print header

שוב חברת תקשורת מתעללת בלקוחות שלה? הפעם זו הוט

שלום,

הייתי רוצה למסור לך מספר דברים. שמי בן בוגוסלבסקי. אני כבול לשירותי האינטרנט שלכם. במידה ואתה, שקורא את זה, נמנה על דרג ההנהלה של החברה שלכם, אולי כדאי שתדע איך החברה שלכם מתקבלת על ידי הלקוחות שלך.
הצטרפנו לשירותי האינטרנט שלכם לפני כשלושה חודשים (מאי האחרון). זה לא שאנחנו חווים תקלות. שגרת האינטרנט הינה תקלה אחת מתמשכת. בכל יום אנחנו צריכים לנתק ולחבר, ולנתק ולחבר, ולנתק ולחבר את המכשיר, בין 20 ל-30 פעם ביום. אני לא מדבר בלשון גוזמה. אתה יכול לבדוק גם אצל אנשי השירות הטכני שלך. הם רואים את זה. והם יודעים.
לפני כחודש היו מספר ימים בהם בכלל לא היה לנו אינטרנט. כשהתקשרנו הסבירו לנו שאתם עושים עבודות תשתית באזור ובגלל זה אין לנו אינטרנט. אף אחד לא חשב שהוא צריך לעדכן אותנו לפני או להסביר לנו. אקפוץ שניה כמה שלבים בנוגע לנקודה הזאת. אתמול שכדיברתי עם נציגיכם (שיחה שעוד נחזור אליה) הוא הסביר לי, בפטריוטיות נלהבת, שעבודות אלו היו הנחת התשתית לשירות האינטרנט החדש והמהיר שלכם. הוא מאוד התפלא שלא הייתי שותף להתלהבות שלו. נראה לו מוזר שלא אהבתי את ההקרבה שאולצתי אותי לעשות למען הלקוחות העתידיים שלכם. הרי אני ואתם משפחה לא?
בשבועיים האחרונים המצב התדרדר עוד יותר. לא רק שהמשכנו לחוות ניתוקים, גם ברגעים הספורים שבין ניתוק לניתוק, מהירות האינטרנט דמתה לזו של האינטרנט שלפני עשר שנים. שבוע שעבר התקשרתי לדבר איתכם שוב על הניתוקים החוזרים ונשנים. הנציג אמר שהוא באמת רואה שיש אצלנו כל הזמן בעיות (מעניין שהם ידעו בדיוק מה קורה אצלנו, אך עד שאנחנו לא פנינו, הם לא חשבו לרגע ליצור איתנו קשר ולנסות לעזור לנו...) כשאמרתי לו שאנחנו צריכים לקבל זיכוי על החודש האחרון, הוא אמר שהוא מסכים. אבל הוא אמר גם שהם יעשו את זה רק אחרי תיקון התקלה. כששאלתי למה, הוא הסביר שהם נוהגים לעשות את זה רק אחרי תיקון התקלה, כי אי אפשר לדעת כמה זמן ייקח עד שהבעיה באמת תסודר. ואם הוא יזכה אותי עכשיו, אולי הוא יצטרך לעשות את זה עוד הפעם בחלוף הזמן עד שהמצב יסתדר (נשמע מבטיח לא?). לא היה לי כח להתווכח והסכמתי.
בשיחה עם הנציג, ציינתי דבר נוסף. הציוד היום נמצא בחדר של השותף שלי. מכיוון שכל היום כאמור אני צריך לנתק ולחבר, ולנתק ולחבר, אני כל היום צריך להטריד אותו. וזה לא נעים. לא לי ולא לו. ביקשתי להעביר את נקודת החיבור אל המסדרון. הוא אמר לי בחיוך רחב שאין בעיה, רק זה יעלה לנו 100 שקל. אנחנו צריכים לטרוח כל היום אל הציוד הזה בגלל הניתוקים שלכם. אתה באמת חושב שאנחנו צריכים לשלם על הפתרון לבעיה שנוצרת בגללכם?
מספיק הארכתי בנושא הזה, נסכם בזה שהוא החליט לעשות לי ג'סטה ולהוריד את המחיר לחמישים שקלים, (המנהל שדיברתי איתו השבוע עשה עימי "חסד של אמת" והסכים לפתור לי את הבעיה שנגרמת בגללכם, בלי שאנחנו נצטרך לשלם על זה) ואז הוא הוסיף שחשוב לו לציין, שבמידה והטכנאי יבוא ויגלה שיש בעיה אצלנו במודם, אז זאת תהיה אזעקת שווא, ואז נחוייב במאה שקל. אתה חושב שאני צריך להיות טכנאי מחשבים כדי לדעת אם זה בסדר לקרוא לכם לסדר לי בעיה בשירות שלכם? למה אתם מציבים עלינו איום, מה נראה לכם, שאם לא - נתחיל לקרוא לטכנאים סתם בתור תחביב? והאם אתה באמת חושב שאני צריך לקחת סיכון כל פעם שאני מבקש ממכם לפתור בעיות במוצר שלכם?
מבחינתי זה היה הקש האחרון. ביום ראשון ביטלתי את הטכנאי. אתמול התקשרתי אליכם. אמרתי שאני רוצה להתנתק. העבירו אותי למנהל כלשהו בשם עודד. הוא הסביר לי כמה אני חשוב לכם, וכמה אתם לא רוצים לוותר עליי. אמרתי לו שאני נרגש מהאהבה, אבל עדיין אני רוצה להתנתק. הוא אמר לי שזאת כמובן זכותי המלאה, רק אני צריך לשלם על זה. הוא ניסה להדגיש שזה לא קנס חס וחלילה, פשוט קיבלתי הטבה בהסתמך על זה שהצטרפתי לשנה, ואם אני מפר את ההתחייבות ומתנתק לפני הזמן, אני צריך לשלם עליה. הסברתי לו שמי שהפר את ההתחייבות מלכתחילה היתה הוט. נכון, אני התחייבתי לשלם לכם על שנה. אבל אתם גם אתם התחייבתם – לספק לי אינטרנט. בשום מקום, אפילו לא באותיות ממש קטנות, לא היה רשום שהמוצר יסופק לנו במנות קטנות של קטעי חיבור.
עודד הסביר לי שאין משהו שהוא יכול לעשות. אני אז עוד חשבתי שבאמת אני חייב לכם משהו על ההטבה, והבנתי שלהסביר לכם שמי שלא מילא את הצד שלו היתה הוט, יהיה סיפור ארוך ומתיש. לא היה לי כח. אמרתי לו שהוא ניצח. שיביא לי טכנאי ושיזכה אותי על התקופה של החודשיים האחרונים (בהם כאמור השירות נע בין עשרות ניתוקים ביום, לעשרות ניתוקים ביום וגלישה איטית בין לבין, לימים שלמים ללא אינטרנט). הוא אמר שהוא ישמח לזכות אותי, אך הוא לא יכול לזכות אותי על כל התקופה. שכן בכל זאת השתמשתי ב"סביבות השבעים אחוז מוצר" (הציטוט המקורי). כנראה שעודד חיבר את הדקות בין ניתוק לניתוק וזו התוצאה שהוא קיבל. אמרתי שבאמת קצו כל הקיצים. לא רוצים ממכם שקל, רק שלחו כבר טכנאי שינסה להוציא משהו מהמוצר שאתם קוראים לו "האינטרנט המהיר של הוט".
רק שאחרי זה חשבתי על זה קצת - בנוגע לתשלום שאני צריך לשלם לכם במידה ואני מתנתק. עודד טרח כל פעם לתקן אותי, ולהסביר כי לא מדובר בקנס חס וחלילה. מדובר על כך שאני צריך להחזיר את ההטבה שקיבלתי. התשלום (שאיננו קנס כמובן) הוא 280 שקל. ההטבה המופלגת שקיבלתי ממכם היתה ההפרש, בין המחיר ששילמתי בפועל במסגרת המבצע, ובין המחיר המלא. המחיר המלא הוא 99 שקל. אני שילמתי לכם 79 שקל. ההפרש הוא עשרים שקל. כפול שלושה חודשים, זה 60 שקל. הסתקרנתי באמת להבין, האם בהוט חוקי המתמטיקה עובדים אחרת. התקשרתי והגעתי לנציגה נוספת. היא כבר ויתרה על הפוליטיקלי קורקט ואמרה לי שמדובר בפירוש בקנס יציאה על זה שאני עוזב אתכם. חשוב להדגיש, כשהתחברנו אף אחד לא ציין את זה בפנינו. אמרו לנו שפשוט נצטרך להחזיר את ההטבה שקיבלנו. זה מוצדק ומקובל מבחינתי. אין לי שום בעיה להחזיר לכם את 60 השקלים שקיבלנו מכם. אבל זה לא מה שאתם רוצים.
כל הניציגים שלך ניסו כל הזמן להדגיש בפניי כמה אני יקר לכם, כמה אנחנו משפחה, כמה אתם לא רוצים לפרק את החבילה כל כך מהר, וכמה אנחנו צריכים להתאמץ לנסות ולהציל את הקשר הזה. כל הטרמינולוגיה הזאת של מערכות יחסים ממש השתלטה עליכם. כנראה שבאמת נראה לכם הגיוני שאם אני עוזב אני צריך לשלם לכם דמי מזונות.
אתה יודע מה, כל הסיפור של הניתוקים, ואיכות המוצר, באמת לא משנים. משנה שאלה אחת פשוטה. למה אתם חושבים שבתור לקוח לא צריך להיות לי החופש להתנתק אם אני רוצה. אפילו אם אין שום סיבה (אם כי בוא נזכור, שיש ועוד איך סיבות). לא ביקשתי מכם להפסיד כסף בשבילי. העובדה שאני עוזב לפני תום השנה לא תגרום לכם להפסיד על התקופה שהייתי מחובר (אם אפשר לקרוא לזה ככה). אני מבין שנתתם לי הטבה על סמך השיקול שאשאר עמכם שנה. אני מבין שאם אני לא, עליי להחזיר לכם את ההטבה. אבל לא על זה מדובר. אתם משיתים עליי קנס, בשביל להשאיר אותי בכפייה אצלכם. אתם עד כדי כך לא מאמינים במוצר שלכם? שאתם מרגישים שאתם חייבים לחייב אנשים להישאר בכוח? מעל לכל, זאת תעודת עניות שאתם בעצמכם נותנים לחברה שלכם. כי אם למישהו יש מוצר טוב, הוא לא צריך להכריח אף אחד להשתמש בו.
הרבה שנים הייתם מונופול. כנראה שאתם לא מצליחים להתשחרר מהמנטליות הזאת. איך אמר עודד, בחירה שלכם. רק דעו לכם, שלא לעולם חוסן. וגם אבנים שחקו מים. והמים ישחקו גם את הסלע הזה שנקרא הוט. כבר היום, שסיפרתי לחברים שלי על כל הסאגה איתכם, התגובה הנפוצה ביותר היתה – "למה בכלל התקרבת אליהם". השירות של הוט מכה גלים. גלים של סלידה מהציבור. את המכתב הזה אשלח למשרד התקשורת. כמו הרבה חברים שלי. בסופו של דבר, בעזרת השם, הלחץ הציבורי יעשה את שלו, וכל הסכמי השיעבוד שלכם יצאו גם מהם מחוץ לחוק.
למען הסר כל ספק, אין בפנייה הזאת משום ניסיון להוציא ממכם משהו. אני לא רוצה את הזיכויים שלכם, ולא שום הטבות. הדבר היחיד שאני רוצה זה שתשחררו אותי מהלפיתה האלימה שלכם. כמובן שזה לא יקרה. במהלך השיחה, עודד ניסה לנסות לשחרר אותי. הסבירו לו שזה בלתי אפשרי. כנראה אתם מבינים שבלי השיעבודים שלכם לא תישארו עם לקוחות.
אז תשעת החודשים שייוותר יעברו. ואני יכול להגיד לך בוודאות מה יקרה אחריהם. אנחנו שלושה שותפים בדירה. בעזרת השם, נקים שלושה בתים בישראל. אני מבטיח לך, התשלום האחרון בעוד תשעה חודשים, יהיה השקל האחרון שחברת הוט תראה ממישהו מאיתנו (סביר להניח שגם חברינו לא יקפצו על המציאה שלכם)
למען הסר ספק נוסף, אין בדברים שלי משום איבה אישית כלפיך - האדם שקורא את המכתב הזה. אני מניח שאתה לא הבעלים של הוט, רק מישהו שמתרפנס שם. אני מקווה ומאמין שהשכלת לא לקחת את דבריי כמכוונים כלפיך.

המשך יום טוב לך שקורא את זה,
פחות לחברת הוט,
בן בוגוסלבסקי.

 

יש לכם סיפור דומה משלכם? שילחו אותו אלינו ואנו נפיץ אותו כדי שכולם יוכלו להיזהר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
תכנים קשורים: אינטרנט
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו