print header

סדר פסח מצחיק ברוח מחלת הקורונה

  בצער רב, הסדר של ליל הפסח בשנת 2020 יהיה שונה מאוד מזה שעברנו בכל השנים הקודמות. עלינו לשמור על עצמנו ועל בני משפחתנו ולהימנע ככל הניתן מהתגודדויות, לרבות כזו שנעשית מול שולחן חג גדול כמו פסח. החדשות האלה מעציבות את כל עם ישראל, אך אנחנו כאן כדי להעלות חיוך קטן על פניכם למרות המצב. הכנו לכם סדר פסח חדש ומעודכן לקורונה, שאמנם לא באמת מומלץ לפעול על פיו בסעודה, אך הוא בהחלט יעלה לכם חיוך על הפנים כבר עכשיו.
 
סדר פסח קורונה: הגדה של פסח

קדש: מתחילים עם כוס ראשונה מבין ארבעה של סירופ נגד שיעול. כולם לוקחים כוס בשיעור "רביעית" אחת, שזה 150 מ"ל – בדיוק כפי שהמליץ הרופא. את הכוס יש לשתות בהסבה לצד שמאל, זאת אלא אם כן לשמאלכם יושב הבן דוד שבדיוק חזר מטיול באיטליה. במקרה שכזה מומלץ להישען לצד ימין.

ורחץ: נוטלים ידיים עם אלכוג'ל.

כרפס: לוקחים סלרי וטובלים במי מלח כדי לוודא שלא יהיו בו שאריות של נגיפים. מי המלח מסמלים את הדמעות של הנשים על כך שאינן יכולות ליהנות מלק ג'ל בציפורניים.

יחץ: עורך הסדר בוצע את ריבועי נייר הטואלט שנשארו בבית ל-2 חלקים כדי לחסוך כמה שיותר, ואת החלק הגדול שנשאר מכל ריבוע טומן במקום מסתור. 

סדר פסח קורונה: גליל נייר טואלט שנגמר

מגיד: כולם עוטים מסיכות על הפנים כדי שלא להתפתות לאכול בזמן שקוראים את ההגדה. למי שמנהל סדר וירטואלי עם משפחתו, ניתן להוסיף לשיר "מה נשתנה" בית נוסף – "שהלילה הזה סבתא סוף סוף למדה איך להשתמש בוואטסאפ כדי לעשות שיחת וידאו". 

מספרים על ארבעת הבנים: חכם שאגר מספיק נייר טואלט שיספיק לו לחודש; רשע שקנה את כל אספקת נייר הטואלט בחנות; תם שנגמר לו כל נייר הטואלט תוך יומיים; וזה שאינו יודע לשאול, שקנה מגבות נייר במקום נייר טואלט.

את עשרת המכות מחליפים במכות הבאות: 

1. שיעול

2. פייק ניוז

3. משדרי חדשות בלתי נפסקים

4. גמר מלאי בחנויות

5. ביטול אירועים

6. איסור על טיסות לחו"ל

7. סגירת בתי הספר

8. חל"ת

9. בידוד

10. סגר

סדר פסח קורונה: גזרי נייר בצורת אנשים בתוך בתים
דיינו:
  • אילו הסינים נשארו בסין ולא פיזרו את מחלתם בעולם; דיינו;
  • אילו פיזרו את מחלתם בעולם ולא הייתה מגיעה לישראל; דיינו;
  • אילו הייתה מגיעה לישראל ולא הייתה משתקת את המשק; דיינו;
  • אילו הייתה משתקת את המשק ולא היו מוציאים אותנו לחל"ת; דיינו;
  • אילו היו מוציאים אותנו לחל"ת ולא היה זה סיוט לנסות לקבל דמי אבטלה והקלות במיסים; דיינו;

בשלב זה שותים את הכוס השנייה של הסירופ נגד שיעול. 

רחצה: שוב נוטלים ידיים באלכוג'ל, הפעם עם ברכה – אשר ציוונו על חיטוי ידיים.

מוציא מצה: יש האומרים בשלב זה דבר תורה מעודד – למה נקרא הנגיף "קורונה"? שכן "קורונה" בגימטריה היא 367, שזה שווה גם ל-"אני מאמין בסוף טוב". על כן כולנו צריכים להאמין שהכל ייגמר בטוב.

מרור: אוכלים חזרת, שייתכן כי יש לה את היכולת לחסל את הנגיף בתוך חלל הפה והגרון.

כורך: אוכלים שוב מרור, הפעם כרוך בשתי מצות, זאת כדי להרגיל אותנו לכך שמכיוון שלא נוכל לעשות קניות נורמליות בזמן הקרוב, נצטרך להסתפק בכריכי מצה למשך זמן רב, גם אחרי פסח.

שולחן ערוך: אם התמזל מזלכם והצלחתם למצוא ביצים, נהוג להתחיל את הארוחה עם אכילת ביצה לזכר קרבן חגיגה – אותו בן משפחה שיצא החוצה לסופר וסיכן את עצמו בקורונה בשביל שכולם יוכלו ליהנות מהארוחה.

סדר פסח קורונה: ביצים עם עיניים

צפון: כעת הילדים צריכים לחפש את חתיכות נייר הטואלט שהסתרתם. בתקווה, הם יימצאו כל דבר אחר שמזכיר נייר טואלט אשר יוכל לשמש אתכם בימים הקשים הבאים.

ברך: מוזגים כוס שלישית של סירופ נגד שיעול, ומוזגים כוס גם לאליהו הנביא ומשאירים אותה מחוץ לדלת – הדבר האחרון שאתם רוצים זה שהוא יבקר בכל בית בישראל ובביתכם באותו הערב.

הלל: מוזגים כוס רביעית של סירופ נגד שיעול, שרים שירים המודים על הישוע של אלוהים לעם ישראל, וכן מברכים על כך שהקורונה תפסח על בתינו.

נרצה: מסיימים את הסדר כשמכריזים "לשנה הבאה בירושלים", כי לטוס לחו"ל בטוח לא נוכל. חותמים עם השירים "חד קורונה" ו"אחד מי יודע", בו סופרים עד 19-קובידיה.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.