print header

סיורים וירטואליים חינמיים ב-11 מוזיאונים מרחבי הארץ

ימי משבר הקורונה הביאו לסגירתם הזמנית של מקומות בילוי רבים, לרבות מוזיאונים בתחומים שונים כמו אמנות, ארכיאולוגיה והיסטוריה. אולי בשל כך, אתרים רבים בארץ ובעולם החליטו לפתוח את שעריהם באופן מקוון, ולאפשר למבקרים לסייר בהם מהכיסא הנוח שבבית, בחינם וללא כל סיכון בריאותי כזה או אחר. כדי לעזור לכם להעביר את הזמן באופן חווייתי וליהנות מכל האושר הווירטואלי הזה שאין לכם ברירה אלא לראות מהבית, אספנו עבורכם 11 סיורים חינמיים במיטב המוזיאונים של ארצנו. שימו לב שבחלקם עליכם לנוע בעזרת החצים שבמקלדת או העכבר, אלא אם צוין אחרת, ותוכלו לקבל מידע נוסף אודות מיצגים שונים בעזרת לחיצה על העיגולים שמופיעים מעליהם. אז קדימה, צאו לדרך!
 
סיורים וירטואליים במוזיאונים בארץ: אנשים מסתכלים על תמונות בתערוכה

1. מוזיאון ארץ ישראל

בצפון תל אביב ישנם שלל מקומות שרבים מאיתנו מכירים, כמו הלונה פארק, פארק הירקון ואוניברסיטת תל אביב. לצידם, ניתן למצוא גם את מוזיאון ארץ ישראל, שנפתח למבקרים בשנת 1958 ומציג שלל ממצאים ארכיאולוגים מתקופות שונות של ארץ ישראל, מתחומים כמו היסטוריה, יודאיקה, מלאכה, אמנות, תרבות ופולקלור. היום אתם יכולים להסתובב בין אזוריו השונים, כגון ארץ הברון, ביתן הזכוכית וביתן הקרמיקה – והכל בלחיצת כפתור! כדי לעשות זאת, היכנסו לקישור המצורף מטה, וסיירו בתוכו בעזרת החצים וזכוכית המגדלת שבסרגל שבתחתית המסך. שימו לב שניתן לעבור בין הביתנים השונים בעזרת שני הכפתורים השמאליים שבסרגל.
 

2. מוזיאון תל אביב לאמנות

אתר ותיק במיוחד שכדאי לכם לבקר בו הוא המוזיאון הזה שממוקם בתל אביב ומוקדש לאיסוף, שימור ותצוגה של אמנות מודרנית מהארץ ומהעולם. מאז שהוא נוסד, אי אז בשנת 1932, הוא נחשב למוביל ורב השפעה בתחום זה, כנראה בזכות שלל התערוכות שמוצגות בו ומוקדשות לאמנות חזותית, עיצוב, אדריכלות, וגם לעולם המוזיקה והבמה. היום תוכלו לסייר בין כמה מהן, כמו גם להאזין למדריכים קוליים אודות היצירות שמוצגות בו. בנוסף, תוכלו גם להתענג על קונצרטים שנערכו במקום ואף להעסיק את ילדיכם בפעילויות יצירה נפלאות שמתאימות להם. כדי ליהנות מכל זאת, עליכם להיכנס לקישור לבחירתכם, מתוך אלו שנמצאים באתר המצורף מטה; כדי לנוע בסיורים הווירטואליים, לחצו על הציור של האיש ההולך שמופיע בסרגל שבתחתית המסך.
 
סיורים וירטואליים במוזיאונים בארץ: חזית בניין מוזיאון תל אביב לאמנות

3. מוזיאון ידידי ישראל

למרות שהעם היהודי ידע תלאות ואויבים במהלך ההיסטוריה, נראה כי היו גם כאלו שסייעו לו ברגעים הקשים, ותמכו ברעיון הציוני והקמת מדינת ישראל. לכבוד העם היהודי וכל אותם אנשים שפעלו למטרות החשובות הללו, הוקם מרכז המבקרים הזה בירושלים בשנת 2015. האתר נחשב למיוחד לא רק בגלל המטרה שלשמה הוא נוסד, אלא גם מעצם היותו המוזיאון האינטראקטיבי הראשון בארץ, ולכן אין זה מפתיע שניתן לסייר בו וירטואלית בקלות ובנגישות רבה. כדי להסתובב בו ולצפות במה שיש לו להציע, הקליקו עם העכבר על המסך הראשי; לאחר שתעשו זאת, יפתח בפניכם החדר הראשון של המוזיאון, וגם תפריט שיסביר לכם כיצד להתנייד בסיור.
 

4. יד ושם

המוזיאון המוכר הזה, ששמו המלא הוא "יד ושם – רשות הזיכרון לשואה ולגבורה" – הוקם בשנת 1953 ונחשב בארצנו למוסד רשמי להנצחת זכר השואה. מטרתו לתעד את תולדות העם היהודי לפני השואה ובמהלכה, כמו גם להנציח סיפורי חיים של הנספים ולהנחיל את מורשת השואה לדורות הבאים. אמנם לא תוכלו לסייר בו באופן וירטואלי כמו בשאר המוזיאונים שבכתבה, אך התמונות, הסרטונים וההסברים שתמצאו בקישור הבא יגרמו לכם להרגיש כאילו אתם שם פיזית. התחילו לסייר באופן מעט אחר, שיסייע לכם להרכיב בראשכם מעין פאזל אודות קהילות אירופאיות כמו ברטיסלבה, וילנה ופלונסק, שהיו עולם ומלואו.
 
סיורים וירטואליים במוזיאונים בארץ: יד ושם

5. מוזיאון רכבת ישראל

אם אתם חובבי רכבים ובעיקר רכבות, המוזיאון הזה מיועד בדיוק בשבילכם, והוא לכל המשפחה! האתר הזה, שנמצא בבעלות רכבת ישראל ונפתח בשנת 1983, הוא המוזיאון הלאומי לרכבת בארץ, והוא מציג את ההיסטוריה של התחבורה המסילתית בישראל ובמדינות השכנות, שהחלה בשנת 1892. תוכלו לראות בו, יחד עם ילדיכם שוודאי יתלהבו מהאוספים שבמקום, ציוד נייד לרבות קרונות, קטרים, שלטי רכבות ועוד. הסיור באתר הוא יחסית פשוט, ומאפשר לכם להיכנס לתוך הקרונות ולעבור ביניהן בקלות בעזרת העכבר או החצים שבמקלדת. שימו לב לעיגולים שנועדו לספק לכם מידע נוסף, שיהפוך את ה"ביקור" שלכם להרבה יותר חווייתי ומקיף.
 

6. המוזיאון לאמנות האסלאם

אם תמיד התעניינתם בדתות אחרות, ובעיקר באסלאם, כדאי לכם לסייר במוזיאון המיוחד הזה שהוקם בשנת 1947 ושוכן בירושלים. מטרתו היא להציג את אמנות האסלאם במלוא הדרה, כמו גם לאסוף ולשמר פריטי אמנות וארכיאולוגיה המייצגים תקופות שונות של דת זו, החל מהמאה ה-7 ועד המאה ה-19. המוזיאון מהווה בית לאחד האוספים החשובים מסוגו בעולם, והוא היחידי מסוגו בארץ, לכן כל ביקור בו הוא חוויה נדירה. בנוסף, הוא מהווה מוקד משיכה לקהלים ערבים ויהודים, ובכך הוא מסייע בגישור בין שתי האוכלוסיות הללו. כדי ליהנות מכל המיצגים שיש לו להציע, לחצו על הציור של האיש ההולך שמופיע בסרגל שבתחתית המסך והתחילו לסייר.
 
סיורים וירטואליים במוזיאונים בארץ: חזית הבניין של מוזיאון לאמנות האסלאם

7. מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

אתר נפלא לחובבי האמנות שביניכם, שנחשב אולי לפחות מוכר, הוא המוזיאון הזה בהרצליה שנפתח בשנת 1975. במקום מוצגות תערוכות מתחלפות של אמנות בת זמננו ויצירות נוספות מתחומים אחרים – בעיקר תמונות. האוסף שמוצג בו מתרחב כל הזמן, ומונה למעלה מ-1,000 יצירות שכדאי לכם להכיר ולראות לפחות פעם אחת בחיים. כדי להתרשם מהן ומהמקום ולעבור בין התצוגות והחדרים, טיילו בעזרת החצים או העכבר וחפשו אחר עיגולים למידע נוסף. סיור נעים!
 

8. מכון איילון

אי שם באזור צפון רחובות, בגבעת הקיבוצים, נמצא מוזיאון מיוחד שכנראה ירתק את מי מכם שמתעניין בימי המנדט הבריטי ובמאמץ של היישוב היהודי בארץ להקים את מדינת ישראל. המקום הזה פעל בסודיות מ-1945 עד תום מלחמת העצמאות, כמפעל מחתרתי לייצור קליעים ששימשו בשלב הראשון של אותה מלחמה, וכסליק של ארגון ההגנה. בשנת 1987 הוא נפתח לציבור כמוזיאון, והיום תוכלו לסייר בו באופן וירטואלי, על ידי כניסה לקישור המצורף מטה. שם, לחצו בסרגל שבתחתית המסך על הכפתור שמופיע שלישי מימין, ונראה כמו עיגול ובתוכו 3 נקודות. לאחר מכן תוכלו לבחור את החדר שתרצו לראות, ולהביט על המיצגים שנמצאים בו – בעזרת הכפתורים שמופיעים בסרגל, כמו גם בעזרת העכבר והחצים שבמקלדת. שימו לב שברוב החדרים ניתן הסבר קולי, ומופיעים שלטים למידע נוסף.
 
סיורים וירטואליים במוזיאונים בארץ: תצוגה במכון איילון

9. לונדע – מוזיאון הילדים בבאר שבע

אם אתם מחפשים מוזיאון שבטוח ילהיב את הילדים שלכם – זהו המקום בשבילכם! האתר הזה מיועד לילדים מגיל שנה וחצי ועד 12 ולהורים שלהם, והוא המוזיאון הראשון בארץ שנועד לעודד בילוי משפחתי רב גילאי על ידי למידה בעזרת משחק. הוא נפתח בשנת 2015, עוסק במגוון נושאים יומיומיים וכולל מתחמי למידה שנוגעים במוטוריקה, שפות, תיאטרון, רגשות ועוד. כשתיכנסו לסיור הווירטואלי, תקבלו הסבר שיהפוך את הביקור המקוון במקום להרבה יותר פשוט וקל, וכדי לעבור בין החדרים השונים שיש בו – לחצו על העיגול עם ארבעת הריבועים שנמצא בתחתית במסך.
 

10. מוזיאון ישראל

על המוזיאון הזה ודאי שמעתם לא פעם, זאת מכיוון שהוא נחשב לגדול והחשוב ביותר בארץ, ולאחד מהגדולים במזרח התיכון. הוא מהווה את ביתם של כחצי מיליון חפצי אמנות מהארץ ומהעולם, ויש בו אוספים בתחומים נרחבים נוספים, לרבות ארכיאולוגיה ויודאיקה. בסיור הווירטואלי שהוא מספק דרך Google Earth, תוכלו למשל ליהנות ממיצגים הקשורים לאמנות ולתרבות יהודית. כל מה שעליכם לעשות הוא לסייר בעזרת העכבר או החצים שבמקלדת, ולעבור בין החדרים השונים שמוצגים בתחתית המסך.
 
סיורים וירטואליים במוזיאונים בארץ: מוזיאון ישראל ממבט על

11. מוזיאון מגדל דוד

כל מי שנכנס לעיר העתיקה של ירושלים כנראה עבר ליד מגדל דוד שנישא בגאון בשער יפו, בסמוך לשדרות אלרוב ממילא. למעשה, האתר הזה הוא לא רק מוזיאון, אלא אחד מהסמלים של ירושלים לעוצמה, המשכיות ותקווה. כל מי שמבקר בו, נהנה מאוצר ארכיאולוגי המגולל סיפור עתיק ונושן, בן למעלה מ-3,000 שנים, וגם נהנה מתצפיות מרהיבות אל עבר החלק העתיק והחלק המודרני של ירושלים. הסיור הווירטואלי במוזיאון נועד להנגיש את החוויה הזו בדיוק, ומחולק לתערוכות לפי תקופות היסטוריות, לרבות הסברים קוליים מתאימים והנופים המדהימים שנשקפים מהמקום. על מנת לטעום קצת מקסמו של המקום בסיור של 360 מעלות, היכנסו לקישור שמצורף מטה, והיעזרו בהסברים שיוצגו בפניכם. שימו לב שאתם יכולים לעבור בין אזורי האתר בעזרת הסרגל שמופיע בתחתית המסך.
 
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.