפן. האור האלוהי זהר מעל לעצים בשדה מושלג."

8. "צללים עצומים: פילי חטי ענק של מזרח אפריקה" – מקום ראשון בקטגוריית צילום טבע מקצועי / חיות בר

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: פילים עם חטים ענקיים
"יש רק כ-24 פילי חטי ענק שנותרו חיים בעולם. הענקים האלה נראים כאילו הגיעו מעידן נשכח, וכמעט שלא שייכים לעולם של היום. העובדה שהם עוד מתהלכים על האדמה היא מדהימה, מאחר שהשוק לחטי השנהב שלהם הביא אותם לסף הכחדה. החטים שלהם שוקלים כמעט 45 ק"ג, כשכל אחד מהם מגרד את האדמה בזמן שהם מתהלכים."

9. "הר שחור" – מקום ראשון בקטגוריית צילום טבע מקצועי / עונות

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: סופת ברקים בקנברה
"בינואר 2019 בקנברה, הייתה אחת מסופות הברקים המדהימות ביותר אי פעם. היא עברה מעל לעיר ממערב למזרח, מעל להר השחור, והמשיכה אל עבר רכסי ברינדבלה."

10. "אודילו לאוויני – כדורי רגל עבודת יד" – מקום ראשון בקטגוריית צילום אנשים מקצועי / ילדים

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: ילד אפריקאי עם כדורגל עשוי משקיות ניילון וחבלים
"קילומטרים רבים מהדרך המרכזית שבאוגנדה הכפרית, כדורי הרגל מקפצים באופן לא שווה. מגרשי המשחקים צחיחים ומלאים בעשבייה וחול, וכל משטח חלק יספיק. חלק מכפות הרגליים יחפות, אחרות נועלות נעלי ספורט מיטלטלות, מגפיים או סנדלי גומי. עם זאת, הילדים בועטים ורודפים אחרי כדורים מעשי עבודת יד עם כישרון רב, ומתחרים עבור גאווה והנאה – פשוט מתוך העונג של המשחק. את הכדורים מכינים מכל דבר שבא ליד: סחבות או גרביים, צמיגים או חלקי עץ, שקיות פלסטיק או עלי בננה. הם נותנים חיים חדשים למשהו שהיה נזרק."

11. "זמן לעזוב" – מקום ראשון בקטגוריית צילום אירועים וחתונות מקצועי

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: אבא אסייתי מחבק את בתו הכלה
"בעיניי אנשי תרבות המזרח, האב הוא דמות רצינית מאוד. רק ביום חתונתו של בתו תוכלו לראות אותו מפגין רכות שכזו לילדיו."

12. "משואות" – מקום ראשון בקטגוריית אומנות יפה ומינימליזם

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: עץ באגם קרח
"ימת באיקל היא מקור המים המתוקים הגדול ביותר בעולם, כשיש בה 23% מכל המים המתוקים שבעולם. היא נעשית קפואה בימי החורף, והיא גם מספקת מערכת דרכים חשובה שמקשרת בין קהילות רבות. העצים והענפים שתולים בקרח על ידי המקומיים כדי לסמל כתמרורים עבור העוברים והשבים, כך שיוכלו לעבור בימה בבטחה."

13. "אינסולאריס כחול 7" – מקום ראשון בקטגוריית צילום טבע מקצועי / קטגוריות אחרות

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: נחש כחול אוכל צפרדע
"האינסולאריס הכחול הוא נחש ארסי מאינדונזיה שנמצא בסכנת הכחדה. התמונה הזו צולמה עם שניים שכאלה, ששזורים האחד בשני, כשאחד מהם הופך צפרדע לארוחה שלו."

14. "ציידי העיטים האחרונים" – מקום ראשון בקטגוריית צילום מקצועי / מסעות ותאוות הנדודים

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: ציידי עיטים מונגוליים
"במשך מאות שנים, ציידי עיטים השתמשו בעיטים זהובים כדי לצוד במהלך חודשי החורף האכזריים – דוגמה מדהימה ליחסים שקיימים בין בני אדם לחיות בר למחצה. יש כיום כ-250 ציידי עיטים בבאיין-אולגי שבהרי האלטאי במערב מונגוליה. הם שימרו את המסורת של ציד עיטים על גבי סוסים, והם צדים בעיקר שועלים מצויים ושועלים קורסאקיים. ציידי העיטים של היום זקנים וחלשים יותר עקב עונות החורף הקשות שהם עוברים, ולכן הם הופכים לזן נדיר."

15. "יער מתכתי" – מקום ראשון בצילום ארכיטקטורה ונופי ערים מקצועי

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: הונג קונג ממעל
"יותר מ-7 מיליון איש חיים בהונג קונג, בשטח שקצת גדול יותר מ-1,000 קמ"ר, כשיותר מ-17,000 איש חיים בכל 2.5 קמ"ר. הם מתמודדים עם קו הרקיע הצפוף ביותר בעולם ונושאים על גביהם את מחירי המחייה הגבוהים ביותר בעולם."

16. "הפגנות בעד הדמוקרטיה בהונג קונג: המהפכה של זמננו" – מקום ראשון בקטגוריית צילום חדשותי מקצועי / חדשות כלליות

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: מפגינים עם מסיכות
"ב-9 ביוני 2019, כמיליון איש השתתפו בצעדה בהונג קונג כמחאה על חוק ההסגרה של הממשלה, אשר מאפשר לממשלת סין לרדוף ולשפוט תושבים מהונג קונג. מאז אותו יום, הונג קונג צנחה למצב חירום פוליטי, שבו גלי מפגינים והתנצחויות אלימות בינם לבין המשטרה צצים בכמות מפתיעה, כשהמפגינים קוראים לדמוקרטיה, זכויות אדם וחופש בעיר החצי-אוטונומית."

17. "עיר של יצירות מוזיקליות" – מקום ראשון בקטגוריית אומנות יפה / קולאז'

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: אנשים צופים בכדורגל במפלסים
"בפרויקט הזה אני מעוניין להלחין יצירה מוזיקלית עם תמונה, בעודי מנסה לצלם את הזמן והתנועה של קהל שצופה במשחק כדורגל. היציעים הם חמשה והאנשים הם תווים מוזיקליים. בעוד שאנשים ביציעים נחים, משוחחים, אוכלים או צופים במשחק כדורגל, הם יחדיו – לא בכוונה – מרכיבים יצירה מוזיקלית עירונית."

18. "שינג'וקו" – מקום ראשון בקטגוריית אומנות יפה / מופשט

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: שינג'וקו בחשיפה מרובה
"שינג'וקו הוא מרכז מסחרי ומנהלי גדול שבו עוברים מדי יום רבבות של אנשים. התמונה הזו צולמה מבית קולנוע באזור. זו הייתה סצנה עמוסה מאוד וגרמתי לה להרגיש עמוסה עוד יותר בעזרת חשיפה מרובה של 5 פעמים. שיניתי את זווית המצלמה בכל פריים כשעשיתי זאת. מה שהופך את התמונה הזו למיוחדת בעיניי זה הפעם הראשונה שבה השלט שבצד השמאלי התחתון של התמונה נדלק, ושינה את צבעיו הכהים. זה נתן מקום לעין לנוח בתמונה. אני אוהב גם את הצורות המופשטות שאפשר למצוא בגוונים הבהירים שבתחתית הרחוב."

19. "נופים פנימיים" – מקום ראשון בקטגוריית צילום אנשים מקצועי / פורטרט עצמי

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: אישה בתוך משולש במדבר
"על ידי הצבת אדם או אובייקט במקום שאליו הוא כביכול לא שייך, הצלמת חוקרת את מערכת היחסים שבין האדם לטבע. היא מגיעה למקומות רחוקים כדי לחקור את הקשר לטבע ואת השפעתו על חוש הזהות שלה. צצה דמות שרוצה להתחבר לסביבתה, אך מרגישה מחוץ לאזורה. היא יכולה להיות צנועה ואנונימית, אך עדיין יש לה הופעה איקונית. זה מראה על מאבק עם רקע מודרני ומיקומה של הדמות בעולם הטבע. התמונה שלה יכולה להיראות כתרגום רגשי למקום שבו הדחף לשלוט מאותגר על ידי התשוקה לסינרגיה."

20. "נופים מגלידים: דרישה בעולם שבתקופת מעבר" – מקום ראשון בקטגוריית צילום טבע מקצועי / רחפן ואווירי"

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: אגמי מלח בסן פרנסיסקו
"בעבר זה היה ביתם של שלל בעלי חיים וצמחים, וכיום אזור אגמי המלח של מפרץ סן פרנסיסקו הוא עולם של צבעים מרהיבים, כפי שהם נראים מלמעלה. העבר האפל של האגמים מתקשר ליצרניי הנפאלם, שהשאירו כאן אזור מצולק."

21. המלדיביים: נקודת מבט של צלם צנחן" – מקום ראשון בקטגוריית ספורט ואקסטרים

תמונות מתחרות הצילום הבינלאומית 2020: צניחה במלדיביים
"נופי המלדיביים הם מדהימים, ובפעם הראשונה הצלחנו לארגן לעצמנו צניחה באחר מהאיים היפים ביותר שיש – האי קודו. המים הכחולים-ירוקים של המלדיביים ידועים היטב, והם הופכים כל תמונה למיוחדת. המצנח והצנחן הם חלק בלתי נפרד מהתמונה, וזה גם מסביר את הסיבה לכך שהיינו שם. האי, המים, אתר הנופש, הבקתות והטבע יוצרים נוף מושלם."
מקור: photoawards.com
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.