print header

נשארו לכם בקבוקי יין רקים? 11 רעיונות לעיצובים מקוריים!

שתיית יין היא חלק בלתי נפרד מסעודות גדולות, חגיגות, אירועים משמחים וחגים, אבל מה עושים עם כל בקבוקי היין הריקים שנשארו לנו בסוף הארוחה אחרי שכל האורחים כבר הלכו הביתה? החדשות הטובות הן שבזכות העובדה שלבקבוקי היין יש צורה שימושית ועיצוב נאה ואסתטי, ישנן המון דרכים שבאמצעותן ניתן לעשות בהם שימוש חוזר. ובנוסף, אתם תופתעו לגלות שאפילו עם פקקי השעם תוכלו ליצור עיצובים מפתיעים ומרשימים! אז אם מצאתם את עצמכם עם אוסף בקבוקי יין ריקים, 11 הרעיונות הבאים יספקו לכם שלל דרכים להוסיף לבית עיצוב נפלא ומסוגנן.
 

לפני הכל, איך ניתן לחתוך בקבוק זכוכית?

חלק מהמדריכים הבאים מצריכים שימוש רק בחלק מסוים מבקבוק היין, ולכן יש לחתוך אותו. למרות שחיתוך זכוכית עשוי להישמע כמו מלאכה לא פשוטה, עם הטריק הבא אתם תוכלו לבצע זאת בקלות רבה ובמהירות. כל שעליכם לעשות הוא לטבול חוט צמר במעט נוזל דליק כמו למשל אצטון, ולכרוך אותו סביב הבקבוק באזור אותו תרצו לחתוך. הכינו מראש דלי עם מי קרח, הציתו את החוט והמתינו עד שהלהבה תדעך. ברגע שבו הלהבה תדעך לחלוטין, הכניסו במהירות את הבקבוק אל מי הקרח. לאחר מספר שניות, תראו כיצד הבקבוק נחצה בדיוק על פי במקום בו הצבתם את החוט שהדלקתם.
 
איך לחתוך בקבוק זכוכית

1. כוסות צבעוניות לנרות

שתיית יין טוב היא דרך נפלאה לבנות אווירה מהנה במהלך הסעודה וכשהבקבוק נותר ריק, תוכלו להמשיך ולהשתמש בו כדי לייצר אווירה קסומה בבית עם העיצוב המהיר הבא! כל שעליכם לעשות הוא לחתוך את בקבוק היין בשלישו הראשון מן התחתית ולהציב בתוכו נר. בטרם חיתוך הזכוכית, הצמידו את הנר המיועד בצמוד לבקבוק וסמנו בטוש את אזור החיתוך כסנטימטר מעל גובה הנר שהצמדתם. להבת הנר הבוהקת תאיר דרך הזכוכית הצבעונית ותהפוך את תחתית הבקבוק למעמד מקורי וצבעוני לנר.
 
תחתית בקבוק יין חצויה ובה נר
 

2. פעמוני רוח

מראם המפוסל של בקבוקי היין, צבעם והיכולת שלהם לספק הד, הופכים אותם לחומר גלם מעולה אתו תוכלו להכין פעמוני רוח מקושטים בעלי מראה ייחודי. לצורך כך עליכם להצטייד בבקבוק יין, שרשרת ממתכת, דבק, חישוק של מחזיק מפתחות וכל חפץ בו תרצו להשתמש כענבל הפעמון דוגמת חרוזים, תכשיט ישן וכדומה. ראשית חתכו את הזכוכית עם חוט צמר בחציו של הבקבוק ולאחר מכן, חברו את חישוקו של מחזיק המפתחות אל חלקו האמצעי של חוט המתכת והשחילו את החוט מתוך חלקו הפנימי של הבקבוק. בשביל שהחוט יחזיק את הבקבוק, הקפידו שהחישוק יפגוש את חלקה הפנימי של הפיה ובדקו שהוא צר יותר מן החישוק. עתה, השחילו מגוון חרוזים צבעוניים כשבסיום ניתן לבצע קשר עם חוט המתכת או לחילופין להדביק תכשיט ישן שיתפקד בצורה ממעולה כענבל.
 
פעמוני רוח מבקבוק יין

3. אדנית ססגונית לפרחים

השימוש בבקבוקי יין כאגרטלים לפרחים הוא ידוע ומוכר, אבל עם קרש עץ ושלושה סלילי מתכת להברגה, תוכלו לשדרג את אגרטלי הבקבוקים שלכם ולהפוך אותם לקישוט קיר יוצא דופן שיוסיף אופי לכל חדר. כל שעליכם לעשות הוא לקחת קרש עץ, להצמיד אליו את פיית הבקבוק ולקבעה באמצעות סליל מתכת מוברג. את הקרש תוכלו לתלות או להשעין על הקיר וכעת כל מה שנשאר לעשות הוא להוסיף קצת מים ופרחים לכל בקבוק.
בקבוקי יין תלויים על קרש ובתוכם פרחים

4. כוננית מדפים דקורטיבית מבקבוקים

מעבר להיותם קישוט נפלא לבית, בקבוקי יין יכולים לשמש גם בפריט יצירתי שישמש אתכם להרכבת כוננית בעיצוב מיוחד. לשם ההדרכה נדגים את ההוראות על כוננית המבוססת על 5 קרשים, אך בהחלט ניתן לקחת את הרעיון הפשוט הזה ולעשות בו שימוש בגוון דרכים אחרות. הצטיידו במקדחה 30 מ"מ, 8 בורגי וו פתוח, 8 מותחני נירוסטה ו-16 בקבוקי יין. אם אינכם רוצים להשתמש בברגים ומותחנים, ניתן לייצב את המדפים עם דבק חזק, אך רצוי שלא להניח עליהם חפצים כבדים.
 
אופן ההכנה
  • קחו ארבעה מתוך חמשת הקרשים וקדחו בצדו של כל קרש שני חורים מקבילים בקוטר 30 מ"מ. אין לקדוח בקרש החמישי שכן הוא יתפקד בתור בסיס הכוננית.
  • כעת, הבריגו בורג וו פתוח בכל אחד מצדי המדפים כך שבורג וו פתוח אחד יפנה מחלקו העליון של המדף אל חלקו התחתון של המדף שמעליו.
  • הציבו את קרש הבסיס החמישי על הרצפה, הניחו עליו שני בקבוקי יין מקבילים מכל צד ועליהם הציבו את המדף כשאתם משחילים את פיות הבקבוקים בחורים שבצדיו. 
  • בעת הנחת המדף, חברו את מותחני הנירוסטה בין בורגי הוו הפתוח לצורך הפעלת לחץ והידוק המדפים. 
  • אם אינכם מעוניינים לחזק את המדפים בצורה זו, אפשר לשים דבק חזק על פיות הבקבוקים, להשחילם בחורים שבצדי המדפים ולהמתין מספר דקות עד להתייבשות הדבק.
  • חזרו על הפעולה כמספר המדפים שברשותכם והרי לכם כוננית ייחודית בעיצוב מרהיב!
כוננית מדפים עם מוטות תמיכה מבקבוקי יין

5. מסגרת ייחודית לתמונה

בקבוק זכוכית הוא דרך קלה וזולה לשמור את התמונות האהובות עליכם בתוך מסגרת ותפאורה ייחודיות. שטפו את הבקבוק היטב כדי שניתן יהיה לראות דרכו בבהירות. לאחר שהבקבוק יתייבש, שפכו פנימה חול (ניתן גם לקשט בצדפות) ולאחר מכן גלגלו את התמונה והחליקו אותה פנימה כך שתתפרס מחדש. סגרו את הבקבוק בפקק והרי לכם מסגרת מקסימה להניח על השידה.
תמונה בתוך בקבוק יין ריק
 

6. אדנית תלויה לצמחי אוויר

עקב היותם חסרי שורשים, צמחי אוויר הם הפתרון המושלם למי שמהסס להכניס אדמה עבור אדנית הביתה. בנוסף, לצמחי אוויר יתרון גדול בשל העובדה שהם כמעט ולא מצריכים השקיה. אז אם השתכנעתם, הגיע הזמן ללמוד איל ניתן להכין עבורם אדנית תלויה מבקבוק יין. ראשית, חתכו את הבקבוק בחציו או בשלישו התחתון והכניסו את צמח האוויר אל פנים הבקבוק עד אזור הפיה. כעת, ישנן שתי שיטות איתן תוכלו לתלות את הבקבוק: הראשונה, ניתן לתלות את הבקבוק כשהפיה כלפי מעלה - במצב זה, עליכם לבצע קשירה שתתמוך בצמח האוויר ותעבור דרך פיית הבקבוק על לוו התליה עליו הוא ייקשר. השיטה השנייה היא לתלות את הבקבוק עם הפיה כלפי מטה כשהבקבוק כולו נתמך על ידי חוט הקשירה ומספק יציבות לצמח האוויר.
צמחי אוויר בתוך בקבוק יין ריק

7. תאורה מרהיבה מבקבוק יין

אם הבקבוק שלכם עומד להתרוקן, אין זה אומר שלא תוכלו למלא אותו בחזרה. רק שהפעם במקום היין, תהפכו את הבקבוק ל"בית" עבור שרשרת נורות לד שיהפכו אותו למנורה מקסימה. לשם כך עליכם להצטייד בבקבוק ריק, שרשרת נורות לד, במקדח זכוכית 16-20 מ"מ, משקפי מגן ומסקינטייפ. בשביל שהמקדחה לא תחליק מן הזכוכית, הניחו את נייר המדבקה על הנקודה בה תרצו לקדוח כשאת הנקודה יש לבחור באחת מפינות הבקבוק בחלק הקרוב לתחתית. כעת, הצמידו בעדינות את המקדחה והחלו לקדוח. למרות שזכוכית הבקבוק דקה, ייתכן והתהליך ייקח מספר דקות, אך זכרו שעדיף לא למהר פן הזכוכית תישבר מהפעלת לחץ גבוה מדי. כעת, שטפו את הבקבוק לצורך הוצאת שבבי הזכוכית והניחו לו להתייבש. לסיום התהליך, השחילו את סליל נורות הלד עד שימלאו את כלל הבקבוק, חברו לחשמל והרי לכם גוף תאורה ייחודי!
בקבוק יין עם נורות לדים בפנים

8. משטח פקקי שעם לאוכל חם 

הקלות שבה ניתן לחתוך פקקי שעם הופכת אותם באופן טבעי לחומר גלם מעולה עבור מגוון מלאכות יד. אם שמרתם מעט פקקים בצד ואינכם מוצאים להם שימוש, חתכו אותם לפרוסות בעובי שווה והדביקו את דפנותיהם ליצירת משטח עבור סירים ומגשים חמים. מעבר להיותו קל לחיתוך, חומר השעם ממנו עשוי הפקק, יקנה למשטח החדש מראה מיוחד של עץ.
משטח לדברים חמים עשוי מפקקי שעם

9. סידורי ישיבה מקושטים מפקק

סיימתם לערוך סעודה גדולה ונותרתם עם פקקי שעם מיותרים? רגע לפני שאתם מחליטים להיפטר מהם, למה שלא תהפכו אותם למעמד דקורטיבי עבור פתקיות סידורי ישיבה? חתכו מעט את פקקי השעם לאורכם והציבו בתוכם פתקיות עם שמות יושבי השולחן. בדרך זו תוכלו לארגן את מקומות הישיבה עבור האורחים בצורה מקורית שתשתלב נהדר בפעם הבאה שאתם עורכים סעודה להרבה אנשים.
פקק שעם חתוך מעט ובתוכו פתק

10. אגרטל מקושט בפקקי שעם

לאספני פקקי השעם שבינינו, העיצוב הבא הוא במיוחד בשבילכם! אם מתחשק לכם לשבור את המראה השגרתי של אגרטלי הפרחים שבבית עם עיצוב מקורי, כל שעליכם לעשות הוא להדביק את פקקי השעם על דפנות האגרטל. מומלץ להימנע מקישוט אגרטלים מקומרים או בעלי צורות מורכבות ולהתמקד באגרטלים מרובעים בעלי דפנות ישרות כדי להצליח לכסות את כל שטחם בפקקים.
אגרטל ועליו מודבקים פקקי שעם לקישוט

11. נר לתאורה מעומעמת עם פקקי שעם

פקקי שעם עשויים להיות קישוט נפלא בפני עצמו, ללא כל צורך בחיתוך או מלאכת יד נוספת. אם אתם מחפשים דרך מקורית וקלה לקשט את הנרות בבית, קחו כוס רחבה והניחו בתוכה כוסית ובה נר. פזרו פקקי שעם סביב הכוסית עד לקציה העליון. בדרך זו, הנר המוסתר בפקקים, ייצור אור מעומעם ונעים שישרה אווירת רוגע על הבית וגם יהווה קישוט מקסים לבית. לחצו כאן כדי להכיר עוד שימושים יצירתיים בפקקי שעם.
כוס לנר מרופדת בפקקי שעם

 

מקור: lovelygreenswitandwhistlerecyclartinstructablesstorageandgleesavedbylovecreationswikihowrecycled-thingscountrylivingdesignimprovisedcremedelacraftdiynetwork

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.