print header

מבני הארכיטקטורה המרשימים ביותר שנבנו בשנת 2014

מתוך רשימה של 3,000 מבנים ובניינים שעוצבו ונבנו במהלך שנת 2014, עורכי ארץ' דיילי, מגזין הארכיטקטורה המפורסם בעולם, צמצמו את המועמדים בתחרות השנתית למבנים ובניינים. הרשימה כוללת 5 בניינים לכל קטגוריה, מבנייני דיור למבנים ציבוריים אשר מגיעים מכל העולם, ובין אם מדובר בקומפלקס דירות שנראה כמו קרחוני ענק או בספריה הראשונה של המדינה בה נבנתה, 10 המבנים הבאים דוחפים כל גבול אפשרי בתחום הארכיטקטורה, והם רק חלק מהמועמדים בתחרות הזו, שזוכיה יוכרזו במהלך חודש פברואר.

דיור

1. הקרחון – דנמרק

ארכיטקטורה
 

הקרחון הוא אחד מהפרוייקטים הראשונים שסיימו את בנייתם בתחרות. הוא יספק קורת גג ל-7,000 תושבים ברי מזל ומקומות תעסוקה ל-12,000 תושבים. גודלו הוא 800,000 מ"ר ובכך הוא הפך באופן רשמי לאחת מתוכניות הדיור והפיתוח הגדולות ביותר באירופה.

ארכיטקטורה
 

 

2. פארק מרכזי 1 – אוסטרליה

ארכיטקטורה
 

הצמחייה שבמגדל הדירות המדהים הזה ממש מטפסת על קירות הזכוכית, מרצפה ועד תקרה. בעזרת 250 זני פרחים וצמחים אוסטרליים, הפריחה יוצרת קומפוזיציה נפלאה שלא תראו באף בניין אחר בעולם. 

ארכיטקטורה
 

 

3. בית העצים – וייטנאם

ארכיטקטורה
 

מטרת הפרויקט הייתה להחזיר את הצבע הירוק לעיר בעזרת מגורים צפופים המוקפים בעצים טרופיים ענקיים. 5 קופסאות בטון עוצבו כאדניות לעצים שמעליהן ובעזרת שכבה עבה של אדמה פורייה, האדניות הענקיות האלה משמשות כשוקת לשימור מי הגשמים. בכך הדירות האלו תורמות להפחתת הסיכון להצפות ברחבי העיר והזימום לכשיתווספו עוד בתים שכאלה בעתיד.

ארכיטקטורה
 

 

מבני חינוך

4. גן החוואים – וייטנאם

ארכיטקטורה
 

גן החוואים היה אתגר ענק למתכננים. הגן נמצא ליד מפעל נעליים ענקי, ותוכנן עבור 500 מילדי עובדי המפעל. הבניין נבנה כגג ירוק המתמשך מלמטה למעלה, אשר מספק מזון וכן חינוך לעבודות גינה עבור הילדים. הוא גם בהחלט גן משחקים נפלא מתחת לשמים הפתוחים.

ארכיטקטורה
 

 

5. מרכז החדשנות – צ'ילה

ארכיטקטורה
 

בשנת 2011, קבוצת אנג'ליני החליטה לתרום כספים ליצירת מרכז שבו יוכלו חברות, עסקים ואנליסטים לעסוק במחקר. המטרה הייתה ליצור מקום עבור כל האנשים שיודעים כיצד לפעול בעסקים, בו יוכלו לזהות הזדמנויות עסקיות וליצור פטנטים לשיפור התחרותיות והתפתחות המדינה.

ארכיטקטורה
 

 

משרדים

6. המבנה שעל המים – סין

ארכיטקטורה
 

חנוכת המבנה שעל המים של מפעל הכימיכלים בעיר האוייאן נערכה ב30 לאוגוסט, 2014. זהו פרויקט הבנייה הראשון בסין של הארכיטקט עטור הפרסים אלברו סיזה, ובהחלט אחד המרשימים שלו עד היום. 

ארכיטקטורה
 

 

7. בניין הפסנתר – צרפת

ארכיטקטורה
 

האומנות שהוכנסה לתוך המבנה הזה יוצרת דיאלוג פיזי מדהים בנין הבניין וסביבת העיר ההיסטורית שבה הוא שוכן. המבנה עצמו נבנה על בניין שכבר היה קיים ומבוסס על רעיונות לחידושים שונים שכנראה נזכה לראות בשנים הקרובות.

ארכיטקטורה
 

 

עיצוב פנים

8. טרקלין שון שוקו – יפן

ארכיטקטורה
 

בעיצוב המבנה הזה פשוט ערמו פאנלים של עץ, אחד על גבי השני, לבניית הטופוגרפיה הפנימית המדהימה הזו. הארכיטקט הראשי אמר שסוג הבניה הזה עושה לו אישית תיאבון גדול, ולכן במהלך הבנייה פיזרו אוכל ברחבי רצפת הפרקט. תיאבון או לא, אוכל על הרצפה או לא, אופי הבנייה הזו בהחלט מרשים ביותר.

ארכיטקטורה
 

 

מבני ספורט

9. כיפת הרחוב – דנמרק

ארכיטקטורה
 

פארק ההחלקה הזה הוא בעצם כמה פארקים ומרכז תרבותי ענק עבור חובבי ספורט הרחוב שבעיר הדרסלב בדרום דנמרק. כיפת הרחוב כוללת 4,500 מ"ר של פארק החלקה, כדורסל רחוב, מבני פארקור וקירות לטיפוס.

ארכיטקטורה
 

 

10. מרכז הספורט בסינגפור – סינגפור

ארכיטקטורה
 

בחודש יוני 2014 סינגפור חגגה את פתיחתו של המבנה הענק הזה, הראשון מסוגו באסיה שמאגד ספורט, פנאי ובידור - מרכז הספורט של סינגפור. המבנה מסמל את התקדמותה העצומה של סינגפור כאחת המדינות המפותחות ביותר באסיה.

ארכיטקטורה
 
מקור: גדעון שמר
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.