print header

דברים שלא ידעתם על פורנוגרפיה

ארוטיקה קיימת מאז האדם הראשון היה מסוגל לחשוב. את האפשרות לבטא אותה הוא קיבל בזכות אמצעי התקשורת האלקטרוניים, עם התפתחות המצלמה, המסרטה ולאחר מכן מצלמת הוידאו. תעשיית הפורנו, המוכרת לנו היום, תפסה תאוצה בזכות רשת האינטרנט. החשיפה, בכוונה או בטעות, היא כמעט בלתי נמנעת וגבול הטעם הטוב עומד במרכז השיח החברתי-מגדרי.

הנה לכם 10 זוויות מעניינות הקשורות לעולם הפורנו, אך לא מחייבות עירום...

 

ויקטוריאנים
פורנוגרפיה

בעוד שתמונות עירום קיימות זמן רב לצד הציוויליזציה, התקופה הויקטוריאנית היא זו שהפכה את הפורנוגרפיה למה שאנו מכירים היום. לפני המאה ה-19, היו מספר חוקים מגבילים לגבי התנהגות מינית בפומבי, אבל אף אחד מהם לא התייחס לתמונות מיניות. הויקטוריאנים השמרנים אסרו צילומי עירום, אך התירו אותם עבור המעמד העליון בלבד. הם יצאו מנקודת הנחה כי לבני המעמד העליון יש כוח מוסרי להתמודד עם התמונות. למרות האיסור, פורנוגרפיה הייתה פופולארית מאוד בכל המעמדות, רק דאגו להשתמש בה בצורה דיסקרטית.

 

 
FLUFFERS - המזקירים
פורנוגרפיה

בימים הראשונים של תעשיית הפורנו, אנשים בשם FLUFFERS היו מועסקים על ידי אולפני הסרטים, כחלק ממחלקת איפור, כדי "לעורר" את המשתתפים הזכרים לפני כל סצנה. כחלק מתפקידם, הם נדרשו לבצע מעשים מיניים על השחקנים, כמו גם לשמור על השחקנים "נקיים" בין הסצינות. עם התפתחות תעשיית הפורנו בעידן הדיגיטאלי ובעידן תרופות הויאגרה, בוטל תפקידם.

 

 
התמכרות לפורנוגרפיה
פורנוגרפיה

ישנן שתי תנועות פוליטיות מרכזיות שמתנגדות לפורנוגרפיה: דת ופמניזם. שתי התנועות טוענות כי פורנוגרפיה, מאופיינת על ידי ניצול לרעה של מיניות האדם ויכולה להפוך לדבר ממכר והרסני שיוביל בסופו של דבר לבגידה ו/או פשיעה מינית. הפמניסטיות מאמינות כי פורנוגרפיה משפילה נשים. הדת הקתולית מחשיבה צפייה כעבירה חמורה שעשויה להוביל לאבדון.

 

 
מאיפה מתחילים?
פורנוגרפיה

כנראה שפורנו זה התחום היחיד שבו לנשים יש עדיפות מובהקת על פני גברים והמונח שוויון רחוק מלהתקיים בו. עבור גברים שרוצים להיכנס לתעשיית הפורנו, הסיכוי להתקבל לתעשיית המיינסטרים הוא זעיר. אולם אם הם מוכנים לעשות פורנו-הומוסקסואלי, הם יכולים להצליח בגדול, כיוון שאין שם מספיק שחקנים. הביקוש לנשים מושכות בתעשיית הפורנו תמיד גבוה, כך שאם גבר מתעקש בכל זאת להיכנס לתעשיית הפורנו-הטרוסקסואלי, מומלץ לו להיצמד אל אישה מושכת שתתנה את ההשתתפות שלה בהשתתפות שלו ואז אולי יהיה לו סיכוי להצליח.

 

 
החוק האוסטרלי
פורנוגרפיה

בהתחשב בעובדה שבאוסטרליה קיים ממשל דמוקרטי, זה לא חוקי למכור (או לשכור) חומרים פורנוגרפים ברוב מדינות היבשת, מלבד בטריטוריה הצפונית ובטריטורית הבירה. בגלל אי ההתאמה בחוק האוסטרלי, הוחלט כי אסור להחזיק או להעביר חומרי פורנוגרפיה מעבר לקווי המדינה, כך ששתי המדינות הפכו להיות היצרניות היחידות של פורנו בתוך תחומי היבשת. בשנת 2007, הממשלה התירה החזקה של מספר חומרים פורנוגרפים עבור קהילות אבורג'יניות מסוימות.

 

 
פורמט בידור
פורנוגרפיה

תעשיית הפורנו היא אחת החזקות בעולם הבידור והיא התוותה לא פעם את כללי המשחק. היא לקחה תפקיד חשוב במלחמה בין שיטת הצפייה של  HD-DVD ל-Blue Ray וסייעה להבטיח את ניצחון ה-VHS על ה-BETAMAX. עם נתח שוק גדול של מעל 5 מיליארד דולר בשנה, אין זה מפתיע כי מפיקי הפורנו אוחזים בתפקידי מפתח בעולם הבידור. הכנסות הפורנו גדולות מאשר כל הכנסה כוללת של שידורי ספורט.

 

 
יום התשלום
פורנוגרפיה

ממוצע הרווח של כוכבי פורנו ממין זכר נע בין 50$ ל-1500$ לסצנה (הם לא משולמים לפי שעה ולא מקבלים תמלוגים). עבור נשים, הרווח יכול להגיע עד רבע מיליון דולר בשנה, מה שמאפשר להרבה נשים להפוך את העניין לקריירה מצליחה ורווחית ולפרוש בגיל צעיר. כוכבת הפורנו העשירה ביותר, ג'נה ג'יימסון מכרה לאחרונה את מועדון הפורנו שלה ששוויו עמד על כ-30 מיליון דולר, תמורת סכום שלא הותר לפרסום.

 

 
מלון לשעשועים
פורנוגרפיה


בממוצע, 50% מאורחי בתי המלון מזמינים סרטי פורנו. בסקר שנערך ברשת הילטון, הייאט, שרתון והולידיי נמצא כי 70% מהרווחים הכוללים של שירות החדרים באים מהשכרת סרטי פורנו. בכמה מדינות שבהן זה לא חוקי לשדר פורנוגרפיה, מלונות פטורים מהחוק, כדי לא לפגוע בתיירות החוץ.

 

 
האם פורנו מגביר את הפשע או לא?
פורנוגרפיה

בניגוד למה שאנשים אומרים, מדינות המקלות על גישה לפורנו, רושמות אחוזי פשיעת-מין מהנמוכים בעולם. דוגמא טובה לכך היא יפן. מחקר שהתבצע שם בשנת 1995 מצא כי בעקבות הגישה המתירנית לפורנו, פשעי המין במדינה, החל מאונס ועד הטרדה מינית, נמצאים בירידה משמעותית. למרות הגידול הרחב בזמינות של פורנוגרפיית ילדים, לא רק שנרשמה ירידה בעבירות מין כלפי קטינים, אלא גם שמספר עברייני המין ירד משמעותית.

 

 
סטטיסטיקה באינטרנט
פורנוגרפיה

המספר הכולל של אתרים פורנוגרפיים באינטרנט עומד היום על כ-4.2 מיליון. זה בערך כ-370 מיליון דפים בודדים של פורנו. על בסיס יומי, יש כ-68 מיליון
בקשות חיפוש עבור פורנו ו-2.5 מיליון דוא"ל-זבל שמכיל פורנו. 20% מהגברים מודים כי הם צופים בפורנו במהלך יום העבודה, תופתעו לגלות אך 13% מהנשים מודות אף הן שהן צופות.

 

ליקטה וערכה: טל עזר

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.