print header

תנוחות שינה ואופי

תנוחות שינה ואופי!

 

מדען בריטי מאמין כי התנוחה שבה אנחנו ישנים טומנת בחובה רמזים לאישיות האמיתית שלנו. במחקר שנערך על-ידי פרופ' כריס אידזיקובסי
(Chris Idzikowski), מנהל המרכז לחקר השינה של אדינבורו, סקוטלנד, הוא גילה, לדבריו, כי כל אחת משש התנוחות השכיחות ביותר שבהן אנשים ישנים קשורה קשר הדוק לסוג מסוים של אישיות.
כולנו ערים לעובדה שיש לנו "שפת גוף" כאשר אנו ערים, אבל מסתבר שיש לנו גם שפת גוף כאשר אנחנו ישנים, שפה המוכתבת, כך מציע המדען הבריטי, בידי תת-ההכרה שלנו.
לדבריו, אחד הדברים המעניינים יותר מכל הוא שפרופיל האישיות המתבטא בשינה שונה מאוד ממה שהיינו אולי מצפים לו במצב של ערות.
שש התנוחות שאובחנו בידי פרופ' אידזיקובסי הן אלה. מצאו את עצמכם שם:

 

שינה, תנוחות, תנוחות שינה, אופי, תנוחת העוברתנוחת העובר

אם את או אתה ישנים בתנוחת העובר אתם קשוחים מבחוץ, אבל רכים מבפנים (מאוד ישראלי, לא?) אתם עשויים להיות חשדנים כאשר אתם פוגשים אנשים חדשים, אבל קל להפיג את החששות שלכם. אגב, זוהי תנוחת השינה השכיחה ביותר. 41% מבין 1,000 משתתפי המחקר ישנו בה, ומספר הנשים הישנות בה הוא פי שניים ממספר הגברים שבחרו לישון באופן זה.

שינה, תנוחות, תנוחות שינה, אופי, תנוחת בול העץתנוחת בול-העץ

15% אחוזים מבין משתתפי המחקר בחרו לישון בתנוחה זה, כשהם שוכבים על הצד כששתי ידיהם לצדם. האופי של "בולי העץ" נוח לבריות, הם אנשים חברותיים מאוד ופתוחים, שנהנים לבלות בקהלים גדולים. יש להם אמון רב בזרים, לעתים רב מדי (שזאת מילה מנומסת לומר שלפעמים הם פתיים).

שינה, תנוחות, תנוחות שינה, אופי, תנוחת המתפללתנוחת המתפלל

אנשים הישנים על הצד כאשר שתי ידיהם מונחות קדימה לפניהם הם אנשים בעלי פתיחות, ולעתים חשדנים וציניים. הם איטיים בכל מה שקשור בקבלת החלטות – אבל לאחר שהחליטו מעטים מאוד הסיכויים שיחזרו בהם מהחלטתם. אגב, 13% אחוזים ממשתתפי המחקר ישנו בתנוחה זו.

שינה, תנוחות, תנוחות שינה, אופי, תנוחת החיילתנוחת החייל 

8% אחוז מכם הם "חיילים", הישנים על הגב כאשר שתי הידיים ב"עמוד נוח" לצד הגוף. אנשים שישנים בתנוחה זו הם לרוב שקטים ומאופקים, הם לא אוהבים הרבה רעש ומהומות – ומציבים לעצמם, ולאחרים, אמות מידה גבוהות מאוד.

שינה, תנוחות, תנוחות שינה, אופי,  תנוחת הנפילה החופשיתתנוחת הנפילה החופשית

הנופלים ישנים על הבטן וחובקים בשתי ידיהם את הכרית, כאשר ראשם מונח עליה ומוטה לאחד הצדדים. בערך 7% אחוזים מכם ישנים בתנוחה הזו, ואם אתם כאלה - אתם מאוד אוהבים קהל. אתם "חיה חברתית" ולרוב אומרים בדיוק מה שאתם חושבים, אפילו אם יש מי שלהם זה לא ממש נעים לשמוע. מהצד האחר, אומר החוקר הבריטי, ביקורת המופנית כלפיכם אתם לא ממש אוהבים, וגם לא להיקלע למצבים קיצוניים. אתם יותר אנשי "אמצע הדרך".

שינה, תנוחות, תנוחות שינה, אופי, תנוחת כוכב היםתנוחת כוכב-הים

רק 5% מכם ישנים ככה, על-פי המחקר הבריטי – כלומר כאשר אתם על הגב ושתי ידיכם אוחזות את הכרית משני צדי הראש שלכם. וחוץ מלהיות מיעוט גא, אתם גם, כנראה, חברים מצוינים, תמיד נכונים לשמוע ולעזור לאחרים ולרוב אתם לא אוהבים לעמוד במרכז תשומת הלב.

11% האחוזים הנותרים של משתתפי המחקר כללו אנשים הישנים במגוון של תנוחות או כאלה שלא ידעו באיזו תנוחה הם ישנים. ואגב, כל הפרשנות של תנוחת השינה – באחריות פרופ' אידזיקובסי. אגב, המדען הבריטי גם בדק את הקשר בין תנוחות שינה שונות לבין מצב הבריאות הכללית ואלה הממצאים: שינה בתנוחת "הנפילה החופשית" טובה לעיכול, בעוד שינה בתנוחות "כוכב הים" ו"החייל" קשורות לנחירות ולשינה לא טובה. הסיבה, לדברי החוקר הבריטי: השינה בתנוחות אלה עלולה לגרום לתכולת הקיבה לעלות בקלות רבה יותר לעבר הוושט והפה ועלולה גם לגרום לקשיי נשימה. הישנים כך אולי לא יתעוררו, אבל בהחלט עשויים שלא לקום בבוקר רעננים. עוד ממצאים מעניינים: רק 5% ממשתתפי המחקר אמרו כי הם משנים תנוחת שינה מדי לילה, השאר מעדיפים לישון באותה תנוחה מדי לילה. רוב משתתפי המחקר ישנו עם יד אחת או עם רגל אחת מחוץ לשמיכה, וקבוצה לא קטנה בוחרת לישון עם שתי הרגליים מחוץ לשמיכה. רק אחד מכל עשרה ישנים מעדיף, או מעדיפה, להתכסות לגמרי-לגמרי בשמיכה.

שינה מתוקה!

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
תכנים קשורים: שינה, תנוחות
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו