print header

תמונות מדהימות של ספינות טרופות

האוקיינוסים מלאים בספינות שהפליגו את הפלגתן האחרונה, ולפעמים הן נשארות כאנדרטה מדהימה לעצמן. עם השנים הן מחלידות ומתפרקות, אך ככל שהן ישנות יותר, כך הן מפתיעות אותנו יותר בגודלן וביופיין. לפניכם 19 ספינות טרופות ותמונותיהן המדהימות שמספקות לנו חלון לתוך ההיסטוריה העתיקה של כלי השיט האלה.

1. זריחת המזרח – הונג קונג

ספינות, טרופות

הספינה הזו נפגעה וטבעה ממש לא מזמן לחופי הונג קונג, בפברואר 2014, ויצרה קבר יפייפה ששוקל 2,500 טון. נשאר רק לחכות ולראות מה יעשה בה הטבע לאורך השנים.

 

2. מאדים – הים הבלטי

ספינות, טרופות

"מאדים" הוא שמה של ספינת הקרב השוודית הגדולה ביותר בצי המלכותי של המדינה הקטנה בזמן שהיא הפליגה באוקיינוס. למרות העובדה ששקעה בזמן קרב עקוב מדם לפני 500 שנה, היא נחשבת לאחת מהספינות הטרופות שהשתמרו בצורה הטובה ביותר בעולם.

 

3. שלוש ספינות ב"בית הקברות" של דוחה – כווית

ספינות, טרופות

חצי האי דוחה הוא בית קברות לספינות רבות מרחבי העולם. החופים הרטובים יוצרים השתקפות מדהימה לגופי הענק המחלידים.

 

4. מרוץ הסוסים שבאגם הורון – צפון ארה"ב

ספינות, טרופות

"מרוץ הסוסים" היה שמה של ספינה קנדית באורך 36 מטרים, שניזוקה בשנת 1885. ספינה זו הגיעה למים הרדודים של הנמל, אך צוות הספינה לא הצליח לסגור את הדליפה שנוצרה בה, ושם היא שקעה לעולם. הודות לעומק הרדוד של האגם, אנשים רבים צוללים וחוקרים את הספינה הטרופה עד היום.

 

5. דימיטריוס – יוון

ספינות, טרופות

על הספינה "דימיטריוס" מספרים שהייתה ספינת מבריחי סיגריות שעברה בין טורקיה לאיטליה. אחרי שנתפסה על ידי הרשויות, היא הפליגה נטושה עד שמצאה את ביתה האחרון על חופי מפרץ לקוניק.

 

6. הספינה הטרופה בלגונת טרוק – מיקרונזיה 

ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות

לגונת טרוק הייתה מיקומו של בסיס חיל הים של יפן בזמן מלחמת העולם השניה. בשנת 1944, המפרץ הותקף על ידי הכוחות האמריקאים, ובמתקפה זו ירדו למצולות 44 ספינות ו-249 כלי טיס יפניים.

 

7. ליידי אליזבת – איי פוקלנד 

ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות

הספינה "ליידי אליזבת" היא ספינת ברזל ענקית במשקל 1,155 טונות שהפליגה לראשונה בשנת 1879. הספינה התנתקה מהמזח במהלך סופה עזה, אשר גררה אותה למיקומה הנוכחי. רוב חלקיה נשארו שלמים, והיא משמשת כחלון מדהים אל העבר.

 

8. פריגטה 356 – איי קיימן 

ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות

פריגטה מספר 356 הייתה ספינת קרב רוסית ששירתה במהלך המלחמה הקרה. בשנות ה-90, הספינה טבעה משום שהייתה עשויה מאלומיניום זול שנרקב במהירות. בשל החומרים הזולים ששימשו להרכבתה, היא התפרקה במהירות והיום היא נראת ככלי שיט שטבע כבר לפני מאות שנים. 

 

9. ת'יסלגורם – מצרים

ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות

הספינה "ת'יסלגורם" הייתה ספינת משא בריטית מתקופת מלחמת העולם השנייה ששקעה למעמקים בעקבות מתקפת אויב בשנת 1941. בזמן שקיעתה היא נשאה משאיות, אותן הייתה אמורה להעביר לחזית המלחמה בצפון אפריקה. המשאיות עדיין נמצאות בתוכה עד עצם היום הזה.

 

10. חוקרת העולמות – איי נגלה

ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות

"חוקרת העולמות" היה שמה של ספינת תענוגות גרמנית ששקעה בזמן אחת מהפלגותיה. למרבה המזל, כל האנשים שהיו עליה ניצלו, אך הספינה עצמה נשארה כאנדרטה לפאר שהיה בה בעבר.

 

11. שמי הים התיכון – יוון

ספינות, טרופות

בעקבות משברים כלכליים, את ספינת התענוגות "שמי הים התיכון" פשוט זרקו באמצע המזח, שם היא נשארה עד היום.

 

12. אולימפיה – יוון 

ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות

על פי סיפורה המסתורי של הספינה "אולימפיה", היא נחטפה על ידי פירטים ונטרפה בחופי יוון. כיום היא משמשת אטרקציה תיירותית פופולארית עבור מטיילים שבאים לאזור במיוחד כדי לחזות בה.

 

13. לה פאמיל אקספרס – הים הקריבי 

ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות

בשנת 2004 הכה הוריקן אכזרי בחופי צרפת וגרם לספינה "לה פאמיל אקספרס" להתנתק מהמזח ולנדוד ברחבי העולם. רק כשהגיעה הספינה לאזור עם מים רדודים, באמצע הים הקריבי, נעצר מסע הרפאים שלה.

 

14. איירפילד – אוסטרליה

ספינות, טרופות

מפרץ הומבוש הוא בית קברות של ספינות רבות שאינן ראויות לשיט. הספינה "איירפילד" היא אחת מהן, והיא שימשה כספינת משא בזמן מלחמת העולם הראשונה. היום היא ביתו של יער קטן שצמח עליה.

 

15. האנס אגד – אנגליה

ספינות, טרופות

הספינה הנרקבת הזו נבנתה בשנת 1922. בשנת 1957 גופה התפרק בזמן שנגררה על ידי ספינה אחרת, וכיום היא משמשת כתזכורת עגומה לאימפריה הימית הבריטית.

 

16. בית הקברות לספינות נואדיבו – אפריקה

ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות

הנמל הסוריאליסטי של נואדיבו שבאפריקה הוא ביתן של כ-300 ספינות טרופות. עובדה זו הופכת אותו לבית הקברות לספינות הגדול ביותר בעולם. בירוקרטים מושחתים מאפשרים את נטישת הספינות בנמל הזה במשך שנים ארוכות.

17. מורמנסק – נורבגיה

ספינות, טרופות

לאחר נפילת ברית המועצות, הספינה הרוסית "מורמנסק" נמכרה להודו בשנת 1994 ונתקלה בקשיים כשהגיע לחופי כפר נורבגי. השלטונות המקומיים דאגו להוציא את הספינה ממעמקי המים מחשש שהיא אוגרת בתוכה נשק גרעיני.

 

18. ספינת מבריחים נטושה – יוון 

ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות

בחוף יווני שנקרא "חוף הספינות הטרופות" נמצאת ספינת מבריחים שעלתה על האדמה והועלתה באש על מנת לשרוף את הראיות שהיו בתוכה.

 

19. אדוארד בוהלן – נמיביה

ספינות, טרופות
 
ספינות, טרופות

"אדוארד בוהלן" הוא שמה של ספינה שהפליגה לחוף השלדים בתוך ערפל סמיך בשנת 1909. חוף השלדים הוא השם שניתן לרצועת חוף של נמיביה, בגלל המספר הרב של הספינות שהגיעו אליו בתוך הערפל הסמיך. הספינה נמצאת כיום באמצע החול, במרחק של כ-400 מטרים מהחוף, כיוון שלספינות בעלות מנוע קל להיכנס לחול, אך בלתי אפשרי לצאת ממנו. גופה המתכלה של האדוארד בוהלן והמרחב העצום שסביבה מדגישים את הבדידות שהיא חווה ב-100 השנים האחרונות.

מקור: דניאל קרמר
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו