print header

9 בתים מדהימים הנסתרים מן העין ונטמעים בסביבתם הטבעית

לכל אחד מאיתנו ישנם הרגעים האלו במהלך היום, שבהם הוא רק רוצה לקחת פסק זמן לעצמו, לעצום את העיניים ולהינשא עם הרוח אל איזו פינה מרוחקת, שלווה ושקטה, שבה דבר לא יפר את השקט מלבד משב אדוות הגלים או רשרוש העלים הנושרים מן העץ. נכון, זה לא כל כך קל לאתר פינה שכזאת, אך אם תצליחו להגיע אל אחד מ-9 הבתים הבאים, הנסתרים מן העין ונטמעים בסביבתם הטבעית באופן מושלם, תוכלו כנראה למצוא כמויות בלתי נדלות של שלווה אמיתית

 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. בית אדג'לנד (Edgeland House), טקסס, ארה"ב

בתים נסתרים מהעין: בית אדג'לנד שבטקסס, ארה"ב
 

במבט חטוף, יהיה לכם קשה מאוד להבחין היכן בדיוק ממוקם הבית הזה, שנבנה בגובה 2 מטר מתחת לפני האדמה. אך הכל משתנה כאשר תעשו את דרככם אל הצד השני של הגבעה, בה תמצאו את המבנה המדהים הזה, ובית אדג'לנד יתגלה בפניכם. המקום המיוחד הזה עוצב בהתאם לעקרונות בנייה שהיו קיימים עוד מימי תושביה המקוריים של יבשת אמריקה, האינדיאנים.

בתים נסתרים מהעין: בית אדג'לנד שבטקסס, ארה"ב

2. בית תולה (Tula House), קולומביה הבריטית, קנדה

בתים נסתרים מהעין: בית טולה שבקולומביה הבריטית, קנדה

תכנון ועיצוב ייחודים והוספתו של חומר דמוי טחב על גבי גגו של בית המידות הזה, הפכו אותו למבנה הנטמע באופן כמעט טבעי לחלוטין בתוך קו הנוף המרהיב של קולומביה הבריטית שבמערב קנדה. אך אל תתנו למראה הפשוט שלו מבחוץ להטעות אתכם, כי עיצוב הפנים שלו מסעיר ומרתק כמעט כמו הנוף הנשקף ממנו, ובין קירותיו של הבית הזה מסתתרים מיטב הפינוקים המודרניים האפשריים.

בתים נסתרים מן העין: בית טולה שבקולומביה הבריטית, קנדה

3. שכונת וילות על ראש מרכז קניות בחבל חונאן, סין

בתים נסתרים מן העין: שכונת וילות על ראש מרכז קניות בחבל חונאן, סין

אם תגיעו לפתחו של מרכז הקניות האימתני שבלב שכונת המגורים זרועת גורדי השחקים שבעיר סוזוהו במערבה של סין, כנראה שלא תדעו כלל שעל גגו של המגה-קניון הזה ממוקמת שכונת וילות יוקרתית, המונה 4 מבני קרקע בני 2 קומות, שביניהם מדשאות ירוקות ורחבות ידיים. זה אמנם נראה מעט מוזר לאכלס פרויקט יוקרתי דווקא במיקום שכזה, אך בעיר שבה מתגוררים כ-4 מיליון תושבים, נותר מעט מאוד מקום פנוי לשכונות מעין אלו, ולכן האדריכלים ומתכנני העיר נדרשים לפתרונות יצירתיים כגון זה. 

בתים נסתרים מהעין: שכונת וילות על ראש מרכז קניות בפרובינציית חונאן, סין

4. צוק מבטחים (Cliff Haven), יוטה, ארה"ב

בתים נסתרים מהעין: מבנה צוק מבטחים ביוטה שארה"ב
בלב ארץ הקניונים של ארה"ב, בין צוקי אבן אדומים ואדירי מימדים, יושב לו המבנה המדהים הזה שנחצב והוקם בלב ההר כבר בשנת 1986, על ידי זוג מקומיים שהתאהב באזור והחליט להקים בו בית. הבית מצויד בכל אביזרי הנוחות הנדרשים ומעוצב בטוב טעם, אך יחד עם זאת הוא גם טבעי לחלוטין ומתופעל באמצעות אנרגיה סולארית. "צוק המבטחים" הזה, שנמצא באחת מפנינות הטבע המופלאות ביותר בארה"ב, הוצע לאחרונה למכירה פומבית על ידי הזוג שבנה אותו והתגורר בו למעלה מ-30 שנה, אז אם חשקה נפשכם לעבור לדור בלב ליבו של הטבע – אתם מוזמנים לברר אם הנכס עדיין פנוי.
בתים נסתרים מהעין: מבנה צוק מבטחים ביוטה שארה"ב
 

5. וילה ואלס (Villa Vals), ואלס, שוויץ

בתים נסתרים מהעין: וילה ואלס, שוויץ

"וילה מתחת לאדמה" אולי יישמע לכם דבר מעט חריג ובלתי רגיל, אך מסתבר שהמעצבים ההולנדיים של המבנה הייחודי הזה, היושב בעיירה הציורית והפסטורלית ואלס שבפסגות האלפים השוויצריים, הגו את הרעיון בשל החוק המקומי, האוסר על הקמת בניינים גבוהים שעלולים לפגום בנופו היפיפה של המקום ולהסתיר אותו. כך או כך, התוצאה הייחודית והמרשימה בדמות המבנה בן 160 המטרים הרבועים הזה, משלבת בין "עיצוב הולנדי" ל"איכות שוויצרית" ומצוידת מבפנים בכל הטוב האפשרי.

בתים נסתרים מהעין: וילה ואלס, שוויץ

6. בית הונטלאוקואן (Casa Huentelauquén), קוקימבו, צ'ילה 

בתים נסתרים מהעין: בית הונטלאוקואן שבקוקימבו, צ'ילה

בית הנופש דמוי הצוללת הזה, היושב על צלעה של גבעה רמה ושטופת רוחות בעיר הנמל קוקימבו שבמערב צ'ילה, מתנשא לגובה של 40 מטר מעל הים. הוא כולל 2 קומות, כשהתחתונה נמצאת מתחת לפני האדמה, ומן הקומה העליונה נשקפים נופים עוצרי נשימה. 350 מטרים רבועים, זהו גודלו של בית המידות הזה, והוא כולל בתוכו 4 אולמות שינה, סלון ומטבח רחבי ידיים, ונוף בלתי נגמר אל האוקיינוס השקט ואל האופק.

בתים נסתרים מהעין: בית הונטלאוקואן שבקוקימבו, צ'ילה

7. בקתת בלנדסבו – אקרפיורדן (Bjellandsbu - Åkrafjorden Cabin) , מחוז הורדלנד, נורבגיה  

בתים נסתרים מהעין: בקתת בלנדסבו – אקרפיורדן שבמחוז הורדלנד, נורבגיה
לאזור שבו ממוקמת בקתת הנופש הזאת, בלב הטבע המדהים שבמערב נורבגיה, לא ניתן להגיע בנסיעה, אלא רק ברגל או על גבי סוס. אך גם אם תגיעו לשם כך, לא בטוח שבמבט ראשון תוכלו לאתר את הבקתה שבו, שמטרת מעצביה הייתה להטמיעה לחלוטין בתוך השטח ההררי, הירוק והסלעי בו היא יושבת, ונדמה שהם בהחלט עמדו ביעדם. גם בתוככי המבנה הלא ממש גדול הזה, 35 מטר רבוע גודלו, הצליחו המעצבים להפתיע, ובעזרת עיצוב פנים המתבסס על מסורות עתיקות יצרו חלל מרהיב המתאים לאירוחם של עד 21 אנשים! 
בתים נסתרים מהעין: בקתת בלנדסבו – אקרפיורדן שבמחוז הורדלנד, נורבגיה
 

8. בית המדבר שבפארק הלאומי "ג'ושוע טרי" The Joshua Tree Desert House)) ,קליפורניה, ארה"ב  

 
בתים נסתרים מהעין: בית המדבר שבפארק הלאומי "ג'ושוע טרי"

ממבט עילי, הבית המשונה הזה מזכיר ערימה של עלים יבשים, אך כאשר מתחשבים בעובדה שהוא נמצא בלב המדבריות הצחיחות של קליפורניה במערב ארה"ב, עיצובו והמחשבה שהושקעה מאחורי בנייתו הופכים אותו למרשים במיוחד. המבנה הזה, שהוקם בהשקעה של 3 מיליון דולרים, הוא ממש חלק מן המדבר, ומשתלב עם סביבתו בטבעיות רבה.

בתים נסתרים מהעין: בית המדבר שבפארק הלאומי "ג'ושוע טרי"

9. מלון קוביית המראה (Mirrorcube Hotel), לפלנד

בתים נסתרים מהעין: מלון קוביית המראה בלפלנד

המלון בעל המראה שובה העין הזה, שנמצא בלב יערותיו של חבל הארץ הצפוני לפלנד, שייך לרשת המלונות השבדית Treehouse המפעילה בתי מלון הממוקמים על גבי עצים באזורי טבע שונים ברחבי העולם. קירותיו החיצוניים של המבנה המיוחד והראוי לציון הזה מורכבים מזכוכית אטומה, שמשקפת את הנוף הנפלא ואת גוון האור המיוחד, בו ניתן לחזות רק בחלק זה של העולם. גשר עץ באורך 12 מטר יוביל אתכם לתוך החדר, המעוצב בצורת קובייה בגודל 4 על 4 מטרים. מתוך המגורים עצמם, המאובזרים לעילא ולעילא, תוכלו להשקיף על הנוף המיוער, לקחת נשימה עמוקה ופשוט להתפעם מיופיו העוצמתי של הטבע.

בתים נסתרים מהעין: מלון קוביית המראה בלפלנד
מקור התמונות: Brightside
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.