print header

7 מפלצות מיתולוגיות מרחבי העולם

היום הן כמעט ולא מוכרות אלא באזורים מהם בא המיתוס. אך פעם מפלצות אלה הפחידו אלפים וגם מליונים, והשרו עליהם אימה, עת השמש שלחה קרניה האחרונות, ולשונות חשיכה עטפו את העולם.

היצורים ברשימה הבאה יהיו מוכרים אך למעט מכם, הם באים ממקומות שונים בעולם - עמים שונים, תרבויות שונות ומיתוסים שונים. כמה מהם נתנו אולי השראה למפלצות יותר מוכרות, וחלקם מוזרים מדי מכדי להיות דבר מלבד עצמם. הכירו כמה מאלפי מפלצות העבר שאבדו בנבכי הזמן.

המלצה לחלומות נעימים: לא לקרוא לפני השינה.

אוואנג

7 מפלצות מפחידות שאבדו בערפילי הזמן! (בעריכה)

הכלאה בין ערפד למכשפה, האוואנג פופולארי במיתולוגיה הפיליפינית. כמעט תמיד נקבה, היצור הזה הוא קניבל האוכל חיים ומתים גם יחד, והיכול להפוך עצמם לכלב או דוב שחור. חלק מהדרכים להתגונן מהם כוללים השימוש בשום ומים קדושים (נשמע מוכר?). במהלך היום הם לובשים את צורתם האנושית ומופיעים כדמויות שקטות וביישניות. בלילה הם יהפכו ליצורים מזוויעים בעלי עיניים אדומות, כנפי עטלף ושיניים מחודדות.


 אנצ'נדו 

7 מפלצות מפחידות שאבדו בערפילי הזמן! (בעריכה)

למרות שהם לא נראים מפחידים במיוחד כאשר מופיעים הם בדמותם האנושית, דרום אמריקאים רבים מפוחדים כל כך מיצור המיתולוגי הברזילאי הזה, עד כי כפריים לא יעברו ליד נהר האמזון בלילה - שם צד היצור בדמותו האנושית - הצורה המסוכנת ביותר שלו. בזמן היום האנצ'נדו חי כנחש ים או דולפין. כאשר הם הופכים לבני אדם, לעומת זאת, יש להם יכולות מוסיקליות מפתות ומשיכה למסיבות. הקורבנות שלהם לעיתים הופכים למטורפים, חולים וגם למתים.

לשי
7 מפלצות מפחידות שאבדו בערפילי הזמן! (בעריכה)
הלשי הוא רוח המגנה על היערות, ומקורו במיתולוגיה הסלאבית. הוא תמיד זכר, ותפקידו להגן על חיות הפרא ומעל הכל על היערות עצמם. לעיתים קרובות הוא יוביל בני אדם כך שיאבדו את דרכם ויגיעו למאורתו, שם יהפוך אותם לחולים ולעיתים דווקא ידגדג אותם.. עד מוות. הוא ידוע כרוח שובבה אשר לעיתים מתחפשת לאיכר, כאשר במקרה זה אפשר לזהותה על ידי העיניים הזוהרות. במצבו הרגיל, ללשי יהיה זקן העשוי מצמחים חיים, ולעיתים קרובות מתואר כבעל זנב, פרסות וקרניים. יש להם גם את היכולת להקטין עצמם עד לגודל של עלה דשא, או למתוח עצמם לגובהם של העצים הגדולים ביותר.
 

הכימרה

7 מפלצות מפחידות שאבדו בערפילי הזמן! (בעריכה)

הכימרה היא יצור מפלצתי מהמיתולוגיה היוונית, תמיד בדמות נקבה.
המפלצת היתה שילוב מפלצתי של כמה חיות: גוף  של אריה, עם זנב ארוך שמסיים בראש חי של נחש, ראש נוסף של עז על גבה. יש המתארים אותה כבעלת שלושה ראשים - אריה, עז ודרקון. אך תמיד מסכימים כי היתה בידה היכולת לנשוף אש מפיה.
לא בכדי היא נחשבת כאחת המפלצות המיתולוגיות המסוכנות והמפחידות ביותר. אזכורים של הכימרה מופיעים במקורות ספרותיים קלאסיים רבים, כגון אינאיס של וירגיליוס והאיליאדה המפורסמת של הומרוס.

בין ניי

7 מפלצות מפחידות שאבדו בערפילי הזמן! (בעריכה)

הבין ניי הוא יצור סקוטי דמוי פיה המוכר במיתולוגיה האירית. היצור הוא סמל של מוות ומשמש כשליח של העולם ה'אחר'. כשנתקלים בה, הפיה יושבת ליד נחלות מרוחקים כאשר היא מנקה את הדם מבגדי הנידונים למוות. היצורים הם בעצם הנשמות של נשים שמתו בזמן שהביאו ילדים לעולם והן נידונו להמשיך בעבודה זו עד היום בו חייהם היו נגמרים באופן טבעי, אם לא היו מתות. יש להן נחיר אחד, שן אחת גדולה ובולטת, קרום בין אצבעות הרגליים ושדיים נפולים ויבשים.
את הסבל שלהן הן מעבירות לכל הרואה אותם, כאשר זהו בדרך כלל סימן למותך הקרב.

אורדוג

7 מפלצות מפחידות שאבדו בערפילי הזמן! (בעריכה)


במיתולוגיה ההונגרית יש דמות שדית אשר עובדת למען השטן. אומרים כי היא נראית כמו סאטיר (חצי אדם חצי עז) שחור עם קרניים גדולות ובולטות ומראה שטני. היא גרה בגיהנום, שם היא בוחשת בקלחת ענקית המלאה בנשמות בני אדם. אם היא אי פעם צריכה לצאת לעולם בכדי לאסוף עוד קורבנות, היא לובשת את דמותו של שועל בצבע להבה אפלה או של רועה הונגרי עם עיניים אפלות אך נוצצות. אם תתפוס אותך, היא תתפוס את נשמתך, תעקור אותה מגופך ותקח אותה לקלחת הלוהטת שלה בגיהנום לנצח נצחים.

 

אינקובוס
7 מפלצות מפחידות שאבדו בערפילי הזמן! (בעריכה)

השם שנתן השראה ללהקה מפורסמת, המקור של המילה הוא הרבה יותר אפל. אינקובוס, במיתולוגיה היוונית, היה שד אשר היה צד נשים בזמן השינה שלהן ואונס אותן. מטרתו של היצור היה להפרות את הנשים, כך שיולידו עוד אינקובוסים. יחסי מין חוזרים עם האינקובוס היו גורמים לנשים לאבד את שפיותן, בריאותן ולבסוף את חייהן. יש גם צד שני למטבע וקיים גם אינקובוס העושה את אותו הדבר לגברים ישנים, והוא נקרא סאקובוס. הוא מופיע בדמותה של אישה יפיפייה המשתנה במהירה לדמותה השדית וזוללת את נשמת הגברים שנפלו ברישתה.

 

 

מקור: ענת סימיונוביץ
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.