print header

9 פשעים בחסות פייסבוק

אין עוררין על כך שמערכת הפייסבוק הפכה להיות חלק בלתי נפרד מהחיים של רובינו - פרוטזה שאנו מחוברים אליה בנשמה ובדם. השימוש במערכת החברתית הפך לעניין שבשגרה ואנו לא תמיד מעלים על הדעת את גודל החשיפה ואת פוטנציאל החדירה לפרטיות שהאמצעי הזה מאפשר.

כמערכת חברתית לכל דבר, גם בפייסבוק יש פשעים ואלימות - היא לא רק מהווה אמצעי לחשיפת הפשעים, אלא גם פלטפורמה לביצוע הפשעים עצמם. אספנו עבורכם 9 מקרי פשע שנעשו "בחסות" ענקית האינטרנט - על הגבול הדק בין מציאות מדומה למציאות עגומה...

 

האישה שנעצרה על שעשתה למישהו Poke בפייסבוק
פשעים בחסות פייסבוק

שאנון ג'קסון מטנסי הפרה את החוק כאשר לחצה Poke לאחד מחבריה ברשימת אנשי הקשר שלה בפייסבוק, אדם שבמקרה הוציא נגדה צו הרחקה. לצורך העניין, Poke זו פעולה המידמה ל"נעיצת אצבע" שמטרתה למשוך את תשומת לב האחר. כיוון שצו ההרחקה שהוצא נגד שאנון אסר במפורש על יצירת כל סוג של קשר עם העותר, לחיצת הPoke נחשבה לפשע לכל דבר. דינה של שאנון נגזר ל-11 חודשים ו-29 ימים מאסר, בנוסף ל-2500 $ קנס.

 
האיש שנעצר כיוון שפתח פרופיל מזוייף לנסיך מרוקאי
פשעים בחסות פייסבוק

בארה"ב, הרעיון של לפתוח דפי פייסבוק בשם מפורסמים ולהתחזות אליהם, זה טרנד מוזר אך נפוץ. הרבה מאוד בלוגים מזוייפים ופרופילים אישיים נפתחים כביכול בשם המפורסמים וזה כבר עניין שבשיגרה. במרוקו, לא מתייחסים לדבר כזה בסלחנות. בשנת 2008, עצרה ממשלת מרוקו, אזרח שפתח פרופיל מזוייף בשם אחיו של המלך מוחמד השישי. האזרח, פואד מורטדה בן 26, נעצר והואשם בעוון כוונות זדוניות.

 
האיש שקיבל 4 שנים בכלא על שפרסם תמונות מסצנת פשע באלבום פייסבוק
פשעים בחסות פייסבוק

הבלש ממשטרת ניו יורק, מרק מוזרלה, פירסם בפייסבוק אלבום תמונות מתוך סצנת פשע שנכח בה, בהן מופיעה האישה שהוכתה, קרולין וימי. הוא נידון ל-4 שנים בכלא ו-200 שעות עבודות שירות על התנהגות בלתי הולמת. ההורים תובעים גם את פייסבוק על שהתירו לאלבום הזה להתפרסם.

 
האישה שהואשמה בהתעללות בבעלי חיים בגלל סרטון פייסבוק
פשעים בחסות פייסבוק

נעמי אנדרסון, בת 23, הואשמה בהתעללות בבעלי חיים, כתוצאה מסרטון פייסבוק שפרסמה בו היא מצולמת כאשר היא עורפת את ראשו של עכבר והוא מדמם למוות.   היא נידונה ל-180 שעות שירות לקהילה.

 
שתי הילדות שהואשמו בהסגת גבול וחדירה לפרטיות
פשעים בחסות פייסבוק

שתי ילדות, בנות 11 ו-12 הואשמו בהסגת גבול ממדרגה ראשונה וחדירה לפרטיות בעקבות העובדה שפרצו לפרופיל של חברה מהכיתה ופרסמו בשמה תמונות מיניות והצהרות לפיהן היא מוכנה לבצע פעולות מיניות באנשים. הורי הצעירה שנפלה קורבן, דיווחו על האירוע להנהלת בית הספר, אך לא האמינו שהמקרה יגיע למשטרה ואלה ינקטו נגד השתיים צעדים פליליים.

 
הזוג שהואשם באכילת איגואנה בסכנת הכחדה
פשעים בחסות פייסבוק

ונסה סטאר פאלם, (23) ודניאל ראסט, (24) מאינדיאינה, הואשמו בפגיעה בבעל חיים הנמצא בסכנת הכחדה. השניים העלו אלבום תמונות לפייסבוק בו רואים אותם צדים איגאוגנה, מבשלים ואוכלים אותה - התמונות המפלילות הגיעו למשטרה בעקבות הרבה מאוד דיווחים של אנשים שנחשפו לתמונות. נכון להיום, השניים שוחררו בערבות על סך 500 $ כל אחד ומשפטם ייערך בקרוב.

 
הצעיר שניסה לשכור שירותיו של רוצח שכיר בפייסבוק
פשעים בחסות פייסבוק

בחורה בת 20 מפנסילבניה האשימה צעיר בן 19 באונס, כתוצאה מכך, הבחור העלה בפרופיל הפייסבוק שלו הצעה העומדת על 500 $ למי שיסכים להרוג אותה. בעסקת הטיעון שהושגה בין השניים בחודש שעבר, אדאמס מואשם באונס ושידול לרצח ושאר סעיפים פליליים, גזר הדין הצפוי לו עומד על 11-22 שנות מאסר.

 
הבעל שנכנס לכלא כי הציע לאשתו חברות בפייסבוק
פשעים בחסות פייסבוק

גבר בן 37 מבריטניה הואשם בהפרת צו הרחקה כאשר ביצע תהליך הרשמה לפייסבוק ושלח לאשתו לשעבר שהוציאה נגדו צו הרחקה, הצעת חברות. הוא נידון ל-10 ימי מאסר, אך בפועל ריצה רק 7, כיוון שעורך הדין שלו הצליח לשכנע את השופט שהבעל היה "מבולבל" מהליך ההרשמה והצעות החברות נשלחו באופן אוטומטי ובתפוצה רחבה לכל האנשים שמופיעים ברשימת הכתובות שלו.

 
הצעיר שהשבית ספריה עירונית והשוויץ בזה
פשעים בחסות פייסבוק

אחרי מתיחה טיפשית שגרמה לנזקים בשווי 247,000 $ וסגירת ספריה ציבורית לחמישה חודשים בשל סתימה בשירותים, נעצר צעיר בן 16 שהיה אחראי על המתיחה ופרסם את זה בפייסבוק. בבית המשפט, בפורטסמות' אנגליה, הודה הצעיר כי באמצעות נייר טואלט מילא את פתחי הניקוז של שירותי הגברים בקומה השלישית שבספריה המרכזית ופתח את כל הברזים, כך שנוצרה הצפה. הצעיר ניסה לטעון שעשה זאת בתום לב, אבל שינה את גרסתו כאשר הוכח כי עשה זאת בונדליסטיות מופגנת: תמליל הדברים שכתב לחברו בפייסבוק, שימשו נגדו בבית המשפט.

 

ליקטה וערכה: טל עזר

מילה תרגומים - שירותי תרגום

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.