print header

15 מהתכשיטים היקרים בעולם

 אומרים שיהלומים הם החברים הכי טובים של האישה, ומי מאיתנו לא נדהם בכל פעם כשהוא נכנס לחנויות תכשיטים מפוארות ונוצצות? אני יכולה להעיד שבפעם האחרונה שהזדמנתי לאחת כזו, הרגשתי כאילו שהגעתי לחנות ממתקים, ורציתי לקנות את כל תכולת החנות. עם זאת, מהר מאוד הבנתי שאני בקושי מסוגלת לממן את התכשיט הכי קטן וזול, ואני בטוחה שאתם יכולים להזדהות עם האכזבה הרבה שחשתי באותו רגע. היום ניקח את העניין הזה צעד קדימה ונחשוף בפניכם 15 מהתכשיטים היקרים ביותר בעולם, שסביר להניח שרוב האנשים אף פעם לא יוכלו לשים עליהם יד, אבל תמיד אפשר לקוות לטוב...
 

1. יהלום התקווה (The Hope Diamond) – שווי 250 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: יהלום התקווה
אחד מהמתמודדים על התואר התכשיט היקר בעולם הוא יהלום ענק בצבע כחול כהה ובמשקל של 45.52 קרט, שהגיע מדרום הודו ושניתן לראות במוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע בוושינגטון די.סי. רבים מאמינים שהיהלום מקולל, ונטען כי הוא מוצג האמנות שזוכה למספר המבקרים השני בגודלו בעולם אחרי ה"מונה ליזה".

2. מורשת בפריחה (A Heritage in Bloom) – בשווי 200 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: תכשיט "מורשת בפריחה"
השרשרת הזו, ששוקלת כ-226 גרמים, נוצרה על ידי התכשיטן וואלס צ'אן מהונג קונג. במהלך השנים, נוספו לתכשיט צורות של עטלפים ופרפרים, תהליך שלקח לא פחות מ-47,000 שעות! בין השאר, תמצאו בו גם אבנים טובות שונות במשקל 383.4 קרט, ויהלומים שקופים במשקל 104 קרט.

3. סיכת טווס (Peacock Brooch) – בשווי 100 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: סיכת טווס
התכשיט הססגוני והיפה הזה נוצר על ידי חברת יהלומי גראף, ופורסם ב-2013. הוא שוקל 120.81 קרט, ויש בו למעלה מ-1,300 יהלומים לבנים, צהובים, כחולים וכתומים. במרכזו מונח יהלום כחול כהה, ששוקל לבדו 20.02 קרט.

4. טבעת יהלום הכוכב הוורוד (The Pink Star Diamond Ring) – בשווי 72 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: אצבעות אוחזות בטבעת יהלום הכוכב הוורוד
הטבעת הזו מפורסמת בשל היהלום שמונח בה, שנמצא במכרות דה בירס שבאפריקה, וששוקל כ-59.6 קרט. האבן נמכרה במכירה פומבית לתעשיות צ'או טאי פוק מהונג קונג, שעוסקות בתכשיטנות.

5. שרשרת היהלומים ה"בלתי ניתנת להשוואה" (The “Incomparable” Diamond Necklace) – בשווי 55 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: שרשרת היהלומים ה"בלתי ניתנים להשוואה"
השרשרת הזו נוצרה בשנת 2012 בחברת התכשיטנות מואוואד, לאחר שנים של השקעה. היא מורכבת מיהלום צהוב במשקל 407 קרט, 19 יהלומים בצורת עלים, ושלל קישוטים שמוסיפים לה ערך רב.

6. ירח כחול של ג'וזפין (Blue Moon of Josephine) – בשווי 48.4 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: טבעת ירח כחול של ג'וזפין
היהלום שבמרכזה של הטבעת הזו התגלה בדרום אפריקה ושוקל 12.03 קרט. הטבעת נרכשה בשנת 2015 על ידי איש העסקים ג'וזף לאו מהונג קונג במכירה פומבית, והוא קרא לה על שם בתו.

7. גראף ורוד (Graff Pink) – בשווי 46.2 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: טבעת גראף ורוד
על מסגרת הטבעת היפהפייה הזו מונח יהלום ורוד ששוקל 24.78 קרט שנרכש בשנת 1950 על ידי תכשיטן אמריקאי בשם הארי ווינסטון. האבן הזו הייתה אמורה להיכנס לרשימת עשרת היהלומים הכי יקרים בעולם, אך ערכה ירד כאשר היא נמכרה ב-2010 לתכשיטן לורנס גראף. היא נחשבת ליהלום נדיר במיוחד, עם דירוג מעולה מהמכון הגמולוגי האמריקאי, שמתמחה בתחום.

8. שרשרת ירקן של הוטון-מדיבאני (Hutton-Mdivani Jadeite Necklace) – בשווי 27.4 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: שרשרת ירקן של הוטון-מדיבאני
השרשרת הפשוטה אך היפהפייה הזו הוזמנה על ידי היזם האמריקאי פרנק ווינפילד וולוורת', כמתנת נישואין לביתו. לאחר מכן היא נמכרה במכירה פומבית, וכיום היא חלק מאוסף של חברת התכשיטים והשעונים המוכרת קרטייה. השרשרת הזו, למרות המראה הפשוט והנקי שלה, מורכבת מ-27 אבני-חן מסוג ירקן ומאבזם שעשוי מיהלומים ואבני אודם.

9. הוורוד המושלם (The Perfect Pink) – בשווי 23.2 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: טבעת הוורוד המושלם
היהלום המלבני הזה שמנצנץ בגוונים יפהפיים של ורוד, שוקל 14.23 קרט ונחשב לצלול במיוחד. אל שני צדדיו מוצמדים שני יהלומים מלבניים נוספים, שאחד מהם שוקל 1.73 קרט, והשני 1.67 קרט. שלושתם מונחים על גבי טבעת מרהיבה בצבע זהב לבן, ששוקלת 18 קרט.

10. תליון לב האוקיינוס (Heart of the Ocean) – בשווי 20 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: תליון לב האוקיינוס
אם התכשיט הזה נראה לכם מוכר, כנראה שראיתם אותו בסרט "טיטניק" ונתקלתם בגרסאות זיוף שלו במקומות שונים. התליון המקורי עוצב על ידי התכשיטן הארי ווינסטון, ומכיל יהלום כחול במשקל 15 קרט, שמוקף על ידי יהלומים לבנים שנמצאות מסביבו ובשרשרת עצמה.

11. תליון בלו בל של אסיה (Blue Belle of Asia) – בשווי 17.7 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: שרשרת בלו בל של אסיה
התליון המרשים הזה מורכב מאבן ספיר יפהפייה ששוקלת 392.52 קרט ונמצאה בסרי לנקה, ומסביבה ניתן לראות שלל יהלומים ועיטורי זהב לבן. היא נמכרה לראשונה בשנת 1937, ומאז החליפה מספר ידיים עד שהגיע לקונה אנונימי.

12. טבעת יהלום כחול של צ'ופארד (Chopard’s Blue Diamond Ring) – בשווי 16.26 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: טבעת יהלום כחול של צ'ופארד
היהלום האליפסי היפהפה הזה ששוקל 9 קרט, נחשב לייחודי ונדיר. הוא מוקף ביהלומים קטנים ומשולשים, ומונח על גבי טבעת זהב לבן במשקל 18 קרט.

13. טבעת 2 יהלומים של בולגרי (Bulgari Two-Stone Diamond Ring) – בשווי 15.7 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: טבעת 2 יהלומים של בולגרי
הטבעת המיוחדת הזאת שנוצרה בשנת 1972 היא פריט מיוחד מהאוסף של החברה המוכרת בולגרי. התכשיט מורכב משני יהלומים משולשים, שאחד מהם שקוף ובמשקל 9.87 קרט, והשני כחול ושוקל 10.95 קרט. הם נחשבים למושלמים ובעלי צלילות מדהימה.

14. לב הממלכה (Heart of the Kingdom) – בשווי 14 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: לב הממלכה
אבן האודם היפהפייה הזו שמעוצבת בצורת לב, שוקלת 40.63 קרט. האיכות והנדירות שלה הוכחו על ידי מעבדה שוויצרית שנחשבת למומחית בתחום, וכל היופי הזה מונח על שרשרת ששוקלת 155 קרט.

15. שרשרת של אודם מפואר ויהלום (Magnificent Ruby and Diamond Necklace) – בשווי 12.99 מיליון דולר

התכשיטים היקרים בעולם: שרשרת של אודם מפואר ויהלום
התכשיט המרהיב הזה כולל אבני אודם שמסודרות בשתי שורות, ומשקלן נע בין 1.00 עד 7.02 קרט. ביניהן, ניתן למצוא יהלומים, וכל האבנים הללו מונחות על שרשרת באורך של כ-44 סנטימטרים, שמכילה 18 קרט של זהב לבן.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.