print header

7 הערים המופלאות של העולם

  העולם שלנו מלא בערים מיוחדות שמלאות בצבע, חן ואנשים מדהימים, אך אילו מביניהן הן הערים המופלאות ביותר? לשאלה זו ניסו למצוא תשובה בתאגיד "קרן שבעת פלאי תבל החדשים", שהעלתה להצבעה בין השנים 2011-2014 את הערים המופלאות ביותר בעולם. מבין יותר מ-1,200 ערים נבחרו בסופו של דבר 28 מועמדות סופיות, שצומצמו ל-21, ל-14 ולבסוף ל-7 המנצחות והזוכות בתואר "ערים מופלאות". אז אילו ערים זכו ברוב קולות ומה כל כך מיוחד בהן שכה רבים בחרו דווקא בהן כערים המופלאות ביותר בעולם? עכשיו אתם תגלו, ותוכלו להתרשם גם מכמה תמונות שלהן שיראו לכם מה ניתן לראות בהן.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. לה פאס (La Paz), בוליביה – עיר הבירה הגבוהה ביותר בעולם

7 הערים המופלאות בעולם: לה פאס
בירת בוליביה ממוקמת על צוק בגובה 3,600 מטר מעל פני הים, מה שהופך אותה לעיר הבירה הגבוהה ביותר בכל העולם. האוכלוסייה של העיר מונה יותר מ-2 וחצי מיליון תושבים, ומי שהקימו אותה היו הקולוניאליסטים הספרדיים, שבנו אותה על גבי אתר התיישבות של בני האינקה בשנת 1548.
7 הערים המופלאות בעולם: כנסיית סן פרנסיסקו
בעיר הזו אפשר לשחק במסלול הגולף הגבוה ביותר בעולם, לטייל בלא מעט אתרי טבע שמתאימים במיוחד לחובבי טיפוס הרים ולבקר בכנסיות עתיקות ומרשימות, כשהמומלצת שבהן היא כנסיית סן פרנסיסקו, שבה משתלבים סגנונות בנייה קולוניאליים ומקומיים. בנוסף תוכלו לחזות שם במגדל ארמון הנשיאות שחורג מהנוף האופייני לעיר, כשאין עוד מבנים שמגיעים לגובהו ודומים למראהו בסביבתו בשל מגבלות בנייה באזור ההיסטורי שבו הוקם (בצורה שעוקפת את החוק).
7 הערים המופלאות בעולם: ארמון הנשיאות

2. ויגאן (Vigan), הפיליפינים – עיר עם היסטוריה היספנית מרשימה

7 הערים המופלאות בעולם: כרכרה עם סוס ברחובות ויגאן
ויגאן נמצאת על האי לוזון והאוכלוסייה שלה מונה רק כ-54,000 תושבים. ובכל זאת העיר הזו נבחרה להיות אחת המופלאות בעולם, וזאת בין היתר מכיוון שזו אחת הערים האחרונות במדינה שעדיין מציגות את ההיסטוריה ההיספנית שלהן לראווה וללא שינוי, משנת 1500 ועד היום. המאפיין הזה אף הפך את כולה לאתר מורשת עולמית אחד גדול.
7 הערים המופלאות בעולם: מגדל הפעמון של כנסיית הקדוש אגוסטין
העיר ידועה בארכיטקטורה שלה, שמשלבת בין מספר סגנונות הכוללים סגנון קולוניאלי אירופאי, אוריינטלי וכמובן פיליפיני. השילוב הזה מרתק במיוחד לנוכח הרחובות המרוצפים שעוברים בין הבניינים השונים. אם תחליטו לבקר בעיר המופלאה הזו, מומלץ מאוד שתגיעו בשעות הערב לפלאסה סלסדו שבמרכז העיר ההיסטורית, שם תחכה לכם מזרקה מרקדת וצבעונית שהיא פשוט תענוג לעיניים. 
7 הערים המופלאות בעולם: מזרקה מרקדת בוויגאן

3. קואלה לומפור (Kuala Lumpur), מלזיה – העיר עם הבניינים הגבוהים בעולם

7 הערים המופלאות בעולם: קואלה לומפור
קואלה לומפור היא הבירה והעיר הגדולה ביותר של מלזיה, כשאוכלוסייתה מונה כ-1.7 מיליון תושבים, והיא נמצאת בצמיחה מהירה מאוד. העיר היא ביתם של מגוון סגנונות אדריכלות, הכוללים כמובן גם גורדי שחקים מודרניים. למעשה, הבניינים הגבוהים ביותר בעולם נמצאה בה – מגדלי פטרונס.
7 הערים המופלאות בעולם: מגדלי פטרונס
בצער רב איננו יכולים לבקר לעת עתה בקואלה לומפור, וכך אנחנו מפספסים אתרי תיירות רבים ומפורסמים, ביניהם מקדש סרי מארימן הצבעוני, מקדש תאן הו ההיסטורי, פארק סאנוויי לאגון המדהים, מסגד ג'אמק העצום ועוד. כל אלו, יחד עם התפתחותה המהירה והמפתיעה של העיר, הפכו אותה לאחת המופלאות ביותר בעולם.
7 הערים המופלאות בעולם: מקדש סרי מארימן

4. ביירות (Beyrouth), לבנון – פריז של המזרח התיכון

7 הערים המופלאות בעולם: ביירות
בירת לבנון שכנתנו היא אחת הערים העתיקות ביותר בעולם, כשחוקרים גורסים כי היא הוקמה בשנת 3000 לפנה"ס, אך למען האמת איש אינו יודע בוודאות מתי הוקמה, וייתכן שהייתה קיימת עוד לפני. מאחר שהיא הייתה המרכז ללא מעט מלחמות אזרחים אלימות והרסניות לאורך ההיסטוריה, העיר נבנתה מחדש מספר רב של פעמים, ובכל פעם התווספו לה סגנונות בנייה חדשים שהפכו אותה ליפה יותר משהייתה, ביניהן בנייה עות'מנית, קולוניאלית צרפתית ומודרנית. 
7 הערים המופלאות בעולם: מגדל שעון בביירות
ברחבי העולם ביירות מוכרת כ"פריז של המזרח התיכון", ואמנם אנחנו הישראלים יכולים ליהנות רק מפריז של אירופה, אך מי יודע – אולי ביום מן הימים נוכל לבקר גם בה. אם זה יקרה, בהחלט נשמח לראות במו עינינו את השווקים השוקקים שלה, המרחצאות הרומיים העתיקים שממוקמים בלב לבה, וארמון בית א-דין העתיק.
7 הערים המופלאות בעולם: מרחצאות רומים בביירות

5. דוחה (Doha), קטר – עיר עם קצב צמיחה מסחרר

7 הערים המופלאות בעולם: גורדי שחקים בדוחה
דוחה הפכה לבירת קטר בשנת 1971, אחרי שזכתה בעצמאות, וכיום מתגוררים בה ב-1.5 מיליון תושבים, שהם יותר ממחצית מאוכלוסיית המדינה. זהו מרכז כלכלי חשוב מאוד בקטר שגדל בקצב מסחרר, ויש הטוענים כי זה אף המרכז הכלכלי החשוב ביותר של המזרח התיכון. קצב הצמיחה המרשים של העיר התאפשר בזכות מאגרי הנפט והגז הטבעי שבה, אשר הפכו את קטר לאחת המדינות העשירות ביותר בעולם.
7 הערים המופלאות בעולם: מוזיאון לאומנות איסלאמית ודוחה בקו הרקיע
בנוסף להיותה אחת מהערים המופלאות של העולם, היא נחשבת גם לאחת מהערים היפות ביותר בעולם, וקל להבין למה רק ממבט בתמונות. עם זאת ובצער רב, זוהי עוד עיר שבה איננו יכולים לבקר עם דרכון ישראלי, אך אם היינו יכולים, בהחלט היינו רוצים להגיע לראות את כמה מהמקומות המפורסמים שבה, כמו המוזיאון לאומנות איסלאמית והפארק הרחב הידיים שלו, וקניון וילאג'יו עם התעלות, שמזכיר במראהו את ונציה.
7 הערים המופלאות בעולם: פארק המוזיאון לאומנות איסלאמית

6. דרבן (Durban), דרום אפריקה – עיר עם רצועת חוף שלא תמצאו כמותה

7 הערים המופלאות בעולם: דרבן
בדרבן חיה אוכלוסייה של כ-3.5 מיליון תושבים, מה שהופך אותה לעיר הגדולה ביותר בכל פרובנציית קוואזולו-נטאל. היא נחשבת לאחת מהיעדים התיירותיים העיקריים של המדינה, כשיש בה מזג אוויר נהדר כמעט כל השנה וחופים יפהפיים שמתאימים במיוחד לגלישה. כדי למשוך תיירים נוספים, העיר השקיעה רבות בפיתוח הגולדן מייל – רצועת חוף גדולה שמלאה בבתי מלון, בתי קזינו, מסעדות וחנויות. 
7 הערים המופלאות בעולם: הגולדן המייל של דרבן
לפי ראיות ארכיאולוגיות בני אדם התיישבו באזור דרבן לפני עשרות ואף מאות אלפי שנים, אולם הבריטים היו אלו שהגיעו אליה במאה ה-19 והפכו אותה למה שאנו מכירים כיום. אם תגיעו לשם מומלץ מאוד שתבקרו לא רק בגולדן מייל, אלא גם בגנים הבוטניים של דרבן ובפארקים מיטשל וג'יימסון, בהם תמצאו מסלולי הליכה נהדרים בסביבה צומחת יפהפייה, גן חיות קטן וגם בתי קפה שקטים ונעימים.
7 הערים המופלאות בעולם: פארק מיטשל

7. הוואנה (Havana), קובה – עיר צבעונית, שמחה וצנועה

7 הערים המופלאות בעולם: הוואנה
בירת קובה היא בעלת אוכלוסייה של כ-2.1 מיליון תושבים, שכולם מתקבצים יחדיו תחת אזור של 728 קמ"ר, מה שהופך אותה לעיר הגדולה ביותר במדינה הן מבחינת גודל האוכלוסייה והן מבחינת גודל השטח. לעיר הזו יש תפקיד כלכלי משמעותי בקובה, כשהיא המרכז המסחרי שלה וכן עיר נמל. היא הוקמה בתחילת המאה ה-16 על ידי קולוניאליסטים ספרדים, וידועה ברחבי העולם בעיקר בצבעוניותה, כשרבים ממבניה צבועים בגוונים משמחים ומרנינים שהופכים את השיטוט בה לחוויה של ממש.
7 הערים המופלאות בעולם: הקתדרלה של הוואנה
העיר מחולקת ל-3 אזורים: הוואנה העתיקה, ודאדו והפרברים המודרניים, כשהוואנה העתיקה הוכרזה בעבר כאתר מורשת עולמית. לא חסר מה לראות ולעשות שם, כשבין האטרקציות והאתרים המומלצים ביותר ניתן למנות את קתדרלת סן קריסטובל דה לה הוואנה, מוזיאון המהפכה, התיאטרון הגדול של הוואנה והמבצרים לה קבניה, אל מורו ואסטיו דה לה ריאל פוארסה.
7 הערים המופלאות בעולם: מבצר בהוואנה
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.