print header

מה העיניים מספרות עליכם?

העיניים שלנו יכולות לומר עלינו הרבה, ולספר לאחרים הרבה פרטים עלינו בלי שנשים לב לכך. תקשורת באמצעות העיניים היא מיומנות נהדרת וקשר עין הוא כלי מדהים, כאשר אנו יודעים לשלוט בו. כולנו עושים זאת, אף שלא במודע, ומספקים רמזים חיוניים לגבי מה שעובר עלינו, וכל זה באמצעות העיניים בלבד.

האישונים.
האישונים שלנו וגודלם יכולים לגלות הרבה סודות, וזה משהו שאנחנו לא יכולים לעשות הרבה לגביו. האישונים מתרחבים ומתכווצים בהתאם למצבנו הנפשי. אם אנחנו מתלהבים ממשהו, או מישהו, האישונים שלנו מתרחבים. ובכיוון ההפוך, אם אנחנו מרגישים מאויימים או לא נהנים מחברתו של משהו, או מישהו, האישונים שלנו מתכווצים.

סוחרי רחוב מקצועיים ברחבי העולם מסתכלים על גודל האישונים של לקוחותיהם בזמן שהם באים איתם במשא ומתן. אם האישונים של הלקוח מתרחבים כשהוא רואה אובייקט מסוים, רוב הסיכויים שהסוחר יוכל למכור לו את המוצר במחירו המלא ומבלי להתפשר.

כשאנחנו נמצאים בחברתו של מישהו שאנחנו אוהבים, האישונים שלנו מתרחבים, וכאשר אנחנו בחברתו של מישהו שאנחנו לא אוהבים, האישונים שלנו מתכווצים.

הביטו בשתי התמונות הבאות. איזן מבניהן הייתם מעדיפים?

התמונה הראשונה מראה אישונים מכווצים, ואילו השנייה מציגה אישונים מורחבים. אנשים בדרך כלל מעדיפים את התמונה עם האישונים המורחבים, כיוון שהדבר נחשב למפתה ואטרקטיבי יותר.

בפעם הבאה שאתם מדברים עם מישהו, שימו לב לגודל האישונים שלו. זה יכול לספר לכם הרבה על הרגשות של הצד השני, כיצד הוא מרגיש איתכם ומה הוא באמת חושב עליכם. קשה מאוד להסתיר את הרגשות בעיניים.

סוגים שונים של עיניים.

עיניים נודדות.
האם שמתם לב פעם, בזמן שאתם מדברים עם מישהו, שעיניו נודדות לכל מקום רק לא מביטות עליכם? זה כשלעצמו סימן ברור להסחת דעת או שעמום, אך עם זאת זה גם אומר שהאדם שעומד מולכם מחפש דרך לצאת מהשיחה איתכם. מבט מבעד לחלון, בזמן שאתם מדברים עם מישהו, יכול לרמז על כך שהאדם מעדיף להיות בחוץ.

אז אם יוצא לכם לעשות זאת, היזהרו מהאותות שאתם נותנים לאדם היושב מולכם, אלא אם אתם רוצים שהוא יבין שאינכם חפצים בחברתו.

עיניים זועמות.
כשאנחנו כועסים העיניים שלנו מתכווצות, הגבות חרושות קמטים והאישונים מתכווצים. קל לדעתם אם מישהו עצבני כשיש לו את כל הסימנים הללו. אך מה אם העיניים שלו לא מראות את זה? ובכן, אפשר לחפש אחר רמזים אחרים כגון היצרות השפתיים, נחיריים מורחבים, בהייה ממושכת ולסת מתוחה.

אם אתם מדברים עם מישהו עצבני, ואתם מעוניינים לעמוד על שלכם עליכם להישיר את מבטכם לתוך עיניו בלי לשבור את המבט. זה יראה לצד השני שאינכם מרגישים מאויימים.

עיניים מפתות.
קל נורא לדעת אם מישהו אוהב אותנו על ידי הסתכלות על גודל האישונים שלו. בחדר מואר היטב, כשאתם מדברים עם מישהו פנים מול פנים, הבטיו על האישונים שלו. אם האישונים מתרחבים זה סימן שהאדם השני מתעניין בכם ובמה שאתם אומרים.

עם זאת, זה לא נכון בחדר חשוך כיוון שאז האישונים מתרחבים כתגובה אינסטקטיבית של הגוף לחושך. האישונים מתרחבים על מנת שיותר אור יכנס דרך העיניים וכך אנו יכולים לראות טוב יותר בחושך.

יש דרכים אחרות לפתות מישהו בעזרת העיניים. הרכנת הראש והרמת העיניים כלפי מעלה זו דרך מעולה. סוג זה של מבט גורם לצופה להרגיש תחושה אבהית/אימהית כלפינו ולגלות יותר סימפטיה.

המבט.
כאשר אנחנו מדברים עם אנשים במצבים שונים, אנחנו מביטים בפניהם, שלא במודע, באופן מבוקר. עם זאת, אם איבדנו את הביטחון או שאנחנו עדיין לא מיומנים מבחינה חברתית, היכולת הזו יכולה להעלם. הנה מדריך מהיר היכן עליכם למקד את מבטכם במצבים שונים.

מבט חברתי.
כשאתם נמצאים בשיחה חברתית, אתם לא תרצו להביט לתוך עיני האיש שמדבר איתכם כיוון שזה משהו שקצת קשה ומביך לעשות, וקצת ירתיע את האדם שמדבר איתכם. כדי להתגבר על כך, השתמשו בשיטת המשולש. ראשית הביטו על עין אחת של האיש, לאחר מכן הסיטו את מבטכם והביטו לזמן קצר על פיו, ולבסוף הפנו את מבטכם לעינו השנייה. זה יראה לו שאתם מתעניינים במה שהוא אומר אך עדיין לא תצטרכו לנעוץ בו מבט חודר.

מבט פלרטטני.
כשאנחנו מפלרטטים עם המין השני, העיניים שלנו עובדות בצורה משולשת אך עם טווח גדול יותר כלפי מטה. הוכח שכאשר אנשים ממינים שונים הולכים זה לקראת זה, הם בודקים אחד את השני מכף רגל ועד ראש באופן אוטומטי. בפעם הראשונה כדי לבדוק את מינו של האדם, ובפעם השנייה כדי לבדוק את מיניותו של האדם.

גברים נוטים יותר להביט על גוף האישה במקום להסתכל לה בעיניים. נשים נוטות יותר להסתכל בפני הגברים עם מבטים חטופים לעבר הגוף.

מבט שליטה.
אם אתם מחפשים להפחיד מישהו או שאתם מעוניינים לשלוט בשיחה, עליכם להביט על האדם שאתם מדברים איתו באיזור המכונה "העין השלישית". "העין השלישית" זה המקום שנמצא בין הגבות.

האם אתם יכולים לדעת אם מישהו משקר על ידי תנועות העיניים שלו?
התשובה הקצרה לכך היא לא. עם זאת, על ידי התבוננות בתנועת העיניים ובחלקים שונים של הגוף ניתן לדעת אם מישהו משקר או לא. דבר שיכול לעזור בכך זה הכרת תנועות העיניים כשאנחנו מנסים לדלות מידע מהמוח.

מבט למעלה ושמאלה - בנייה חזותית.
אדם המנסה לבנות מידע בעזרת הדמיון יביט למעלה ושמאלה. לדוגמה, אם הייתם שואלים מישהו כיצד הוא רוצה שיראה בית החלומות שלו, קרוב לודאי שהוא היה מזיז את עיניו למעלה ושמאלה. אם מישהו משקר ומנסה להמציא סיפורים, אתם עלולים לשים לב לכך באמצעות תזוזת עיניו למעלה ושמאלה.

מבט למעלה וימינה - זיכרון חזותי.
זה קורה כאשר אנחנו ניגשים לזיכרון קיים ומנסים לדמיין אותו בראש שלנו. בדרך כלל מדובר בזיכרון אמיתי שקרה באמת. שאלו את חברכם מה הוא אכל אתמול בערב, וקרוב לודאי שהוא יביט למעלה וימינה.

מבט שמאלה - בניית קולות.
זה המקום אליו יזוזו העיניים שלנו כשאנחנו מנסים לבנות קול בתודעתנו. לדוגמה, שאלו מישהו כיצד הוא חושב שקולו ישמע כשהוא יהיה בן 80.

מבט ימינה - זיכרון קולי.
כשאנחנו מנסים להיזכר בקול מסויים ששמענו בעבר, סביר להניח שהעיניים שלנו יוסטו לצד ימין. למשל, שאלו מישהו כיצד נשמע השיר שהוא ממש אוהב.

מבט למטה ושמאלה - רגשות.
העיניים מוסטות למטה ושמאלה כשאנחנו ניגשים לרגשות האמיתיים שלנו לגבי משהו. לדוגמא, שאלו מישהו מה הוא באמת חושב על עונש מוות.

מבט למטה וימינה - דיבור עצמי.
העיניים הולכות לכיוון זה כשאנחנו מדברים עם עצמנו. אנו עושים זאת כל הזמן וזה נקרא שיחה עצמית. תאמינו או לא, אבל אנחנו מדברים עם עצמנו הרבה ויכולים ללמוד על עצמנו הרבה בעזרת מתן תשומת לב לשיחות הללו.

שימו לב, מידע זה נכון לגבי רוב האוכלוסיה, אבל עשוי להיות שונה עבור חלק מהאנשים.

ליקט וערך: אוהד שלום.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
תכנים קשורים: עיניים, מדריך, שפת גוף
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.