print header

נתערב שלא תצליחו לפתור את 9 החידות האלה

כמה פעמים פנה אליכם חבר והתחיל משפט במילים "נתערב איתך ש..."? אנחנו מאתגרים אחד את השני פעמים רבות, ולרוב מדובר במקרים שבהם נרצה להוכיח אחד לשני את צדקתנו או את חכמתנו. לפניכם 9 חידות שכוללות התערבויות, אשר בפתרונות שלהן קיים אלמנט של תחכום שהופך אותן למשעשעות במיוחד. נתערב שלא תצליחו לפתור את כולן?

 
חידות התערבות

1. מטבעות על השולחן

חברך ואתה יושבים בגינת ביתך ונהנים מאחר צהריים רגוע. לאחר מספר דקות מוציא חברך טוש ומצייר על השולחן שלידכם עיגול מושלם. "מה אתה עושה?" אתה שואל את החבר, והוא עונה: "בוא נתערב שאם כל אחד מאיתנו יניח בתורו מטבע אחד בתוך המעגל עד שהוא יתמלא, אני אהיה האחרון שיצליח להניח מטבע מבלי שיהיה מעל אחד המטבעות האחרים, ולך לא יישאר מקום להניח מטבע נוסף". ההתערבות נשמעת הוגנת, ולכן אתה מסכים לה. משום שחברך הוא שהציע את ההתערבות, הוא נותן לך להתחיל ראשון.

כיצד תוודא שתנצח בהתערבות?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


כדי לנצח בהתערבות בוודאות, עליך להניח את המטבע הראשון שלך במרכז המעגל. לאחר מכן, בכל פעם שחברך מניח מטבע בשטח המעגל, עליך להניח מטבע נוסף בדיוק במיקום הנגדי לאותו המטבע בשטח המעגל. כך ייצא שעל כל מטבע שחברך הניח, לך תמיד יהיה מקום מדויק ופנוי שבו תוכל להניח מטבע נוסף מבלי שהוא יעלה על מטבע אחר, עד שהנחת את המטבע האחרון מבין שניכם.

חידות בלשים

 

2. שיערות בישראל

יצאת לטייל עם חברך ברחוב, ושניכם הבחנתם במספר רב של אנשים קירחים. לפתע חברך חשב על רעיון להתערבות: "במידה ואיננו מחשיבים את האנשים הקירחים שבישראל, בוא נתערב שאי אפשר למצוא 2 אנשים עם אותה כמות שיערות על הראש ברחבי הארץ".

האם לדעתך כדאי לך להתערב עם חברך?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


התשובה היא כן, והנה הסיבה לכך: בישראל יש כ-8 מיליון תושבים. נניח שמיליון מהם קירחים (זה לא מספר מדויק, אך זה רק לשם ההדגמה). זה אומר שיש 7 מיליון תושבים עם שיערות על הראש. לאדם יש בממוצע 90,000-140,000 שיערות על הראש. אם נספור אנשים לפי מספר השיערות הממוצע, כלומר אדם אחד בעל שערה אחת, אדם שני בעל 2 שיערות וכן הלאה, נגיע בסופו של דבר לאדם ה-140,000, שהוא בעל 140,000 שיערות על הראש. כמובן שיש אנשים עם יותר שיערות, אך המספר לעולם לא יוכל להגיע למיליונים. אחרי שספרנו את מספר האנשים לפי מספר השערות האפשריות על ראשו של אדם, עדיין לא הגענו לכמות הנפשות שחיות במדינת ישראל, כלומר חייבים להיות לפחות 2 אנשים אם לא יותר בעלי אותה כמות שיער על הראש.

חידות בלשים

 

3. ערמומיות זה שם המשחק

בזמן שהלכת להנאתך בטיילת שעל חוף הים, ניגש אליך איש מסתורי ואמר: "היי אדוני, רוצה לעשות התערבות קטנה? בוא נתערב שאני יכול לכתוב את המשקל המדויק שלך על דף. אם לא אצליח אשלם לך, אך אם אצליח, אתה תשלם לי". האדם היה נראה די מפוקפק אך החלטת לתת לו הזדמנות, שכן ביכולתך פשוט לומר לו שהוא טעה אפילו אם צדק. למרבה ההפתעה, האיש המסתורי הצליח להערים עליך וזכה בהתערבות.

כיצד עשה זאת?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


האיש המסתורי עשה בדיוק את מה שאמר שיעשה: הוא כתב על דף: "את המשקל המדויק שלך" בהצלחה, ועל כן ניצח בהתערבות.

חידות בלשים

 

4. זורק החצים הטוב ביותר בפאב

אתה יושב בפאב עם מספר חברים טובים ונהנה מכוס בירה. לפתע ברקע נשמע קולו של אדם שצועק: "אני הטוב מכולם בזריקת חצים למטרה! מי רוצה לאתגר אותי ולהתערב שלא אפגע במקום שבו יבחר על הלוח?". מבין כל יושבי הפאב, חברך הטוב ביותר קם ואמר לאדם הקולני "אני די בטוח שאני יכול לבחור מקום שלא תוכל לפגוע בו לעולם". הוא הלך לכיוון האדם הקולני וחזר לאחר מספר שניות עם כסף בידיו, למרות שהאדם הקולני אפילו לא ניסה לזרוק חץ למטרה.

האם תוכל לנחש איך חברך הטוב ניצח בהתערבות?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


חברך המתוחכם אתגר את האדם הקולני לפגוע בחלקו האחורי של הלוח.

חידות בלשים

 

5. נחש את השיר

במהלך מסיבת יום הולדתה של בתך בת ה-10, ניגש אליך אחד מחבריה הקטנים ואמר לך: "בוא נתערב על 5 שקלים שאני יכול למצוא שיר שכולל שם של כל בת שתבחר". אתה בעצמך מכיר שירים רבים עם שמות של נשים, אך הטלת ספק גדול שהילד שמולך יוכל למצוא שיר עבור כל שם שבעולם ולכן הסכמת להתערבות. נתת לו את שמה של בתך, נעמי, והילד סיפק לך על המקום שיר עם שמה. מיד הבנת שהפסדת בהתערבות הזו, ושילמת לילד החכם את 5 השקלים.

התוכל לנחש מדוע?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


השיר שהילד שר היה "יום הולדת שמח", שאותו ניתן לשיר עם כל שם שעולה על דעתך.

חידות בלשים

 

 

6. דברים שלומדים בבית הספר

מספר ימים לאחר יום הולדתה של בתך, היא ניגשה אליך וסיפרה לך שלמדה בבית הספר חידה שלא תוכל לעלות עליה בחיים. היא הראתה לך דף שאותו כיסתה בחלקו עם כף ידה. בחלק שניתן לראות, קראת את המילים הבאות: חמישית, שישית, שביעית, שמינית, תשיעית, עשירית. בתך אמרה לך שידה מכסה 4 מילים מתוך הרשימה של ה-10, שלרשימת המילים הזו יש סדרתיות לוגית ושאף מילה לא חוזרת על עצמה פעמיים. היא התערבה איתך על 5 שקלים שלא תוכל לנחש את 4 המילים המוסתרות. קיבלת על עצמך את האתגר ה"קל" וענית "ראשונה, שנייה, שלישית ורביעית", אך כשהרימה את ידה התברר שזו לא הייתה התשובה הנכונה, ואתה הפסדת בהתערבות.

אם אלו לא היו המילים החסרות, מה אם כך הייתה התשובה הנכונה שהתגלתה לך?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


המילים שהופיעו על הדף היו: שלם, חצי, שליש ורבע. המספרים לא מציינים מיקומים או ספירה, אלא חלקי שברים.

חידות בלשים

 

7. מתחת למים

בזמן בילוי בבריכה עם המשפחה ביום חם וקיצי, ניגשה אליך בתך והציעה לך אתגר: "בוא נראה מי יכול להישאר עם הראש יותר זמן מתחת למים". הסכמת לאתגר ואמרת לה שתבדוק כמה זמן אתה מצליח להישאר מתחת למים, ולאחר מכן היא תנסה זאת בעצמה בעוד שאתה תחשב את הזמן שלה. קפצת לתוך הבריכה והצלחת להישאר מתחת למים במשך 3 דקות שלמות. בתחילה דאגת לבתך משום שהיא עלולה להסתכן בטביעה אם תנסה להביס את השיא שלך, אולם בתך הייתה חכמה הרבה יותר ממך, ובסופו של דבר היא ניצחה בהתערבות.

איך היא עשתה זאת?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


בתך פשוט מילאה כוס מים פשוטה והניחה אותה על ראשה למשך יותר מ-3 דקות. טכנית היא הצליחה להישאר עם הראש מתחת למים יותר זמן ממך.

חידות בלשים

8. קפיצה של כלב

יום אחד כשטיילת ברחוב, ראית את השכן שלך מטייל יחד עם כלבו. ניגשת אליו לברך אותו לשלום, והוא מצדו מיהר לומר לך את הדבר הבא: "אתה מכיר את הכלב שלי רקסי, נכון? בוא נתערב שהוא יכול לקפוץ גבוה יותר מהעץ הזה". משום שלאחרונה הפסדת בכמות רבה של התערבויות, חשבת שאולי זה לא רעיון טוב כל כך, אך בכל זאת לא היה נראה לך הגיוני שרקסי יוכל לקפוץ גבוה יותר מהעץ שלצדכם, שגובהו היה בערך 10 מטר. הסכמת להתערבות, אך הפסדת שוב.

מדוע הפסדת?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן


השכן אמר לרקסי "קפוץ", רקסי קפץ כמה שיכל, וכנראה לא עבר אפילו מטר מעל הקרקע. עם זאת השכן צחק ואמר: "הפסדת... עצים לא יכולים לקפוץ, ככה שרקסי הרגע קפץ גבוה יותר מהעץ הזה".

 

חידות בלשים

 

9. התערבות אחרונה

הזמנת את חברך הטוב אליך הביתה לכוס קפה, ובזמן שישבתם, שתיתם ודיברתם, עלה בראשו רעיון חדש להתערבות: "בוא נתערב שאתה לא יכול להישאר לשבת על הכיסא הזה עד שאני אסיים להקיף אותך 3 פעמים בריצה". לאור ההתערבויות האחרונות בהן הפסדת, נעשית מעט חשדן ושאלת, "אתה בטח תדקור אותי עם סיכה או תציק לי איכשהו, נכון?". חברך ענה, "לא לא, אני אפילו לא אגע בך". מאחר שהתנאים נראו פשוטים למדי הסכמת להתערבות, אך גם בזו הפסדת.

האם תוכל לנחש איך זה קרה?

לא יודעים? להצגת התשובה לחצו כאן

ברגע שהתיישבת, חברך הטוב רץ סביבך פעמיים, אך לפני שהשלים את העיקוף השלישי, הלך לביתו ואמר "נשלים את הסיבוב השלישי בפעם הבאה שתזמין אותי לקפה..."

חידות בלשים

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.