print header

15 תמונות מתחרות צלם התקריב של שנת 2021 – אתגר "צמד חמד"

אנחנו מוגבלים ביכולתנו לראות את העולם בעזרת עינינו בלבד, אולם לעיני כל יצור חי הוא נראה שונה. חרקים קטנטנים יכולים לראות בחלקת דשא קטנה יער שלם, וחיות קטנטנות יכולות לראות כל תו בפניהן וגופן של חיות אחרות, שאנחנו כמובן לא נוכל לבחון אותם אלא אם כן נסתכל ממש מקרוב. למזלנו ישנן תחרויות כמו "צלם התקריב של השנה", בה טכניקות צילום שונות מסייעות לנו לגלות את הטבע הזעיר שנסתר מעינינו. על אף שהזוכים של התחרות כבר הוכרזו לקראת סוף שנת 2021, הצלמים קיבלו משימה בנוסף – אתגר ה"צמד חמד", בו הם נדרשו למצוא צמדים דינמיים בטבע וללכוד אותם בעדשת המצלמה. התמונה הזוכה באתגר נבחרה לאחרונה, ואתם כעת תחשפו אליה וגם לכל אלו שהתקרבו למקום הראשון הנכסף ואשר יראו לכם שהבחירה בהחלט הייתה קשה.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. "אהבה אמיתית" של אלכס פניסייר מהולנד – הזוכה במקום הראשון באתגר

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: סנאים מנשנשים פרג
"הסנאים האירופאים נמצאים בסכנת הכחדה, בעיקר בגלל הרס שטחי המחיה שלהם. השניים שבתמונה היו עסוקים באכילת שאריות של פרג במדשאה בווינה, ונהניתי לראות אותם עובדים יחדיו, כמו אב ובן. עבורי, התבוננות בטבע וצילומו מהווים דרכים נהדרות להירגע ולחלוק את היופי שקיים בכל מקום סביבנו. אני מעדיף קומפוזיציות פשוטות ומינימליסטיות, ובדרך כלל אני מצלם בימים מעוננים ואפלים, על אף שלתמונה הזו יש תחושה מוארת."

2. "היו ביחד (Bee Together)" של יוריס וגטר מהולנד

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: דבורים ישנות מחובקות בתוך פרח
בשנת 2020 מצאתי דבורה ישנה בתוך פרח. לא ראיתי תופעה שכזו בעבר, אז צילמתי אותה. הקיץ כמעט נגמר ולא הצלחתי למצוא דבורה נוספת שישנה בתוך פרח באותה השנה. עם זאת, בשנת 2021 יצאתי לחפש עוד כאלה, ואחרי הרבה מאמצים סוף סוף מצאתי זוג דבורים שישנות מחובקות ושגרמו ללב שלי להמס."

3. "עבודת צוות" של רומן וילי משווייץ

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: נמלים סוחבות חדקונית
"ראיתי שתי נמלים שסוחבות חדקונית בזמן שהותי בקוסטה ריקה ומהר מאוד שלפתי מצלמה מרחוק. קיוויתי שתצא לי לפחות תמונה אחת של הרגע המיוחד הזה, וכשהתקרבתי כדי לצלם תמונה טובה יותר הנמלים נעלמו. כתוצאה מכך התמונה שהתקבלה היא למעשה חתוכה למדי – התמונה הייתה הרבה יותר גדולה מזה."

4. "הקרב" של פאול הרמנסן מנורווגיה

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: חיפושיות אייליות נלחמות
"שני זכרי חיפושית איילית משתמשים בלסתות שלהם כדי להרשים נקבה ולזכות בלבה. ראיתי את שניהם בדרום שוודיה – אחד המקומות היחידים בכל סקנדינביה שבו ניתן למצוא אותם. בתחילת חודש יולי החיפושיות האלה צצות ביערות אלונים, אולם מספרן דועך מדי שנה עקב הריסת שטחי המחיה שלהן."

5. "עובש בוגר" של ברי ווב מבריטניה

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: טיפות טל על סיבי עובש
"את העובש הזה, שגובהו 2 מ"מ, מצאתי על ענף עץ תפוחים שהיה בערימת עצים בחצר אחורית בבקינגהאמשייר. הנבגים התפזרו והשאירו סיבים עדינים. הרמתי בעדינות את הענף, הנחתי אותו על ספסל וסידרתי קצת ירוקת מאחוריו כדי ליצור תמונה עם רקע טבעי שנעים לעין."

6. "מעל עולם של מינרלים" של קרלוס פרץ נאוואל מספרד

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: מושיות השבע צהובות מעל "ציור" שנוצר ממשקעי מינרלים
"בכל עת מתרחשים סביבנו פלאי טבע, אך רוב הזמן אנחנו לא מבחינים בהם. הצלחתי להבחין בשתי מושיות השבע הצהובות האלה על קיר בקרבת בית הספר שלי, ואמנם החרקים עצמם יפים מספיק, אך העולם המינרלי שתחתן הוא זה שעשה בשבילי את התמונה. ה"ציור" שהופיע על האבן הוא למעשה משקעי מינרלים של מנגן חמצני."

7. "שתי קרפדות" של מתיו פולקווי מצרפת

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: קרפדות מזדווגות
"צמד קרפדות מצויות מזדווגות לצד נהר. בעלי חיים בטבע תמיד מספקים מראה מדהים ומפגשים לא צפויים, אפילו במרחק זריקת אבן מהבית."

8. "חסילוני ארלקינו" של אדריאנו מורטין מאיטליה

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: חסילוני ארלקינו ניזונים מכוכב ים
"החסילונים האלה ניזונו מכוכב ים במיצר למבה באינדונזיה. זוגות שמתרבים יחדיו נשארים צמודים אחד לשני וצדים כוכבי ים לאורך היום. הם עומדים על ראש הטרף שלהם, משתקים אותו ולאחר מכן הופכים אותו כדי להגיע לחלקו התחתון."

9. "צרעות גרמניות" של אלן קלארק מבריטניה

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: צרעות גרמניות שותות מים
"צרעות גרמניות דומות במראה שלהן לצרעות אחרות, אך הן גדולות יותר. ניתן לראות אותן נוגסות בעצים, כשהן מערבבות את הסיבים שלהם עם מים משלוליות כדי ליצור חומר לבניית הקן שלהן. הבחנתי בשתי הצרעות האלה בגינה בלנקשייר ב-2020 וצילמתי אותן ממקום מסתור ליד הקן שלהן."

10. "אוצר נסתר" של חבייר לפואנטה מספרד

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: פרפרים על גבעולים
"כשראיתי את הפרפרים האלה בשעת זריחה בכפר קטן בהרי מדריד, ידעתי שאני חייב לפעול מהר. ברגעים שכאלה יש לך רק כמה דקות להקים את ציוד הצילום ולצלם לפני שהפרפרים יתעופפו. השתמשתי בפיסת קרטון לבנה בשביל הרקע, אשר האירה את התמונה בזכות הפלאש."

11. "יחסי מין של אדמוניים" של הוגו קמאצ'ו מקולומביה

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: אדמוניים מזדווגים
"צמד אדמוניים מזדווגים בחורשה."

12. "בוקר של יופי כחול" של רואלוף דה הוג מהולנד

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: שפריריות כחולות אחת מול השנייה
"שפריריות נמשכות למים זורמים, אז בבוקר קייצי אחד ירדתי לנהר לראות מה אוכל למצוא. אחרי זמן מה נתקלתי בשני זכרים שמחממים את עצמם. הם היו בתנוחות המושלמות בשביל התמונה שרציתי לצלם – פונים אחד אל מול השני עם רקע יפה ולא מבולגן מאחוריהם."

13. "אהבת קרפדות" של רוב בלנקן מהולנד

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: קרפדות מזדווגות בשחור לבן
"המוני קרפדות נפוצות הגיעו להזדווג באגם דרנתה הקטן שבהולנד, שם צולמה התמונה הזו. כשהן לא מזדווגות, הקרפדות האלה חיות הרחק מהמים ומעדיפות אזורים חשוכים ולחים, כמו ערימות עץ או עלים. כשהבחנתי בשתי אלה אהבתי במיוחד את שרשרת הביצים, אשר נראית כמו מתנה שהזכר מעניק לנקבה. הפכתי את התמונה לשחור-לבן כדי לתת לה תחושה אינטימית יותר."

14. "עלי תחרה" של ג'וליה בריגס מבריטניה

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: שלדים של עלים
"הדפוסים והפרטים המדהימים שאפשר למצוא על שלד של עלה הזכירו לי תחרה, וזה בדיוק מה שניסיתי להראות בתמונה הזו. הנחתי שני עלים על רקע שחור לצד דלת זכוכית, אשר איפשרה לאור טבעי לפגוע בהם. את המצלמה הצבתי על חצובה ישירות מעליהם והתחלתי להתנסות בקומפוזיציות שונות. לבסוף בחרתי בזו מכיוון שאהבתי את הדרך שבה קצוות העלים מתעקלים אחד כלפי השני."

15. "הנשיקה" של אנגי ואלאס מבריטניה

תמונות תקריב מדהימות של הטבע: רקפות סגורות יוצרות יחדיו צורת לב
"הפרטים והמרקמים היפהפיים שעל הניצנים והעלים של פרחי הרקפות שפרחו בגינתי משכו אותי מאוד. בתמונה הזו, תנועת ה"ראש" העדינה של כל פרח יצרה צורת לב. החלטתי לבודד את התפרחת ולגרום לרקע להיראות רך וחלומי. כדי לעשות את זה, הצבתי מאחורי הפרחים הדפס של פרחים שאינו בפוקוס. הנחתי בעדינות עלי כותרת בקדמת העדשה, והם אלו שנתנו לתמונה הילה ורודה."
 
מקור: cupoty.com
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.