print header

הסברים על התנהגות בני האדם

התנהגות בני האדם היתה מאז ומתמיד נושא למחקר. אנשים רבים ניסו להבין את מוח האדם, דרך חשיבתו ומה מניע אותו לעשות את מה שהוא עושה. ידוע הדבר שההתהגות שלנו מושפעת באופן לא מודע, על ידי התת מודע, אך מסתבר שגם לאבולוציה תפקיד חשוב בהתנהגותנו. לפניכם הסברים מאת ד"ר קאנאזאווה, דוקטור לפסיכולוגיה אבולוציונית, השופכים מעט אור על התנהגות בני האדם. כל ההסברים מבוססים על מסקנות שקיבל מניסויים שערך.

 

1. לאנשים יפים יש יותר בנות.

משפחה יפה

זה מוכר כ-'השערת טריוורס-וילארד' הקובעת כי אם להורים יש תכונות טובות שהם יכולים להעביר לילדיהם, והתכונות עדיפות לאחד המינים, ילדיהם יהיו מהמין שהתכונות יותר טובות לו.

ערכו של הגבר נקבע במונחים אבולוציוניים במידה רבה על ידי עושרו, מעמדו וחוזקו, לדברי ד"ר קאנאזאווה, ואילו ערכה של האישה נקבע במידה רבה על ידי המראה החיצוני שלה.

משיכה גופנית, בעוד היא דבר איכותי כשלעצמה, תורמת להצלחה בקרב נשים, יותר מאשר בקרב גברים. ולכן, השערת המחקר היתה שככל שההורים יותר מושכים, יהיו להם יותר בנות מבנים, כותב ד"ר קאנאזאווה.

המשרד הלאומי לחקר התפתחות הילד ערך מחקר, בשנת 1958, בו 17,000 ילדים בני 7 דורגו לפי החיצוניות ורמת המשיכה שלהם. בגיל 45 חזרו ובדקו את מצב ילדיהם. התוצאה היתה שבקרב אנשים שתוייגו "לא מושכים", נולדו יותר זכרים, מאשר בקרב אנשים שתוייגו "מושכים".

 

2. הליברלים אינטליגנטים יותר מאשר השמרנים.

ליברלי ושמרני

מחקר שנערך על ידי ד"ר קאנאזאווה, ופורסם ב-Social Science Quarterly, הראה כי ממוצע ה-IQ של אנשים בוגרים שתייגו את עצמם "מאוד ליברלי" היה 106, לעומת 96, בקרב אלה שתייגו עצמם "מאוד שמרן".

"היכולת לחשוב ולהיות הגיוניים נתנה לאבותינו את היתרון בלפתור בעיות אבולוציוניות שהאינסטינקט הטבעי שלנו לא מסוגל לפתור, כלומר, בעיות שלא נתקלנו בהם בעבר. כתוצאה מכך, אנשים אינטליגנטים יותר, נוטים להכיר ולהבין מצבים וישויות חדשות, בצורה טובה יותר מאשר אנשים אינטליגנטים פחות. בין הדברים האלה כלולים העדפות, ערכים וסגנון חיים" אומר ד"ר קאנאזאווה.

בני האדם נועדו מבחינה אבולוציונית להיות שמרניים ואכפתיים כלפי בני משפחתם וחבריהם. להיות ליברלי ולדאוג למספר לא מוגבל של אנשים זרים זה התפתחות מודרנית. ככל שהילד יותר חכם, כך הסיכוי שיהיה ליברלי גבוה יותר.

 

3. רוב המחבלים המתאבדים הם מוסלמים.

פצצה

"פיגועי התאבדות לא תמיד נובעים ממניעים דתיים, אבל כאשר הדת מעורבת, תמיד מדובר במוסלמים" אומר ד"ר קאנאזאווה.

למה? התשובה המפתיעה היא שאין לזה קשר עם האסלאם, פוליטיקה, תרבות או גזע. הסיבה היא סקס, או במקרה הזה - העדר סקס.

ד"א קאנאזאווה אומר: "המאפיין הבולט באסלאם הוא היחס המתירני לפוליגמיה - גברים הנשואים לשתי נשים או יותר. דבר זה מאפשר לגברים  מסויימים 'להשתלט' על כל הנשים, בעוד גברים רבים נשארים ללא אישה. נוסיף לזה את העובדה שמבטיחים להם 72 בתולות, והנה לפניכם המניע להתאבדויות".

 

4. גברים אוהבים בלונדיניות (וגם נשים רוצות להיראות כך).

בלונדינית יפה

שיער בלונדיני הוא ייחודי בכך שהוא משתנה באופן דרמטי עם הגיל. "בדרך כלל, בחורות צעירות עם שיער בלונדיני הופכות לנשים בוגרות עם שיער חום. כך ששיער בלונדיני מתקשר עם נעורים, ואנשים המנסים להזדווג עם נשים בלונדיניות מחפשים בתת מודע נשים צעירות (ולפיכך בריאות ופוריות) יותר" אומר ד"ר קאנאזאווה.

 

5. בני אדם הם פוליגמים מטבעם.

פוליגמיה

פוליאנדריה (אישה הנשואה ליותר מגבר אחד) היא נדירה, אבל פוליגמיה (גבר הנשוי ליותר מאישה אחת) היא דבר נפוץ לאורך כל ההיסטוריה, וקיימת אף בימינו.

בחברה בה יש הבדל ניכר בין אנשים עשירים לעניים, נשים עניות יעדיפו לחלוק בעל עשיר עם אשה אחרת מאשר לחיות עם בעל עני. בפועל, בחברה המודרנית הנטייה היא למונוגמיה, כיוון שהגברים כיום הם בעלי מעמד שווה פחות או יותר, וללא הבדלים משמעותיים.

 

6. הסיכוי לגירושים קטן כאשר נולדים בנים במשפחה.

 גירושים 

ערכו של הגבר נקבע במידה רבה ממעמדו, עושרו ועוצמתו, ואילו אצל נשים זה נקבע על ידי חיצוניותן. לאבא חשוב להנחיל לבנו מעמד גבוה, עושר וכוח, אך הוא יכול לעשות מעט מאוד על מנת לשמור על ביתו צעירה ומושכת. נוכחותו המתמשכת במשפחה חשובה יותר עבור הבן מאשר עבור הבת.

 

7. המיתוס על "משבר אמצע החיים" בקרב גברים.

משבר גיל בעמידה

גברים רבים בגיל העמידה חווים 'משבר אמצע החיים', אבל זה לא כי הם בגיל העמידה. זה בגלל נשותיהם. ד"ר קאנאזאווה אומר: "מנקודת מבט של פסיכולוג, משבר אמצע החיים של גבר מואץ על ידי הגעת אישתו לגיל המעבר, דבר המסיים את קריירת הרבייה שלה, ומחדש את הצורך שלו למשוך נשים צעירות".

 

8. זה טבעי שגברים פוליטיקאים יסכנו הכל עבור רומן.

פוליטיקאי

גברים עם כוח תמיד נשואים לאישה אחת, אבל בפועל הם עם מספר נשים. גברים השואפים להשיג כוח פוליטי עושים זאת, במודע או שלא במודע, על מנת להשיג מספר נשים רב ככל האפשר.

 

9. גברים מטרידים נשים כיוון שהם לא סקסיסטיים.

הטרדה מינית

"גברים תמיד מציקים, מתעללים, מאיימים ומשפילים זה את זה בעבודתם. זה חלק מהתגובה שלהם כאשר הם נמצאים במצב תחרותי. גברים לא מתייחסים לנשים באופן שונה כאשר הם מתנכלים להן. הם עושים זאת כיוון שהם לא מפלים אותן לרעה", אומר ד"ר קאנאזאווה.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.