print header

10 דקות דוקו פשע מומלצות בנטפליקס

  המציאות עולה פעמים רבות על כל דמיון, וביצירות דוקומנטריות שונות אנחנו נחשפים למקומות, אנשים ואירועים מרחבי העולם שקשה מאוד היה להאמין בהם אלמלא היינו רואים אותם במו עינינו - הרבה יותר מאשר בסרטים עלילתיים שמגוללים סיפורים אמיתיים. הסוגה המפחידה ביותר בקטגוריה היא זו שזכתה לכינוי "דוקו פשע"; במסגרתה אנחנו נחשפים למקרי פשע מצמררים שהתרחשו במציאות. לרגע אנחנו זוכים להיכנס לראשם של חוקרים או פושעים ולגלות מה הופך אדם לפושע, כיצד תופסים אחד שאינו ניתן לאיתור או הפללה והאם יש דרך לזהות רוצח שגר ממש בשכונה שלכם. לא תמיד מדובר בחומרים שקלים לצפייה, ולכן הבאנו לפניכם את 10 סדרות הדוקו פשע הטובות ביותר בנטפליקס, יחד עם פירוט על רמת הפחד והחרדה שהן עלולות להנחיל בכם.
 

1. אל תתעסקו עם חתולים: המצוד אחר הרוצח מהאינטרנט

 
המקרה: כשמארק צוקרברג המציא את פייסבוק כאתר לדירוג נערות בקולג', הוא מעולם לא העלה על דעתו שאותו אתר יעזור לפתור מקרה רצח. אחרי שסרטון מזעזע עלה לאינטרנט ובו מוצגת התעללות בחתול, הרשת זעמה ומשתמשים מכל רחבי העולם החליטו לנסות לזהות את מיקומו וזהותו של האדם שבסרטון. למרבה הפתעתם הם גילו שאותו אדם לא רק מענה בעלי חיים, אלא הוא גם רוצח סדיסטי שחובה לעצור בכל מחיר.
 
רמת הפחד: הסדרה מכילה מספר רגעים לא קלים לצפייה, כשהיא תופחת מתופעת רשת זניחה לסיפור מצמרר והזוי כמו כדור שלג שמתגלגל במורד הר. כל פרק מציג פרטים חדשים ומפתיעים יותר מהקודמים, ואתם תרגישו כאילו שזו עלילה שנכתבה לסיפור ולא מקרה שבאמת יכול היה להתרחש במציאות.

2. בחשכת הלילה: המצוד אחר רוצח סדרתי

 
המקרה: תחת המעטה הנוצץ והזוהר של לוס אנג'לס בשנות ה-80' מסתתר רוצח סדרתי מהאיומים ביותר שנראו בעיר בפרט ובארה"ב בכלל. ריצ'רד רמירז תקף, עינה ורצח את קורבנותיו בדרכים שאי אפשר אפילו לדמיין, ושלא כמו בסדרות דוקו פשע אחרות של נטפליקס, "בחשכת הלילה" לא מנסה להראות את הרוצח כאנושי.
 
רמת הפחד: מבט אחד בצילום הפנים של רמירז מספיק בשביל להעביר לכם צמרמורת במורד הגב. "בחשכת הלילה" זו סדרה שנוגעת בפחדים הגדולים ביותר שלנו ולא חוסכת מאיתנו שום פרט. אם אתם נוטים לפחד בקלות, מומלץ לצפות בה יחד עם עוד אנשים ולא לבד.

3. זירת הפשע: תעלומה במלון ססיל

 
המקרה: בשנת 2013 נעלמו עקבותיה של תלמידת קולג' בת 21 בשם אליסה לאם. בסרטון האחרון שבו תועדה רואים אותה נכנסת למעלית במלון ססיל ומתנהגת מעט מוזר. לאחר אותו צילום היא לא נמצאה בחיים. מלון ססיל שבלוס אנג'לס ידוע בעברו המפחיד, שכולל לא מעט מקרי מוות מסתוריים והתאבדויות, וזה היה מקום שאליו לעיתים קרובות היו מגיעים רוצחים עם הקורבנות שלהם, כשאף התארח בו ריצ'רד רמירז – הרוצח הסדרתי מהסדרה הקודמת ברשימה.
 
רמת הפחד: פרק אחד מספיק כדי שתתחילו לפקפק בכל מי שעובר לידכם במסדרון בבית מלון. הצילומים שבהם אליסה נכנסת למעלית לפני שהיא נעלמת לתמיד נראים כאילו יצאו ממש מסרט אימה על טבעי, אך זה סיפור אמיתי.

4. טורף במעיל גשם: המרדף אחר רוצח סדרתי בקוריאה

 
המקרה: בין השנים 2003-2004, משפחות שלמות ונשים נרצחו באכזריות בסיאול, בירת קוריאה. יו יאנג צ'ול חבט בקורבנות שלו למוות, ערף את ראשם ואף אכל את איבריהם. כשפחד התחיל להתפשט ברחבי העיר, המצוד אחר אחד הרוצחים הסדרתיים האלימים ביותר שידעה קוריאה הפך לבהול יותר מתמיד.
 
רמת הפחד: אם אתם באמת אוהבים סדרות דוקו פשע, זו בהחלט סדרה מומלצת עבורכם. היא תיצור אצלכם פרץ אדרנלין שיגרום לכם לחשוב כאילו שאתם חלק מהמצוד. יש הרבה מאוד דם ותמונות מצמררות שעלולים לגרום לכם להסית את העיניים, אז קחו את זה בחשבון.

5. שיחות עם רוצח: הקלטות של טד באנדי

 
המקרה: טד באנדי היה אדם נאה מאוד, אך אל תתנו לכריזמה ולקסם שלו לעבוד עליכם. סדרת הדוקו פשע הזו שמה את הזרקור על אחד מהרוצחים הסדרתיים הידועים ביותר בארה"ב, יחד עם צילומי ארכיון וראיונות שנערכו עם הקורבנות ששרדו, בני המשפחה, החברים ואנשי החוק.
 
רמת הפחד: הסדרה הזו מצמררת. קל מאוד ליפול לקסמו של באנדי, אך בסדרה תראו את הרוצח כפי שהוא באמת. ההקלטות שלו לאחר שנידון למוות יגרמו לכם להרגיש כאילו שהוא מדבר ישירות אליכם, וזה בהחלט יכול להיות מעט מרתיע.

6. גאון מרושע: הסיפור על השוד השטני ביותר באמריקה

 
המקרה: פצצה מתקתקת נעולה על צווארכם ואתם חייבים לצאת למסע "חפש את המטמון" כדי להציל את חייכם – מה תעשו? זה נשמע כמו רעיון לסרט שובר קופות, אך אפילו תסריטאי הוליוודי לא היה יכול לכתוב דבר שכזה, כשמדובר במקרה אמיתי שהתרחש בארה"ב בשנת 2003 וכולל כמה חשודים, כולל הקורבן עצמו.
 
רמת הפחד: יתכן שב-10 הדקות הראשונות של הסדרה תרצו לכסות את העיניים, כי הדברים די מתלהטים. השתלשלות האירועים בסדרה תחשוף אתכם לאבולוציה של הגאון המרושע שעומד מאחורי אותו מקרה, כשהוא יהפוך אט אט מאדם מן השורה לפושע מצמרר.

7. שומרות הצדק

 
המקרה: ב-1969, נזירה ומורה לספרות בת 26 מפרברי בולטימור נרצחה. המוות הפתאומי שלה זעזע את העיירה ובמיוחד את התלמידות שלה, שהחליטו לחקור בעצמן את המקרה. ככל שהן חשפו יותר פרטים, כך הן הבינו שהרצח הזה הוא לא חוסר הצדק היחידי שנעשה כאן. האם קתרין נרצחה כדי להשתיק התעללות מינית שהתרחשה בבית הספר?
 
רמת הפחד: מה שמצמרר ומפתיע באמת בסדרה הזו זה לגלות עד כמה מוסדות חזקים ילכו רחוק כדי להשתיק ולהסתיר את החטאים שלהם...

8. רצח אמריקאי: המשפחה מהבית הסמוך

 
המקרה: אין כזה דבר משפחה מושלמת, והמקרה שבו כריס ווטס רצח את אשתו ההריונית יחד עם שתי בנותיהם מוכיח את האמרה הזו. הפשע האכזרי הזה הופיע בכותרות כל העיתונים והצהובונים בארה"ב, וסדרת הדוקו פשע הזו מעניקה מבט שחודר לתוך משפחת ווטס הפרברית וחושף את הרגעים האחרונים של הקורבנות, כולל צילומי אבטחה והודעות טקסט אישיות.
 
רמת הפחד: די מלחיץ. הסדרה "רצח אמריקאי" תצליח להרתיע אתכם כשתקראו את ההודעות של בני המשפחה ותראו את התמונות של הבנות הצעירות. אתם תתהו האם אתם באמת יכולים להכיר ב-100% את מי שחי סביבכם – אפילו אם זה האדם שאתם אוהבים.

9. הזייפן

 
המקרה: הסדרה הזו שופכת אור על מקרה נשכח משנת 1985, בו כמה פצצות הרעידו את סולט לייק סיטי ואת התנועה המורמונית של קדושי אחרית הימים. מארק הופמן זייף מסמכים של הכנסייה והצית שלושה פצצות, אשר הרגו שלושה אנשים ופצעו גם אותו – אך זו רק ההתחלה של הסיפור...
 
רמת הפחד: הסדרה הזו תגרום לכם לחוש אי נוחות, מכיוון שהיא מדברת על מה שיכול לקרות כשנותנים למידע כוזב להפוך לעובדות.

10. היעלמותה של מדלן מקאן

 
המקרה: הייתה תקופה שבה תמונתה של מדלן מקיין בת ה-3 הייתה על השער של כמעט של כל צהובון בעולם. כשמשפחתה נפשה בפורטוגל בשנת 2007, הילדה הקטנה נעלמה ממיטתה ולא נראתה שוב לעולם. היעלמותה גרמה לסערה תקשורתית, כשהיא הפכה להיות האדם הנעדר המסוקר ביותר בעולם.
 
רמת הפחד: הסדרה הזו בהחלט יכולה להציף חרדה. בעוד שהחוקרים מנתחים את הלילה שבו מדלן נעלמה, הרשת העצומה שנטווית משאירה אתכם ואותם עם סיפור מסתורי שקשה מאוד לפענח אותו. צצות יותר שאלות מתשובות, ויהיה לכם קשה מאוד למצוא מישהו שאפשר להאמין לו בסיפור הזה.

 

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.