print header

השטויות שגברים אומרים אבל לא מתכוונים...המין הגברי מתפאר בהיותו דוגרי. גברים לא משחקים משחקים, הם ישירים, שמים הכל על השולחן, פותחים את הקלפים, או כל קלישאה אחרת. אבל האמת היא, שלגברים לא חסרים סיפורי מעשיות, הונאות ומניפולציות מילוליות. זה טבוע בגנים שלנו וזה בדרך כלל נועד להגן על הגבריות שלנו.

הנה רשימה של הדברים העיקריים שגברים אומרים, אך לא מתכוונים. אם שכחנו משהו, תוסיפו אותו לרשימה.

מקור: David Castillo Dominici

החברה החדשה שלך מדהימה - כן, מדהים כמה שהיא מעצבנת. אנחנו לא יכולים להיות כנים במקרה הזה, כיוון שזה יבוא על חשבון נפשו העדינה של החבר. זה מקבל משנה תוקף אם מדובר בחבר קרוב שדעתינו חשובה לו.

אני רוצה ללמוד עוד שפה - תיאורטית ותו לא. בודדים הם הגברים שאומרים את זה ומאחורי האמירה עומדת תכנית לקחת שיעורי שפה. עברית ואנגלית, ברמה זו או אחרת, היא מנת חלקם של רובינו ולפעמים גם זה בקושי. אם זה צרפתית אז זה כדי להתחיל עם תיירות, או סינית כדי להשיג יתרון בעולם העסקי, הרוב המכריע של המכריזים, ישאר במסגרת המקומית, הן עם נשים והן בעסקים.

היום אני לא שותה - כן, בטח. ברגע שנשב עם החברים והם יפתחו בירות, תישטף ההכרזה הזו יחד עם השלוק הראשון. אנחנו יצורים חברתיים, ושתייה עם החבר'ה היא התגלמות הבילוי החברתי. קשה לעצור גבר שרואה את חבריו שמחים ונהנים, ואחרי כמה משקאות, אפשר גם לעשות צחוק מזה שחשבת בכלל לא לשתות.

זו לא את, זה אני - לא, האמת היא שזו את, אך לא מצאנו דרך יותר מתוחכמת לומר לך שאנו לא מעוניינים בך יותר. זהו השקר הבסיסי ביותר שגברים למדו ופעם, עוד היה לו אפקט חיובי, כיוון שיכולנו להיפרד מבחורה ולהשאיר אותה עם כבוד עצמי. אך לאחר שנים של שחיקה, הביטוי הזה הפך לזלזול באינטיליגנציה, גם שלנו וגם שלהן.

"אפוקליפסה עכשיו" גרסת הבמאי הוא סרט גאוני! - כן? ומה הופך אותו לכזה בדיוק? סביר להניח שרובינו לא יודעים מה הופך אותו לכזה, או מה הופך את המנוע החדש של מכונית הפורמולה 1 לכזה מוצלח, או מה גרם לכלכלה האמריקאית לקרוס. זה לא מפריע לנו לזרוק משפטים כאלה בשיחות חולין. גברים לא אוהבים להיות מחוץ לתמונה, או להיתפס כבורים, חסרי עניין או סתם לא מעודכנים. לכן בכל שיחה, לא משנה באיזה נושא, תמיד לגבר יהיה מה להגיד וזה אף פעם לא יהיה - "אין לי מושג..."

אנחנו צריכים לשבת לקפה - הפתגם הזה הוא כלי הנשק האולטימטיבי ואנו שולפים אותו בכל פעם שאנו נתקלים במכר לא חביב במיוחד. זו למעשה דרך מנומסת לומר "אין לי זמן או חשק לדבר איתך". ההזמנה לקפה היא הזמנה פתוחה, אין לה תאריך או מקום והיא תלויה באוויר, בדיוק כמו הכוונה שמאחוריה.

תביאי לי את המנה הכי חריפה שיש לכם - היכן שיש קהל, כמו במסעדה, אנחנו הגברים צריכים לתת הצגה. אכילת חריף היא דרך להראות את קשיחותנו. אבל ברוב הפעמים השקר נחשף די בקלות כאשר אנו משתנקים בגרון ניחר ומלא בתירוצים כמו "זה לא חריף, פשוט לא אכלתי כלום לפני כן..."

אני בוחן אופציות קריירה חדשות - לצפות בנשיונל ג'יאוגרפיק ולקנא בצלמים, לא נחשב כבחינת אופציות. הרוב המכריע של גברים בעולם המערבי, כנראה ישבו במשרד במשך רוב חייהם. הם כנראה גם יבלו את אותו הזמן בלפנטז על לצאת מאותו המשרד ואף לדבר ולהכריז על כך, אך מעטים הם אלה שיעיזו לעזוב ביטחון כלכלי ולצאת להרפתקאות.

אני אזמין לכם משטרה - בדרך כלל שקר שמופנה כלפי חבורות ילדים צעקניות בשעות הלילה. והסיבה שלא נתקשר למשטרה באמת, היא כי אנחנו מעדיפים לסבול בשקט ולחזור לעניינינו, או שאנו זוכרים שהם רק ילדים וגם אנחנו היינו כאלה. גם עלינו איימו במשטרה וגם במקרה שלנו, היא מעולם לא הופיעה.

אני אחזיר לך - כשחבר משלם עלינו או מזמין אותנו, לא נעים לומר תודה וזהו. אנחנו חייבים להכריז שיש לנו את האפשרות לשלם על עצמנו, רק לא כרגע. אם לא מדובר בסכומים גבוהים, החבר יצטרך לשכוח מההשקעה שאבדה. זה קורה מכיוון שברגע שהאפקט של הכרזת הגבריות מאבד את המומנטום, הצורך לבצע את ההבטחה חולף ואנחנו יכולים לצאת מורווחים מכל הכיוונים, עד הפעם שאנחנו נזמין מישהו אחר.

ברור שאני מקשיב לך - זהו אחד המנגנונים היותר מורכבים ומתוחכמים שהצליחו הגברים לפתח. מדובר במיומנות העדינה של היכולת להבחין שהאישה מדברת אלינו, אך במקביל, להיות מסוגלים להתעלם מתוכן דבריה לחלוטין ולהמשיך לראות חדשות. המוח הגברי מתוכנת לקלוט את הטון, הניגון וקצב הדיבור של אישה המפטפטת על דברים שאינם ברומו של עולם. ברגע שהוא קולט את זה, מפעיל המוח פילטר וקולט רק את הדברים שהוא רוצה, תוך שהוא מספק לאישה אשליה שמישהו מקשיב לה. ונשים חושבות שאנחנו יצורים פשוטים...

אני לא כמו כולם - אז אולי כולם כמוך. כך או כך, אנחנו לא כאלה מיוחדים. בהתחלה תמיד נעשה רושם של מיוחדים, אבל בסופו של דבר, השגרה תחשוף אותנו. גברים תמיד צריכים את היתרון היחסי על פני המתחרים ומה יותר מובהק מפשוט לומר שאתה יותר טוב? אנחנו משאירים את הקורבן להרהר, האם באמת היא מצאה מישהו שונה ומיוחד...

אנחנו רק ידידים - הסיבה היחידה שהשקר הזה יכול להיות אמת, היא בגלל שאותה ידידה שהיינו רוצים, לא רוצה אותנו בחזרה. אבל רובינו הסתרנו במהלך חיינו איזה קשר והאמת היא שקשה מאוד להיות אמין כשאתה צמוד לבחורה כמו שומר ראש והיא מצידה, לא מפסיקה לצחקק, לגחך ולתקוע בך מבטים שאינם משתמעים לשתי פנים.

אני אהרוג אותו! - אוכלוסית העולם הייתה היום קטנה בחצי, אם גברים היו מקיימים את ההכרזה הזו. בכביש, בתור, בפאב, תמיד יהיה גבר אחר שיתנהג כמו אידיוט ואנחנו נצטרך להפגין שרירים, כי מישהו פגע בכבוד שלנו. אבל אנחנו לא נהרוג אף אחד ורובינו אפילו לא נעז לקלל מישהו בפניו. אבל מאחורי הגב זה בסדר, כיוון שכל האנרגיה הזו ממילא לא מכוונת כלפיו, אלא כלפי הסביבה, שלא תראה את חולשתנו.

גברים יקרים, שלא תבינו לא נכון, לא מדובר כאן בביקורת. אלה הם מי שאנחנו, ככה התפתחנו וזה עובד בסדר - כל עוד זה במינון הגיוני ולא דרך חיים...
הזכירו לנו עוד טכניקות גבריות כאלה ששכחנו.

 

עריכה: בועז מזרחי

מקור: justaguything.com

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.