print header

תמונות זוכות מתחרות תצלומי רחפן

לא שיש לנו איזשהו ספק שהעולם שלנו הוא מקום מדהים, אבל כשמסתכלים עליו מלמעלה – מנקודת מבט עילית – ניתן להבין עוד יותר עד כמה כל חלק וחלק בו, אפילו השגרתי ביותר, יכול להיות פשוט מרהיב. לכן אנחנו כל כך אוהבים להתבונן בתמונות שמצולמות מרחפנים ונותנות לנו את היכולת להסתכל על העולם ממעוף הציפור בצורה יוצאת דופן שכזו. תחרות צילום הרחפנים הבינלאומית השנתית מביאה לחיינו שלל רב של תמונות מדהימות כאלו מרחבי העולם – וגם מחזור 2021 שלה לא אכזב כלל. כדי שתוכלו להיווכח גם אתם בכך, הנה לפניכם 19 מן התמונות היפות והמוצלחות ביותר שהגיעו להתמודד בתחרות הזו השנה לצד תיאור תמציתי מפי הצלמים. חלק מן התמונות האלו קיבלו מן השופטים ציונים לשבח, חלקן זכו במקום הראשון בקטגורייה שלהן, ובסוף הכתבה תוכלו אף למצוא את תצלום הרחפן שקטף את התואר היוקרתי "תמונת השנה" של התחרות.  

לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. "בודהיסטים מתפללים" של חאנה פאן – ציון לשבח בקטגוריית אנשים

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: בודהיסטים מתפללים"אלפי בודהיסטים מתפללים לכבוד ציון השנה החדשה בפגודת הואנג פאפ במחוז הוק מון. הם מדליקים אלפי נרות ומתפללים בלילה."

2. "דוב קוטב צד" של פלוריאן לדוקס – ציון לשבח בקטגוריית חיות בר

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: דוב קוטב צד על קרחון"דוב קוטב צד כלב ים על קרחון בסבאלברד במהלך הקיץ, כשקרח הים נע כל הדרך צפונה לקו הרוחב 83 צפון."

3. "צללי גמלים בשקיעה" של ג'ים פיקוט – ציון לשבח בקטגוריית טבע

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: שיירת גמלים הולכת על החוף"כשהטסתי את הרחפן מעל האוקיינוס, זיהיתי את הגמלים המתקרבים, עם הרוכבים האנושיים על גבם, והבחנתי באורות היפים ובצל, וגם בדפוסי הגלים על קו החוף."

4. "כלה טבעית" של קריסטוף קראוציק – ציון לשבח בקטגוריית חתונות

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: כלה שוכבת על גזע עץ שנפל

"כוחו של הטבע. השתמשתי בעץ שנפל, אגם, עץ וכלה אמיצה במיוחד. אבסטרקטיות משולבת ביופיו של הטבע ובאקלים סתווי פנטסטי."

5. "טרסות דואויאישו" של ראן טיאן – ציון לשבח בקטגוריית אבסטרקט

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: טרסות דואויאישו"מבט עילי מדהים על הטרסות המפורסמות בדואויאישו, היכן שאורז גדל. גווני הצבעים במדרגות השונות של שדה האורז יוצרים אפקט ייחודי."

6. "זהב בקצה הקשת בענן" של פיל דה גלנוויל – מקום 1 בקטגוריית ספורט

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: גולש על גל גדול"מצאתי זהב בקצה הקשת בענן כשגולש, הולי הנרי, חמק מגל מפלצתי בחופי דרום-מערב אוסטרליה המערבית."

7. "אמירה מטאפורית על עיר וחורף" של סרגיי פולטאב – מקום ראשון בקטגוריית עירוניות

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: מנזר במוסקבה על רקע תחנת כוח"מנזר בן 500 שנה במחוז מוסקבה ותחנת כוח גדולה ברקע. הקיטור ממגדלי הקירור דחוס במיוחד הודות לקור החמור."

8. "קבוצת היפופוטמים מלמעלה" של טאליב אלמארי – ציון לשבח בקטגוריית חיות בר

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: קבוצת היפופוטמים מלמעלה"קבוצת היפופוטמים מלמעלה יוצרת דפוס מדהים. כל ההיפופוטמים הם בוגרים חוץ מגור אחד במרכז."

9. "מעבר סוספסו" של פאולו קרוקטה – ציון לשבח בקטגוריית עירוניות

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: רכבת על גשר מעבר מושלג באיטליה"ה'ואקאנונסה' היא רכבת קטנה שמחברת בין העיר טרנטו לכפרים ואל די נון ו-ואל די סול שבמחוז טרנטינו. במהלך נסיעתה דרך מטעי התפוחים, הרכבת עושה את המעבר עוצר הנשימה הזה מעל ערוץ נהר בגובה 150 מטרים."

10. "איסוף מים מנהר שהתייבש" של סוג'ון אדהיקרי – ציון לשבח בקטגוריית אנשים

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: נערות אוספות מים מפתח קטן בנהר שהתייבש כמעט לגמרי"לכ-263 מיליון אנשים ברחבי העולם יש גישה למקורות מים הנחשבים בטוחים, אבל הם צריכים לבזבז 30 דקות לפחות בהליכה או עמידה בתור כדי לאסוף את המים שלהם. משימת הספקת המים לבתים נופלת באופן לא פרופורציונלי על כתפי נשים וילדות, במיוחד באזורים כפריים."

11. "נהר מורעל" של גאורגה פופה – מקום ראשון בקטגוריית אבסטרקט

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: נהר שהורעל מפסולת כימית"זוהי תמונה מפורטת של אחד מהנהרות הקטנים המלאים ברעל. 'יופי מורעל' הוא פרויקט אישי שמספר את הסיפור של אסון הטבע בהרי אפוסן, אבל בדרך אבסטרקטית יפה. הדפוס הצבעוני האבסטרקטי הזה נוצר על ידי הטבע שמשתלב עם הפסולת הכימית הנובעת מתהליך כריית נחושת וזהב."

12. "חוזרת להרפתקה" של קסים אל פרסי – מקום ראשון בקטגוריית חיות בר

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: צבת ים עושה דרכה מהחוף חזרה אל הים

"צבת ים ירוקה חוזרת אל המים לאחר שהטילה בימים בקן השלו שלה בחופי עומאן, בין ראס אל ג'ינז ושמורת הצבים רשאד."

13. "עונת הרחצה" של אלכסנדר ולאסיוק – מועמד בקטגוריית אנשים

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: זוג משתזף בבגדי ים על קרחון"תפסתי את התמונה הזו בפברואר 2021, על תלי קרח בשמורת קאפצ'גאי שבמחוז אלמטי. טמפרטורת האוויר באותו יום הייתה 10- מעלות; לאזור שלנו ולעונה ניתן לקרוא לזה חם."

14. "הפיצול הגדול" של ג'אנסה אנדרסון – מועמד בקטגוריית טבע

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: סירת קאנו עוברת באפיק נהר שנוצר בין שני משטחי קרח"משטחי קרח נסחפים הרחק זה מזה על אגם קפוא מספקים הזדמנות קצרה לחקר. כששביל אחד ממשיך לנוע קדימה, לנוע לעבר תקווה, ההתפשטות הענקית הזו של קרח מספקת הצצה לתוך העוצמה והגדולה שהטבע מחזיק ברשותו."

15. "מתפללים לנשמות" של פו קהאן בוי – ציון לשבח בקטגוריית אנשים

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: נשים בלבוש מסורתי שטות על נהר מלא בפנסים צבעוניים במהלך פסטיבל בוויטנאם"בליל הירח המלא של יולי, כחלק מהתרבות הווייטנאמית, נשים עוטות על עצמן תלבושות מסורתיות הנקראות 'או דאי' כדי להצטרף לפסטיבל שחרור הפנסים הצבעוניים וזרי הפרחים על הנהר ולהתפלל לאושר ומזל טוב למשפחתן. מי ייתן ונשמות קרוביהם שמתו ונשמות כל המתים המאמינים ינוחו בשלום בגן העדן."

16. "חוץ-גלקטי" של מרטין סנצ'ז – מקום ראשון בקטגוריית טבע

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: התפרצות הר געש "הרגעים רבי העוצמה והמרהיבים במהלך התפרצות הר געש עם מבט בלעדי מבפנים. נתפס באיסלנד."
17. "רואקאנה רב העוצמה" של ז'אן רודה – ציון לשבח בקטגוריית טבע
תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021: עץ עומד על צוק באמצע מים גועשים במפלי הרואקאנה"נהר הקונן עובר דרך אנגולה ומתפרץ ממדרון על הגבול עם נמיביה במפלי רואקאנה. כאן עץ באובב צעיר נצמד למחשוף סלעי כשהמים של הרואקאנה גועשים מסביבו."

18. "לקראת האינסוף איתך" של מטאו אוריג'ינלה – מקום ראשון בקטגוריית חתונות

תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021:  חתן וכלה חוצים גשר אל עבר אופק מעונן"המרינה של פיזה, ערב של שלהי הקיץ בשקיעה... זיהיתי את העננים האלו באופק והחלטתי למקם את הזוג לעבר האינסוף מלא האהבה שלהם."

19. "אווזים ורודי רגל פוגשים את החורף" של טרג'ה קולאס – תמונת השנה, זוכה המקום הראשון בתחרות


תמונות זוכות מתחרות צילומי הרחפן 2021:

"אלפי אווזים ורודי רגל עצרו לנוח במרכז נורווגיה באביב, בדרכם לאזורי הקינון בסבאלברד שבאזור הארקטי. כנראה בגלל שינוי האקלים, הם מגיעים מוקדם יותר בכל שנה ולרוב האדמה והשדות שמהם הם ניזונים מכוסי שלג כשהם מגיעים. האווזים נוטים להשתמש באותם נתיבים, כך שכשמחכים להם באוויר עם רחפן, תמונות כמו זאת הן אפשריות."

מקור התמונות: bored panda

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.