print header

עצות התקשורת האלו יעזרו לכם להבין מה נשים רוצות ומה גברים רוצים

במשך דורות שלמים גברים לא הבינו מה נשים רוצות מהם, ובמקביל נשים רבות פיתחו חששות שבן זוגן מוגבל ברמה כזאת או אחרת. למעשה, יש בזה משהו נכון... וברצינות, עדיין יש הרבה דברים בתחום הבדלי הרצונות והצרכים בין המינים, שעל חלקם יכול להיות שעדיין לא שמעתם עד היום. אז מה הגברים והנשים רוצים? הכירו כמה טיפים לזוגיות נהדרת!
 
עצות זוגיות: זוג בשדה כשאר לגבר יש פרחים מאחורי הגב
 
נתחיל בסיפור על דיאלוג מצוי בין גבר לאישה. היא אומרת, "אני עייפה" וסביר להניח שהיא תקבל את אחת מהתשובות הבאות:
  • כ-10% מהגברים יגידו "גם אני עייף".
  • כ-10% יגידו "מה כבר עשית היום?".
  • כ-80% יגידו "לכי לנוח".
100% מהגברים יפספסו לחלוטין את מטרת ההצהרה של האישה כי הם כנראה שכחו לרגע שהיא אדם אינטליגנטי שיודע טוב מאוד שאם הוא עייף אז הוא צריך לנוח. ובכל זאת, גברים רבים מגיבים באופן דומה במסגרת שיחות שכאלה, והסיבה לכך לא נעוצה בכך שיש משהו לא בסדר באחד משני הצדדים, אלא רק בהבדלים שיש בניהם...

מה הם הצרכים של הגבר?

1. גבר צריך שיהיה לך טוב ושתהיי שמחה כשאת בחברתו

רוב הגברים נבראו עם מנגנון סודי שכנראה גורם להם להיות לא רגועים כשלנשים שלהם לא טוב. אם נשאל אחד מהם בקשר לנושא הזה הוא כנראה יגיד "אני רוצה שקט", אבל זה לא מדויק ולכן גם לא מובן. למעשה, הצורך החזק ביותר שלו הוא לראות את בת זוגתו מאושרת, שמחה, שבעת רצון ומשדרת תודה, אפילו אם רק במילים - הגבר משייך את אושרה לתפקודו הטוב.
 
כמו כן, הגבר הממוצע לפעמים מרגיש שאם את עייפה, מדוכאת, חולה וכדומה, זה גם ודאי איכשהו קשור אליו ולמשהו שהוא לא עושה טוב. כאשר נשים לא מבינות את סגנון המחשבה הזה - הצורך הכי גדול של בן זוגן לא מתמלא.

2. גבר צריך שתודי לו על כל דבר שהוא עושה

הצורך השני קשור במידה מסוימת לראשון, וכדי לספק אותו גבר צריך לקבל הוקרת תודה אפילו על הדברים הקטנים ביותר. כראייה לכך ניתן לראות בקרב הרבה גברים שנמצאים בזוגיות סגנון דיבור של "קניתי לך", "ניקיתי לך", "הבאתי לך", שכל מטרתו היא לזכות בהכרה וקבלת תודה. ההתנגשות בין המינים נוצרת משום שנשים אינן מודות לבעל, הן תמיד שואלות "על מה להודות", "למה? מי מודה לי?". ובאמת אישה בדרך כלל אינה מצפה לתודה על מלאכה שהיא עושה, כי זה תפקידה ואחריותה.
 
לעומתה, הגבר תמיד מרגיש שהוא מתנדב, לכן הוא זקוק לחיזוקים ומחמאות כמו למשל "שמתי לב למה שעשית", "תודה" ו-"עשית מעל ומעבר". במקרים מסוימים מומלץ אף להגיד לגבר תודה ברמה של "הצלת את חיי...", כן, לזה בדיוק הוא זקוק, ובעקבות תגובות שכאלו הוא יגמול לך ויעשה בשבילך הכל!
עצות זוגיות: גבר מתקן שקע חשמלי

מה הם הצרכים של האישה?

1. אישה חייבת לדעת שהיא חשובה לגבר שלה

ברגע שאישה רואה התנהגות מתחשבת מצד בן הזוג שלה ומבינה שמבחינתו היא נמצאת במקום הראשון בסדר העדיפויות שלו, היא נרגעת. לעומת זאת, אם היא מרגישה שהיא נאבקת על מקומה הראוי בחייו, היא תהיה עסוקה במאבקים האלו והדבר בהכרח ישפיע על מצב הרוח ועל ההתנהגות שלה כלפיו. אז גברים יקרים, הדגישו את מעלותיה ואת חשיבותה של האישה שלכם, והיא תירגע ותתמוך בכם בכל.

2. אישה זקוקה להקשבה, לא לעצות

כאשר בן זוגה לא מקשיב לה, אישה סובלת ומרגישה מצוקה עמוקה. כשאני מספרת משהו לבן זוגי והוא מקשיב נרשם לי במוח "בן זוגי היה איתי", אך לצערנו, ידוע איזה סבל עובר על הגבר תוך כדי הקשבה... תמיד יחשוב וגם יאמר לה תוך כדי השיחה, "טוב, אז מה השורה התחתונה?". זה לא כי הוא רע או חסר התחשבות, הוא רק לא מבין את הצורך בהקשבה, לא בעצות. לכן גברים יקרים, רצוי שתאמצו את הכלל הבא: אם אתה יודע שלא ישמעו לך או שתגובתך תעורר ריב, עדיף לא לדבר. יחד עם זאת חשוב להביע את ההקשבה שלך באמצעות הנהון, רצינות כשצריך, חיוך כשמתאים וכדומה. בשורה התחתונה אישה שמשתפת את בן זוגה חשה בחוויה שלה - שהוא היה איתה באירוע, וזה מסב לה שמחה רבה.
עצות זוגיות: גבר ואישה הולכים אל עבר השקיעה

3. אישה זקוקה להסכמה

צורך חשוב נוסף של אישה הוא לקבל הסכמה ואישור לכך שקשה לה. אם היא אמרה "אני עייפה", השב "בטח היה לך יום לא קל". אם היא אמרה ש"חם היום", השב, "באמת מאוד חם". אם היא אמרה "קשה לי", הסכם ואמור "באמת קשה לך מאוד". אם היא זקוקה לעצה סמוך עליה שהיא תדע לבקש אותה, או לפחות שאל בעדינות לפני שתתקוף אותה בהוראות וביקורת. 

לסיכום...

זוגות שפועלים לפי ההנחיות האלו נהנים מזוגיות טובה, אך למרבה הצער רוב הזוגות לא מודעים לעקרונות האלו או שהם פשוט מזלזלים בהם – וחבל. לכן רשמו זאת לפניכם במחשבותיכם:
 
גבר - הדגש את מקומה הראשון של האישה שלך בחייך, הקשב לה והסכם אתה.
אישה - תגידי לו כמה טוב לך ותודי לו כמה שיותר.
עצות זוגיות: גבר ואישה יוצרים סימן לב עם הידיים
כדי לבצע את האמור לעיל עליכם להרבות בשיחה שתתנהל לפי הכללים הבאים:
 
1. לקבוע מראש זמן קבוע לשיחה - זמן איכות בלי הפרעות, רצוי לפני השינה אך לא בשעה מאוחרת מדי.
2. להכין כיבוד אם רוצים ולכבות מכשירים ניידים.
3. להביט לצד השני בעיניים (כי במריבה מורידים עיניים) ולהקפיד על שפת גוף והבעות פנים שיראו לצד השני שאתם קשובים.
4. לא לנהל שיחות כאלו ישר כאשר חוזרים מן העבודה, בזמן הזה רק מחייכים ומחבקים.
 
בהצלחה!
 אורנה אורבך היא עובדת סוציאלית, מגשרת, יועצת ומנחת סדנאות ופרטים בנושאי תקשורת ויחסי אנוש. 
מקור: אורנה אורבך
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.