print header

9 סדרות וסרטים פוליטיים מומלצים שניתן למצוא בנטפליקס

כל מי שמתעדכן בקשר למתרחש בישראל בקיץ של שנת 2020, כנראה שומע על גל המחאות והשביתות שמתרחש במוקדים שונים ברחבי הארץ; עובדים סוציאליים, אחים ואחיות, אמנים, עובדים עצמאיים וכאלו שמבקרים את ההתמודדות עם נגיף הקורונה – קשה לפספס את הזעקה שלהם, בין אם אתם מסכימים עימם ובין אם לאו. בגלל האווירה הזאת שכולנו מעורבים בה בדרך כזו או אחרת – כמוחים או כצופים, כתומכים או כמתנגדים – החלטנו לחפש את מיטב התכנים שעוסקים בנושא וזמינים לצפייה בשירותי התוכן של נטפליקס. מכולם יש לנו משהו ללמוד, לטובה ולרעה...

 

סדרות

אם אתם מחפשים סדרה פוליטית נהדרת למרתון צפייה או שעדיין משודרת ושווה מעקב, הנה 5 אפשרויות:

1. בית הקלפים (House Of Cards)

הסדרה הראשונה שפותחה עבור נטפליקס היא בעצם עיבוד מחדש של סדרה בריטית של ה-BBC באותו שם, ששודרה בשנות ה-90 והתבססה על ספר של מייקל דובס. הגרסה האמריקאית נוצרה ובוימה על ידי הבמאי המפורסם דייוויד פינצ'ר, וברוב עונותיה כיכב קווין ספייסי. במרכז עלילתה עומד פרנסיס "פרנק" ג'יי אנדרוורד, פוליטיקאי חסר מעצורים שמנסה לפלס את דרכו במעלה הסולם הפוליטי של ארצות הברית. עונותיה זיכו את היוצרים והשחקנים בפרסים שונים בטקסים מכובדים כמו גלובוס הזהב והאמי. בעקבות האשמות על הטרדות מיניות שפורסמו כנגד השחקן קווין ספייסי, הוחלט למקד את העונה השישית והאחרונה סביב דמותה של אישתו בסדרה, קלייר אנדרווד שמגולמת על ידי השחקנית רובין רייט. אתם מוזמנים לצפות בדרמה פוליטית מצליחה בעלת 6 עונות, לא לפני שתראו את הקדימון המפורסם והמצוין של העונה הרביעית שהיכה גלים ברחבי העולם...

2. ורסאי (Versailles)

אם אתם אוהבים היסטוריה, כדאי לכם לצפות ב-3 העונות של סדרת הדרמה הצרפתית-קנדית המרתקת הזו. במרכז עלילתה עומד מלך צרפת לואי הארבעה עשר, ששלט במדינתו במאה ה-17 ביד רמה ונחשב לאחד מהמלכים החשובים באירופה באותה תקופה. אחד מפועליו של לואי הארבעה עשר היה הקמת ארמון ורסאי שבו הוא חי, בתקופת משבר ובמצב כלכלי קשה, במדינה תשושה ממלחמות ומעימותים פנימיים. בזכותו הצליחה צרפת להתאושש ולהפוך למעצמה חשובה בעולם המערבי. עם זאת, עריצותו ואי סובלנותו הובילו לזעם עממי שהוביל בסופו של דבר למהפכה הצרפתית הידועה. חלק מהדרמות שהתרחשו בתקופת שלטונו, בארמון ורסאי המפואר והמפורסם ומחוצה לו, מוצגות בסדרה המרתקת הזו שתכניס אתכם לעולם שכולו תככים שלטוניים וסיפורי אהבה.

3. השורד המיועד (Designated Survivor)

תארו לעצמכם מצב שבו פיצוץ מסתורי בבניין הקפיטול גורם למותם של כל הנוכחים שם, לרבות נשיא ארצות הברית וכמעט כל הממשל האמריקאי. כך בדיוק מתחילה הדרמה הפוליטית בת 3 העונות הזו בכיכובו של קיפר סאת'רלנד, שמגלם אחד את מהשורדים הבודדים של הפיצוץ הזה. במהרה הוא מושבע לתפקיד נשיא ארצות הברית, ומגלה שגורלה של המדינה בימים שאחרי האסון נמצא בידיו. איך הוא יתפקד כנשיא, ומי בכלל אחראי לפיצוץ המסתורי? צפו בסדרת המתח הסוחפת הזו וגלו בעצמכם.

4. לא ניתנת לשליטה (Ingobernable)

כאשר מתעוררת התנגדות לממשל, היא בדרך כלל מגיעה מצד הציבור – אך מה קורה כשהיא באה דווקא מהגברת הראשונה? הכירו את אשת נשיא מקסיקו, שפועלת למען שלום פנימי בארצה, אך מתמודדת עם אתגרים, שערוריות והעובדה שכבר אין לה אמון בבעלה. האם היא תצליח לחשוף את האמת שמאחורי השחיתות השלטונית שמקושרת לבעלה הנשיא? צפו בדרמה פוליטית נהדרת בספרדית, שתגרום לכם להסתכל אחרת לגמרי על מוסד הנשיאות.

5. הכתר (The Crown)

סדרת המופת הזו הופקה במיוחד עבור נטפליקס, והיא טרם הסתיימה – עד שנת 2020 שודרו ממנה רק 3 עונות מתוך 6 מתוכננות. עלילתה מגוללת את תקופת שלטונה של המלכה הבריטית אליזבת' השנייה, ומתחילה בשנת 1947, עם נישואיה לפיליפ, דוכס אדינבורו. העונה השלישית והאחרונה ששודרה עד כה מסתיימת בחגיגות 25 שנים למלכותה, וטרם פורסם מועד השידור של העונה הבאה, נכון ליולי 2020. הסדרה זכתה לביקורות חיוביות, לרבות על הופעות השחקנים, הבימוי, הצילומים, ההפקה והדיוק ההיסטורי יחסי. למעשה, מדובר בסדרה עטורת פרסים, כשבאמתחתה פרסי גלובוס הזהב, בחירת מבקרי הטלוויזיה וגילדת שחקני המסך. אם עוד לא התחלתם לצפות בה – אתם עוד יכולים להספיק לעשות זאת לפני שהיא תסתיים, ואפילו לפני תחילת העונה הבאה...

סרטים

אם אין לכם זמן וכוח להשקיע בסדרה חדשה, תוכלו להקדיש ערב לצפייה בכל אחד מ-4 הסרטים הבאים:

6. הכיכר (Al Midan)

כל מי שהתעדכן וראה חדשות בשנת 2011, כנראה התקשה לפספס את גל המחאות ששטף את העולם הערבי, לרבות המהפכה במצרים שהתרחשה ברחבי המדינה ובעיקר בכיכר א-תחריר שבקהיר. היא הופנתה כנגד משטרו של הנשיא מובארכ, וקראה להדחתו בגין עוני תושבי המדינה, שחיתות שלטונית ופגיעה בזכויות יסוד לרבות חופש הביטוי. המחאה הזו תועדה בסרט מצרי-אמריקאי דוקומנטרי בבימויה של ג'יהאן נוג'ים, שפורסם בשנת 2013 בנטפליקס. הוא היה מועמד לפרס האוסקר לסרט התיעודי הטוב ביותר, וזכה ב-3 פרסי אמי מתוך 4 מועמדויות. אתם מוזמנים לצפות במחאה ששנתה את העולם הפוליטי במצרים והשפיעה גם על ישראל.

7. התיקון ה-13 (13th)

בשנים האחרונות אנו שומעים על מחאות רבות מצד אזרחים אפרו-אמריקאים שחיים בארצות הברית – וסרט התעודה הזה מ-2016 שבוים על ידי אווה דוורני, נוגע בדיוק בנקודה הרגישה הזו. הוא מתמקד במערכת הכליאה בארצות הברית, ומתאר כיצד היא משמשת להמשך דיכוי האוכלוסייה הזו. הוא שואב השראה מהספר "חוקי ג'ים קרואו החדשים" של מישל אלכסנדר, שבו נטען כי בעזרת מדיניות כמו "מלחמה בסמים", ממשיכה ארצות הברית להפלות אוכלוסיות מיעוטים. מגמה שכזו משפיעה בעיקר על שחורים, כאשר אחד מכל 3 גברים אפרו-אמריקאים עלול להיכנס לכלא במהלך חייו. באופן אירוני למדי, הסרט קרוי על שם התיקון ה-13 לחוקת ארצות הברית, שאמנם ביטל את העבדות, אך אפשר להמשיך לקיים אותה כעונש על ביצוע פשעים. בנוסף לשבחים הרבים שקיבל הסרט הזה, הוא גם היה מועמד לפרס "הסרט התיעודי הטוב ביותר" באוסקר, וזכה בקטגוריה הזו בפרס האמי.

8. חיות ללא לאום (Beasts With No Nation)

הסרט העלילתי המרתק הזה משנת 2015 הוא שיתוף פעולה בין ארצות הברית לגאנה שבוים על ידי קארי פוקונאג'ה. דרמת המלחמה הזו לוקחת אותנו אל מערב אפריקה, ומציגה בפנינו ילד צעיר שנקרע ממשפחתו בעקבות מלחמת אזרחים, וגויס בכפייה ליחידת לוחמים שכירי חרב. היא מבוססת על נובלה בעלת שם דומה משנת 2005, שחוברה על ידי הסופר אוזודינמה איוואלה. הסרט הזה הוקרן וזכה בפרס נחשב במסגרת פסטיבל הסרטים של ונציה, שנחשב לוותיק ביותר בתחום. חדי העין שביניכם יזהו בין השחקנים את אידריס אלבה, הזכור לטובה משלל תפקידים, לרבות הסדרה "לות'ר".

9. מכונת מלחמה (War Machine)

מה קורה כשיוצאים למלחמה לא פופולרית בתקופת בחירות? על זה בדיוק מנסה לענות הסרט העלילתי הזה משנת 2017, בבימויו של דייוויד מישוד. עלילת הסרט מבוססת על ספר של מיכאל הייסטינגס, שעוסק במלחמה של ארצות הברית באפגניסטן. היא מתמקדת בגנרל שנשלח לאפגניסטן כדי להעריך את חומרת המצב שם ולראות כיצד ממשלת ארצות הברית תוכל לסיים מלחמה מתמשכת. אך מה קורה כשהוא דווקא מבקש שישלחו לו חיילים נוספים? צפו בסרט נהדר בכיכובו של בראד פיט ועוד שלל שחקנים נפלאים.

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.