print header

גלו מה עיצוב הבית אומר עליכם ועל חברים

 
הדרך שבה אנחנו מעצבים את הבית משקפת הרבה מהאישיות שלנו ולא צריך להיות מומחה לעיצוב כדי להבחין בבית שיש לו סגנון מסוים משלו. האם חשובים לכם הפרטים הקטנים במראה הבית שלכם? האם יש בית של חברים שהעיצוב בו מרשים ומושך אתכם (או להפך) במיוחד? בעולם עיצוב הפנים ישנם סגנונות רבים, כך שלא תמיד ברור ההבדל בין סגנון אחד לשני. עם זאת, נהוג להזכיר כמה סגנונות עיצוב בסיסיים ונפוצים. הביטו בתמונות הבאות ושאלו את עצמכם היכן הייתם רוצים לגור, שכן כל סגנון משקף ומאפיין גישות שונות לבית ולחיים. המשיכו לקרוא וגלו מה אומר עיצוב הבית על האנשים שגרים בו.
 
 

 

עיצוב קלאסי

 
מה מאפיין עיצוב קלאסי: כשמו כן הוא - אלגנטי ולא מעורר מחלוקת; קצת רשמי אך לא מנוכר. תמצאו כאן צבעים מעודנים, חומרים אלגנטיים כמו שיש, עץ ואבן מהוקצעים, חפצים דקורטיביים סולידיים ובדים אלגנטיים כמו קטיפה ומשי. בסגנון זה יש הקפדה על סימטריה ואיזון בין הצבעים והפריטים השונים. הסגנון הקלאסי מצליח לשדר הידור בלי לנקר עיניים ובלי להיות מיושן. 
 
עיצוב בית ואישיות
 

מה מאפיין אנשים שאוהבים עיצוב קלאסי: אלו אנשים שרגישים לפרטים קטנים, ומשייכים חשיבות רבה לאסתטיקה, סדר והרמוניה. עבורם הבית מסמל עושר ונוחות, והם לרוב יאהבו לארח, תוך שהם מגישים את הכיבוד או הארוחה בסט כלי אוכל מרשים. תכולת ארון הבגדים שלהם משקפת את ביתם: אלגנטית, מותגית ומאופקת. הם נוטים להיות קצת "מכופתרים" ושמרנים, אך בצורה נעימה ואינה נוקשה מדי. 

 
מתנה שהם יאהבו לקבל: בקבוק יין יקר שילווה ארוחה לאניני טעם.
 
עיצוב בית ואישיות
 

 

עיצוב כפרי

 
מה מאפיין עיצוב כפרי: עיצוב כפרי יכלול הרבה עץ בעיבוד גס, צבעוניות עליזה אך בטונים רגועים (כלומר כן לקיר ירקרק; לא לקיר בכתום זוהר), שימוש בחומרים טבעיים וגימור לא חלק לקירות. רהיטים כבדים וגדולים תופסים כאן את רוב תשומת הלב, מה שאולי מקטין את המרחב אך מזמין משפחה וחברים להתרווח על הספות, להישען אחורה בכיסאות וליהנות יחד מאוכל ומשקאות טובים. ההרגשה כאן היא של משהו חמים, נוח, קצת משופשף ומזמין. 
 
עיצוב בית ואישיות
 
 
מה מאפיין אנשים שאוהבים עיצוב כפרי: אלה הטיפוסים שיחלמו על אח בוערת. שלא במפתיע, הם גם נמשכים ומתחברים לטבע, ולכן ישאפו להביאו הביתה, גם אם זה אומר לגדל צמחי תבלין במרפסת קטנה (אם אין להם גינה). הם אוהבים לבשל ולא יירתעו ממתכונים מסובכים. בשבילם בית הוא מקום של נוחות פיזית ונחמה, והם יאהבו לארח במשך שעות ארוכות ולהגיש תבשילים עשירים או מעדנים תוצרת בית. הם לאו דווקא בלגניסטים, אבל לא מקפידים על רשמיות - לא בלבוש, לא בהתנהגות ולא בקישוט הבית. 
 
מתנה שהם יאהבו לקבל: סיר נחושת יפה למטבח, שמעורר הרהורים על נזידים חורפיים. 
 
עיצוב בית ואישיות
 

 

עיצוב מינימליסטי

 
מה מאפיין עיצוב מינימליסטי: ניקיון בעיניים - זהו הדבר הבולט ביותר בבית המינימליסטי. זהו סגנון עיצוב דל בפריטים ופרטים הכולל הרבה משטחים ריקים וחפצים דקורטיביים בודדים. הקירות והריהוט בדרך כלל יתמקדו בגוני לבן, חום, אפור ושחור. הרעיון הוא הרגשה אוורירית וחללים גדולים, פשטות, פונקציונליות, דיוק וקווים ישרים ונקיים. החומרים מודרניים ופשוטים בדגש על זכוכית ומתכת. העיצוב המינימליסטי נולד בהשראת הזן היפני, והוא בא לצמצם ולפשט את המרחב כך שהארכיטקטורה של החלל מודגשת יותר מהפריטים הנמצאים בו. 
 
 
 
 
מה מאפיין אנשים שאוהבים עיצוב מינימליסטי: עבורם הבית מסמל מקום מפלט מה"רעשים" של החוץ שכן חשוב להם מאוד שיהיה להם מקום שבו יוכלו להירגע ולנוח. הם אוהבים סדר, ארגון וניקיון מעל הממוצע, והם מוטרדים בקלות על ידי צבעים ועומס ויזואלי של פרטים שמגרים את חושיהם יתר על המידה. הם מעריכים השקעה באיכות על פני כמות, וייטו להעריך סממני סטטוס ופריטים יקרים (אך כאמור, בעיצוב נקי וסולידי). לעיצוב כזה נמשכים אנשים שרוצים לארגן ולפשט את חייהם כמה שיותר, סולדים מעומס של פרטים ורוצים ליצור לעצמם נווה שלו ומרגיע. 
 
מתנה שהם יאהבו לקבל: פסל בצבע אחיד יתאים כנקודת צבע או עניין על המדף הריק. 
 
עיצוב בית ואישיות
 
 

עיצוב בוהמייני

 
מה מאפיין עיצוב בוהמייני: אם עיצוב מינימליסטי מוריד את הקישוטים והפרטים לדרגת המינימום, הרי שעיצוב בוהמייני הוא ניגודו הגמור. המילה השלטת פה היא "פיצ'פקעס", והאווירה מזמינה אתכם להיזרק על הספה. בבית הבוהמייני יש עושר של צבעים, חומרים ומרקמים - כריות, שטיחים, יצירות אמנות ועוד. התוצאה יכולה להיות מראה סטודנטיאלי עני או דווקא מראה של מותרות ושפע, אך המשותף לשניהם הוא אוסף פריטים אקלקטי שנאסף בהשראת תרבויות שונות וסגנונות שונים, הרבה בדים בהדפסים ובמרקמים שונים, הרבה צבע וחוסר אחידות. פה קיר בצבע בורדו, שם שטיח אפגאני, כאן מזכרת שנקנתה בטיול בחו"ל - עיצוב בוהמייני מגלה בכל פינה בבית הפתעות חדשות. 
 
עיצוב בית ואישיות
 
 
מה מאפיין אנשים שאוהבים עיצוב בוהמייני: אלה אנשים בעלי נטיות אמנותיות, שעבורם הבית נתפש כמקום שתפקידו להעניק להם השראה יצירתית ותחושה חמימה. בניגוד לאנשי המינימליזם, הם זקוקים לשפע של גירויים חזותיים כדי להרגיש "חיים", וחשוב להם מאוד שביתם ישקף את תחומי העניין שלהם, שכוללים מלבד אמנות גם טיולים, תרבויות זרות והיסטוריה. סביר יותר שתמצאו אותם בשוק פשפשים מאשר במתחם חנויות עיצוב יוקרתי. גם אם הם לא "זרוקים" לגמרי, הם אנשים שלא אוהבים רשמיות ורוצים שהאורחים שלהם ירגישו נינוחים לגמרי. 
 
מתנה שהם יאהבו לקבל: מנורה מרוקאית, שתתאים לשילוב בין צבע לאקזוטיקה האהוב עליהם.
 
עיצוב בית ואישיות
 

 

עיצוב אורבני (נקרא לעתים גם תעשייתי)

 
מה מאפיין עיצוב אורבני: זהו סגנון שנוצר בהשראת המהפכה התעשייתית העירונית והתרחקות מאלמנטים טבעיים. הוא שואף לבטל מחיצות וליצור חלל אחד גדול (Open Space), ולו מראה אופייני שמזכיר בית חרושת ישן: צינורות חשופים, קירות לְבֵנִים/בטון לא גמורים והרבה מתכת ופלדה. טווח הצבעים כולל בעיקר גוני אפור, לבן וחום, וכתמי צבע מושגים בעיקר באמצעות אביזרים. החלל לא מואר על ידי מקור אור אחד אלא על ידי כמה מנורות המאירות אזורים שונים. התוצאה מיוחדת מאוד ומרשימה, ועל אף המראה התעשייתי יכולה לפעמים לשדר גם חמימות. העיצוב הזה מתאים בעיקר ללופט גדול ודורש השקעה כספית גדולה, אך בהחלט ישנם כאלה שמכניסים אותו או אלמנטים ממנו גם לדירה קטנה. 
 
עיצוב בית ואישיות
 
 
מה מאפיין אנשים שאוהבים עיצוב אורבני: אלה אנשים שיעדיפו להעביר שעת פנאי בצפייה בסרט לא בגינון. הקלישאה מייחסת את הסגנון הזה בעיקר לצעירים רווקים שהם עירוניים מושבעים המרוויחים היטב, אבל אפשר בהחלט למצוא אותו גם בבתי אמנים וטיפוסים אחרים. חובבי הסגנון, בדומה למינימליסטים, שואפים לסדר לצד מרחב נשימה, אבל כאן יש "טוויסט" - אהבה לאסתטיקה העירונית והבאתה אל תוך הבית. חובבי העיצוב האורבני אוהבים גאדג'טים וטכנולוגיה, ולכן חובבי הבישול שבהם ישקיעו במטבח מצויד לעילא. אלה לא אנשים נחבאים אל הכלים - גם אם הטמפרמנט שלהם רגוע, הם נהנים להפתיע אנשים ולגרום להם להתפעל. הם אוהבים קדמה וחדשנות אך לא מתנגדים ללמוד מן העבר, ולמרות החזות המתוחכמת והפרקטית שלהם הם שומרים לו פינה חמה בלב. 
 
מתנה שהם יאהבו לקבל: מתקן עיתונים מתכתי או עשוי בד קנבס בהדפס אותיות שחור-לבן שיתאים למגזיני הכרומו שלהם.
 
עיצוב בית ואישיות
 

עיצוב וינטג'

 
מה מאפיין עיצוב וינטג': ההתרפקות על העבר נוכחת באופן בולט בבית המעוצב בסגנון זה. הוא מלא בחפצים ורהיטים תקופתיים שנאספו ונקנו בשוקי פשפשים, חנויות יד-שנייה, חנויות של עתיקות ובכל מקום שמציע חפצים משומשים. עיצוב וינטג' מייצר אווירה חמה ומראה צבעוני ומעניין. הוא יכול להתמקד בתקופה היסטורית מסוימת (למשל בשנות השישים) או להתפזר על פני עשורים שונים למשל מכונת כתיבה ישנה משנות העשרים, כרזת פרסומת לקוקה קולה משנות הארבעים, ומאזני מטבח משנות החמישים.
 
עיצוב בית ואישיות
 
 
מה מאפיין אנשים שאוהבים עיצוב וינטג': מעבר לנטייה הברורה לנוסטלגיה, אנשי הווינטג' הם אנשים שמתעניינים בהיסטוריה, ובמיוחד בפן התרבות הפופולרית שלה. הם אדישים כלפי האופנה העכשווית וגאים בכך שהם שומרים על סגנון מיוחד משלהם. בדומה לאוהבי העיצוב הבוהמייני, גם הם מרגישים נוח בסביבה צבעונית, עשירה בפרטים ורשמית כמה שפחות, אבל מעבר לאסתטיקה הם רוצים שלחפץ תהיה משמעות היסטורית. אלה אנשים בעלי תחומי עניין רבים, שאוהבים תגליות חדשות ואוהבים גיוון.
 
מתנה שהם יאהבו לקבל: כרזת פרסום מקורית של סרט קלאסי, שתיתלה מעל הספה של סבתא. 
 
עיצוב בית ואישיות
 
מקור: דפנה חלילי
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.