print header

9 מקומות עבודה מפנקים במיוחד

  רוב הבוסים חושבים בטח שהשכר הוא הדבר החשוב ביותר לעובדים, אך מה שהם לא יודעים זה שהסוד להצלחה של כל עסק וחברה מגיע ישירות מהאושר של העובדים, וכמו שאומרים, כסף לא קונה אושר. אם אתם רוצים לראות הוכחה קיימת לכך, אתם מוזמנים להכיר את 9 מקומות העבודה המפנקים ביותר שיש בכל העולם – בחלק מהמקרים המנהלים אפילו זוכים לתגמול מצד העובדים שלהם, מה שמראה שעובדים אכן יודעים להעריך בוס טוב, כשהוא כזה...
 
 

1. חברת האשראי Gravity Payment – הבוס שיתף עם העובדים חלק נכבד מהמשכורת שלו, וזכה להפתעה בעצמו

מקומות עבודה מפנקים: הבוס דן פרייס מול המכונית שהעניקו לו עובדיו
דן פרייס, מייסד חברת האשראי Gravity Payment, מרוויח לא רע ביחס לגילו הצעיר, והוא יודע להכיר תודה לעובדיו שעזרו לו להגיע להישגיו על ידי כך שהוא העניק להם בונוס נכבד מתוך המשכורת שלו. בשנת 2015 הוא הודיע לכלל עובדיו, מהזוטר ועד לבכיר, שהוא החליט להעלות את השכר של כולם למינימום של 70,000 דולר לשנה – כמעט 6,000 דולר לחודש.
 
המעשה הטוב הזה לא חלף מעל הראש של אף אחד, וכל העובדים התאחדו כדי לפנק בחזרה את המעסיק שלהם. בשנת 2016, כחצי שנה לאחר ההודעה של דן, הם קנו לו רכב חשמלי חדש מבית טסלה בעזרת הכסף שהוא עזר להם לחסוך והוציא מכיסו. העובדים ידעו שהוא חלם לקנות רכב שכזה, אולם בשל ההחלטה שלו לא הייתה לו אפשרות לקנות אותו, לכן הם הפתיעו אותו באמצע יום העבודה כשהעניקו לו את המתנה הנפלאה הזו.

2. מבשלת בירה BrewDog – מעניקה חופש של שבוע לעובדים שמאמצים כלב

מקומות עבודה מפנקים: כלבים יושבים מול שולחן עם כוסות בירה
אנחנו רגילים לכך שהגבר או האישה זוכים לקבל חופשת לידה בת 3 חודשים כשנכנסת נפש חדשה לבית, אך במבשלת הבירה BrewDog שבסקוטלנד יודעים לפנק גם עובדים שמכניסים נפש שאינה אנושית. כשעובד בוחר לאמץ כלב ממכלאה, המעסיקים מאפשרים לו לקבל חופש של שבוע הן כפרס על המעשה הטוב והן כדי לתת לו זמן להתחבר לחברו החדש ולעזור לו להתאקלם בבית.
 
באופן כללי המעסיקים במבשלה מעודדים את העובדים גם להביא את הכלבים שלהם איתם לעבודה – כנראה שהם ממש אוהבים כלבים, עד כדי כך שאפילו הכניסו את המילה "כלב" לשם החברה שלהם.

3. ארגון Evolve – השקיע 400,000 יורו כדי לשלוח את העובדים לחופשה במלדיביים

מקומות עבודה מפנקים: עובדי Evolve נהנים במי המלדיביים
צ'טרי סיטיודטונג, מייסד ארגון Evolve שממוקם בסינגפור ועוסק בענף ההיאבקות MMA (אומנויות לחימה משולבות), החליט להכיר תודה לכלל עובדיו על כך שהגבירו את הרווחים של החברה ב-30% מדי שנה לאורך זמן רב. הוא בחר להשקיע 400,000 יורו בחופשה עבור כולם לאיים המלדיביים, וזה לא הטיול היחידי שקיבלו העובדים לאחד המקומות המפנקים ביותר בעולם. 
 
צ'טרי מארגן לעובדיו חופשות שכאלה כבר כמה שנים, ובכל פעם המיקום לחופשה הבאה נשמר בסוד עד לרגע היציאה. הדבר היחידי שהעובדים יודעים זה שהם יכולים לצפות להגיע לבית מלון 5 כוכבים וליהנות משלל פינוקים שיגבירו את האנרגיה והמרץ שלהם לקראת השנה הבאה.

4. חברת הנופש ופעילויות הקיץ Invasion – הפכו את המשרד לבריכת כדורים ענקית

כילדים אהבנו לשחק בבריכת כדורים, אך גם היום איש לא יגיד "לא" לבוס שיחליט להפוך את המשרד לבריכה ילדותית שכזו. זה בדיוק מה שעשה לי מקטר, מייסד חברת Invasion שממוקמת בבריטניה ומארגנת פעילויות נופש וכיף, כשהוא הפתיע את העובדים שלו בבוקר צבעוני במיוחד. 
 
לי וכמה מעוזריו העבירו במהלך שעות הלילה 250,000 כדורי פלסטיק למשרד כדי לקבל את פני העובדים המופתעים בבוקר. העובדים זכו ליום עבודה שמח במיוחד, ולמען האמת אי אפשר לצפות לפחות מחברה שהעיסוק שלה הוא לדאוג לכך שאנשים ייהנו כמה שיותר.
 

5. חברת היהלומים Hare Krishna – העניקה מכוניות ודירות לעובדים

מקומות עבודה מפנקים: צי מכוניות על חלקת דשא
סאבג'י דהולקיה, הבעלים של חברת יצוא היהלומים Hare Krishna שבהודו, החליט להעניק לעובדיו הטובים ביותר 1,260 מכוניות ו-400 דירות בשנת 2016. כשהסיפור התפרסם ברחבי הרשת, סאבג'י הוכרז בפה אחד על ידי כל מי ששמע את הסיפור הזה כ"בוס הטוב ביותר בעולם".
 
למרות היותו בוס מפנק במיוחד, סאבג'י דואג לתגמל עבודה טובה אך לא מעניק פרסים סתם כך. בנו בן ה-21 למשל לא גדל להיות אדם מפונק, והוא נשלח על ידי אביו לאזור כפרי שבדרום הודו כדי לצבור ניסיון לפני שיתחיל לעבוד אצלו. בעבודתו שם הוא קיבל שכר זעום של 7,000 רופי, שהם כ-108 דולר בלבד, אך זה מסוג הדברים שגורמים לאדם להעריך את מה שיש לו במקום להפוך למתנשא וגאוותן, ובנו של סאבג'י מודע לכך – מתברר שסאבג'י הוא גם אבא לא רע בכלל. לחצו כאן כדי לקרוא עוד על הסיפור של "הבוס הטוב ביותר בעולם".

6. חברת העיצוב הגרפי Sagmeister & Walsh – מעניקה שנת שבתון לכל עובד

בדרך כלל מורים הם אלו שיוצאים לשנת שבתון כל 7 שנים, אך סטפן סגמייסטר החליט להנחיל את הנוהל הזה גם בחברת העיצוב הגרפי שלו, שממוקמת בניו יורק. הסיבה לכך היא שעל פי אמונתו, אמן חייב לקבל חופש מדי מספר שנים כדי שלא יחווה שחיקה ויאבד את היצירתיות שלו. 
 
כדי להוכיח את טענתו, במהלך החופשה הראשונה שלקח בעצמו למשך שנה הוא לא רק טייל בעולם, אלא גם העלה שלל רעיונות חדשים שהמשיכו לצמוח ולהיכנס לתוכניות החברה במשך מספר רב של שנים. את סיפורו המלא תוכלו לראות בהרצאה שהעביר.

7. חברת השיווק Hime & Co – מעניקה לעובדות ימי חופש אם נפרדו מבן זוגן, ועוד בונוס מיוחד

מקומות עבודה מפנקים: אישה שוכבת על מיטה עם כוס משקה חם בידה שבתוכה לב
פרידה מבן או בת זוג היא לא דבר קל, ואחריה אנחנו צריכים קצת זמן להתאפס. המנהלים של חברת השיווק Hime & Co  מבינים את זה ומודעים לכך שהבעיות של הלב יוצרות גם בעיות ביכולת לעבוד, ולכן כל עובדת מגיל 20 ומעלה זוכה ליום חופש אחד אם נפרדה מבן זוגה, מגיל 25 העובדות זוכות לקבל 2 ימי חופש ומעל גיל 30 הן מקבלות 3 ימי חופש. 
 
הסיבה להבדלים האלה על פי ההנהלה וההיגיון הבריא הוא שפרידה בגילאים מבוגרים היא קשה יותר ומצריכה זמן רב יותר להתארגנות נפשית ופיזית. אם זה לא היה מספיק, כל העובדות מקבלות גם חצי יום חופש לקניות כשיש מכירות עונתיות בחנויות – אין אחת שלא הייתה רוצה לעבוד במקום שכזה!

8. חברת התוכנה Asana – מעניקה לעובדים ארוחות צהריים מפנקות במיוחד

מקומות עבודה מפנקים: טבחים במטבח מכינים מנות שף
בחברת Asana, שהוקמה על ידי אחד מחמשת המייסדים של פייסבוק, דסטין מוסקוביץ', יודעים שכל עובד מחכה לדבר אחד במהלך היום – ארוחת הצהריים. לכן ההנהלה מפנקת את העובדים בארוחת צהריים מדרגה ראשונה, כששפים מכינים מנות שונות ואיכותיות מדי יום, ותמיד יש אספקה בלתי נדלית של שוקולד לקינוח במשרד. זה אמנם פינוק קטן ביחס לשאר שראינו עד כה, אך הדברים הקטנים האלה יכולים לשנות את כל התחושה במקום העבודה והם שמים סוף לשאלה הקבועה שכולנו שומעים מדי יום: "אז מה הולכים לאכול?".

9. מעון הילדים Kids Kollege – העניק מכונית לשפית שהייתה מאחרת מדי יום לעבודה

מקומות עבודה מפנקים:
כשאתם מאחרים לעבודה, רוב הסיכויים שתקבלו צעקות מהבוס או לפחות מבט זועף ולא נעים, אך אלכס ריוס, הבעלים של מעון הילדים Kids Kollege שבטקסס, מבין שמדובר בבעיה שיש לפתור ולא בכזו שיש להתעצבן עליה. ורוניקה סוליס, השפית של המעון, עשתה עבודה נהדרת במשך שנים רבות, ניצחה את מחלת הסרטן והיוותה השראה לבוס שלה לכך שאסור לעולם לוותר. עם זאת, יום אחד היא התקשרה אליו בדמעות ואמרה לו שכדאי שיתחיל לחפש שף אחר במקומה, משום שהיא לא יכולה יותר להגיע לעבודה בזמן בתחבורה ציבורית. 
 
אלכס ידע שוורוניקה מאוד אוהבת את העבודה שלה והעריך אותה מאוד על השנים שהקדישה לעסק שלו, לכן במקום לפטר אותה, הוא החליט לפתור את הבעיה על ידי כך שרכש עבורה מכונית. במילותיו שלו, "לא בכל יום אפשר להעניק מתנה שכזו לאדם שצריך אותה, אך אם אפשר, למה לא?".
 
מקור התמונות: Brightsidemetro
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו