print header

20 תמונות עוצרות נשימה שזכו בפוליצר

הצלמת המפורסמת דורוטה לאנג אמרה פעם ש"המצלמה היא אמצעי שמלמד אנשים כיצד לראות בלי מצלמה". אספנו עבורכם 20 רגעים בלתי נשכחים שראויים לתשומת הלב ונקודת המבט שלכם.

לפניכם אוסף תמונות שצולמו לאורך 50 השנים האחרונות וזכו בפרס פוליצר. התמונות מתעדות מצבים אנושיים שונים; חלקם סובבים סביב מלחמה, קונפליקט, רעב ואלימות וחלקם לוכדים רגע קצר של חמלה, אהדה וחיוך.
 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פליצר הוענק ל-Barbara Davidson מהלוס אנג'לס טיימס, על תיעוד האירוע בו קורבנות חפים מפשע נלכדו באש צולבת במהלך קטטה אלימה בין כנופיות. בתמונה, אריקה מירנדה בת ה-10 נורתה שלוש פעמים: בגב, בברך ובירך, תוך כדי משחק כדורסל מחוץ לביתה בקומפטון (2011)
 

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Damon Winter מהניו יורק טיימס, עבור מיומנות מקצועית בלכידת סדרת תמונות בלתי נשכחת, בהיבטים שונים של קמפיין הנשיאות של ברק אובאמה. בתמונה, הסנטור אובאמה שטוף בגשם, במהלך עצרת באוניברסיטת ויידנר בצ'סטר, פנסילבניה (2009).

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Renée C. Byer מסקרמנטו-בי, על תיעוד מרגש של אמא ובנה הצעיר שנאבק במחלת הסרטן. התמונה צולמה ב-21 ביוני 2005. האמא סידני מתרוצצת יחפה ודוחפת את כסא הגלגלים של בנה דרק בן ה-10 במסדרונות המרכז הרפואי UC DAVIS בסקרמנטו, במטרה להסיח את דעתו מההמתנה לניתוח השתלת מח עצם.

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק לצוות צלמים מסוכנות APP עבור אוסף מרשים של תמונות "השחקנים הראשיים" בפרשת הנשיא קלינטון ומוניקה לוינסקי (1999).

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Clarence Williams מלוס אנג'לס טיימס, על תמונות רבות עוצמה המתעדות את מצוקתם של ילדים צעירים להורים מכורים לאלכוהול וסמים (1998).

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Alexander Zemlianichenko מסוכנות הידיעות AP, על תיעוד ריקוד נשיא רוסיה, בוריס ילצין, במהלך קונצרט רוק שנערך במהלך מסע הבחירות שלו לכהונה נוספת (1997).

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

“Firing Squad in Iran” - כיתת יורים באיראן היא תמונה שהופצה על ידי United Press International. הצלם נשאר אנונימי במשך תקופה ארוכה, עד שבשנת 2006 חשף עצמו. פרס פוליצר הוענק בסופו של דבר לג'וש פראגר מהוול סטריט ג'ורנל.

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Stanley Forman מהבוסטון-הארלד האמריקאי על רצף תמונות עוצרות נשימה מה-22 ביולי 1975. במהלך שריפה בבניין דירות בבוסטון, מדרגות החירום קרסו ואישה צעירה נפלה עם בתה לרחוב. האישה נפטרה מפצעיה, אך הילדה ניצלה באורח נס. הכבאי רוברט א'וניל סוכך על השתיים מפני הלהבות בזמן שהמתינו לסולם מכבי האש שהתקדם לעברם, אך אז מדרגות החירום התמוטטו. התמונה הובילה לחקיקה לאומית חדשה בנוגע לבניית מדרגות חירום ברחבי המדינה.

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Rocco Morabito מכתב העת ג'קסונוויל על הצילום "נשיקת החיים". החשמלאי ג.ד תומפסון עושה הנשמה מפה לפה לחשמלאי אחר בשם רנדל ג'אלוף שנתקע מחוסר הכרה על עמוד חשמל, לאחר שקיבל זרם חשמלי ממתח גבוה. הצלם נקלע לאיזור במקרה, כשנסע לתומו לתעד אירוע אחר. (25 ביולי 1967).

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Harry A. Trask מבוסטון-טרוולר, על הצילום הדרמטי והיוצא מגדר הרגיל של טביעת 'אנדריאה דוריה'. התמונות צולמו ממטוס שעף בגובה 22 מטר, כ-9 דקות לפני שהספינה החלה לצלול לקרקעית.

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Nathaniel Fein מהניו יורק הארלד טריביון, עבור התמונה - “Babe Ruth Bows Out”. ב-13 ביוני 1948 בייב רות' עשה את ההופעה הפומבית האחרונה שלו באצטדיון היאנקיז. הוא נלחם בסרטן ממאיר והיו אלה ימיו האחרונים. הנאום שנשא בטקס ציון 25 שנים לאצטדיון היאנקיז והקידה שקד בסופו לקהל, היו לא רק פרידה מעולם הבייסבול אלא פרידה מהחיים. בייב רות' נפטר חודשיים לאחר שהתמונה צולמה.

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Earle L. Bunker מהוורלד-הארלד באומהה, על תמונתו "השיבה הביתה". העיר ווילסקה באיווה הייתה ביתם של 1100 אנשים בשנת 1943. העיירה המרוחקת כ-50 ק"מ דרומית-מזרחית מאומהה נברסקה, נחשבה לכפר קטן במרכז אמריקה. ב-15 ביולי 1943 במהלך מלחמת העולם השניה, חזר סא"ל רוברט מור לביתו. הוא התקבל בברכה על ידי משפחה, חברים. הצלם נכח במקום כדי לכסות את הסיפור עבור העיתון.

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Mary Chind מה-The Des Moines Register, על תמונתה של רגע הצלה עוצר נשימה. אישה נלכדה בתוך זרם מים שוצפים תחת סכר. צוות חילוץ של מכבי אש ניסה לחלץ אותה אך לא הצליח להתקרב, לבסוף פועל בניין שתלוי על ערסל מאולתר, הצליח למשות אותה מהמים (2010).

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Matt Rainey מהסטאר-לדג'ר ניוארק, ניו ג'רזי, על הצילומים המרגשים הממחישים את הטיפול וההחלמה של שני סטודנטים שנכוו באופן קיצוני במהלך שריפה שפרצה במעונות של אוניברסיטת Seton Hall. בעוד שאלווארו נאבק על חייו, שון עבר התאוששות מהירה. בתמונה, שון מנשק בעדינות את ידה של חברתו טילה בזמן שנסעו לבקר את אלווארו בברביקיו משפחתי. מערכת היחסים שלהם שרדה למרות הפציעה של שון (2001).
 

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Don Bartletti מלוס אנג'לס טיימס, על תיעוד תופעת הצעירים ממרכז אמריקה שמהגרים לארה"ב בדרכים מסוכנות. בתמונה, בחור צעיר מהונדורס רוכב על גבי רכבת העוברת דרך מקסיקו, בדרכה לצפון ארה"ב. בכל שנה, אלפי צעירים ממרכז אמריקה מתגנבים לארה"ב, כשהם תלויים לצידי הרכבת או יושבים על גג הקרונות. חלקם הורים שבורחים מהעוני, אך רבים הם ילדים שמחפשים אחרי ההורים שנטשו אותם. רק האמיצים וברי המזל משיגים את מטרתם (2003).

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Carol Guzy, Michael Williamson ו-Lucian Perkins מהוושינגטון פוסט, על סדרת תמונות נוקבות המתארות את מצוקתם של הפליטים בקוסבו. בתמונב זו, האחות ברנדט מעבירה מזון לפליטים במחנה קוקס אלבניה. היא החליטה לנסוע למחנה כיוון שמעבר הגבול דרך מורינה נחסם באותו היום (2000).

 

ביירות

פרס פוליצר הוענק ל-Bill Foley מסוכנות AP, על סדרת התמונות של הקורבנות והניצולים בטבח סברה ושתילה בבירות (1983).

 

ויאטנאם

פרס פוליצר הוענק ל-Kyoichi Sawada מיונייטד פרס אינטרנשיונל, על תיעוד מלחמת ויאטנאם במהלך 1965.

 

תמונות שזכו בפרס פוליצר

פרס פוליצר הוענק ל-Martha Rial מפיטסבורג פוסט גאזט, עבור דיוקנאות של ניצולי הסכסוך ברואנדה ובורונדי (1998).

 

בטחון


פרס פוליצר הוענק ל-William C. Beall מהוושינגטון דיילי ניוז על התצלום "אמונה ובטחון", בו נראה שוטר סיני שמתייחס בסבלנות לילד בן שנתיים שמנסה לחצות את הרחוב במהלך מצעד המוני.

 

מקור: יענקלה ש.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.