maavaron
מיד תועבר לדף המבוקש
print header

15 יצירות מיוחדות שתוכלו להכין מפקקים

  בקבוקי פלסטיק וגם זכוכית נמצאים בבתים של רבים מאיתנו, וכשאנו מסיימים להשתמש בהם, הם הולכים ישר לפח הזבל או למחזורית. לרוב אין לנו שימוש עבור הבקבוקים, אך עם היצירות המיוחדות שלפניכם, מומלץ שתסירו מהם את הפקקים ותתחילו לאסוף אותם לפני שתשליכו את הבקבוקים. 15 היצירות המיוחדות הבאות עשויות מפקקי מתכת ופלסטיק של בקבוקים, ובאמצעות כמה צעדים פשוטים תוכלו להכין לעצמכם פריטים שימושיים ומיוחדים. גם ילדיכם יוכלו ליהנות משלל פעילויות יצירה מפקקים שלא העליתם על דעתכם, שניתן להכין באמצעות הפריטים הפשוטים הללו, מה שיהפוך את הימים שלהם למהנים במיוחד. אז התחילו לאסוף פקקים ותכינו לעצמכם מגוון יצירות מקוריות ומפתיעות מהם.
 
לפני שמתחילים:
  • מומלץ שתנקו את הפקקים מלכלוך שיש עליהם ותניחו להם להתייבש בצד.
  • מלבד הפקקים, תוכלו להשיג את כל הפריטים הנלווים (דבק מפיות, דבק חם, מגנטים ועוד) בחנויות יצירה ובית תמורת כמה שקלים בודדים כדי להכין את היצירות המיוחדות.

1. מחזיק מפתחות

יצירות עם פקקים של בקבוקים: מחזיק מפתחות
 
רבים מאיתנו מתקשים לעמוד בפני מחזיקי מפתחות חדשים שאנו רואים בחנויות, אך למה לרכוש אותם אם תוכלו להכין כאלה משלכם בקלות בביתכם? פשוט קחו פקקי מתכת של משקאות שאתם אוהבים, צרו חור בדופן שלהם והרכיבו דרכו לולאה של מחזיק מפתחות ועליה את המפתחות שאתם רוצים לעטר. 

2. תחתיות לכוסות

יצירות עם פקקים של בקבוקים: תחתיות לכוסות
תחתיות לכוסות מאפשרות למנוע כתמי מים על משטחים שונים מזכוכית, עץ ועוד, ועם פקקי מתכת, תוכלו להכין אותן בקלות. כדי לעשות זאת, קחו לוח שעם וגזרו אותו למידות הרצויות. לאחר מכן הדביקו את הפקקים שאספתם עם דבק חם כשצדם השטוח פונה כלפיי מעלה. המתינו עד שהדבק יתייבש, וגזרו את השוליים אם תרצו כדי ליצור מראה של תחתית לכוסות ללא שוליים. שמרו ושלפו את התחתיות בעת הצורך והרשימו אורחים עם היצירה המיוחדת שלכם.

3. נרות צבעוניים

יצירות עם פקקים של בקבוקים: שלבי הכנת נר בפקק מתכת
אין כמו אור נרות כדי להאיר פינות חשוכות בבית בצורה נעימה במיוחד, ותוכלו להכין נרות מקסימים משלכם באמצעות פקקים. אספו פקקי מתכת כמספר הנרות שאתם רוצים להכין וציידו את עצמכם בשעווה צבעונית ופתילים עבורם. המיסו את השעווה בזהירות בתוך פחית שימורים ריקה שתונח בתוך סיר מים חמים עד שהיא תימס לחלוטין.
יצירות עם פקקים של בקבוקים: נרות דולקים
לאחר מכן הניחו פתיל אחד בתוך כל פקק וטפטפו לתוכו מעט שעווה כדי להחזיק את הפתיל במקומו. לאחר שהשעווה סביב הפתיל תתייבש, מזגו לתוך הפקקים את שאר השעווה עבור הנרות, הניחו אותם לייבוש והדליקו בכל עת שתרצו.
 

4. מגנטים עם תמונות

יצירות עם פקקים של בקבוקים: מגנטים עם תמונות
רגעים מיוחדים עם בני המשפחה והחברים שלנו נלכדים לרוב בעדשת המצלמה, אבל נשארים בתוכה בלי שנביט בהם יותר מדי. תוכלו להחיות את הרגעים המיוחדים הללו בקלות עם פקקים של בקבוקים, שיהפכו למגנטים וגם מסגרות לתמונות שתענוג להסתכל עליהם. כדי לעשות זאת, הדפיסו תמונות בקוטר של פקקי מתכת שיש לכם. גזרו את התמונות הקטנות והדביקו אותן לתוך הפקקים. הדקו את התמונות הללו היטב ולאחר מגן מרחו עליהן דבק מפיות. המתינו לייבוש של הדבק, הדביקו מגנטים בחלקם האחורי של הפקקים ותלו על המקרר או בכל מקום אחר שתרצו.

5. מגנטים לפתקי זיכרון

יצירות עם פקקים של בקבוקים: מגנטים לפתקי זיכרון
אם יש לכם די תמונות בבית ואתם פשוט צריכים מגנטים שישמשו כמחזיקים של פתקים או פריטים אחרים, תוכלו לעשות זאת בקלות. הדביקו מגנטים בעובי של הפקק בחלקם הפנימי של פקקי מתכת, כך שהם יבלטו מעט החוצה. הדביקו את המגנטים החדשים על המקרר לצד פנקס פתקים ותוכלו להיות בטוחים שלא תשכחו עוד את רשימת הקניות.

6. פלטת צבעים

יצירות עם פקקים של בקבוקים: פלטת צבעים
אלו מכם שאוהבים לצייר בזמנכם החופשי - כבר לא תצטרכו לרכוש פלטת צבעים בחנות! במקום זאת, הדביקו פקקי פלסטיק על משטח עץ או פלסטיק באמצעות דבק חם. המתינו לייבוש הדבק, צרו חור לאחיזה בפלטה, מלאו את הפקקים בצבעים ותיהנו מהתחביב האמנותי שלכם עם כלי עזר זול ויעיל במיוחד. 

7. שעון מחוגים

יצירות עם פקקים של בקבוקים: שעון מחוגים
היצירה הבאה תעשה אתכם צמאים במיוחד בכל שעה עגולה, אך היא בהחלט שווה את התחושה הזו. אם אתם רוצים להכין לכם שעון משקאות, הצטיידו בחתיכת עץ עגולה או ריבועית ובמנגנון של שעון. הכניסו את המנגנון של השעון למרכז המשטח שבחרתם והתחילו להדביק את השעות; בחרו פקקים צבעוניים מפלסטיק או מתכת, הדביקו אותם באמצעות דבק חם היכן שאמורים להיות מספרים שמייצגים את שעות היום ותלו את השעון החדש שלכם ברחבי הבית.

8. סימניות לספרים

יצירות עם פקקים של בקבוקים: סימניות לספרים
חובבי הספרים ייהנו במיוחד מהיצירה הבאה שתאפשר להם לחזור בדיוק לעמוד האחרון שהם קראו. בעזרת פקקי מתכת תוכלו להכין בקלות סימניות צבעוניות וחינניות, וכל מה שתצטרכו לשם כך הם אטבי משרד או מקלות ארטיק. באמצעות דבק חם, הדביקו את הפקקים לחלקם העליון של אטבי משרד או מקלות ארטיק שתצבעו בצבעים שאתם אוהבים. המתינו לייבוש הדבק והשתמשו בסימניות החדשות שלכם עבור ספרים שתרצו להמשיך לקרוא במועד מאוחר יותר.

9. חיות תלת ממדיות

יצירות עם פקקים של בקבוקים: חיות תלת ממדיות
את היצירה הבאה תוכלו להכין עם ילדיכם ולשעשע אותם בתוך הבית בימי הקיץ החמים. הרכיב החשוב ביותר בפעילות הזו הוא הדמיון שלכם, שתוכלו ליצור בעזרתו חיות אהובות או אפילו להמציא כמה שלא קיימות בטבע. כדי להכין את החיות התלת ממדיות שלכם, הדביקו פקקי פלסטיק על נייר בריסטול עבה כשחלקם השטוח פונה כלפיי מעלה. לאחר מכן צבעו אותם, הדביקו עיניים וכל דבר אחר שתרצו והשתמשו בפקקים ליצירת חיות משעשעות עם ילדיכם.

10. פירות הקיץ

יצירות עם פקקים של בקבוקים: שלבי הכנת דובדבן מפקק ודבק חם
יצירה נחמדה נוספת שתוכלו לעשות עם ילדיכם היא פירות הקיץ האהובים או פירות אחרים שאתם אוהבים. בשלב הראשון עליכם לשמן קלות את חלקם הפנימי של פקקים מפלסטיק או מתכת, ולמלא אותם בדבק מפיות/דבק חם (מומלץ שההורים בלבד יעשו את השלב הזה). לאחר שהדבק יתייבש, הוציאו אותו החוצה או השאירו אותו בתוך הפקק והתחילו לצבוע! תוכלו לצבוע לכם אבטיחים, מלונים, דובדבנים וכל פרי אהוב אחר יחד עם ילדיכם ולמלא את זמנם בפעילות מהנה במיוחד.

11. כרית סיכות

יצירות עם פקקים של בקבוקים: שלבי הכנת כרית סיכות
חובבי היצירה והתפירה מכירים את התסכול באיבוד סיכות ומחטים, במיוחד כאשר הן מתגלות כשמישהו נדקר מהן... כדי שזה לא יקרה, הכינו לכם כרית סיכות מפקק פלסטיק באופן הבא: גזרו שני עיגולי בד בקוטר רחב יותר מזה של הפקק ותפרו/הדביקו אותם כך שיישאר פתח קטן. הכניסו לתוך הפתח הזה חומר מילוי וסגרו אותו בתפירה/הדבקה.
יצירות עם פקקים של בקבוקים: כריות סיכות
לאחר מכן הדביקו את הכרית שיצרתם לתוך פקק פלסטיק באמצעות דבק חם. בחלקה התחתון של כרית הסיכות החדשה שלכם הדביקו דבק דו צדדי והדקו אותה למשטחים שונים. לחילופין תוכלו להדביק על החלק התחתון לולאה או חתיכת גומייה שתוכלו להשחיל בעזרתה את הכרית על האצבע שלכם ולתפור בנחת.

12. סירת מפרש

יצירות עם פקקים של בקבוקים: הכנה ושימוש בסירת מפרש
סירת מפרש מהווה דרך מהנה לשעשע את ילדיכם כשהם בבריכה, באמבטיה או אפילו סתם כשמשעמם להם, ותוכלו להכין אחת תוך דקות ספורות. כדי לעשות זאת השתמשו בפקק פלסטיק גדול של בקבוק מיץ, חלב או כל משקה אחר והדביקו במרכזה דבק פלסטלינה/דבק חם. החדירו לתוך הדבק קיסם והשחילו עליו מפרש קטן כך שהסירה תוכל לשוט. הניחו את הסירה במקומות עם מים כמו אלו שצוינו, וראו כיצד ילדיכם נהנים מהיצירה הקטנה והמתוקה הזו. 

13. עגילים

יצירות עם פקקים של בקבוקים: עגילים
אם אתם רוצים להכין עגילים יפיפיים ומיוחדים כמו שאין לאף אחד אחר, פשוט השתמשו בפקקים! תחילה תצטרכו לצבוע ולצייר על העגילים באופן שאתם רוצים, או פשוט להשאיר אותם כפי שהם. בשלב הבא צרו חור בחלק שקבעתם שיהיה החלק העליון והשחילו לתוכו את לולאת התלייה של העגיל. כדי לשדרג את הצורה הבסיסית הזו ולהכין עגילים צבעוניים במיוחד, תוכלו להשתמש בחרוזים, קריסטלים ועיטורים אחרים שתשחילו על הלולאה.

14. נחש פתלתל

יצירות עם פקקים של בקבוקים: יצירת חור בפקק ונחש שעשוי מפקקים
נחשים בטבע הם מרתיעים למראה, אך זה שלפניכם הוא פשוט מתוק אמיתי! כדי להכין את הנחש הפתלתל והמחויך הזה, אספו פקקי פלסטיק וצרו במרכזם חורים באמצעות מברג. לאחר מכן גזרו חוט תיל ממתכת באורך של הנחש שילדכם רוצה, צרו לולאה בחלק אחד שלו כדי שהפקקים לא יצאו החוצה ותנו לילדכם להשחיל את הפקקים. לאחר שהוא יסיים, צרו לולאה בזנב של הנחש כדי שהפקקים לא יפלו. תנו לילדכם את התוצר, והראו לו כיצד הוא מתפתל מצד לצד עם חיוך על פניו. אפשר גם להדביק לראש הנחש אריזה של הפתעת ביצת הפתעה, אשר תשמש כראש ועליה ניתן לצייר פנים ולהדביק לשון.

15. לוח דמקה נייד

יצירות עם פקקים של בקבוקים: לוח דמקה נייד מבד
בטיולים משפחתיים או נסיעות ארוכות, אין כמו משחק נחמד שניתן ליהנות ממנו ולהעביר איתו את הזמן. את לוח הדמקה שלפניכם תוכלו להכין בקלות עם בד לבד/קנבס, צבע וכמובן פקקים. תחילה גזרו את הבד בגודל שאתם רוצים והדקו אותו ב-4 קצותיו למשטח חלק. ציירו בעזרת עיפרון או גיר ריבועים אחידים בגודלם כך שיהיו 8 ריבועים לאורך ו-8 לרוחב. צבעו כל ריבוע שני בצבע שאתם אוהבים כדי שתצא צביעת שתי וערב כמו בתמונה שלפניכם. הניחו את הבד לייבוש ובינתיים אספו פקקי פלסטיק/מתכת בשני צבעים או צבעו אותם בשני גוונים. גלגלו את בד המשחק שהכנתם, הכניסו אותו לתיק יחד עם הפקקים ואתם מוכנים ליציאה!

מקור התמונות: רחבי הרשת

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו