print header

הערים המאוכלסות ביותר בעולםזוהי רשימת הערים המאוכלסות ביותר בעולם. הרשימה מדורגת מהגבוה לנמוך לפי גודל האוכלוסיה בכל עיר. בגלל שיטות שונות של מדידה, יש אפשרות שהנתונים כאן שונים במקצת מנתונים באתרים אחרים.

טוקיו
מדינה: יפן
אוכלוסייה: 33,800,000
טוקיו היא עיר הבירה של יפן. היא מהווה את המרכז התרבותי והכלכלי של יפן
והיא ממוקמת בחופו המזרחי של האי הונשו  - האי הראשי של יפן - על גדות מפרץ טוקיו. טוקיו ידועה בגורדי השחקים הרבים ומתקדמים שלה, באלפי שלטי נאון זוהרים, במערכת הכבישים ההומה, המלאה כל הזמן בתחבורה וברכבת תחתית מפותחת. למעלה משני מיליון איש המתגוררים מחוץ לטוקיו נוסעים בקביעות יום יום, לעבוד בעיר.


עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, טוקיו
 

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, טוקיו
 
מקסיקו סיטי
מדינה: מקסיקו
אוכלוסייה: 22,900,000

מקסיקו סיטי היא בירתה של מקסיקו. העיר מהווה את מרכזה המסחרי, התעשייתי, החברתי והתרבותי של מקסיקו, והיא העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר במדינה. בעיר יש 160 מוזיאונים, מעל 100 גלריות ופעילות תרבותית ענפה.
 
עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, מקסיקו סיטי
 

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, מקסיקו סיטי
 
מומבאי
מדינה: הודו
אוכלוסייה: 18,042,000

מומבאי היא העיר הגדולה ביותר בהודו והשנייה בגודלה בעולם. מומבאי מהווה את בירתה הכלכלית של הודו, בהיותה מוקד של תעשייה, פעילות פיננסית ומסחר, ומקום משכנן של חברות ענק רבות. בנוסף , העיר מומבאי משמשת כמרכז תעשיית הבידור והקולנוע בהודו, ושמה בשפת המקום, מרטהי, מקורו בשמה של האלה ההינדית מומבה.

 
עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, מומבאי
 

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, מומבאי
 
סאו פאולו
מדינה: ברזיל
אוכלוסייה: 17,711,000

סאו פאולו, היא העיר הגדולה בברזיל והמרכז הפיננסי, העסקי והתעשייתי החשוב ביותר באמריקה הלטינית. בסאו פאולו, מתקיימת פעילות תרבותית ענפה. חיי הלילה המוסיקלים והתוססים בסאו פאולו מוכרים בכל העולם, ולא מעט הרכבי רוק ברזילאי, על סוגיו השונים, התחילו את דרכם בעיר.
העיר הוקמה על רמה ונהנית מאוויר קריר ופחות לח, יחסית לערי חוף, אך היא ידועה גם במזג האוויר ההפכפך השורר בה. סאו פאולו ידועה גם בארכיטקטורה המרהיבה של מבניה, בצפיפות הרבה של גורדי שחקים בשטח השיפוט העירוני ובכבישים הרחבים שלה. בנוסף, בעיר שוכנת הקהילה היהודית הגדולה והמבוססת בברזיל, המונה כ-100,000 נפשות.

 
עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, סן פאולו
 

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, סן פאולו
 
ניו יורק סיטי
מדינה: ארה"ב
אוכלוסייה: 16,626,000

לעיר ניו יורק לקח הרבה זמן להפוך לגרסה שאנחנו מכירים ואוהבים. ב-1624, העיר הייתה מיושבת ע"י אינדיאנים ונקראה "אמסטרדם החדשה" . רק מאוחר יותר, כשהייתה בבעלות בריטית, שינו את שמה לניו יורק.
בשנת 1790, ניו יורק הפכה לעיר הגדולה ביותר בארה"ב, ומאז היא שומרת על התואר. היא נחשבת למרכז התרבות של ארה"ב, בתחום הסרטים, האומנות והמוזיקה. 47 מיליון תיירים מבקרים בה בכל שנה, כדי לראות הצגות בברודווי, לטייל בסנטרל פארק, לבקר בגן החיות בברונקס ולהנות  משאר האטרקציות המדהימות שקיימות בה. אין ספק שהיא שווה ביקור!

 
עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, ניו יורק
 

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, ניו יורק
 
שאנגחאי
מדינה: סין
אוכלוסייה: 14,173,000

שאנגחאי התחילה את תהליך הרפורמה שלה רק בשנת 1991 ועד היום זה לא ממש הושלם. לפני כן, ההיסטוריה של שאנגחאי היתה מסובכת, וכללה גם תקופה של קומוניזם כבד.
העיר שאנגחאי נחשבת לעיר המובילה בתרבות של מזרח אסיה והמתקדמת ביותר בתחום ייצור כלי תחבורה. תערובת של כפרים מקומיים מהמאה ה -20 בשילוב הארכיטקטורה המודרנית הופכת את שאנגחאי לאחת הערים המדהימות בעולם. אם החלטתם לנסוע לטייל שם, אל תשכחו לקחת מצלמה דיגיטלית עם כרטיס זכרון ענק, כי בהחלט יש שם מה לצלם!

 
עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, שנגחאי
 

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, שנגחאי
 
לאגוס
מדינה: ניגריה
אוכלוסייה: 13,488,000

לאגוס, הנקראת גם ליגוס, היא העיר הגדולה ביותר בניגריה, והמטרופולין השני בגודלו באפריקה (אחרי קהיר), ובירת ניגריה לשעבר. לאגוס והערים סביבה הן חלק ממדינת לאגוס, שהיא אחת משלושים ושש המדינות המרכיבות את ניגריה. מספר התושבים בלאגוס שנוי במחלוקת, בעקבות מפקדים סותרים שנערכו במהלך 2006. על פי המפקד שנערך על ידי הממשל המרכזי של ניגריה, מספר תושביה של מדינת לאגוס הוא 13,488,000  בעוד לטענת ממשלת לאגוס, מספר תושביה של המדינה הוא 17,552,942.
העיר נמצאת בדרום מערב ניגריה לחופו של האוקיינוס האטלנטי.

 
עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, לאגוס
 

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, לאגוס
 
לוס אנג'לס
מדינה: ארה"ב
אוכלוסייה: 13,129,000

לוס אנג'לס הפכה לעיר שאנו מכירים כיום רק ב- 1920. ללוס אנג'לס יש כל כך הרבה סימני זיהוי מוכרים כמו: השלט HOLLYWOOD, אולם הקונצרטים "וולט דיסני", התיאטרון הסיני "גראומנס", תיאטרון "קודאק", "קפיטול רקורדס", קולוסיאום הזיכרון של לוס אנג'לס, שזה יהיה ממש חבל לא לבקר בה. בנוסף, ללוס אנג'לס יש חיי לילה מרתקים ותוססים, וכמה ממרכזי הקניות הגדולים והמוכרים בעולם!

 
עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, לוס אנג'לס
 

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, לוס אנג'לס
 
קולקטה
מדינה: הודו
אוכלוסייה: 12,900,000

קולקטה היא בירת מדינת מערב בנגל שבהודו והעיר הגדולה במדינה זו. עד שנת 2000 נקראה העיר כלכותה. השם שונה כדי לקרבו יותר לצורתו המסורתית. מקור השם, הוא  על שם האלה "קאלי", הנחשבת לפטרונית העיר.
קולקטה רבתי, היא העיר השלישית בגודלה בהודו (אחרי מומבאי ודלהי) והשביעית בגודלה בעולם.
שטחה של קולקטה הוא 1,036 קמ"ר, בשנת 2001 התגוררו בעיר עצמה כ-4.5 מיליון איש, וכיום מתגוררים בה בערך 12,900,000 מיליון איש, מספר זה צפוי לגדול ל-17 מיליון בשנת 2015. בקולקטה חיים 828 נשים לכל 1,000 גברים, שיעור יודעי הקרוא וכתוב בעיר עומד על 81%, הרבה מעל לממוצע הארצי של הודו (59%), והשפה הנפוצה בעיר היא בנגלית, אם כי שפות הודיות רבות אחרות מדוברות אף הן. בעיר תשע אוניברסיטאות, ושוכן בה המוזיאון הגדול ביותר באסיה.

 
עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, קלקוטה
 

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, קלקוטה
 
בואנוס איירס
מדינה: ארגנטינה
אוכלוסייה: 12,413,000

בואנוס איירס היא עיר בירתה של ארגנטינה, והעיר הגדולה ביותר בה. היא נחשבת לאחת הערים הגדולות בדרום אמריקה,והיא שוכנת לחופי האוקיינוס האטלנטי. נמל העיר של בואנוס איירס, הוא מהגדולים בעולם, ומשרת גם את פרגוואי ואורוגוואי, שכנותיה של ארגנטינה. פירוש שמה של העיר הוא: 'אוויר טוב' ומתייחס, ככל הנראה, לרוחות שסייעו בניווטן הימי של האוניות הספרדיות אשר עגנו בחופיו של האזור.

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, בואנוס איירס
 

עיר, עולם, טיול, אוכלוסיה, בואנוס איירס
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו