print header

10 האלבומים הנמכרים ביותר בכל הזמנים

אם יש משהו שאפשר לסמוך עליו זה חוכמת ההמונים וכשאנשים מצביעים בעזרת הכסף שלהם, אפשר לדעת בוודאות שמדובר בחוויה שווה. אך למזלנו היום לא חובה בכלל להוציא כסף על דברים שכל אחד צריך לחוות בחיים. בכל הנוגע למוזיקה למשל, היא נגישה וחופשית להאזנה כיום יותר מבכל עת אחרת. בזכות זאת כל אחד יכול ליהנות מהמוזיקה הכי אהובה ופופולרית בעולם, לכן החלטנו לערוך לכם רשימה של 10 אלבומי המוזיקה הנמכרים ביותר בכל הזמנים. אפילו אם מעולם לא רכשתם אותם להאזנה בתקליט, בקלטת או בדיסק, היום אתם יכולים לשמוע את השירים שבהם בחינם וליהנות מכל רגע!
 

10. Fleetwood Mac – Rumours (1977)

 

כמות עותקים שנמכרו: 40.1 מיליון

הראשון ברשימה שלנו הוא האלבום ה-11 של להקת הרוק האנגלית-אמריקאית פליטווד מק, ממנו נמכרו כ-40 מיליון עותקים ברחבי העולם. הוא קיבל מעמד של אלבום יהלום בכמה מדינות ברחבי העולם, כולל ארה"ב, קנדה ואוסטרליה. בנוסף להצלחה המסחרית, האלבום גם נכלל במקומות גובהים מאוד ברשימות האלבומים הגדולים ביותר בכל הזמנים שנערכו על ידי גופים שונים.

כדאי לדעת לפני שמאזינים: האלבום הזה הוקלט מיד אחרי פרידות זוגיות רבות שנעשו בין חברי הלהקה; ג'ון וכריסטין מקווי התגרשו, סטיבי ניקס ולינדסי בקינגהם סיימו את מערכת היחסים ארוכת השנים שלהם ומייק פליטווד היה בעצמו בתהליכי גירושין. את ההשלכות של זה אפשר לשמוע במילים של שירי האלבום, כמו בשיר המפורסם Go Your Own Way.

9. Bee Gees – Saturday Night Fever (1977)

 

כמות העותקים שנמכרו: 40.3 מיליון

את הרשימה ממשיך אלבום שיצא באותה השנה כמו האחד שלפניו, כשהוא מהווה את פס הקול של הסרט "שיגעון המוזיקה" שיצא בשנת 1977. נמכרו ממנו יותר מ-40 מיליון עותקים בכל רחבי העולם - בארה"ב הוא קיבל מעמד של אלבום פלטינה 16 פעמים ונשאר בראש מצעדי האלבומים למשך 24 שבועות.

כדאי לדעת לפני שמאזינים: במחקר שנערך בשנת 2012 נמצא כי השיר שפותח את האלבום, Stayin' Alive, הוא האידיאלי לזכירת הקצב הנכון לביצוע עיסויי לב בזמן החייאה. הנחקרים ששרו אותו בראשם דיווחו שהשיר לא רק עזר להם לשמור על קצב העיסויים הנכון, אלא שהוא גם נתן להם ביטחון רב יותר בזמן ביצוע ההחייאה.

8. Shania Twain – Come On Over (1997)

 

כמות העותקים שנמכרו: 41.1 מיליון

לאלבום הסטודיו השלישי של שאניה טוויין יש לא מעט תארים נוספים, כמו אלבום מוזיקת הקאנטרי הנמכר ביותר, אלבום הסטודיו הנמכר ביותר שהוקלט על ידי אישה והאלבום הנמכר ביותר בקנדה. 8 מתוך 16 היצירות שבו הפכו ללהיטים שכיכבו במצעדי פזמונים רבים ברחבי העולם, כש-3 מהם הגיעו למקום הראשון ו-12 מתוך השירים באלבום הפכו לאורך השנים להיות הלהיטים הגדולים ביותר של שאניה טווין.

כדאי לדעת לפני שמאזינים: האלבום שוחרר ב-3 גרסאות שונות; המקורית היא בסגנון קאנטרי, שנה לאחר מכן יצא האלבום בסגנון פופ, ואחרי שנה נוספת הוא יצא בגרסה בינלאומית. הגרסה שאתם שומעים כאן היא המקורית – בסגנון הקאנטרי.

7. Eagles – Their Greatest Hits (1976)

 

כמות העותקים שנמכרו: 42.4 מיליון

אלבום האוסף הזה הוא הראשון של האיגלס, כשבו כלולים להיטים מארבעת האלבומים הראשונים שלהם, שיצאו בין השנים 1971-1975. הוא היה לראשון שקיבל מעמד פלטינה מטעם איגוד תעשיית ההקלטות האמריקאי (RIAA), אשר מוענק לאלבומים שמכרו יותר ממיליון עותקים בארה"ב. האלבום הזה התחרה עם האלבום Thriller של מייקל ג'קסון על המקום הראשון כאלבום הנמכר ביותר בארה"ב, כשאלבומו של ג'קסון עקף אותו במכירות בשנת 2009 עקב מותו של ג'קסון, אולם האיגלס עלו בחזרה למקום הראשון בשנת 2018.

כדאי לדעת לפני שמאזינים: ויליאם רוהלמן, עורך ממאגר הנתונים הגדול בעולם למוזיקה – AllMusic – אמר כך על האלבום: "שלא כמו האלבומים שיצאו לפניו, השירים האלה יוצרים אווירה וזהות עקביים, מה שעוזר להסביר למה האלבום עבד הרבה יותר טוב מהקודמים של הלהקה, כשהוא למעשה הפך אותם למיותרים". אכן אם תאזינו לאלבום, קשה יהיה לכם להרגיש שלא מדובר ביצירה שלמה שבה כל השירים פשוט אמורים להתנגן אחד אחרי השני.

6. Meat Loaf – Bat Out of Hell (1977)

 

כמות העותקים שנמכרו: 43 מיליון

נראה ששנת 77' הייתה טובה מאוד למוזיקאים, כי זה כבר האלבום השלישי שיצא בשנה זו וזכה להשתתף ברשימה המכובדת שלנו. למרבה ההפתעה ובניגוד לשאר האלבומים שהזכרנו, זה אלבום הבכורה של הזמר שיצר אותו – מיט לוף (מייקל לי אדיי) – והוא גם זכה להיות אלבום הסטודיו השני שרץ הכי הרבה זמן במצעד האלבומים הבריטי, בו הוא הופיע במשך 522 שבועות!

כדאי לדעת לפני שמאזינים: ההשראה לאלבום הייתה המחזמר "ארץ לעולם לא", כשהוא מהווה מעין גרסת רוק עתידנית ופוסט-אפוקליפטית לסיפור הידוע של פיטר פן. בשנים האחרונות יצא אף מחזמר שלם שמבוסס על האלבום.

Michael Jackson – Bad (1987) .5

 

כמות העותקים שנמכרו: 44.4 מיליון

כמובן שברשימה שכזו יופיע אחד הכוכבים הגדולים ביותר בעולם – מייקל ג'קסון – שהאלבום Bad היה לאלבום הסטודיו השביעי שלו. באלבום הזה ג'קסון התנסה בטכנולוגיות חדשות, כמו סינתיסייזרים דיגיטליים ומכונות תופים, מה שיצר צליל מעוצב בקפידה ואגרסיבי יותר מזה שאפיין את הזמר קודם לכן. הוא היה לאחד האלבומים שהשפיעו רבות על המוזיקה של המאה ה-21.

כדאי לדעת לפני שמאזינים: כמעט כל אחד משירי האלבום מהווה מעין סיפור קטן, והאנשים שעבדו עליו עם ג'קסון מספרים שהיה לו חשוב מאוד שלכל שיר יהיו התחלה, אמצע וסוף. הוא רצה שיהיה אפשר לתרגם את כל אחד מהשירים לסרט קצר, בניגוד לקליפ מוזיקלי כמו שהיה נהוג, ואכן אפשר לראות את זה בקליפים שלו, אך אפשר גם לשמוע את זה בשירים שבאלבום.

4. Whitney Houston – The Bodyguard (1992)

 

כמות העותקים שנמכרו: 45.3 מיליון

האלבום הזה אמנם נמצא רק במקום רביעי ברשימה, אך הוא פס הקול הנמכר ביותר בהיסטוריה. החלק הראשון שלו מכיל שירים של ויטני יוסטון ששיחקה בעצמה בסרט "שומר הראש", ואילו החלק השני מכיל שירים נוספים שהיו בסרט ובוצעו על ידי זמרים אחרים. בשנת 2017, לציון 25 להקרנת הסרט "שומר הראש", יצאה לאלבום מהדורה מחודשת שכללה שירים חדשים שלא יצאו לאור מעולם, כולל גרסאות מחודשות לשירים מהאלבום המקורי.

כדאי לדעת לפני שמאזינים: שירים רבים מהאלבום הם למעשה גרסאות כיסוי לשירים של אמנים אחרים, או שנוצרו בהשראה של שירים אחרים. לדוגמה, השיר I'm Every Woman הוא במקור של צ'אקה קאן (סולנית להקת רופוס), השיר Queen of the Night הוא עיבוד מחדש לשיר גוספל בשם "Jesus Loves Me", וכמובן שגרסת הכיסוי הידועה ביותר היא לשיר I Will Always Love You, שבמקור שייך לדולי פרטון.

3. Pink Floyd – The Dark Side of the Moon (1973)

 

כמות העותקים שנמכרו: 46.1 מיליון

במקום השלישי יש לנו אלבום שאולי לא יפתיע את חלקכם – הצד האפל של הירח של להקת פינק פלויד. אלבום הסטודיו השמיני שלה מוכר לא רק בזכות השירים הנפלאים שבו, אלא גם בזכות הכריכה האיקונית שלו. עוד לפני הקלטת האלבום, הלהקה ביצעה ולמעשה פיתחה אותו במסגרת הופעות רבות, והיא התנסתה בו בטכנולוגיות שונות לעיבוד מוזיקה, כמו הקלטות שחוזרות על עצמן וסינתיסייזרים אנלוגיים. 

כדאי לדעת לפני שמאזינים: האלבום מחולק ל-2 צדדים כשכל צד שלו יוצר מוזיקה מתמשכת וכל שיר מקושר באופן הרמוני לזה שלפניו. כל אחת מחמשת הרצועות בכל אחד מהצדדים משקפת שלבים שונים בחיי האדם וכן את טבע האדם, ולכן שומעים בהתחלה ובסוף האלבום צלילים של דופק.

2. AC/DC – Back in Black (1980)

 

כמות העותקים שנמכרו: 51.2 מיליון

במקום השני נמצא אלבום הסטודיו השביעי של AC/DC, שהיה למעשה אלבום די מיוחד עבור הלהקה, מאחר שבו שר לראשונה בריאן ג'ונסון – הזמר החדש של ההרכב לאחר מותו של הזמר המקורי, בון סקוט, שמת מהרעלת אלכוהול בגיל 33. האלבום כולו היה מחווה לסקוט המנוח, כשהשיר Back in Black נכתב על חזרתו של אנגוס יאנג לנגן על הגיטרה אחרי מותו של הסולן.

כדאי לדעת לפני שמאזינים: בראיון שנערך עם אנגוס יאנג בשנת 2021, הוא סיפר שבון סקוט, שהיה מתופף בתחילת הקריירה שלו, תיפף בגרסת הדמו הראשונה של השיר הראשון שבאלבום – Hells Bells – כך שבאופן מסוים הוא זכה להשתתף גם באלבום הזה. 

1. Michael Jackson – Thriller (1982)

 

כמות העותקים שנמכרו: 67 מיליון

במקום הראשון נמצא האלבום השני של מייקל ג'קסון שכבר הופיע ברשימה זו, אולם הוא יצא 5 שנים לפני Bad והיה להצלחה גדולה אף יותר ממנו. למעשה, האלבום הפך להיות הנמכר ביותר בעולם כבר בשנת 1983, כשהוא הגיע ל-32 מיליון עותקים. ג'קסון רצה ליצור אלבום שבו כל שיר הוא "רצחני" לפי מילותיו, ואכן יצא ש-7 סינגלים ששוחררו ממנו הגיעו למקומות הראשונים במצעד ה-100 החמים של הבילבורד.

כדאי לדעת לפני שמאזינים: באלבום השתתף פול מקרטני בשיר The Girl Is Mine, שלמעשה היה הראשון שהוקלט מבין כולם. בנוסף חלק מחברי להקת Toto השתתפו בו גם הם, בין אם בנגינה, בכתיבה או בהפקה.

 

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.