print header

"עיר השחר" שמשמשת בית לאנשים מ-45 מדינות מרחבי העולם

מדינת ישראל נחשבת בעיני רובנו לסוג של קיבוץ גלויות, המאגד בתוכו שלל אנשים ממדינות ומתרבויות שונות, שעזבו את חייהם והגיעו אליה על מנת להתגורר בה ולפתח אותה. עם זאת, הסיפור הבא של העיר הייחודית אורוויל יצליח להפתיע כל אחד מכם, שכן הוא מצליח להעניק פרשנות חדשה למושג 'קיבוץ גלויות' ולחיבור בין אנשים. זאת, בזכות העובדה שאורוויל משמשת כבית לכ-2,000 איש דוברי שפות שונות, שהגיעו לחיות בה מ-45 מדינות מרחבי העולם. צאו לסיור בעיר המדהימה שמבוססת על עקרונות של אחדות יוצאת דופן.
 
לחצו על התמונות על מנת לצפות בהן בגודל מלא
 
אורוויל
 
אורוויל (Auroville) שמכונה גם "עיר השחר", היא עיר שנוסדה בשנת 1968 וממוקמת בדרום מזרח הודו. מדובר בעיר בינלאומית שהוקמה כסוג של ניסוי, שמטרתו ליצור קהילה של אנשים מכל קצוות העולם אשר חיים יחד בשיתוף פעולה מלא, על אף כל ההבדלים שמצויים ביניהם.
 
אורוויל
 
הישוב הוקם על בסיס חזונו של שרי אורובינדו, מורה רוחני הודי שדגל באחדות ובאהבה והיה מעוניין להוכיח שניתן למצוא מכנה משותף גם בין אנשים שאינם דוברים את אותם השפה ואינם חולקים את אותה התרבות. ממשלת הודו נענתה לאתגר, והחליטה לתרום את חלקת האדמה הזו במטרה לעזור לו לקדם את הרעיון. 
 
אורוויל
 
על מנת לחזק את הקשר בין כל התושבים החדשים, נתבקשו נציגי המדינות השונות להביא עמם חופן אדמה מארצם לטקס הנחלת אבן הפינה, ולהניחו באזור בו תוקם העיר הנסיונית. כמה מהתושבים בעיר הזו הם ישראלים, כך שגם חופן מאדמת ישראל הוטס על ידיהם במיוחד והונח במקום יוצא הדופן. 
 
אורוויל
 

כיוון שמדובר בעיר בינלאומית היא לא שייכת לאף דת או זרם פוליטי, והדבר היחיד שמייחד בין המתגוררים בה הוא מקדש רוחני בשם "מטרימאנדיר", שמעוצב בצורת כדור זהב ומוקף בגנים ירוקים.

אורוויל
 
אורוויל
 
המבנה היפהפה הזה מכיל חדרים שונים שמיועדים לתרגול מדיטציה ולהירגעות, והתושבים מוזמנים לבלות בו ובגנים שלו בכל שעה של היום. 
 
אורוויל
 
אם אתם מניחים שהמשמעות של מגורים בעיר ייחודית שכזו היא חופש אינסופי, תופתעו לגלות שאתם טועים. כפי שתראו בתמונה הבאה, העיר מחולקת לאזורים שונים שמקיפים את המקדש העגול מכל הכיוונים, כאשר כל אחד מהם שייך לתחום אחר: חלקם קשורים לחקלאות, אחרים למפעלי תעשייה ללא מזהמים, וחלקים נוספים מוקדשים לרפואה אלטרנטיבית. כל אחד מהמתגוררים באורוויל מוצא לעצמו עבודה חיונית בהתאם לאזור בו הוא מתגורר ולכישורים שלו. 
 
אורוויל
 
מאות מתנדבים ומטיילים מרחבי העולם מתקבלים בעיר בברכה ויכולים להישאר בה ללא עלות, כל עוד הם תורמים את חלקם לעבודות השונות ופועלים על פי התנאים המוסכמים.
 
אורוויל
 

בסיומו של יום העבודה חוזרים הדיירים אל בתיהם, שהם לרוב בתים פרטיים צמודים לקרקע אותם בנו בעצמם. כל בית שכזה משמש משפחה אחת, והם עשויים מחומרים טבעיים בלבד על מנת שלא לפגוע בסביבה.

אורוויל
 
כיוון שאורוויל כוללת גם לא מעט דיירים צעירים, המטרה העיקרית של אזור החינוך בעיר היא להעניק לילדים הזדמנות לגדול ולהתפתח בדרך עצמאית ויצירתית. 
 
אורוויל
 
מסגרות החינוך מעניקות דגש רב לשיפור היצירתיות של הילדים, מלמדות אותם לחשוב ולהכיר את הסביבה בה הם חיים ומשלבות במקביל מגוון פעילויות ספורטיביות. 
 
אורוויל
בעיר אין אוטובוסים או מכוניות, כך שאמצעי התחבורה העיקריים שמשרתים את התושבים בדרכם לעבודה או לעיסוקיהם השונים הם אופניים או טוסטוסים.
 
אורוויל
 
אורוויל

אין ספק שמדובר בניסיון מדהים וראוי להערכה ליצירת אזור מגורים שמבוסס על פשטות, הערכה לסביבה וסובלנות. אלה שבחרו להתגורר באורוויל הצליחו למצוא שפה משותפת ולהתגבר על הפערים ביניהם, תוך שהם בונים לעצמם עולם קטן וייחודי שהצליח להפתיע גם את המבקרים שכבר חשבו שראו הכל.

מקור: גליה ד.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו