maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

אדם בנה לבדו דגם זעיר של פריז בחצר ביתו!

 לא חסרות סיבות שהופכות את פריז לאחד מן היעדים הנחשקים ביותר בעולם; עיר האורות קנתה לעצמה מוניטין עולמי בזכות ארכיטקטורה מרהיבה, גנים מעוצבים, קולינריה מן השורה הראשונה, אוצרות אמנות, היסטוריה מרתקת ועוד. כל אלו גרמו לאנשים רבים להתאהב בפריז, אך יש אדם אחד שלקח את אהבתו למקום צעד אחד קדימה, ואולי אפילו שניים. ג'רארד בריון, צרפתי תושב הכפר ויאזק (Vaissac) שבדרום המדינה, הקים במו ידיו דגם מיניאטורי ומדויק להפליא של הבירה הצרפתית בחצר האחורית של ביתו, והוא בהחלט לא מהסס להשוויץ בו... 
 
ג'רארד בריון יושב בשדרת שאנז אליזה המיניאטורית
 
דגם של שער הניצחון
קולאז' תמונות של פריז ובתמונה ניתן לראות את מגדל אייפל
ג'רארד בריון לקח את המשפט "אם מוחמד לא יבוא אל ההר, יבוא ההר אל מוחמד" ויישם אותו הלכה למעשה כשלאורך כמעט שני עשורים מחייו שחזר את פניה של בירתו האהובה פריז, ממש בחצר האחורית של ביתו. באופן מדויק להפליא, ניתן לסייר לאורך החצר ברחובותיה של העיר ולהתרשם ממגוון עצום של מונומנטים מוכרים ומפורסמים, המהווים חלק בלתי נפרד מציוני הדרך ההיסטוריים של הבירה הצרפתית החל משער הניצחון, מגדל אייפל ואפילו גניה המעוצבים של העיר.
 
ג'רארד יושב ליד ארמון
תמונה של מגדל אייפל בחושך מואר עם אורות צבעוניים
תמונה של גשרים חוצים את נהר הסיין
 
הפרויקט של בריון החל לגמרי במקרה ובקנה מידה הרבה יותר קטן, כשהוא הכין מודלים זעירים של בנייני העיר מפסולת ממוחזרת. בריון לא היסס להשתמש בכל חומר גלם שנדמה היה כאילו ואין בו כל שימוש דוגמת קרטונים, פחיות, לבנים וצנצנות, מבחינתו הכול היה קביל וכך אט אט יצר מטרופולין זעיר המונה כיום 40 דגמים מדויקים של מבני העיר. כיום, כשהחצר האחורית של בריון מהווה אטרקציה תיירותית המושכת אליה כ-150 אלף תיירים מדי שנה ומכל עברי צרפת, אין ספק שהוא הוכיח את כשרונו יוצא הדופן.
תמונה של ג'רארד בעת עבודה בסדנה שלו
ג'רארד קודח בלבנה בכדי ליצור דגם של מבנה
תמונה של בתים בפריז המיניאטורית מקרוב
לצד הדגמים המרשימים שיצר, בריון הוא גם חובב גינון ובשל כך הוא השקיע לא מעט זמן בטיפוח גניה המיניאטוריים של העיר שמתאפיינים ברמות דיוק גבוהות, וביצירת צורות אסתטיות מרהיבות. יכולותיו המרשימות לא פסחו על אוזניהם של מנהלי מוזיאונים בפריז עצמה ולעתים קרובות ג'רארד מתבקש להשאיל חלק מיצירותיו בכדי שיוצגו לראווה אל מול מבקרי העיר עצמה.
תמונה של פריז הקטנה מלמעלה
תמונה של מיני פריז מלמעלה
תמונה של קתדרלת נוטרדאם ולידה נהר הסיין מלמעלה
מעבר ליצירת דגמיה של העיר באמצעות פסולת ממוחזרת, בריון לא היסס גם להשקיע ממיטב כספו בכדי להפוך את המטרופולין המיניאטורי שבחצרו האחורית ליצירת מופת מדויקת ומרהיבה. לאורך שנות העשייה, רכש בריון כלי עבודה רבים לקידוח וגילוף היצירות, צבעים שונים לעיטור הדגמים ומאות פיסות מתכת מיוחדות בכדי לבנות את דגמו הזעיר של מגדל אייפל.
קולאז' של בזיליקת הלב הקדוש ורחובות פריז
ג'רארד מצולם ליד דגם שבנה
תמונה של מיני פריז מוארת באורות צבעוניים בחושך
רק לאחר 14 שנים של עבודה מאומצת, הסכים בריון לפתוח את דלתותיו בפני מאות אלפי התיירים שביקשו לצפות בפלא הזעיר שבדרום צרפת. בסיור בין 40 הדגמים המיניאטוריים יכולים באי המקום להתרשם משדרת השאנז אליזה המפורסמת, שער הניצחון, קתדרלת נוטרדאם, בזיליקת הלב הקדוש שעל גבעת מונמארטר, מוזיאון הלובר, הפנתאון של פריז, ארמון ורסאי ואפילו בגשרים החוצים את נהר הסיין.
תמונה של שדרת השאנז אליזה מתוך דגם שער הניצחון
גנים מעוצבים בדגם של מיני פריז
גשר חוצה את נהר הסיין

הפרויקט המרשים של ג'רארד, שלקח פסולת חסרת ערך והפך אותה להעתק מדויק של פריז, מוכיח לנו יותר מכל שבעזרת יצירתיות ותשוקה, אין דבר העומד בפני הרצון. אין לנו ספק שאחרי 20 שנות עבודה על העיר המיניאטורית, האמן הייחודי הזה יכול להרגיש שהוא עשה צדק לעיר האהובה עליו ובהחלט הספיק לעשות הרבה יותר משאנשים אחרים היו מעלים על הדעת. 

מקור: gerard.briondansmabonjotte

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל: