print header

אוסף מבחני ראייה, זיכרון והבחנה חזותית

 כשאומרים לנו בחנים ומבחנים אנחנו בדרך כלל רגילים לדפים שמכילים בעיות בכתב או שאלות שמצריכות כישורים מילוליים כאלו ואחרים. אך יש בעולם שלנו עוד סוג של מבחנים שיכול להיות הרבה יותר מאתגר ומהנה לאלו שרוצים לבחון את כישורי ויכולות הראייה שלהם. אנחנו מדברים כמובן על מבחני מבוססי תמונות וכאלו שבודקים את כישורי הראייה שלכם, כמו גם את יכולות ההבחנה, הזיכרון החזותי ותשומת הלב לפרטים חזותיים. מבחנים מהסוג הזה הבאנו לכם לא מעט לאורך השנים, כדי שתוכלו להבין מה מצבכם בכל המדדים והכישורים האלו – וכדי לסייע לכם לשוב ולבדוק את זה, אספנו כאן בפניכם 10 ממבחני התמונות המצטיינים והאהובים ביותר שלנו. 

1. מבחן זיהוי מילים: עד כמה טוב אתם רואים גווני אדום

אם יש משהו שמאפיין כישורי ראייה שנותרו ברמה הגבוהה ביותר שלהם זה בין היתר היכולת להבדיל בין גוונים וצבעים שונים. אם עיניכם עדיין מסוגלות לבצע הפרדת צבעים, גם כשמתבוננים בתמונה שבה הגוונים כמעט אחידים או נבדלים רק במעט – אשריכם. המבחן הבא למשל יוכל להגיד לכם בקלות מה יכולתכם בכל הקשור להבחנה בין גוונים שונים של הצבע האדום – כאשר בכל אחת מהשאלות בו תקבלו מילה שכתובה ב"אדום על אדום" ורק בעלי עיניים חזקות יזהו אותה...

2. מבחן זיכרון לצמדי תמונות

כישורים חזותיים-קוגניטיביים טובים לא נמדדים אך ורק ביכולת להבדיל בין גווני צבעים ולראות בצורה חדה, אלא גם ביכולות להבחין בפרטים הקטנים ביותר שבתמונה ולזכור אותם . מי שניחן בכך בהחלט יכול להצהיר על קשר טוב בין העין למוח, לכן אם תעברו בהצלחה את המבחן הבא גם אתם תהיו זכאים לכך; במבחן תקבלו שורה של צמדי תמונות, שאחרי שהן יוצגו בפניכם ויעלמו מן המסך, תצטרכו לענות על שאלות הקשורות לפרטים הקטנים והנסתרים שנראו בהן. האם תצליחו לעמוד באתגר הזה?

את מבחני "מצא את ההבדלים" אתם בטח מכירים – אנחנו נותנים לכם 4 תמונות, 3 זהות ואחת יוצאת דופן. אם אתם שמים לב לאותו פרט ומסוגלים לזהות את יוצאת הדופן בכל סדרה בלי בעיה – יכולות הראייה שלכם יוצאות מן הכלל. אם אתם מצליחים לעשות את זה בכל פעם תוך 30 שניות או פחות (כפי שהקצנו לכם במבחן המסוים הזה) – אז בכלל תוכלו לטפוח לעצמכם על השכם ולבטוח בעיניכם!

פה יש לנו אתגר באמת בלתי רגיל עבורכם שאולי טרם ראיתם - הוא יבדוק את יכולות ההבחנה שלכם וגם את כישורי ההסתכלות וההשלמה שלכם. מה שנציג בפניכם כאן הן תמונות שחלק משוליהן נקרע ונפרד מהן. עבור כל אחת יוצגו לכם 4 אפשרויות להשלמה – ואתם תצטרכו לזהות מהו החלק האמיתי מתוך התמונה...

בצילומי התקריב האלו עדשת המצלמה מתמקדת בדבר מה, פרט כלשהו במרחב, עד לרמת הרכיבים שבונים את המרקם שלו. אם אתם מסוגלים להסתכל על תמונת תקריב ולהבין ממנה מה החפץ המצולם – זה ללא ספק מעיד על כך שניחנתם ביכולת לראות את התמונה הגדולה, תרתי משמע. אז בואו לבדוק האם כישרון הראייה המיוחד הזה קיים בכם, בעזרת המבחן המאתגר ומעורר החשיבה הבא.

המבחן הבא בודק שתי מיומנויות ידע ויכולות בבת אחת: הראשונה היא יכולת זיהוי ההבדלים ומציאת התמונה יוצאת הדופן, והשנייה היא הכרתכם עם עולם האומנות ועם הציורים הקלאסיים הגדולים ביותר. יש כאן 10 סדרות של תמונות, כל אחת מהן עם יצירה מפורסמת אחרת. בכל אחת מהן הושתלה תמונה "מזויפת" כלומר שפרט אחד בה שונה ונבדל מציור המקורי; האם תצליחו לשים לב אליו ולסמן נכונה את הציור ש"זויף"? נסו את כוחכם כבלשי אומנות חדי עין...

עוד היבט בכל מה שקשור לקשרי מוח-עין ולכישורי אינטליגנציה גבוהים נוגע ביכולת להתבונן בתבניות ובדפוסים שונים, ולזהות נכונה את המאפיינים שלהם ואת הדרך שבה הם מאורגנים. למה בדיוק הכוונה? כדי להבין את זה אנחנו ממליצים לכם להיכנס אל המבחן הבא ולגלות זאת בעצמכם. התשובות בהחלט יכולות להיות מרתקות מבחינתכם ולהעיד לא מעט על מדדי ה-IQ שלכם.

 

מקודם כבר שלחנו אתכם למבחן נהדר שבדק את היכולת שלכם לזכור פרטים קטנים מצמדי תמונות שהופיעו בפניכם ונעלמו. אנחנו מציעים לכם לחזור על האתגר הזה עם תמונות חדשות – אך להגדיל את "ההימור" והפעם גם לנסות לזכור פרטים חזותיים מתוך קטעי סרטונים קצרים שבהם תצפו. השילוב בין הצורך לזכור תמונות הן מתצלומים והן מווידאו יכול להוות בחינה מושלמת לעיניים ולזיכרון שלכם.  

כבר עשיתם את מבחן זיהוי המילים בגווני אדום מתחילת הכתבה? בין אם כן ובין אם לא – יש לנו אתגר דומה אבל שונה עבורכם. במבחן הזה המילים מופיעות על רקעים בגווני חום, אך כמובן שגם הגוון שלהן דומה ומבלבל – וזה בדיוק האתגר. האם בכל הנוגע לצבע האדמה יש לכם יכולת הפרדת צבעים גבוהה? בדקו את זה ממש עכשיו!

 

העולם שלנו מלא בטבע נפלא ובנופים שאנחנו יכולים להתבונן בהם במשך שעות; זאת בדיוק הסיבה לכך שמבחן מצא את ההבדלים הבא יכול להוות אתגר וגם תענוג לעיניים שלכם. כל אחת מסדרות התמונות שהבאנו בפניכם פה מציגה את הטבע של עולמנו ואת בעלי החיים שלו במלוא הדרם, וכל מה שנותר לכם לעשות חוץ מליהנות מההתבוננות, זה גם למצוא מה התמונה יוצאת הדופן.

 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.