print header

אספנו לכם את 20 מבחני האישיות והטריוויה הטובים ביותר של 2020

  אם יש משהו אחד שאנחנו יודעים שכולם אוהבים – זה מבחני אישיות וטריוויה. הם עוזרים לנו לבדוק את הידע שלנו או לגלות על עצמנו דברים מעניינים, והם דוגמה מצוינת למקרה שבו הדרך מהנה וחשובה לא פחות מאשר היעד. לאורך שנת 2020 הבאנו לכם מדי יום שלל מבחני טריוויה ואישיות, ולקראת סוף השנה האזרחית החלטנו לאסוף את ה-20 שהכי אהבתם ולהציג אותם לפניכם. אם פספסתם כמה מהם או אם אתם פשוט רוצים שוב לבחון את עצמכם בהם, הנה הם כאן – 20 מבחני הטריוויה והאישיות הטובים ביותר שלנו לשנת 2020.
 

1. מה התכונה המשמעותית ביותר באישיותך על פי מודל 5 התכונות?

מבחן האישיות הזה הוא ככל הנראה הבדיקה האולטימטיבית לנפש שלכם, שכן בו בחרנו להתמקד במודל המקובל שבו משתמשים בפסיכולוגיית התכונות, אשר לפיה נקבעת אישיותו של האדם באופן מקצועי. אז מה התכונה שהכי חזקה אצלכם ומה החלק המשמעותי ביותר באישיות שלכם? ענו על 16 השאלות שמבחן ותגלו. 
 

2. מבחן ראייה: האם תצליחו לראות את כל המילים שמסתתרות?

לאורך השנה שחררנו הרבה מבחני ראייה, אך המבחן הזה היה האהוב ביותר מכולם, וקל לנו להבין למה. האתגר פה הוא לא קטן, וגם אם בהתחלה השאלות נראות לכם קלות מאוד, אתם תגלו שבהמשך העיניים שלכם יתחילו להתבלבל, ותצטרכו להתאמץ כדי לגלות מה המילה שמסתתרת בתמונה.
 

3. האם תדעו איזו צורה של המשפטים תקינה בעברית?

גם מבחני עברית לא חסרים אצלנו באתר, אך בניגוד לאחרים שישנם ובהם אתם מתבקשים למצוא את הצורה הנכונה של המילים או המשפטים שאתם נשאלים לגביהם, כאן תצטרכו לבחור דווקא בצורה הלא תקנית. זה נשמע פשוט, אך אתם תגלו שזה די קשה, כשכל התשובות האפשריות כוללות למעשה משפטים ומילים שבהם כולם משתמשים מדי יום - כך שזה בהחלט יותר מאתגר. 
 

4. מבחן טריוויה על זמן – יש לכם 12 שניות לענות כל שאלה

במבחן הטריוויה הזה בחרנו קצת להלחיץ אתכם, אבל זה דווקא עבד עליכם לטובה. מהרגע שבו תענו על השאלה הראשונה יהיו לכם רק 12 שניות לענות על כל שאלה אחרת, ואמנם לא מדובר בשאלות עד כדי כך קשות, אך לחץ הזמן בהחלט ישפיע על המוח שלכם. איך אנחנו יודעים? רק תסתכלו על לוח התוצאות השבועי בסוף המבחן ותגלו שלא רבים מגיעים לציון 100 מושלם.
 

5. מבחן IQ שיבדוק איזה מיליארדר מסתתר במוח שלכם

מיליארדרים לאו דווקא נולדו עם רמת משכל גבוהה, ולמעשה יש כאלה שסיימו את בית הספר עם ציונים נמוכים מאוד, אך כמוהם יש כמובן גם כמה גאונים שהשתמשו במוח שלהם כדי לעשות את הונם. אז איזה סוג של מיליארדר מסתתר במוח שלכם? ענו על 12 שאלות שמערבות מתמטיקה, היגיון וידע כללי, וגלו לאיזה טיפוס בעל הון אתם הכי דומים.
 

6. איזה סוג של יופי מושך אותך ומה זה אומר עליך?

יופי הוא דבר שתלוי בתרבות בעיקר, אך לכל אחד יש גם את העדפות היופי שלו. כמו שאומרים, על טעם ועל ריח אין מה להתווכח - ואם ככה, אז מה הטעם שלכם? האם אתם נמשכים ליופי טבעי או אומנותי, יופי נקי ותמים או כזה שרואים בו התערבות של יד אדם? בחרו את התמונות היפות ביותר לטעמכם במבחן הבא וגלו.
 

7. נכון או לא נכון: 15 שאלות שיאתגרו לכם את המוח

במבחן הזה יש לכם סיכוי של 50/50 לענות נכונה או לטעות, אבל זה רק אם תנסו לנחש הכל. אם הידע הכללי שלכם נרחב, הסיכוי שלכם להיות צודקים יעלה, וזה בהחלט ישתקף בתוצאה שלכם. שימו לב שחלק מהשאלות יכולות להיות מבלבלות מאוד, לכן מומלץ לקרוא אותן טוב טוב ולחשוב היטב לפני שאתם בוחרים בתשובה שלכם.
 

8. מי אני במקרא: מבחן טריוויה על דמויות תנ"כיות

אנחנו בטוחים שאתם מכירים את השמות של כל הדמויות האלה ואף את הסיפורים שלהן, כי למדתם עליהן בבית הספר או שפשוט הן נמצאות בידע הכללי והתרבותי שלכם, אך האם תצליחו לגלות מי הן מפרטי המידע שהן יבחרו לחשוף על עצמן? כל אחת מהדמויות הבאות מהתנ"ך תספר לכם כמה דברים עליה, ואתם תצטרכו לנחש מי היא.
 

9. מה סוג הלב שלכם על פי הדברים שתראו בתמונות האלה?

האם יש לכם לב מסור, רגיש או מלא באהבה? אתם אולי חושבים שאתם כבר יודעים את התשובה בעצמכם, אך אם ברצונכם לוודא אותה במאה אחוז, המבחן הבא יעזור לכם לעשות זאת. איך זה יקרה? בזכות הקשר ההדוק שקיים בין העיניים ללב שלכם; אתם תבחרו את הדבר הראשון שתראו בתמונה, ולבסוף תגלו מה זה אומר על הלב שלכם.
 

10. בחרו איזה צבע להוסיף לתמונה וגלו מה זה אומר עליכם

בכל אחד מאיתנו מסתתר אמן, גם אם אין לנו בהכרח את היכולות הפיזיות או הטכניות להביא את האומנות שלנו לידי ביטוי. במבחן הזה בחרנו לתת לאמן שבכם לדבר עבורכם ולבחור איך לשפץ ולשפר את התמונות שיופיעו לפניכם. לבסוף, התשובות שלכם יגלו משהו מעניין מאוד עליכם, שייתכן שאפילו לא הייתם מודעים אליו מכיוון שהיה נסתר - אך כעת עלה לפני השטח בזכות הבדיקה הזו.
 

11. מבחן ידע ישראלי שייקח אתכם למסע במדינתנו היפה

אין לנו ארץ אחרת, והאמת היא שגם לא היינו רוצים שתהיה לנו, כי מדינתנו כל כך יפה עד שאין לנו אפילו צורך לפזול לכיוונים אחרים. כל מי שטייל ברחבי ישראל יודע זאת – והאם גם אתם ביניהם? במבחן הבא אתם תצאו למסע שייקח אתכם לכל פינה בארץ, ובמהלכו אתם גם תלמדו לא מעט דברים על ישראל, שייתכן כי לא ידעתם לפני.
 

12. איזה סוד שולט בך באופן תת מודע?

אם נשאל אתכם מה הדבר שתמיד נמצא במחשבותיכם, ייתכן שתוכלו לספר לנו עליו בלי שום בעיה, אך מה בנוגע לדברים שנמצאים ללא הרף בתת המודע שלכם – האם אתם יודעים מה הם? במבחן הבא תתבקשו לבחור תמונות מסוימות שתימשכו אליהן עם העין, ובסופו נוכל לפי כך לספר לכם על מה חושב ומהרהר תת המודע שלכם.
 

13. מבחן טריוויה מאתגר במגוון נושאים

בדרך כלל אנחנו אוהבים למקד אתכם לנושא מסוים במבחנים שלנו, אך לפעמים אנחנו בוחרים לפתוח את כל הגבולות ולתת לכם להראות לנו מה אתם באמת יודעים. מבחן הטריוויה הזה יבדוק את רמת הידע הכללי שלכם, ואנחנו נזהיר אתכם כבר עכשיו – השאלות בו לא פשוטות בכלל. רק מי שבאמת יש לו ידע כללי נרחב יצליח לענות נכונה על כולן.
 

14. מבחן זיהוי צבעים – אתגר לעיניים ולמוח

עד כמה אתם חדים בכל הנוגע לגוונים? האם עבור העיניים שלכם יש בעולם רק כמה צבעים בסיסיים, או שאולי הם יודעים להבחין בכל גוון ולראות את הייחודיות שבו? בואו לבדוק זאת במבחן הבא, בו תצטרכו לבחור את הצבע שסימנו בעיגול. זה נשמע פשוט, אך כשתראו את התשובות המבלבלות אתם תבינו שיש הרבה מקום לטעויות.
 

15. ענו על השאלות הבאות וגלו מה כדאי לכם לראות בנטפליקס

אם יש לכם נטפליקס, מומלץ מאוד שתנסו את המבחן הזה, שיראה לכם איזו סדרה תהיה הבאה שכדאי לכם לצפות בה. למעשה ניתן לכם כאן כמה אפשרויות, מכיוון שאם בזכות המבחן הזה הצלחנו לקלוע לטעם שלכם, אנחנו בטוחים שכבר ראיתם את חלק מהסדרות שנציע, אך בה בעת אנחנו יודעים שנוכל להפתיע אתכם עם סדרה שעוד לא צפיתם בה ושכדאי לכם לעשות זאת.
 

16. בחרו חיה וגלו איזה סוג של אנשים אתם

מה הציפור היפה ביותר בעיניכם? איזה כלב הכי מוצא חן בעיניכם ולאיזו חיה ימית אתם הכי מתחברים? כל השאלות האלה יחדיו יוכלו לגלות לנו איזה סוג של אנשים אתם, ואנחנו נשתף איתכם את התוצאה הזו, כדי שתדעו האם אתם חברותיים, הרפתקנים, מתגוננים או אולי בעלי אופי אחר... אתם עוד תתפלאו לגלות מה מסתתר בכם על פי החיות שתבחרו.
 

17. מבחן טריוויה קשה שיש לכם בו פסילה אחת בלבד

במבחן הטריוויה הזה לא עשינו לכם שום הנחות – יש לכם פסילה אחת בלבד, והיא זו שתקבע לאיזו תוצאה תגיעו. על פי הסטטיסטיקות של המבחן הזה נוכל לספר לכם כבר עכשיו שאפילו להגיע עד אמצע שלו זה אתגר לא קטן, ומי שצולח אותו עד סופו הוא בהחלט גאון שאין הרבה כמוהו. חושבים שתצליחו להיות מבין אלה שיקבלו ציון 100 מושלם?
 

18. מה הפירוש שתתנו לציורים האלה יחשוף על הנפש שלכם?

יש שטוענים כי מה שאמנים מנסים להגיד ביצירותיהם כמעט ולא משנה, כי מה שמשמעותי באמת זה איך הצופים יפרשו אותן. כל אחד מגיב ליצירות אומנות ומסביר אותן לעצמו לפי המקום שבו הוא נמצא בחיים, החוויות שעבר והמחשבות שמציפות את ראשו, ולמעשה הפירוש שתתנו ליצירות אומנות יכול לאפשר לנו לקבל הצצה לתוך המוח שלכם ודרך לנסות ולהגדיר את אישיותכם - והמבחן הבא יוכיח לכם זאת.
 

19. מה התפקיד שהכי מתאים לכם בצה"ל?

לא חסרים תפקידים בצה"ל, חלקם נחשקים יותר וחלקם פחות, אך האמת היא שזה ממש תלוי את מי שואלים. בעוד שאדם אחד ירצה להיות לוחם סייבר, אחר יעדיף להילחם בשמים כטייס קרב ואילו השני  יבחר בכלל להיות "מש"ק ממטרות". אז מה התפקיד שהכי מתאים לכם בצה"ל? גם אם כבר סיימתם את השירות הצבאי מזמן, יעניין אתכם מאוד לגלות האם ניצלו את יכולותיכם כמו שצריך.
 

20. היה או לא היה: טריוויה על עובדות היסטוריות

במבחן הזה ניסינו לעבוד עליכם בחלק מהמקרים ולגרום לכם לתהות האם אירוע מסוים אכן התרחש כפי שתיארנו אותו או שלא. לפעמים התשובה היא שהאירוע המתואר אכן התקיים ולפעמים שאינו, ואתם תצטרכו לנחש מתי דיברנו אמת ומתי קצת "עיקמנו" את ההיסטוריה. אם הידע שלכם נרחב, אין שום סיבה שתסתמכו על ניחושים, כי אתם כבר תדעו את התשובה, אך אנחנו בטוחים שזה לא יהיה הרוב המוחלט של המקרים.
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.