print header

הסוד שמאחורי 7 קסמים מוכרים ומיוחדים

 כמעט כולנו אוהבים מופעי קסמים מיוחדים ונהנים מהם; הריגוש, הפליאה, התלבושות והאביזרים גורמים לנו להתלהב ולהתרגש ממופעים שכאלה ללא הרף. במקביל, יש אנשים המטילים בספק את כל הנוגע לעולם הקוסמות וטוענים כי מדובר באחיזת עיניים אחת גדולה. עם זאת, אי אפשר להתכחש ולהתעלם מהעובדה שכדי להיות קוסם מצליח על האדם להתאמן רבות ולעבוד על קסמים שונים ומגוונים, דבר הדורש כוח רצון והשקעה אינסופית, וגם קצת כישרון. אז למרות שכבודם של הקוסמים במקומו מונח, אנחנו נחשוף בפניכם 7 קסמים מוכרים ואת הסוד שעומד מאחוריהם, כזה שיוכיח לכם כי כנראה שאין קסמים בעולם, אלא רק אמנים מוכשרים וזריזים.
 
הסוד מאחורי הקסמים: ערכת קוסמים
 

1. החלפת אנשים

הקסם מתחיל כך שהקוסם נכנס לתוך שק המונח בתיבה, לאחר מכן העוזרת קושרת אותו ומכניסה אותו לתיבה, סוגרת ונועלת אותה. בשלב זה, העוזרת נעמדת על התיבה, מרימה גלימה ארוכה וכהה, ובהינף יד הגלימה נופלת וחושפת את הקוסם כשהוא עומד על התיבה במקומה. אחרי שהקוסם חושף את עצמו, הוא פותח את התיבה ומתיר את השק כשהעוזרת נמצאת בפנים, וברוב הפעמים בתלבושת שונה כדי להעצים את הקסם.

מה הסוד?

למעשה, יש יציאה סודית בשק של הקוסם, לעיתים קרובות יהיה שם רוכסן שנפתח בקלות מבפנים. במהלך הקסם העוזרת נעמדת על מסגרת התיבה כשהיא מאפשרת לפתח העליון להיפתח בקלות, וכאשר היא מרימה את הגלימה יוצא הקוסם מהשק ומהתיבה, לוקח את הגלימה בידיו והעוזרת קופצת במקומו לתוך השק, מחליפה בגדים ונסגרת בתוך התיבה. ככל שהשניים עובדים בשיתוף פעולה מהיר ויעיל, כך הקסם נראה מרשים יותר.
הסוד מאחורי הקסמים: קסם החלפת אנשים

2. הטלת סכינים

במבט ראשון, קסם זה עלול להיראות מסוכן ביותר, אך אל דאגה, הוא לא מערער את בטחונה של העוזרת הקשורה ללוח העץ. הקוסם קושר את העוזרת ללוח עץ, ברוב הפעמים כזה שמסתובב, ומתרחק ממנה מספר צעדים. לאחר מכן, הקוסם לוקח סכינים המונחות לידו ומתחיל להטיל אותם לכיוון לוח העץ מבלי לפגוע בעוזרת, וכדי להעצים את הקסם הוא עושה זאת בעיניים מכוסות.

מה הסוד?

למעשה הקוסם לא מטיל סכינים כלל, ובמקום זאת, הוא מסתיר אותם בכיס סודי במהירות רבה, כך שעינינו לא מסוגלות להבחין בזאת. במקביל לכך, מאחורי לוח העץ עומד עוזר נוסף שמעביר סכינים לקדמת הלוח בעזרת מנגנון מיוחד על גבו של הלוח. כל הקסם נעשה במיומנות כזו המחייבת מהירות ותיאום שתגרום לנו להאמין ולחשוב כי הקוסם מטיל סכינים חדות לעבר המטרה.
הסוד מאחורי הקסמים: קסם הטלת סכינים
 

3. מתיחת גוף האדם

בקסם זה העוזרת ממוקמת בתוך תיבה גדולה מאוד כאשר רק ראשה, ידיה ורגליה בולטות החוצה מהדופן הקדמית לקהל. הקוסם ניגש אליה ומתחיל להעביר את החלקים הבולטים בדרכים בלתי אפשריות למעבר לכאורה. לאחר מכן הוא מחזיר את חלקי גופה למקום, פותח את התיבה והעוזרת יוצאת ממנה בריאה ושלמה.

מה הסוד?

גם כאן הסוד טמון באחיזת עיניים; כאשר הקוסם פותח וסוגר את הדופן הקדמית והאחורית כדי להראות ולהוכיח לקהל כי התיבה ריקה, ישנן שתי עוזרות נוספות המסתתרות מאחורי הדפנות. לאחר מכן, הן נכנסות לתיבה דרך דלתות צדדיות ומכניסות כל אחת את היד והרגל שלה למקומות היעודיים, כשלכל אחת מהעוזרות יש אותו מניקור ופדיקור, כדי לגרום לקהל להאמין שחלקי הגוף הבולטים הם של עוזרת אחת בלבד. על ידי כך, מתאפשר לקוסם להזיז את חלקי הגוף השונים בדרכים לא הגיוניות ולגרום לקהל לחשוב כי מדובר בקסם.
הסוד מאחורי הקסמים: קסם מתיחת גוף האדם

4. העלמת יונים

בתחילת הקסם הקוסם מראה לנו קופסה ריקה מתוכן ולידה כלוב עם שתי יונים. הוא מעביר את ידיו בתוך הקופסה כדי להוכיח לנו שאין חללים נסתרים או כל דבר אחר העלול לגרום לנו להטיל ספק בקסם. לאחר מכן, הקוסם לוקח את שתי היונים ומניח אותן בקופסה, סוגר אותה, סופר עד שלוש או עושה מחווה מסוימת עם היד, פותח את הקופסה והיונים לא נמצאות שם.

מה הסוד?

אל דאגה, ליונים שלום, הן נמצאות בחלל קטן בלתי נראה שם הן יכולות להישאר זמן מה. למעשה, למרות שהקוסם מראה לנו כי אין חללים נסתרים בתוך הקופסה, החלל שאנו רואים הוא הנסתר. היונים מוכנסות לקופסה לתוך חלק שאותו אנו רואים, וכשהקוסם פותח אותה בשנית, הוא בעצם מראה לנו חלל אחר לגמרי ומחזיק את היונים במה שאנו רואים כמכסה הקופסה.
הסוד מאחורי הקסמים: קסם העלמת יונים

5. קבורה בחיים

קסם זה נעשה תמיד בשטח פתוח כאשר הקוסם מונח בארון קבורה, והעוזרים שלו קוברים אותו באדמה. כעבור מספר שניות, הקוסם מצליח לברוח מהמלכודת המסוכנת הזו ולצאת מתחת לאדמה כשהוא בריא ושלם. לא כל קוסם מחליט לבצע את הקסם הזה בגלל הסיכונים הכרוכים בכך, אך אם הכל נעשה בצורה נכונה, אף אחד לא נפגע.

מה הסוד?

לארון הקבורה יש דלת סודית שהקוסם משתמש בה כדי להיכנס לחדר תת קרקעי עם אספקת חמצן ותאורה. את בור הקבורה ואת החדר הסודי הקוסם דואג לחפור ולהכין לפני שהקהל מגיע, כך אנו מקבלים את האשליה שיש רק את בור הקבורה. קסם זה מצריך מהקוסם לעצור את נשימתו בתוך ארון הקבורה עד שהוא מכוסה באדמה לחלוטין, ובעזרת דלת צדדית בארון הקבורה הוא עובר במהלך כיסוי הארון אל החדרון הצדדי. לאחר מכן, בעזרת מדפים נשלפים הוא יוצא מהחדרון הסודי אל עבר הקבר מכוסה האדמה הרכה ומגיח אל עבר פני הקרקע.
הסוד מאחורי הקסמים: קסם קבורה בחיים

6. מחט דרך העור

במבט ראשון, אנחנו עלולים לחשוב שהקוסם פוצע את עצמו לטובת ההופעה, כל זאת כדי להרשים אותנו הקהל. בקסם זה הוא לוקח מחט גדולה במיוחד ומחדיר אותה דרך זרוע היד שלו, עד שהוא מדמם, וכשהיא חודרת את העור שלו הוא מזיז אותה לכל הכיוונים. אך למעשה, הקוסם לא סובל כלל והכל הרבה יותר פשוט.

מה הסוד?

המחט לא חודרת את זרוע הקוסם כלל וכלל, כשהקוסם דואג למרוח בנדיבות את מקום החדירה באיפור עשוי דבק גומי בצבע עור עוד לפני ההופעה. המחט חלולה מתוכן ומנוקבת חורים, כך שהדם המזויף שנמצא בתוכה, יטפטף בעת החדירה שלה באופן שיראה לנו כדם אמיתי.
הסוד מאחורי הקסמים: קסם מחט דרך העור

7. בליעת חרבות

את הקסם הנפוץ הזה רובנו מכירים ויש אלו המבצעים אותו בלי כל קשר לעולם הקוסמות. בולעי חרבות נדרשים למיומנות וטכניקה מיוחדות במינן איתן הם מצליחים להעביר חרב דרך הפה והוושט אל הבטן. הבליעה לא נעשית באופן רגיל כמו שבולעים אוכל, למעשה האינסטינקטים הטבעיים אינם מתקיימים, אלא מודחקים על ידי המבצע כדי לשמור את המעבר מהפה לבטן פתוח לרווחה.

מה הסוד?

למעשה, ניתן ללמוד את הטכניקה של בליעת חרבות, כשהחרב חייבת להיבלע בכיוון מיוחד כדי לא לפגוע באיברים פנימיים. המבצע מרפה באופן רצוני את הלוע, סוגר הוושט העליון ומוריד את החרב לאורך הוושט, כשהרוק משמש כחומר סיכה בתהליך זה. את הטריק הזה מומלץ מאוד שלא לנסות בבית!
הסוד מאחורי הקסמים: קסם בליעת חרבות

מקור התמונות: brightside

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.