print header

10 מסלולי הרכבל היפים בעולם

 אחד מהחלומות הגדולים ביותר של בני האדם הוא יכולת תעופה שתאפשר לנו לעופף אל על ולתצפת על כל העולם מלמעלה כמו ציפורים. אמנם על פי המיתולוגיה היוונית איקרוס ניסה זאת על ידי הדבקת כנפיים מלאכותיות ונכשל, אך זה לא מנע מאחרים בעת המודרנית לנסות ולמצוא פתרונות ישימים יותר על מנת לתת לנו את היכולת להביט על העולם מהשמיים. כזה למשל הוא הרכבל – "רכבת גבהים" הכוללת קרוניות הנוסעות על כבלים בשחקים, ומהווה לא רק כלי תחבורה אלא גם אטרקציה תיירותית נהדרת כמעט בכל מקום שבו תמצאו אותה. הרכבל פותח לנו פתח להביט על כל העולם מלמעלה תוך כדי נסיעה נעימה ומרגשת – ולכן גם הפופולריות הרבה שלה הוא זוכה. אספנו כאן לפניכם את 10 מסלולי הרכבל היפים והמרגשים ביותר מכל רחבי העולם, ואנו מקווים שתצליחו להגיע לכל אחד ואחד מהם כדי לזכות בנסיעה הנהדרת שהוא מציע ובנופים הנשקפים ממנו.   

1. הרכבל במרידה (Teleférico de Mérida), ונצואלה

מסלולי הרכבל היפים בעולם: הרכבל במרידה

דווקא המדינה הענייה והחבולה שבצפון יבשת דרום אמריקה יכולה להתהדר באחד הרכבלים היפים והארוכים בעולם, שהנוף הנשקף ממנו פשוט עוצר נשימה. המוקומברי (Mukumbarí) כפי שהוא מכונה, לוקח את הנוסעים בו למסע של 12.5 ק"מ מן העיר מרידה – שנמצאת 1,577 מטרים מעל פני הים - אל עבר פסגת הר הפיקו אספיחו (פסגת המראה) בגובה 4,756 מטרים. מסלול הרכבל חוצה העננים הזה, שנפתח לציבור בשנות ה-60', הוא השני באורכו בעולם, אך נחשב לגבוה ביותר – והמראות שתזכו לראות אם תזכו לנסיעה בו יעתיקו את נשמתכם בלי שום ספק.

מסלולי הרכבל היפים בעולם: הרכבל במרידה

2. רכבל קאבריו (CabriO), שוויץ

מסלולי הרכבל היפים בעולם: רכבל קאבריו
רוצים להרגיש את הרוח בשיערכם בזמן שאתם מטפסים בין העננים וצופים בנוף הירוק עוצר הנשימה הנשקף מתחתיכם? עלו על רכבל הקאבריו שבשוויץ, שהוא מעין חוויה הדומה לנסיעה באוטובוס תיירים עם גג פתוח – רק בשחקים. לקרונות הרכבל הזה יש למעשה שתי קומות – כשקומת הגג הפתוחה מאפשרת נקודת תצפית אל עבר ימת ארבעת הקנטונים (אגם לוצרן) הנשקפת ממתחת למסלול, ללא הפרעה של חלונות הזכוכית או כבלי הרכבל. יעדה הסופי של הנסיעה, האורכת כ-6 דקות, הוא בפסגת הר השטאנזהורן – 1,898 מטרים מעל פני הים, בנקודת תצפית אל נוף שאי אפשר שלא להגדיר כמהמם חושים.  מסלולי הרכבל היפים בעולם: רכבל קאבריו

3. הרכבל בהר הסוכר ((Sugarloaf Cable Car, ריו דה ז'ניירו, ברזיל

מסלולי הרכבל היפים בעולם: הרכבל בהר הסוכר

מעטות הערים בעולם שיש בהן נוף כה כביר שגונב את ההצגה כמעט מכל דבר כמו אחר – כמו ריו דה ז'ניירו – המקום שבו השכונות המרווחות והפאבלות הצפופות מתגמדות אל מול הפסגות מכוסות הירוק, מראות המפרצים המרהיבים ורצועת החוף הארוכה והמפורסמת בעלת חולות הזהב. אז אם ישנה עיר שאתם רוצים לראות ממבט מעוף הציפור זו ריו, ולכן לא פלא שהרכבל שלוקח תיירים אל פסגת הר הסוכר - המתנשאת מעל העיר בגובה של 396 מטרים מעל פני הים – הוא אחת האטרקציות המובילות כאן. הרכבל הזה, שיוצא מרובע אורקה ועושה דרך של 1,400 מטרים עד תחנת הסיום במרומי ההר, נחנך כבר לפני יותר מ-100 שנה, ב-1912, ומאז כ-37 מיליון איש עולים עליו מדי שנה וזוכים ליהנות מהמראות יוצאי הדופן ועוצרי הנשימה של אחת מהערים המפורסמות בברזיל.

מסלולי הרכבל היפים בעולם: הרכבל בהר הסוכר

4. רכבל פאלם ספרינגס ((Palm Springs Aerial Tramway, קליפורניה, ארה"ב

מסלולי הרכבל היפים בעולם: רכבל פאלם ספרינגס

כפי שהרשימה הזו כבר אולי הוכיחה לכם, רכבלים רעבים לשבור שיאים – וזה נכון גם במקרה של רכבל פאלם ספרינגס, הנמתח מעמק קואצ'לה אל פסגת סן יסינטו בלב נופיה המדבריים של מדינת קליפורניה. זה אולי לא מסלול הרכבל הארוך או הגבוה בעולם, אך זהו המסלול הסיבובי הגדול בעולם – שעושה את דרכו מלמטה למעלה ואז שוב למטה בסיבוב אחד. לא פחות מ-23,000 טיסות מסוק ו-26 חודשי עבודות נדרשו כדי לסיים את בניית מסלול הרכבל הזה שנפתח בשנת 1963. אם תגיעו לכאן ותיסעו בו, תזכו לעבור דרך נופיו של קניון צ'ינו המרהיב ולצפות מלמעלה בפארק הלאומי הרי סן יסינטו – על 86 הק"מ של מסלולי ההליכה בהם ומראות המדבר הנשקפים כאן.

מסלולי הרכבל היפים בעולם: רכבל פאלם ספרינגס

5. הרכבל בהר טיאנמן (Tianmen Mountain Cableway), סין

מסלולי הרכבל היפים בעולם: הרכבל בהר טיאנמן
למראה ההרים שבמחוז חונאן שבסין, הניצבים כעמודים כבירים ותלולים המטפסים מעלה מן האדמה, יש עוצמה שאי אפשר להתכחש לה. הר טיאנמן, שגובהו 1,518 מטרים, הוא בהחלט דוגמה לפלא טבע עוצמתי שכזה ועלייה ברכבל המוביל לפסגתו בהחלט מוכיחה זאת – עם נופים אדירים שלא תמצאו בשום מקום אחר בעולם. הרכבל הזה, שיוצא מתחנת הרכבת של העיר ז'אנגג'יאג'יה הסמוכה, נחשב לארוך בעולם, ובאחת מנקודות השיא שלו מגיע לשיפוע של 37 מעלות, שנחשב לבלתי רגיל בשום קנה מידה – כך שמי מבינכם שלא בורך בלב חזק או סובל מפחד גבהים, הנסיעה במסלול הזה לא מומלצת. לכל השאר, שרוצים ליהנות מחוויה בלתי נשכחת ומנופים שאין כדוגמתם בשום מקום – בהחלט כדאי להגיע לכאן ביום מן הימים.
מסלולי הרכבל היפים בעולם: הרכבל בהר טיאנמן

6. גונדולה פיק 2 פיק (Peak 2 Peak Gondola), קולומביה הבריטית, קנדה

מסלולי הרכבל היפים בעולם: גונדולה פיק 2 פיק

עוד מסלול רכבל שובר שיאים (המרווח הגדול ביותר בין עמודי התמיכה של הרכבל – 3.03 ק"מ, אם תהיתם) נמצא ברכס הרי החוף הפסיפי של קנדה, ומאפשר לנוסעים בו נקות מבט של 360 מעלות על הנופים הנהדרים הנפרשים בין עיירת הנופש והסקי ויסלר לבין הרי בלקקומב, וכפי ששמו מרמז מסלול הרכבל הזה הוא הראשון בעולם לקחת אתכם מפסגה לפסגה, כך שכל המסלול ממש נעשה בשחקים. פסגות געשיות, יערות גשם הנפגשים עם מימי האוקיינוס ואפילו קרחונים – את כל אלו תוכלו לתפוס בעיניכם ממבט הציפור עם תעלו לנסיעה בת 11 דקות על "הגונדולות" המודרניות שהן קרונות הרכבל הזה.

מסלולי הרכבל היפים בעולם: גונודלה פיק 2 פיק

7. הרכבל בנגונג פינג 360 (Ngong Ping 360 Cable Car), הונג קונג

מסלולי הרכבל היפים בעולם: הרכבל בנגונג פינג 360

אחת הדרכים הכי טובות לחוש ולהרגיש את גודלו המסחרר של בודהה טיאן טיאן – פסל הברונזה המלכותי המתנשא לגובה של 26 מטרים בהרים המשקיפים על הונג קונג – היא לצפות בו ממסלול הרכבל שבתחומי מתחם השעשועים נגונג פינג 360 שבאי לנטאו. בנסיעה האיטית והשלווה במסלול זה, הנמשכת כ-25 דקות במהירות של פחות מ-14 קמ"ש, תזכו לחזות במראה הטבע היפה שבמרכז האי לנטאו, כמו גם לתצפת מלמעלה על שדה התעופה הבינלאומי השוקק והעמוס של הונג קונג. מסלול רכבל מתחיל בסמוך לתחנת הרכבת של טונג' צ'ונג, ומגיע עד לפסגת רמת נגונג פינג ואל פסל בודהה הענק שבו תוכלו לבקר.

מסלולי הרכבל היפים בעולם: הרכבל בנגונג פיק 360

8. רכבל פואנטו דה (Teleférico de Fuente Dé), הפארק הלאומי פיקוס דה אירופה, ספרד

מסלולי הרכבל היפים בעולם: רכבל פואנטו דה

הרי פיקוס דה אירופה שבצפון ספרד הם חלק מאזור יוצא דופן של טבע יפהפייה ועוצר נשימה. דרך מצוינת להיחשף אל כל היופי הזה אם אתם מגיעים לכאן היא באמצעות הרכבל התלול והמרגש הזה שיישא אתכם מן העמק השמשי והמיוער שבתחתית ההרים, בגובה 1,090 מטרים, אל פסגת הפיקוס המתנשאת ל-1,840 מטרים על פני הים. ההנאה מובטחת לחובבי הגבהים והנופים המרהיבים שביניכם, שיזכו כאן לאחת מנקודות התצפית היפות בספרד כולה.

מסלולי הרכבל היפים בעולם: רכבל פואנטו דה

9. רכבל הר השולחן ((Table Mountain Cableway, קייפ טאון, דרום אפריקה

מסלולי הרכבל היפים בעולם: רכבל הר השולחן

אחד מאתרי הטבע המוכרים ביותר לא רק בדרום אפריקה אלא ביבשת אפריקה כולה הוא הר השולחן, המתנשא מעל עיר הבירה היפה קייפ טאון. אחת הדרכים המומלצות ביותר לכל הדעות להגיע אל פסגתו של פלא הטבע הנהדר הזה הוא מסלול הרכבל שייקח אתכם למסע מהיר ומרהיב מעל העיר. תאי הרכבל הנהדר הזה, שנפתח ב-1929 וזכה לשדרוג רציני בשנת 1997, מסוגלים להסתובב על צירים ב-360 מעלות – מה שיאפשר לכם מבט פנורמי קסום על כל רחבי האזור, עד הגעתכם אל נקודת הסיום בפסגה ולתצפית הנהדרת גם היא שניתן לבצע במקום.

מסלולי הרכבל היפים בעולם: רכבל הר השולחן
10. גולמארג גונדולה ((Gulmarg Gondola, קשמיר, הודומסלולי הרכבל היפים בעולם: גולמארג גונדולה

אולי הודו היא לא היעד שבו הייתם מצפים למצוא הרים מושלגים ומסלול רכבל נדיר ביופיו, אך אם תגיעו לעמק גולמארג שבחבל קשמיר אכן תזכו לחוות חוויה כזו. העמק הזה, שנמצא בגובה 2,730 מטרים בחלק הצפון מערבי של הרי ההימלאיה המפורסמים, זכה לכינוי "מרעה הפרחים", ומעליו מתנוסס כאמור מסלול הרכבל המרהיב שייקח אתכם בין המדרונות מכוסי עצי האורן מכמעט עד פסגתו של הר אפרוואט הסמוך בגובה 3,980 מטרים.

מסלולי הרכבל היפים בעולם: גולמארג גונדולה

מקור התמונות: Davevzla, Meridaexpedia, Dennis Jarvis, GabrielleMerk, Donatas Dabravolskas, Helder Ribeiro, Glenda and Ken, calflier001, roaming-the-planet, Clarisse Baudot, sk, Cara Chow,  Juan Fernández, JCNazza, Pete Stewart, Fazielah Williams, Madhumita Das, Arup1981

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.