print header

המקומות המסוכנים ביותר לטיול בעולם

יש בעולם מקומות בהם קיימת תיירות, אך כדאי לחקור עליהם קצת לעומק. מדינות רבות פותחות את שעריהן בפני תיירים ומוכרות את כל הטוב שיש להן להציע, אך לא טורחות לציין את סכנות החיים המהותיות שקיימות בקרבן. אלו הן 10 המדינות עם קצב התמותה הגבוה ביותר בעולם.
 

הרפובליקה המרכז-אפריקאית

קצב תמותה: 17.84 מתים לכל 1,000 איש בשנה.

אטרקציות תיירותיות: צפייה בפילים וגורילות בפארק דזנגה-שאנגה, ביקור במפלי טוטובו, חיפוש אחר שבט הננסים מבוטי.

מה אומר העלון לתייר: "אם אתם מחפשים את אפריקה האמיתית, הרפובליקה המרכז-אפריקאית היא הדבר. מדינה בעלת יופי טבעי מהמם, עם חיי הבר מהמדהימים בעולם".

מה לא מספרים לכם: המדינה היא אחת העניות בתבל, שזכתה לציון האומלל 0.352 בדירוג הפיתוח האנושי, מה שמיקם אותה מקום אחד לפני האחרון. בזמן התצפית על גורילות, היזהרו דווקא מלוחמי הגרילה: המדינה סובל כבר שנים מאי שקט ושכנותיה לא בשיאן גם הן. היא גובלת במדינות קרועות ממלחמה כמו סודן, קונגו, צ'אד, והרפובליקה הדמוקרטית של קונגו.

המקומות הגרועים ביותר לטייל בהם
 

ג'יבוטי

קצב תמותה: 19.10 מתים לכל 1,000 איש בשנה.

אטרקציות תיירותיות: חיי הלילה התוססים של ג'יבוטי סיטי, ביקור באגם אבה היפה, צלילה עם כרישי לווייתן.

מה אומר העלון לתייר: "למדינה יש כמה חופים מבודדים ובתוליים שיכולים לשמש כמפלט ייחודי. אטרקציות נוספות כוללות את הטבע הכפרי של ג'יבוטי, הכולל, גאיות, אגמים ומישורים".

מה לא מספרים לכם: גי'בוטי היא מפלט לא רק לתיירים אלא גם לפליטים מאתיופיה וסומליה, החיים בתנאים מחפירים בערים. ילדי הרחוב ניזונים מאוכל שהם מוצאים בפחי האשפה ושיעור האבטלה מגיע ל-50%. מחלות הנובעות מתנאי סניטרי ירודים ממשיכות לעשות שמות באוכלוסיה.

המקומות הגרועים ביותר לטייל בהם
 

אפגניסטן

קצב תמותה: 19.18 מתים לכל 1,000 איש בשנה.

אטרקציות תיירותיות: ביקור בפסלי בודהה המפורסמים המתנשאים לגובה 180 מטרים, טיול בערים העתיקות שנבנו במסעות הכיבוש של אלכסנדר מוקדון.

מה אומר העלון לתייר: "אפגניסטן הופכת מהר ליעד הנבחר של אלה הרוצים לגלות מקומות אקזוטיים, אשר לא הוצפו בעדרי תיירים".

מה לא מספרים לכם: יש סיבה ברורה מאוד מדוע עדרי התיירים אינם שוטפים את המדינה קרועת המלחמה כבר 12 שנים ברצף.  אם תחליטו להגיע לשם אחרי הכל, היזהרו בטיוליכם ממוקשים ושאר חומרי חבלה מאולתרים ותקניים כאחד. כמובן שכל מגע עם האוכלוסיה המקומית עשוי להסתיים בעריפת ראש, סקילה או שאר מיתות משונות.

המקומות הגרועים ביותר לטייל בהם
 

מוזמביק

קצב תמותה: 20.07 מתים לכל 1,000 איש בשנה.

אטרקציות תיירותיות: הקולינריה הימית העשירה הקיימת בבירה מפוטו, שחייה עם דולפינים בחופים המקסימים, ביקור באי של מוזמביק ולמידה על ההיסטוריה.

מה אומר העלון לתייר: "ברוכים הבאים למוזמביק, ארץ החיוכים!"

מה לא מספרים לכם: קשה לשמור על חיוך במקום בו דירוג הפיתוח האנושי הוא מהנמוכים בעולם וכך גם תוחלת החיים, תמותת תינוקות היא מהגבוהות בעולם ותת תזונה אצל ילדים נמצאת בנסיקה. בעוד הגברים במדינה מהגרים לדרום אפריקה לעבודות חקלאות וכרייה, הנשים מהגרות לשם וחוות ניצול מיני.

המקומות הגרועים ביותר לטייל בהם
 

ליבריה

קצב תמותה: 20.73 מתים לכל 1,000 איש בשנה.

אטרקציות תיירותיות: בבירה מונרוביה תמצאו מועדוני לילה רבים, מסעדות וברים. תוכלו לבקר במפעל הגומי המפורסם "פיירסטון", לצאת לחיפוש היפופוטמים ננסיים בפארק סאפו.

מה אומר העלון לתייר: "ליבריה תספק הרפתקה נועזת, הצצה מרתקת אל מה שפעם היה חברה מסתורית מדהימה ומכניסת אורחים. המסורת האמנותית של ליבריה, במיוחד מסכות מגולפות, ריקודים וסיפור אגדות, מתעלים על כל מקום אחר ביבשת".

מה לא מספרים לכם: את קבלת הפנים החמה לא הרבה זוכים להכיר כי מרבית המדינות יוצאות באזהרות מסע חמורות לליבריה. מי שכן מגיע, כך לפי הממשל הבריטי, יפגוש חברה אלימה הנגועה בפשיעה ותקריות ציבוריות. מלחמת אזרחים של עשור, גם היא לא תרמה רבות למדינה.

המקומות הגרועים ביותר לטייל בהם
 

זמביה

קצב תמותה: 21.34 מתים לכל 1,000 איש בשנה.

אטרקציות תיירותיות: ביקור במפלי ויקטוריה המופלאים, ביקור בשמורות טבע, ראפטינג בנהר הזמביזי.

מה אומר העלון לתייר: "ידועה כאחת המדינות הבטוחות ביותר לבקר בהן בעולם, זמביה מברכת אנשים לחיי שלווה והרמוניה. חיי הבר הם נהגרים וכמה ממסעות הספארי הטובים בעולם זמינים בכפרי הנופש שלנו ואצל חברות הספארי".

מה לא מספרים לכם: תושבי זמביה הם מהאנשים העניים בעולם ולמעשה, כ-60% מהם חיים על תקציב של פחות מ-1.25$ ליום (במונחים ישראליים, 4 שקלים ו-30 אגורות). בנוסף לכך, אחוזי חולי ונשאי האיידס הם מהגבוהים בעולם.

המקומות הגרועים ביותר לטייל בהם
 

סיירה לאון

קצב תמותה: 21.91 מתים לכל 1,000 איש בשנה.

אטרקציות תיירותיות: צלילה ודיג באיי הבננה, ביקור בשמורת שימפנזים, ביקור בקולג' פורה ביי, האוניברסיטה העתיקה ביותר במערב אפריקה.

מה אומר העלון לתייר: "מדינה מעוררת השראה עם המון פוטנציאל: מגן העדן הטרופי של יערות הגשם, לחופים לבנים, המורשת, ההיסטוריה והתחכום של סיירה לאון, חיים באושר לצד הטבע כדי ליצור אווירה הרמונית".

מה לא מספרים לכם: בסיירה לאון לא תמצאו יותר מדי פעילויות למבוגרים, כיוון שתוחלת החיים הממוצעת שם היא 41! 'האווירה ההרמונית' עליה מדברים בסיירה לאון, קצת נבלעת כיוון שהיא מדורגת  הנמוכה ביותר בעולם בדירוג הפיתוח האנושי ועד לאחרונה התחוללה בה מלחמת אזרחים שגבתה כ-50,000 קורבנות.

המקומות הגרועים ביותר לטייל בהם
 

לסותו

קצב תמותה: 22.20 מתים לכל 1,000 איש בשנה.

אטרקציות תיירותיות: צפרות וצפייה בעופות דורסים נדירים, רכיבה על סוסי פוני בגבעות לסותו, ביקור בשווקי האמנות.

מה אומר העלון לתייר: "התיור בלסותו מפציץ. הקרקע מעוררת היראה בלסותו נוצרה על ידי קירותיהם החדים של ההרים דרייקסנברג ומאלוטי, הנותנים מחסה לאומה בהתפתחות. אנשי הבסותו הידידותיים הם מאנשי ההרים הבודדים באפריקה, אשר פיתחו תרבות ייחודית, לרבו בכפרים מבודדים".

מה לא מספרים לכם: בעוד התיירות מפציצה, כך גם נגיף האיידס. לפי דו"ח של האו"ם מ-2008, 23.2% מהאוכלוסיה מעל גיל 15, נגועה באיידס - דירוג מהגבוהים בעולם. ואם המבוגרים יותר סובלים מאיידס, הילדים סובלים מעבדות חמורה.

המקומות הגרועים ביותר לטייל בהם
 

אנגולה

קצב תמותה: 24.08 מתים לכל 1,000 איש בשנה.

אטרקציות תיירותיות: ביקור במוזיאון הכוחות המזויינים, התרשמות מאמנות אפריקאית בגלריית האמבי-האמבי, ביקור בשמורת קיסאמה.

מה אומר העלון לתייר: "אנגולה היאיעד התיירות האידיאלי עבור תיירים רבים מכל רחבי העולם. ישנן כמה אטרקציות תיירותיות באנגולה. במהלך שהותכם במדינה, בקרו במוזיאון הכוחות המזויינים, המוזיאון הלאומי לאנתרופולוגיה וכן בגלריית האמבי-האמבי. מלונות טובים הם תמיד בנמצא באנגולה".

מה לא מספרים לכם: אם אתם מחפשים יעד תיירותי עם מגוון מחלות טרופיות, אנגולה היא המקום עבורכם. מגפות של כולירה, מלריה, כלבת וקדחת מדממת, הן נפוצות בחלקים נרחבים במדינה. גם מחלות האיידס והשחפת קיימות בשפע. אם תשרדו את הביקור שם, לא בטוח שתשרדו את הדרך חזרה: האיחוד האירופי סירב לתת אישור לשירותי טיסה מכל סוג שהוא מחברת התעופה "אנגולן איירליינס" בשל סטנדרט בטיחות שלא עומד בתקן הבינלאומי.

המקומות הגרועים ביותר לטייל בהם
 

סוואזילנד

קצב תמותה: 30.83 מתים לכל 1,000 איש בשנה.

אטרקציות תיירותיות: צפייה בקרנפים ואנטילופות בפארק הליין, ביקור בעמק אזולוויני הציורי, רכישת אמנות בעבודת יד.

מה אומר העלון לתייר: "סוואזילנד הוא אולי אחת המדינות הקטנות ביבשת ואחת הממלכות האחרונות באפריקה, אך יש כאן יותר מערך של חדשנות. כמעט אפשר לחוש את הזרמים הנסתרים של מתח מדרום אפריקה דועכים כשחוצים את הגבול לסוואזילנד הקטנה, הידידותי והנינוחה, מה שהופך אותה לתחנת עצירה מרגיעה בדרך ממוזמביק לדרום אפריקה".

מה לא מספרים לכם: סוואזילנד אמנם קטנה, אך מחזיקה בכמה שיאים "יפים". המדינה גנבה לאחרונה מבוטסוואנה את תואר 'המדינה עם שכיחות האיידס הגבוה בעולם". סוואזילנד היא גם אחד המקומות עם הסיכון הגבוה ביותר לחטוף מכת ברק בעולם.

המקומות הגרועים ביותר לטייל בהם
 
מקור: סיוון לוי
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.