print header

תמונות מדהימות של רויטרס

סוכנות הידיעות רויטרס היא ארגון חדשות המספק תמונות וסיפורים לחברות מדיה ברחבי העולם. לסוכנות רשת עולמית של צלמים הנמצאים בכל התרחשות משמעותית ברמה המקומית והגלובלית. הצלמים מצלמים מאות ואלפי תמונות בשנה, אך מדי פעם, ישנה תמונה שבולטת מעל השאר. תמונה שמעבירה עולם שלם של שמחה או כאב, אומץ או פחד, אדישות או נחרצות. הנה מקבץ תמונות נבחרות עם הסיפור הקטן שעומד מאחוריהן...

מחוז מוזפארגאח, פאקיסטן
רויטרס
מסוק צבאי המחלק מזון לניצולי הצפות בפקיסטן. הכפריים נמלטו לבית הקברות, האזור היחיד שלא הוצף, וניסו לקחת אוכל ולהיתלות על מגלשי המסוק לצורך הצלה. המבוגר עם הצעיף הלבן הוא היחיד שהצליח ונלקח למקום מוגן.
 
לואיזיאנה, ארה"ב
רויטרס
קסדה של איש צוות באסון הנפט במפרץ מקסיקו.
 
שאטו דה אווקס, שוויץ
רויטרס
פסטיבל כדורים פורחים בשוויץ. התמונה צולמה מכדור פורח גדול שאיפשר עלייה מהירה מעל השאר. הצלם הצליח לתפוס את הכדור הצבעוני על רקע השחור לבן של השלג השוויצרי.
 
פורט או פרינס, טאהיטי
רויטרס
אישה טהיטית נשענת על קיר לאחר שעות של המתנה לחלוקת מזון עקב רעידת האדמה. הסיטואציה עם הסדק בקיר טומנת בחובה את כל סיפור האסון.
 
בנגקוק, תאילנד
רויטרס
באופן סמלי, קניון בבירה התאילנדית ששימש כמעוז המורדים, נשרף עד היסוד על רקע הדגל הבלוי.
 
בלגרד, סרביה
רויטרס
ביום האישה, הגברים נוהגים להעניק לנשים פרח. לא ידוע אם השניים בתמונה מכירים או שנפגשו זה עתה, אך ישנה עוצמה אדירה ברומנטיקה שנשארה לאורך כל כך הרבה זמן.
 
אילינו, שיקאגו, ארה"ב
רויטרס
דקות לפני נאום נשיא ארה"ב מול ותיקי מלחמות ביום הזיכרון, פרץ גשם זלעפות באתר הטקס. הנשיא עלה לבמה וביקש מהקהל להתפזר, רק שבזמן הזה כמעט איש לא שמע אותו בשל רעם חזק. הנשיא נעלם וכל הקהל התפזר מבלי להשלים את הטקס.
 
ניו דלהי, הודו
רויטרס
במהלך הפגנה טיבטית אל מול שגרירות סינית בהודו, נתפסה תמונה זו של מפגין גולה טיבטי, אשר נעצר ונמצא בתוך ניידת, כאשר דמותו של שוטר משתקפת מחלון הרכב.
 
נתניה, ישראל
רויטרס
בתקרית עם חיילים לבנוניים נורה ונהרג סא"ל דב הררי, ז"ל במהלך עבודות שגרתיות על גדר המערכת. לאחר טקס הקבורה הרשמי, תפס הצלם את הרגע האינטימי הזה, בו בת מצדיעה לאביה בשברון לב. התמונה הזו ממחישה איך טרגדיה אישית משמשת כסיפור לאומי ולהיפך, איך חדשות לאומיות מכילות בתוכן טרגדיות פרטיות.
 
דויסבורג, גרמניה
רויטרס
שוטרים מחלצים אישה מרמיסה על ידי גל אנשים בזמן מצעד האהבה.
 
האלה, בלגיה
רויטרס
שוטרים מחלצים פצועים מתאונת רכבת. השקט והשלג העניקו לסצינה תחושת דרמה חזקה מאוד.
 
קוגרסדורפ, דרום אפריקה
רויטרס
לאחר שנים של אפרטהייד, חוקקו חוקי כלכלה המעדיפים שחורים בדרום אפריקה. ביחד עם המשבר הפיננסי הבינלאומי, נוצרו למרבה האירוניה הרבה משפחות עניות של לבנים. אלה הם ילדים המשחקים בכניסה לפארק קרוואנים של משפחות עוני.
 
לונדון, אנגליה
רויטרס
זוג מתנשק בערב קיצי נדיר בלונדון. בפארק, התקיים פסטיבל מוזיקה והצלם שירד לקנות גלידה בלי להיות מודע לכך, תפס רגע רומנטי בחייהם של זוג צעירים.
 
סאנטורס, ספרד
רויטרס
לאחר ההתפרצות הוולקנית באיסלנד, נסגרו שמי אירופה וכל התיירים נאלצו למצוא אמצעי תחבורה חלופיים. הזוג הבריטי בתמונה, המתין למעבורת מסאנטורס לפורטסמות' אנגליה. ניתן לראות את האיפוק הבריטי במופגן לאור הכאוס ששרר בשדות התעופה של אירופה באותה תקופה.
 
מומבאי, הודו
רויטרס
בקולנוע בהודו, מקרינים את אותו הסרט כבר 15 שנים, מה שלא מפריע לצופים להיות מהופנטים גם אחרי כל כך הרבה זמן. התמונה צולמה בזמן שיר רומנטי וכמעט ניתן לשמוע את המנגינה בהבעת פניו של הבחור הצעיר.
 
סליסבורי פליין, אנגליה
רויטרס
גשם מטאורים באתר סטונהאנג'. חשיפה ארוכה במצלמה זימנה לצלם את המראה המרהיב הזה, כשבחלק העליון בתמונה הוא תפס מטאור חותך את השמיים.
 
העיר ג'ויו במחוז יושו, סין גבול טיבט
רויטרס
נזירים טיבטים לאחר תפילה לזכר קורבנות רעידת אדמה שפקדה את האזור. דקות לאחר התפילה החלה סופה והנזירים המשיכו בדרכם כשהם מתעטפים בגלימותיהם.
 
ניו יורק, ארה"ב
רויטרס
מרכז מוסלמי גדול נבנה במרחק מאוד קטן ממיקומם של מגדלי התאומים. הבניינים המוסלמים עוררו סערה בארה"ב והיו הפגנות בעד ונגד. כוחות המשטרה מאוד מזוהים עם האסון, אך מוסלמים רבים מאיישים תפקידים במשטרת התנועה בניו יורק.
 
ההתנחלות אל גלינרו, ספרד
רויטרס
אל גלינרו היא התיישבות צוענים ממוצא רומני הנמצאת כ- 15 ק"מ ממרכז מדריד. המשטרה הורסת להם את הצריפים כל כמה זמן כדי לשלוט בגודל ההתיישבות. אלה הם ילדים קטנים המשחקים במה שנותר מהריסות הבתים.
 
קונסטיטוסיון, צ'ילה
רויטרס
האדם בתמונה צולם בזמן שהוא מחפש את בנו. לאחר רעידת האדמה, ביתו נהרס ואישתו ובנו נעלמו. את אישתו הוא מצא בחיים אך בנו נעדר. הוא ביקש לצלם אותו עם הכלב של בנו כיוון שכרגע זה הדבר היחיד שנותר לו. הצלם התוודה שהוא מעולם לא השתמש בתמונה בחדשות בגלל הטשטוש שלה. הוא טען כי הרמה הטכנית שלה לא מספיק טובה, אך לאחר תקופה מסויימת הוא הבין שזו התמונה הטובה ביותר שהוא צילם, מאחר והיא מעבירה את כל שברו של אדם בהבעת פנים מטושטשת אחת.
 
העיר מארג'ה, מחוז הלמנד, אפגנינסטן
רויטרס
מבצע של המארינס בדרום אפגניסטן לטיהור מעוזי טאליבן. האדם בתמונה יצא עם בנו כדי לברך את החיילים ושניות לאחר מכן פרצה אשת תופת וירי צלפים. 3 לוחמי מארינס זינקו על האב ובנו כדי להגן עליהם מפני האש.
 
קופיאפו, צ'ילה
רויטרס
הוידאו הזה שנראה על מסך המחשב הנייד, הוא אחד הראשונים ששיחררה הממשלה הצ'ילאנית של הכורים שנלכדו במכרה. הצלם חיפש מקום חשוך כדי לצלם את המסך, אך התחרט והחליט לתפוס דווקא את התמונה הזו. הוא מספר כי האורות שברקע, מעבר לרכס הרי הרוקי, הבאים מהמכרה, ואור הירח מלמעלה, הם שמשכו אותו.
 
מוידן, הולנד
רויטרס
יצרנית המכוניות השוודית, סאב, הודיעה כי היא מפסיקה את הייצור. בעקבות ההודעה התארגנו מחאות ספונטניות של בעלי רכב מסוג סאב. בהולנד, בה יש כמות גדולה של בעלי סאב, עצרה המחאה הרכובה להתרעננות והבולדוג האמריקני שנותר להשגיח על הרכב נראה גאה לפחות כמו הבעלים.
 
קטמנדו, נפאל
רויטרס
תושבים מקומיים נאבקים בשריפה שפרצה סמוך לביתם. הם היו כל כך נואשים, שהצטרפו לכוחות הכיבוי וההצלה באופן עצמאי וניסו להילחם באש מכל זווית אפשרית. בסופו של דבר הצליחו הכבאים להשתלט על האש וביתם ניצל.
 
קאבול, אפגניסטן
רויטרס
יום קיצי בקאבול שהיה שקט מבחינת החדשות, שלח את כולם, כולל הצלם, לבריכה. מהר מאד השתנו התנאים וכבר ניתן לראות ברקע את השמיים שתיכף יורידו גשם.
 
בלומפונטיין, דרום אפריקה
רויטרס
במשחקי גביע העולם, התמודדו במשחק זה נבחרות אנגליה וגרמניה. גרמניה הובילה 2-1 כששחקן של אנגליה בעט למשקוף והכדור נכנס לשער וקפץ החוצה. הגול נפסל בהחלטה שערורייתית כיוון שלא הקוון ולא השופט ראו את הכדור עובר את הקו. תמונה זו הצליחה לתפוס גם את הכדור בתוך השער וגם את השוער הגרמני מאוזן באוויר ומביט על הגול שספג באכזבה.
 
אייפייליוקול, איסלנד
רויטרס
לאחר שסיפור התפרצות הר הגעש באיסלנד קצת ירד מהפרק, תפס הצלם את המראה הסוריאליסטי הזה של אור הלבה עם פטריית עשן כשבשמיים ניתן לראות את אורות הזוהר הצפוני.
 
קאנדהאר, אפגניסטן
רויטרס
שני חיילים קנדיים ששיחקו כדורגל שולחן. הצלם מספר שהוא עבר לידם לפני כן וראה אותם משחקים עוד בשעות התאורה. הוא נכנס לתדריך וכשיצא, גילה שהחשיכה לא ממש הפריעה להם.
 
ניו יורק, ארה"ב
רויטרס
מצעד הפסחא בניו יורק הוא אחד האירועים הפחות מוכרים בעיר. בכל שנה מתלבשים האנשים בצורה חגיגית ויורדים לרחוב כדי לצעוד בשדרה ה- 5. המראה של האם והבת הולכות לאורך הרחוב כשהמון מסתכל עליהן משני צידי הרחוב, עורר בצלם תחושת נוסטלגיה חזקה שגרמה לו לצלם את התמונה.
 
שנגחאי, סין
רויטרס
ילדה קטנה בתערוכה בסין עשתה "פוזות" לצלמים מזדמנים לתערוכה שהתקיימה באזור. לאחר שצילם את התמונה, גילה הצלם כי גם אימה של הילדה יפה מאוד ומדגמנת עבור צלמים מזדמנים. בכל אופן, ניתן לראות כי הילדה הקטנה מאוד שיעשעה את העוברים והשבים.
 
סן קרלוס דה ברילוצ'ה, ארגנטינה
רויטרס
לאחר שהמשטרה המקומית הרגה ילד בן 4, פרצו מהומות סוערות באזור. המפגינים ניסו להשתלט על עמדת משטרה ובמהלך ההפגנות נהרגו עוד שני מקומיים. למחרת, הגיעו ארגוני זכויות אדם לאזור, כדי למנוע את המשך האלימות. בתמונה, מפגין שבחר להראות מחאתו כלפי המשטרה באופן מאוד ייחודי.
 
מוגדישו, סומליה
רויטרס
דייג מקומי סוחב כריש על גבו. ברקע ניתן לראות חורבות רחוב זרוע הרס. פניו של הדייג והכריש, שלרוב מופיע ברקע כחול של הים, על רקע החורבן והאפור, ממחישים את המצב האנושי הקשה שם.
 

 

 

תרגום מאנגלית - מילה תרגומים

מקור: גחלת גן-אור
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
תכנים קשורים: תמונות, סיפור, חדשות, מרגש, רויטרס
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.