print header

הציטוטים הכי זכורים מהקולנוע והסיפור המעניין שעומד מאחוריהם

 יש רגעים בחיים בהם מישהו אומר משהו עוצמתי, מרגש או מדויק כל כך שהמילים נשארות איתנו לזמן רב. כאשר אותה אמירה מופיעה בסרט, המשפט הופך למטבע לשון שחודר לתרבות ומצוטט שוב ושוב. 14 המשפטים הבאים הם בין 100 הציטוטים הכי זכורים מהקולנוע ואלו הם הסיפורים של הדמויות מעוררות ההשראה והגדולות מהחיים שעומדות מאחוריהם. 
 
ציטוטים מהקולנוע: "אהבה משמעותה היא, שלעולם לא תצטרך לומר סליחה" -"סיפור אהבה"
כשאוליבר גיבור הסרט "סיפור אהבה" מתנצל בפני אהובתו ג'ניפר על כעסו, היא מלמדת אותו ש"אהבה משמעותה היא, שלעולם לא תצטרך לומר סליחה". בסוף הסרט, כאשר אביו של אוליבר מגיע לנחמו על מותה של ג'ניפר כתוצאה ממחלה חשוכת מרפא, הוא חוזר על המשפט המרגש באוזניו. 
 
ציטוטים מהקולנוע: "אני לא רוצה לשרוד, אני רוצה לחיות" - "12 שנים של עבדות"
סולומון נורת'אפ הוא איש שחור שחי חיי חופש בארצות הברית בסוף המאה ה-19. כאשר הוא נחטף ונלקח למדינות הדרום, שם העבדות עדיין קיימת, הוא שומע מחבריו לתא בו נכלא שעליו ללמוד כיצד לשרוד. סלומון שמבין את ההבדל שבין לשרוד ולחיות, מצהיר באומץ על כוונותיו במשפט העוצמתי הזה.
ציטוטים מהקולנוע: "אני גדולה, הסרטים הם שנהיו קטנים" - "שדרות סאנסט"
נורמה דזמונד, היא כוכבת עבר הוליוודית שזכתה לתהילה כשחקנית בסרטים האילמים שנעלמו מן העולם. כאשר תסריטאי כושל בשם ג'ו גיליס מזהה אותה, הוא אומר לה שהיא הייתה פעם גדולה, ודזמונד שנשענת עוד על עברה המפואר, משיבה לו בציטוט המרגש ומלא הסמליות הזה.
ציטוטים מהקולנוע: "בדיוק כשחשבתי שאני בחוץ, הם משכו אותי בחזרה פנימה" - "הסנדק 3"
הסנדק, הלא הוא מייקל קורליאונה, מנסה להפוך לאיש עסקים לגיטימי ולזנוח את עסקי הפשע, כפי שהבטיח שנים רבות קודם לכן לאשתו דאז. כאשר הוא מגלה שהמאפיה איננה דבר שניתן לנטוש כל כך בקלות, הוא מבין שהעבר רודף אותו ומשתמש במשפט שהפך לקלאסיקה קולנועית.
 
ציטוטים מהקולנוע: "את גורמת לי לרצות להיות גבר טוב יותר" - "הכי טוב שיש"
מלווין, גיבור הסרט "הכי טוב שיש" המגולם על ידי ג'ק ניקולסון, הוא איש נרגן עם הפרעה נפשית שמתייחס בזלזול לרוב האנשים - וביניהם גם קרול, המלצרית שמשרתת אותו באופן קבוע במסעדה. כאשר הוא מבין שהוא אוהב אותה, הוא מתוודה בפניה שהחליט להתחיל לקבל טיפול, מכיוון שהיא זו שלראשונה גורמת לו לרצות להיות גבר טוב יותר.
ציטוטים מהקולנוע: "אימא אומרת, 'טיפש הוא מי שעושה מעשים טיפשיים'" - "פורסט גמאפ"
דמותו שובת הלב של פורסט גאמפ, אדם עם מנת משכל נמוכה, נתקלת לאורך הסרט באנשים ששואלים אותו באופן בוטה "האם הוא טיפש?", גאמפ שמצויד בתובנות ובכוח ששאב מהבית משיב להם "אימא אומרת, 'טיפש הוא מי שעושה מעשים טיפשיים'" וגורם להם לחשוב מחדש על ההבדל שבין הנראות של אדם לבין מעשיו ויכולותיו.  
ציטוטים מהקולנוע: "אני מארח חבר ותיק לארוחת ערב" - "שתיקת הכבשים"
בסיומו של המותחן הפסיכולוגי המבריק "שתיקת הכבשים", חניבעל לקטר, פסיכיאטר ורוצח סדרתי שנוהג לאכול את קורבנותיו, מתקשר לסוכנת ה-FBI קלריס סטארלינג לאחר שנמלט מהכלא, ורומז לה שהוא נשאר כפי שהיה ובכוונתו להמשיך אל הקורבן הבא שלו, כפי שעולה מהציטוט המצמרר הזה. 
ציטוטים מהקולנוע: "'קרפה דיאם'. נצל את היום" - "ללכת שבי אחריו"
המורה החדש והייחודי לספרות, ג'ון קיטינג, בגילומו של רובין ויליאמס, מאתגר את תלמידיו הנבוכים כבר בשיעור הראשון שלו איתם ומזכיר להם שכולנו בסוף נמות ושעלינו כפי שהביטוי הלטיני מצווה – לנצל את היום. בסצנה מעוררת ההשראה הזאת ובמשחק הנפלא של ויליאמס, מומלץ שתצפו במלואם.
ציטוטים מהקולנוע: "אתה חייב לשאול את עצמך שאלה אחת - האם אתה מרגיש בר מזל, פרחח?" - "הארי המזוהם"
הארי קלהאן בגילומו של קלינט איסטווד, הוא שוטר ותיק שלא ממש שמע על אתיקה, אך מנגד אין לו מתחרים באומץ וכריזמה. כאשר הוא נאלץ להפסיק את ארוחת הצהריים שלו כדי לעצור שודד בנקים בקרב יריות, הוא מחליט לאתגר את הגנב בשאלה הגורלית, האם נותר לו עוד כדור אחד באקדח הוא שמא הוא בר מזל.
ציטוטים מהקולנוע: "תמיד הסתמכתי על טוב לבם של זרים" - "חשמלית ושמה תשוקה"
דמותה יוצאת הדופן של בלאנש, אישה דרומית מארצות הברית, שמגיעה להתארח בביתם של אחותה וגיסה, מגיעה לסופה הסמלי באותו ציטוט מוכר. לאחר שגיסה הורס בין היתר את תכניותיה להינשא וחושף את עברה המיני העשיר בפני בן זוגה, היא מתערערת ומספרת במשפט השברירי כל כך, משהו מתפיסת עולמה. 
ציטוטים מהקולנוע: "אינך יכול להתמודד עם האמת" - "בחורים טובים"כאשר מפקד בסיס הנחתים קולונל ג'אסופ נחקר בבית משפט על מותו של חייל כתוצאה מפעולת "זובור" של חבריו, הוא מאתגר את הפרקליט שדורש ממנו את האמת. בנאום חוצב להבות, שחובה לראות, הוא מתייחס לכל המעשים המכוערים שהוא נאלץ לעשות כדי להציל חיים, ואיש אינו רוצה לדעת את האמת מאחוריהם.
ציטוטים מהקולנוע: "אף אחד איננו מושלם" - "חמים וטעים"
צמד הנגנים ג'ו וגרי, נאלצים להתחפש לנשים כדי להימלט מהמאפיה. כאשר מיליונר בשם אוסגוד מתאהב בג'רי, האחרון נאלץ לצנן את התלהבותו בסצנת הסיום המשעשעת של הסרט, להסיר את הפאה ולהכריז בפניו שהוא למעשה גבר. אוסגוד שלא ממש נבהל, משיב לו במפתיע "ובכן, אף אחד איננו מושלם".
ציטוטים מהקולנוע: "למען האמת יקירתי, לא איכפת לי" - "חלף עם הרוח"
הרגע המכונן של דמותו של רט באטלר מגיע בסיום הסרט הענק "חלף עם הרוח", רגע לאחר שרעייתו סקרלט רודפת אחריו ושואלת בבכי מה יהיה בגורלה. או'הרה הקשוחה שאוהבת ומחזרת אחר איש אחר, נישאה לבאטלר חסר הנימוס בלית ברירה. לאחר אין סוף אסונות ואבדות, באטלר מחליט לעזוב אותה ומביע בציטוט הישיר הזה את הוויתור על אהבתה לאחר 10 שנות חיזור שלא נענה.    
ציטוטים מהקולנוע: "כשאתה מבין שאתה רוצה לבלות את שארית חייך עם מישהו, אתה רוצה ששארית חייך תתחיל מוקדם ככל האפשר" - "כשהארי פגש את סאלי"

מערכת היחסים של הארי וסאלי בקומדיה הרומנטית "כשהארי פגש את סאלי", עוברת שלל תהפוכות במשך 12 שנות החברות ביניהם. בסיום הסרט, הארי מחליט להפסיק את המשחקים בין השניים ומצהיר על אהבתו בפני סאלי עם ציטוט כל כך מתוק ומרגש.

מקור התמונות: YouTube: Paramount MoviesMGM RoW ChannelMovieclipsFoxSearchlightWarner Bros. Home Entertainment, SKYTV

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו