print header

9 המיני סדרות המומלצות בנטפליקס

מאז פרץ לחיינו שירות התוכן של נטפליקס, עם שפע הסדרות שלו שכל פרקיהם זמינים לנו באחת בלחיצת שלט פשוטה, רבים התמכרו לצפיות מרתון (שנקראות בלעז בינג') של סדרות מרובות פרקים בזה אחר זה כמעט ללא הפסקה. אך "מרתונים" שכאלו יכולים לגזול זמן רב ולא בטוח שאתם נהנים מאופן צפייה מאומץ שכזה; לכן, אם אתם רוצים ליהנות מקצת תוכן טוב ואיכותי בנטפליקס, אך כזה שתוכלו לצרוך תוך זמן קצר יחסית - אולי כדאי שתפנו אל מבחר המיני-סדרות המרשים שהתפתח בשירות, וכולל תכנים מעולים שמספר הפרקים בהם לא עולה על 7-8 בסך הכל. כך יש לכם מעין "סרט" עם התחלה אמצע וסוף ברורים, המתחלק למספר מצומצם של פרקים ולא גוזל זמן צפייה רב. כדי לעזור לכם להכיר את המיני-סדרות הכי מובחרות שישנן כיום בנטפליקס איגדנו 9 מהן בכתבה הבאה. על חלקן וודאי כבר שמעתם, אך אחרות יכולות להפתיע אתכם...   

1. גמביט המלכה (The Queen's Gambit, 7 פרקים)

 
"גמביט המלכה" הנהדרת הפכה במהירות - ובאופן מפתיע יש לומר - לאחד התכנים הכי מדוברים של נטפליקס בעולם כולו בסוף שנת 2020, ואפילו זכתה בפרס גלובוס הזהב למיני סדרה הטובה ביותר לשנה זאת. זאת אומרת שכנראה בטוח כבר שמעתם עליה ואם טרם ראיתם את 7 פרקיה כדאי שתעשו זאת בהקדם. במרכז המיני סדרה הזו - המבוססת על ספר משנת 1983 מאת הסופר וולטר טריס - עומדת בת' הרמון, ילדה שהתייתמה מאימה בארה"ב של שנות ה-60', שמתגלה כילדת פלא והופכת כנגד כל הסיכויים לאומנית שחמט בינלאומית המגיעה לרמות הגבוהות ביותר של "משחק המלכים", תוך שהיא צריכה להתגבר בדרך על לא מעט אתגרים אישיים ומקצועיים.

2. לטענת גרייס (Alias Grace, 6 פרקים)

 
"לטענת גרייס" היא מיני-סדרה מותחת במיוחד, המתרחשת בקנדה של המאה ה-19 ומבוססת על ספרה של הסופרת הקנדית מרגרט אטווד - שכתבה גם את הספר "מעשה השפחה" שזכה גם הוא לעיבוד טלוויזיוני מצליח. העלילה מתמקדת בגרייס מרקס, המשמשת כמשרתת בביתו של בעל חווה עמיד בשם תומאס קינר. יום אחד, כאשר בעל החווה ומנהלת משק הבית שלו נמצאים שניהם מתים, ההאשמה לרציחתם נופלת על המשרתת גרייס והיא נידונה למאסר ארוך שנים. רופא אמריקאי המגיע לעיירה בה אירע המקרה, יוצא לחקירה משלו כדי לגלות האם גרייס אכן אשמה בפשע החמור שנפל על כתפיה - ומגלה סיפר חיים מרתק מאחורי תעלומת הרצח. 

3. אלי (The Spy, 6 פרקים)

 
כישראלים, כל אחד מאיתנו - בעיקר אלו שחיו כאן בשנות ה-60' - זוכר את סיפורו של אלי כהן, "האיש שלנו בדמשק". הוא אחד מן המרגלים הישראליים המפורסמים והמוצלחים ביותר אי פעם, שהצליח במסגרת משימתו הסודית בסוריה לחדור תחת זהות בדויה למעמקי השלטון הסורי ולהביא למדינת ישראל ידיעות מודיעיניות יקרות מפז. השחקן היהודי-אנגלי סשה ברון כהן, שבדרך כלל מתמחה בדמויות קומיות, לקח כאן בשתי ידיים את דמותו של אלי כהן והחזיר את סיפורו המרתק לחיים - מעולה חדש ממצרים שעושה מאמצים להיטמע בחברה הישראלית הצעירה, דרך הגיוס המפתיע למוסד ועד קבלת הזהות הסורית הבדויה והיציאה למשימת חייו כמרגל, שממנה לא שב - הכל ב-6 פרקים מתומצתים שלכל ישראלי כדאי לראות. 

4. משפט טוקיו (Tokyo Trail, 4 פרקים)

 
לאחר מלחמת העולם השנייה, הוקם בשנת 1946 "בית הדין לפשעי מלחמה בטוקיו" כדי לעשות דין עם מנהיגי האימפריה היפנית בעת המלחמה ולהענישם על הפשעים שעליהם היו אחראים במהלכה. המיני-סדרה ההיסטורית המרתקת הזו מספרת את סיפורם של 11 שופטים מכל רחבי העולם שאיחדו כוחות במסגרת בית המשפט הזה, על מנת להכריע את דינם של פושעי המלחמה היפניים.  אולי תתפלאו לשמוע, אבל זו סדרה בהפקה יפנית ובשלל שפות (אך לרוב אנגלית ויפנית), שצולמה ביפן ובליטא, ואף הייתה מועמדת לפרס האמי הבינלאומי למיני סדרה הטובה ביותר בשנת 2017. 

5. בזכות עצמה: בהשראת חייה של מאדאם סי-ג'יי ווקר (Self Made: Inspired by the Life of Madam C. J. Walker, 4 פרקים)

 
את סיפור עלייתה וצמיחתה של מאדאם סי-ג'יי ווקר, שהפכה מכובסת ענייה לאשת עסקים מצליחה ופילינתרופית - וכל זה כשהיא אישה אפרו-אמריקאית בארה"ב של תחילת המאה ה-20' - פשוט קשה לתאר במילים. אך המיני-סדרה המוצלחת "בזכות עצמה" עושה זו טוב מאוד ב-4 פרקיה המרתקים. הסיפור יוצא הדופן של האישה הזאת, שפתחה כיזמית עצמאית מפעל משלה לקרם לחיזוק השיער והפכה באמצעות עבודת שיווק קשה למיליונרית הראשונה שעשתה את הונה בזכות עצמה - הוא מעורר השראה מעין כמוהו וכדאי מאוד לצפות בו ולהכירו.   

6. אדם זר (The Strange, 8 פרקים)

 
כשאישה זרה פונה יום אחד ברחוב לאדם פרייס - איש משפחה מהוגן המנהל חיים מושלמים לכאורה - ומספרת לו סוד אפל על אישתו, חייו משתנים ללא היכר. הסוד שנחשף בפניו ללא שום הכנה מוקדמת לוקח אותו למסע מסוכן וגורם לו לשקוע בתעלומה מסובכת שמאיימת למוטט עליו את החיים שבנה. המיני-סדרה המותחת והבלתי צפויה הזו מבוססת על ספר באותו השם של אמן המותחנים האמריקאי הרלן קובן, שספריו רבי המכר כבר הספיקו להוות בסיס למספר סדרות וסרטים שגרמו לכולנו לכסוס את הציפורניים מהמתח, וכך יהיה גם כשתצפו ביצירה בעלת 4 הפרקים הזו. 

7. חסרי אלוהים (Godless, 7 פרקים)

 
אם אתם מהאנשים שמתגעגעים למערבונים הגדולים של שנות ה-60' וה-70', עם עלילות הבוקרים המסוקסים ונופי המערב הפרוע - אז זו ההמלצה בשבילכם, אם כי היא לוקחת צעד בלתי צפוי קדימה מאותם סרטים קלאסיים. התפנית שמתקיימת ב"חסרי אלוהים" היא שאלו שמנהלות את עיירת המערב הפרוע שמככבת כאן הן נשים, שלא מחכות להצלה משום גבר, אלא לוקחות את האחריות לידיים שלהן. אמנם לא מדובר באוטופיה, אך במקום הזה הנשים שמנהלות את ההצגה לגמרי חופשיות להיות מי שהן והגברים שמופיעים בסדרה הזאת הם המיעוט.

8. כשהם רואים אותנו (When They See Us, 4 פרקים)

 
אנחנו מזהירים מראש - "כשהם רואים אותנו" אינה סדרה קלה לעיכול, ולמרות שהגיבורים הראשיים בה הם ילדים לא מומלץ שתצפו בה עם ילדיכם. אך חשוב בכל זאת לראות אותה וללמוד את הלקח הכואב מהסיפור שעומד במרכזה, שקשור לאפליה ממסדית וחוסר צדק חברתי שהתגלה  במלוא חומרתו. המיני-סדרה הזאת מבוססת על מקרה אמיתי של 4 נערים אפרו-אמריקאיים מניו יורק שהואשמו בשנת 1990 בתקיפה ובאונס של אישה בסנטרל פארק - על אף שהודאתם בעבירה שיוחסה להם הוצאה מהם בדרכים לא כשרות. העלילה למעשה מתארת את העימות הבין גזעי בארה"ב ואת השלכותיו על הילדים - שהופכים ביום אחד להיות עבריינים מורשעים ועתידם נלקח מהם על לא עוול בכפם.  

9. המורדת (Unorthodox, 4 פרקים(

 

השחקנית הישראלית שירה האס מככבת ביצירה הזאת על פי ספרה האוטוביוגרפי של דבורה פלדמן, שהפכה גם היא להיות להיט של נטפליקס שכולם דיברו עליו ב-2020. המיני-סדרה הזו מתמקדת בקהילה יהודית סגורה שלרוב אנחנו לא שומעים או יודעים עליה יותר מדי - חסידות סאטמר החרדית שבעיר ניו יורק. האס מגלמת את אסתי שפירו, צעירה מן החסידות שנישאה בשידוך לחסיד אחר, אך אינה מצליחה להתאקלם בחייה כאישה נשואה, וכנגד כל הסיכויים בורחת מבעלה ומן הקהילה החרדית, אל ברלין שבגרמניה ואל חיים חדשים כיוצאת בשאלה. ינקי, בעלה החרדי של שפירו - בגילומו של עמית רהב הישראלי - יוצא למרדף אחר אישתו הנמלטת, וההבדלים בין אורח החיים החרדי הנוקשה בלב ניו יורק לזה המתירני של ברלין באים כאן לידי ביטוי בחיים של כל הגיבורים.

מקור תמונת נושא: canva.com

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.