print header

הגודל באמת לא קובע, אבל אלה חמשת הדברים שכן

אקסיומה מקובלת בעולם המיניות היא שגודל איבר המין הגברי אינו מכתיב את מידת ההנאה של שני בני הזוג. כל עוד לא מדובר על מצב פתולוגי בשם מיקרו פין, אשר לא מאפשר קיום חדירה כלל, ברוב המקרים כל גודל של איבר מין מספיק כדי לאפשר מגע מיני מלא. הבעיה האמיתית בעצם קשורה לכך שעצם קיומו של מגע מיני מלא, כלומר חדירה, אינו מבטיח הנאה. ההנאה של שני בני הזוג ובעיקר של האישה כלל אינה קשורה רק לחדירה, כי אם למכלול גורמים במיטה ומחוצה לה. הנה חמשת הגורמים המובילים שבאמת משפיעים על ההנאה מקיום היחסים, ואם תכירו אותם ותפעלו על פי העצות של הסקסולוג ד"ר דניאל דריי, תחוו עולם חדש של יחסים בחדר השינה (ובכלל).
 
זוג מחזיק ידיים
 

1. אכפתיות

על מנת להסב לאישה הנאה מינית צריך להביע אכפתיות כלפיה וכלפי הרצונות והצרכים שלה. אם אתם נמצאים במערכת יחסים קבועה, האכפתיות מתחילה הרבה לפני יחסי המין. אם בת הזוג מגיעה בכל ערב למיטה כשהיא סחוטה מעבודה וממטלות הבית, סביר להניח שלא תהיה פנויה נפשית ליהנות ותתייחס לקיום יחסי מין כאל עוד חובה שעליה לבצע במהירות כדי שתוכל לנוח סוף סוף. הפתרון הוא לא בנוסחה האוטומטית "אם תשטוף כלים חיי המין שלך ישתפרו", אלא בהבעת הדאגה ותשומת הלב, באמירת "אני רואה שאת מאוד עייפה" ובהצעה להכין כוס שתיה או משהו לאכול בסוף יום ארוך. כמובן שגם השתתפות במטלות הבית היא מבורכת, אבל הפן הרגשי חשוב יותר. גם אם אינכם חולקים משק בית משותף, הבעת התעניינות במהלך היום, משלוח מסרונים או ביצוע שיחות טלפון יכולים לעשות את ההבדל בין יום רגיל ליום שבו בת הזוג מרגישה מוערכת ונחשקת. האכפתיות חשובה על אחת כמה וכמה כשכבר מגיעים למיטה: היו קשובים לבת הזוג ולצרכים שלה. מחקרים מצביעים על כך שהרוב המוחלט של הגברים מבצע משחק מקדים קצר ממה שהאישה הייתה רוצה, למשל. במקביל, נשים לעיתים מתביישות להביע מפורשות את בקשותיהן במיטה. זה המקום שבו רגישות, אכפתיות ותשומת לב של בן הזוג לרמזים קטנים הן שעושות גברים (וגם נשים) למאהבים מצוינים.
זוג מתנשק ושותה שתייה חמה

2. טכניקה

מאהב טוב יודע להשתמש לא רק באיבר המין שלו, אלא בכל הגוף, בשפתיים, בלשון ובאצבעות. הוא יודע ללחוש מילות אהבה תוך כדי ההתעלסות וזוכר שגם לאישה יש גוף מלא בנקודות ארוגניות ולא רק נרתיק שמיועד לחדירה. כל גבר, אך במיוחד מי שמידות איבר המין שלו אינן סטנדרטיות, צריך לדעת מה הן התנוחות שמחמיאות ביותר לנתונים שלו ומספקות הנאה מרבית לבת הזוג שלו. כך, גבר בעל איבר מין קטן יחסית צריך להעדיף תנוחות של חדירה עמוקה כמו רכיבה (האישה מעל הגבר) או להרים את רגליה מעל לכתפיים שלו ולחדור כך, בעוד שלגבר בעל מידות גדולות מהממוצע יתאימו תנוחות שלא מנצלות את מלוא האורך שלו, כמו למשל חדירה מאחור או בשכיבה על הצד. בנוסף, כל גבר צריך לדעת כיצד להביא את בת הזוג שלו לאורגזמה שלא בחדירה, באמצעות האצבעות, הלשון או צעצועים שונים, ולהקפיד לעשות זאת. 
אישה חושנית
 

3. תזמון

שאלת התזמון היא קריטית בהנאה של שני בני הזוג מקיום היחסים, אך יש אנשים שלא מקדישים לה את תשומת הלב הראויה. ראשית, אנחנו נתקלים בנושא התזמון בשאלה מתי בכלל ליזום יחסי מין. כפי שהצעתי בסעיף הראשון, אם אחד מבני הזוג עייף, טרוד או מוסח, כנראה שזה לא הזמן המתאים. לאחר מכן, כשמגיעים למיטה, חשוב להקדיש מספיק זמן למשחק מקדים. גם כאן, אין נוסחה שמתאימה לכל אישה או לכל מצב. יש נשים שאוהבות וצריכות משחק מקדים ארוך ויש כאלה שאוהבות לחוות חדירה מהירה ולהמשיך במשחקים לאחר מכן, או שפעם כך ופעם כך. לכן שוב, תשומת לב לצד השני ולאותות שמתקבלים ממנו היא קריטית. נושא התזמון ממשיך ללוות אותנו גם בזמן החדירה עצמה; בממוצע, נשים זקוקות לעשרים דקות של חדירה כדי להגיע לאורגזמה נרתיקית. רוב הגברים לא מסוגלים להחזיק זקפה לאורך זמן רב כל כך, בעיקר מכיוון שהם כלל לא מודעים לצורך בכך. אני ממליץ לכל גבר שרוצה להיות מאהב טוב, גם כזה ללא בעיות זקפה או שפיכה מהירה אך בוודאי למי שכן סובל מבעיות אלו, ללמוד לשלוט בקצב החדירה ובמהירות השפיכה שלו, ולתזמן אותה בהתאם לאורגזמה של בת הזוג.
שעון יד

4. פתיחות

מאהבים טובים הם כאלו שיש להם ראש פתוח, סקרנות ונכונות להתנסות. אם למשל בת הזוג מציעה לנסות משהו חדש והתגובה לכך היא "את רוצה שנעשה מה?!", לא רק שהוחמצה ההזדמנות להכיר הנאה חדשה, אלא גם נוצרה תדמית של קיבעון ושגרה שאינם פתוחים לחוויות חדשות, וזאת תדמית שקשה לשנות. חשוב תמיד ליזום התנסויות חדשות, בין שמדובר בבילויים משותפים שעוד לא חוויתם, תנוחות או משחקים שעוד לא התנסיתם בהם או הפתעות קטנות כמו משלוח פרחים ללא כל סיבה. במיוחד בתקופה שלנו, שבה זוגות רבים שמים דגש על שוויוניות במערכת היחסים, אני לא מתבייש להמליץ לגברים להיות מדי פעם קצת אולד-פאשן ולהוביל את בת הזוג למחוזות חדשים.
מסיכה, אזיקים וורד

5. בטחון עצמי ודימוי גוף חיובי

למרות שלא כולנו מרוצים לחלוטין ממראה הגוף שלנו, לא רק דוגמנים ודוגמניות בעלי נתונים מושלים יכולים ליהנות מיחסי מין. עם זאת, גבר שמרגיש בריא, מטופח ומרוצה ממה שהוא רואה במראה הוא גבר בעל בטחון עצמי ודימוי גוף חיובי שמקרין על כל סביבותיו. לחילופין, גבר שחושש שהמראה החיצוני שלו אינו מספיק מושך או שאיבר המין שלו קטן מדי עלול לגלות שהתחושות שלו מוקרנות על הסביבה ומתגשמות במציאות. לכן אני ממליץ לכל גבר להקפיד על אורח חיים פעיל ובריא ועל טיפוח עצמי סביר. לאחרונה, בנוסף להקפדה על לבוש והיגיינה אישית, החלו גברים לא מעטים לפנות לטיפולים אסתטיים כגון שאיבת שומן, הסרת שיער (או להיפך השתלתו, במקרה של התקרחות), הלבנת שיניים וכן הגדלה ועיבוי של איבר המין. הכוונה כמובן לא לניתוח מסובך ומסוכן שממילא מתאים רק למיעוט של גברים הסובלים מבעיה רפואית ממש באיבר המין, אלא בפרוצדורה קלה ופשוטה שמאפשרת להגדיל את היקף איבר המין באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית, בהרדמה מקומית, ללא תופעות לוואי או סיכונים. טיפול מסוג זה, שלא שונה מהזרקות בוטוקס להחלקת קמטים או טיפולים קוסמטיים אחרים שנשים מבצעות בשגרה, יכול מאוד לתרום לחיזוק הביטחון העצמי של גברים ולדימוי הגוף שלהם.
גבר קופץ מצוק

כפי שציינתי בתחילת דברי, כל הגורמים קשורים זה בזה. גבר שמרגיש טוב עם עצמו ועם הגבריות שלו הוא גבר שלא מפחד ליזום ולהוביל. הוא גבר שלא לוקח את חוסר יכולתה של בת הזוג להגיע לאורגזמה בחדירה למשל, כפגיעה בו, אלא להיפך, מרגיש מספיק בטוח להביא אותה לאורגזמה בדרכים אחרות. לבסוף, ככל שגבר מרגיש יותר בנוח עם עצמו ועם גופו כך יש לו יותר פניות להתייחס לצרכים של בת זוגו, ושניהם מרוויחים משיפור במערכת היחסים הזוגית והמינית.

מחבר הכתבה הוא ד"ר דניאל דריי - רופא סקסולוג, מטפל זוגי ומיני ומנהל את אתר תורת היחסים.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.