print header

10 סיפורים מפתיעים ומוכי ברק

כולנו יודעים לזהות כי תפקידו של הברק הוא להכין אותנו לבואו של הרעם, אך מעטים מאיתנו תופסים אותו ברצינות, כגורם מטאורולוגי, המוליך זרם חשמלי במתח גבוה, המסוגל לגרום לפגיעות קשות, פיצוצים, שריפות ואפילו מוות.

אספנו עבורכם 10 סיפורים מפתיעים של מכות ברק, לא כדי לעורר בכם פאניקה אלא כדי לעודד עירנות ומודעות. רגע לפני שהחורף מתחיל, למדו כיצד ניתן להימנע ממכות ברק...
 

11 שחקני כדורגל שנהרגו ממכת ברק במהלך משחק

מכות ברק מוזרות
בשנת 1998, במהלך משחק כדורגל שנערך במחוז קסאי שברפובליקה הדמוקרטית בקונגו, אירחה קבוצת Bena Tshadi את קבוצת Basanga לטורניר. כאשר תוצאת המשחק עמדה על 1-1, הכה ברק את המגרש ו-11 שחקני הקבוצה האורחת נהרגו. 30 אנשים נוספים שהיו על המגרש סבלו מכוויות שונות, בעוד שחברי הקבוצה השנייה יצאו ללא פגע.  
 

הבחורה ששרדה מכת ברק בזכות ה-Ipod

מכות ברק מוזרות
ביוני 2009, הצעירה, סופי פרוסט בת ה-14 והחבר שלה מייסון בילינגטון, היו בדרכם הביתה, כאשר סופת ברקים החלה להשתולל באיזור ופגעה בהם, סמוך לעץ תחתיו הסתתרו.  הרופאים מאמינים שסופי שרדה את מכת הברק בעוצמה של 300,000 וולט רק משום שכבל החשמל של ה- Ipod שהיה מלופף סביב גופה, הסיט את החשמל מהאיברים החיוניים שלה. סופי ומייסון נפלו יחד על האדמה, כאשר הם אוחזים ידיים ואיבדו את ההכרה. מייסון התעורר ראשון ונשא את סופי אל הכביש הראשי, שם עצר טרמפ שלקח אותם לבית החולים הקרוב. סופי סבלה מכוויות לאורך גופה וברגליים, מנזק זמני בראייה ופגיעה בעור התוף, מייסון נפגע בעיניו. הרופאים מסכימים כי לולא ה- Ipod התוצאה יכולה הייתה להיות הרבה יותר טראגית. סופי קיבלה את מכשיר ה- IPOD 4 ימים קודם לכן כמתנה מסבתה.
 

האיש ששרד מכת ברק 7 פעמים ואחר כך התאבד

מכות ברק מוזרות
הסיכוי להיות מוכה ברק עבור אדם רגיל, על פני תקופה של 80 שנים, הוא בערך 1 ל-3000. כנגד כל הסיכויים, פקח היערות רוי סאליבן, שבר שיא ונפגע 7 פעמים בחייו! בין השנים 1942 ל-1977 ספג סאליבן 7 פגיעות ושרד את כולם. סאליבן נכנס לספר השיאים של גינס וזכה לכינוי "האדם שניצח את הברק", אך כנראה שסאליבן לא היה חסין לחלוטין. בשנת 1983, כשהיה בן 71, התאבד כתוצאה מאהבה נכזבת.
 

הזוג שנפגע מברק בזמן שקיים יחסי מין מחוץ לבית

מכות ברק מוזרות
סקס חפוז במהלך סופת גשמים בשטח מיוער, הוא לא דבר מומלץ. היה זה בשנת 2009, כשג'נס גוטליב בן ה-36 וחברתו ליסה גרוהן בת ה-28 החנו את רכבם בצידי הכביש המהיר שבמדינת צפון ריין ווספליה במערב גרמניה. אחרי התגפפות קצרה, החליטו השניים לצאת מהרכב ולהתחמק אל בין השיחים כדי לעשות אהבה. הם הלכו מרחק קצר לתוך שטח מיוער וכנראה היו מאוד מרוכזים, שבכלל לא הבחינו שהתחילה סופת ברקים ורעמים, עד שברק פגע בקרקע בסמוך אליהם. הזוג מבוהל רץ עירום ונמלט.
 

ילד בן 13 נפגע מברק בשעה 13:13 ביום שישי ה-13

מכות ברק מוזרות
בחודש אוגוסט 2010, נער בריטי הוכיח כי החרדה מפני יום שישי ה-13 היא אמונה תפלה שיש לה בסיס. בשעה 13:13 בדיוק, תוך שעמד עם קהל של כ-170,000 צופים  במופע אווירנאוטיקה, שנערך במסגרת פסטיבל האוויר שעל שפת הים ללוסטופט במזרח אנגליה, נפגע הנער ממכת ברק. למרבה המזל, הוא סבל מכוויות קלות בלבד. 
 

הבחורה שנפגעה מברק פעמיים בזמן המקלחת

מכות ברק מוזרות
אליס סוונסון, צעירה בת 12 משוודיה, נפגעה מברק פעמיים בזמן המקלחת. ערב אחד, באוגוסט 2011, לאחר ארוחה משפחתית, ירדה אליס למקלחת הממוקמת במרתף הבית. הוריה מספרים שקצת לאחר שנכנסה למקלחת, שמעו צרחה ובמקביל, שני קולות נפץ רמים של רעמים נשברו בבת-אחת והתחיל לרדת גשם.
האמא רצה מהר למקלחת כדי לראות מה קרה ועזרה לביתה שנפגעה בזרועה, לשטוף מעליה את הסבון - ואז אליס צרחה שנית, תוך שהמשיכה להחזיק בצינור המקלחת המתכתי. ככל הנראה, הברק פגע בצינורות המים ועבר בהם. "אנחנו בדרך כלל מאוד מקפידים לא להתקלח בזמן סופת רעמים", סיפרה האמא, "אבל הסופה הזו פרצה בבת-אחת ובמהירות ואפילו לא שמנו לב"
 

האופנוען שנפגע באיבר המין

מכות ברק מוזרות
Ante Djindjic, אופנוען בן 29 מקרואטיה יכול רק להתפלל כי האימרה "ברק לא מכה פעמיים" יהיה תקף לגביו, שכן חוויה כזו היא לא נעימה בכלל. היה זה כאשר עצר בצידי הדרך לעשות את צרכיו. "אני לא זוכר מה קרה" הוא סיפר אחר כך לצוות הרופאי, "רגע אחד אני זוכר שעמדתי עם המכנס מופשל, וברגע הבא אני פתאום בבית החולים. הרופאים אמרו שהברק עבר בגופי ובגלל שנעלתי נעלי גומי, ההארקה התבצעה באיבר המין שלי". למזלו, הוא סבל רק מכוויות באזור החזה והרופאים אמרו שהמכה לא אמורה לפגוע בתפקוד של איבר המין.
 

הבחורה שנפגעה מברק ביום שטוף שמש

מכות ברק מוזרות
בריטני וורהל, צעירה בת 11 מפנסילבניה, ארה"ב, נפגעה ממכת ברק במהלך יום בהיר. אמה סיפרה כי ככל הנראה, סערה השתוללה במרחק קילומטרים אחדים מהמקום בו שהתה בתה. ביולי 2011, בריטני צעדה בשעות הצהריים עם חברה במורד גבעה בצפון סטראבן, כשלפתע הכה ברק בכתפה השמאלית והשאיר סימן צריבה. בנוסף, היא גם שברה את זרועה.
 

האשה שנפגעה מברק שחמק מפי הטבעת שלה

מכות ברק מוזרות
Natasha Timarovic מקרואטיה נותרה עד היום עם כוויות קשות ממכת ברק שפגעה בה בביתה בשנת 2006. הברק פגע בבניין המגורים של נטשה בזמן שצחצחה שיניים ורכנה אל ברז המים, כדי לשטוף את הפה. אז, היא קיבלה את מכת החשמל, אך כיוון שנעלה נעליים מסוליות גומי, הברק לא יכול היה לצאת דרך רגליה, כך שלקח את הדרך הקלה החוצה ויצא דרך פי הטבעת שלה. "אני לא זוכרת הרבה, אבל זה היה כואב מאוד" היא מספרת. החובש הסביר כי ההארקה לא יכולה הייתה להתבצע דרך רגליה, לכן יצא דרך הישבן שלה. "אם היא לא הייתה נועלת נעליים, כנראה שהיא הייתה נהרגת במקום".
 

הצוללן שנהרג לאחר שמיכל החמצן שלו נפגע מברק

מכות ברק מוזרות

בשנת 2007 צוללן בן 36 נהרג מול חופי פלורידה לאחר שברק פגע במיכל החמצן שלו. הוא שט בסירה ליד Deerfield Beach עם עוד שלושה אנשים וכאשר עלה אל פני השטח, ברק פגע במיכל החמצן שלו. הוא היה במרחק 30 מטרים מהסירה באותו הזמן. 3 הצוללנים שהיו על הסירה ניסו לבצע בו החייאה, אך ללא הועיל, כאשר הגיע לבית החולים, נקבע מותו. לאחר המוות, בוצעה נתיחה בגופו כדי לקבוע אם הוא מת מהתחשמלות או מטביעה.

 

כיצד ניתן להימנע ממכת ברק? צפו בכתבה הבאה...

 

מקור תמונות: Oddee

ליקטה וערכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.