print header

11 מהתמונות המנצחות בתחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק 2019

 אחרי יותר מ-150 שנים של צילום, ועוד כמעט 115 שנים של תעופה (מאז ביצעו האחים רייט את את הטיסה המונעת הראשונה בהיסטוריה), קל לחשוב שכבר קשה להפתיע בתמונות ותצלומים מקצוות עולם שבעבר אי אפשר היה להגיע אליהן. אך הנה, כבכל שנה בשנים האחרונות, מגיעות תוצאותיה של תחרות צילומי הטיולים המרהיבה של נאשיונל ג'אוגרפיק וטורפות את הקלפים. גם ב-2019 התצלומים הזוכים בתחרות הזאת שוברים את כל השיאים ברמת היצרתיות, הדמיון והתעוזה שלהם, ומציגים מראות מפתיעים ועוצרי נשימה מכל רחבי תבל. הציצו ב-11 מתוך התצלומים הזוכים של התחרות, ותזכרו איך זה באמת להתפעל מצילום עולמי.

לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא

1. זוכה גרינלנדי – תמונתו של צ'ו ויימין. זוכה המקום הראשון בקטגוריות "מקומות" והמנצח הגדול של התחרות

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "זוכה גרינלנדי" - המנצח בתחרות
אפרנוייק הוא כפר דייגים קטן שממוקם על אי זעיר במערב גרינלנד. באופן מסורתי, המבנים בגרינלנד נצבעים בכמה צבעים שונים כדי לסמן על ייעודם; מבנים אדומים למשל משמשים כחנויות, בעוד שמבנים כחולים הם בתיהם של הדייגים. ההבחנה הזאת חשוב במיוחד כאשר שכבה של שלג מכסה את כל האזור. התמונה שלפניכם לקוחה מתוך פרויקט אישי בן 3 חודשים שבו השתתף הצלם, ונועד להציג לעולם את החיים בגרינלנד.

2. הרחובות של דאקה – תמונתו של סאנדיפאני צ'אטופאדיאי. זוכה המקום ה-3 בקטגוריית "ערים"

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "הרחובות של דאקה" - זוכה מקום 3 בקטגוריית ערים
בדאקה, בירת בנגלדש שבדרום מזרח אסיה, מתרחש מדי שנה ה"בישוואה איטג'מה" – אירוע מוסלמי דתי שבו מתאספים לתפילה משותפת מיליוני מאמינים מבנגלדש והסביבה. שטח התפילה שמוקצה להם אינו מספיק לכמות האנשים שמגיעה למקום, ולכן רבים מהם עוברים להתפלל ברחוב הראשי של העיר. באותו הזמן, התחבורה הציבורית כולה מושבתת והולכי הרגל ועוברי האורח פוסקים מהליכתם.

3. תפיסה חלומית – תמונתו של דני ספקווסקי. זוכה המקום השני בקטגוריית "טבע"

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "תפיסה חלומית" - מקום שני בקטגוריית טבע
מה קורה כאשר גל נשבר? זאת הייתה השאלה שהעסיקה זמן רב את דני ספקווסקי, הצלם של התמונה הזו, והוא לקח אותה כפרויקט אישי בשנה האחרונה. את הגל הענק שענה על השאלה שלו הוא תיעד באזור החוף המזרחי של האי אואהו שבהוואי. הרוחות בהחלט היו לטובתו באותו ערב, ועזרו לו לתפוס את הצבעים העדינים והמתערבלים של הגל רגע לפני שהוא נשבר בעוז.

 4. ההצגה מתחילה – תמונה של יואיפנג לי. זוכת המקום הראשון בקטגוריית "אנשים"

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "ההצגה מתחילה" - מקום ראשון בקטגוריית אנשים

התמונה העדינה והיפה הזו, על שלל הצבעים, הצללים והגוונים שלה, מתארת קבוצה של שחקניות מתארגנת לקראת מופע אופרה שאמור להיערך במחוז ליצ'נג שבסין. יואיפנג לי, הצלמת, נמצאת באזור כחלק מפרויקט תיעוד ארוך טווח שנועד לעקוב אחר אורח החיים, הבידור, המסורת והרגלי העבודה של האוכלוסייה המתגוררת באזור רמת הלס של סין.

5. סוסים – תמונתו של חוזה אנטוניו זמורה. זוכת המקום ה-3 בקטגוריית "אנשים"

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "סוסים" - מקום 3 בקטגוריית אנשים

לא, התמונה הזו לא לקוחה משדה קרב עקוב דם ממלחמה ישנה, אלא בכלל מפסטיבל דתי בשם סיינט אנתוני שנערך בכל שנה בעיר אווילה שבספרד. במסגרת הפסטיבל הזה נערך טקס שבו קופצים הסוסים ורוכביהם מעל שורה של מדורות, במטרה לטהר את החיות. כמובן שלוקחים כאן את כל אמצעי הזהירות כדי לוודא שהסוסים לא נפגעים במהלך הטקס.

6. "מצב רוח" – תמונתה של נבין ואסטה. ציון לשבח בקטגוריית "אנשים"

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "מצב רוח" - ציון לשבח בקטגוריית אנשים

את התצלום מעורר המחשבה והרגש הזה תפסה הצלמת נבין ואסטה על גדות נהר יאמונה שבעיר דלהי בהודו. היא מספרת כי הילד שנראה במרכז עמד לו שם שקט ומהורהר, בזמן שמבקרים ותיירים נהנו להם מהמיית הציוצים של אלפי השחפים שחגו באזור; יחד עם אורות הבוקר המוקדם הזהובים שעלו מן המזרח, יחד עם האור הכחול שהשתקף מהמערב, נוצרה פה סצנה חזקה ביותר.

7. מלך האלפים – תמונתו של ג'ונאס שפר. ציון לשבח בקטגוריית "טבע"

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "מלך האלפים" - ציון לשבח בקטגוריית טבע"

עדר יעלים מתהלך על רכס הרים המתנשא מעל אגם ברינץ שברמה הברנית של שבשוויץ. הקרניים מלאות העוצמה שלהם מראות לכולם מי הם מלכי האלפים. הרמות הקרירות, על רכסיהם ההרריים והערפל המכסה אותן, הן בית הגידול הטבעי של החיות האלו, ומטיילים רבים באזור יכולים לראות אותם מפעם לפעם.

8. שגרה יומית – תמונתו של יושיקי פוג'יוארה. זוכה המקום ה-2 בקטגוריית "אנשים"

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "שגרה יומית" - מקום 2 בקטגוריית "אנשים"
כשיושקי פוג'יאורה ביקר לראשונה באחר צהריים שמשי בפארק הציבורי "בית צ'ואי הונג" בהונג קונג הוא היה הומה אדם ומלא בצעירים שמשחקים כדורסל ומצלמים תמונות של עצמם. אך כשהוא חזר לאותו פארק למחרת בבוקר בשעת זריחה, הוא פתאום היה שקט לחלוטין ונראה כמקום אחר... בבוקר, כך הוא גילה, המקום מקוצה עבור דיירי השכונה, כמו למשל הקשיש החביב הזה שמתאמן בטאי צ'אי באווירה רוגעת ונינוחה.

9. עיניים טובות – תמונתה של תמרה בלאזקואז חייק. זוכה המקום ה-1 בקטגוריית "טבע"

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "עיניים טובות" - מקום 1 בקטגוריית טבע
יש כאלו המאמינים שנשרים מביאים איתם סימן רע או מאיים, אך תמרה בלאזקואז חייק, שצילמה את התמונה היפיפייה הזה, שואלת כיצד ניתן לחשוב כך כאשר מתבוננים בעיניו היפות והרכות של הנשר המקראי שהיא כה היטיבה לתפוס בתמונתה, שתועדה בשמי הפרק הלאומי מונפראגווה שבספרד.

10. בעידן התעופה – תמונתו של ג'אסן טודורוב. זוכה המקום ה-2 בקטגוריית "ערים"

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "בעידן התעופה" - מקום 2 בקטגוריית ערים

4 מסלולי המראה ונחיתה יש בנמל התעופה הבינלאומי בסן פרנסיסקו, ולצלם ג'אסן טודורוב היה חלום לתעד את התנועה שבהם מלמעלה. אז הוא שכר מטוס, וצילם את מסלול מספר 28 מן השחקים. טודורוב מעיד שהטיסה הייתה מאתגרת וקופצנית במיוחד, בגלל הרוחות שנשבו והקשו על הצילום, אבל מצד שני התוצאה מילאה אותו בכל הרבה אדרנלין שהוא לא יכול היה לישון כמה ימים לאחר מכן.

11. מזנק – תמונתו של סקוט פורטלי. מקום 3 בקטגוריית "טבע"

תחרות המטיילים של נשיונל ג'יאוגרפיק: "מזנק" - מקום 3 בקטגוריית טבע

הדולפינים המזנקים נודדים לרוב יחדיו בקבוצות גדולות סמוך לחופי ניו זילנד, בחיפוש אחר מזון. הם עושים ככל יכולתם כדי להישאר בתוך המים, ועולים מעלה רק כדי לנשום; מהירות השחייה יכולים להגיע למהירותה של סירת מרוץ, ולכן אפשר להעריך את מאמציו של סקוט פורלי להביא לנו תיעוד שלהם בפעולה בעזרת התמונה המרשימה והיפה הזו.

אם אתם רוצים לראות עוד מן התמונות שהוגשו לתחרות המרתקת והאיכותית הזו, אתם מוזמנים להיכנס אל עמודי הקטגוריות השונות המופיעים באתר של נאשיונל ג'אוגרפיק:

לזוכים בקטגוריית "טבע" לחצו כאן

לזוכים בקטגוריית "ערים" לחצו כאן

לזוכים בקטגוריית "אנשים" לחצו כאן

לזוכים ב"בחירת הקוראים" לחצו כאן

מקור התמונות: Twisted Sifter

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.