print header

10 סדרות תיעודיות נפלאות של כאן 11

 מחפשים דרך נהדרת להעביר את הזמן וגם ללמוד דבר או שניים? אוהבים לצפות בסדרות דוקומנטריות? מצאנו עבורכם את הפתרון המושלם – והיתרון הגדול שלו הוא היותו בעברית! במקום להרחיק לכת עד למחוזות הנטפליקס, שהם ללא ספק נהדרים – אך גם רחבי ממדים וסבוכים לעיתים – ניקח אתכם אל התכנים הנהדרים שיש ב-VOD של "כאן 11". כדאי לדעת שאת רוב הסדרות של תאגיד השידור הישראלי, באשר הן, אפשר לראות באתר שלו, בערוצי יוטיוב שונים ואפילו ב-VOD של שירותי הכבלים והלוויין. היום נציג בפניכם 10 סדרות דוקו ותעודה המומלצות בעינינו של "כאן 11" - שמצטרפות לסדרה התיעודית המצליחה "לוחם 566" על המרגל אלי כהן - שיציגו בפניכם מציאות מרתקת שרבים מאיתנו כנראה לא נחשפים אליה ביומיום, ושבכולן תוכלו לצפות כבר עכשיו.שימו לב שלכל אחת מהן מצורף גם הפרק הראשון שלה – ואם הוא מוצא חן בעיניכם, תוכלו להמשיך לצפות בסדרה כולה בעזרת הקישורים שמופיעים מיד אחריו.

1. והארץ הייתה תוהו ובוהו (15 פרקים)

כמה אתם באמת בקיאים בכל המאורעות המרתקים שהתרחשו בארץ ישראל? מדינתנו היפהפייה מלאה בכל כך הרבה אתרים היסטוריים, וכולם מרמזים על העבר המפואר שלה ועל ושלל האירועים המרתקים והחשובים שהתרחשו כאן. סדרת התעודה המרתקת הזו, שהיא ממש מתנה לחובבי ההיסטוריה שביניכם, חושפת את תולדות ארץ ישראל משחר ההיסטוריה, אי אז לפני 1.8 מיליון שנים, ועד התקופה העות'מאנית שהסתיימה בשנת 1917. בעזרת הסדרה הזו בבימויו של רון כחלילי, תגלו מה בדיוק קרה כאן בתקופות שונות כמו ימי האבות, הגלות, התקופה הביזנטית ובמסעות הצלב. שימו לב שפרקיה מסודרים ב-VOD של "כאן 11" מהסוף להתחלה, ושניתן לצפות בהם גם עם כתוביות בערבית ובאנגלית.
 
 
 

2. מעברים (3 פרקים)

מדי יום עומדים חיילי המשטרה הצבאית של צה"ל במחסומים שבגדה המערבית, ומוצאים את עצמם מתמודדים עם דילמות מוסריות שנובעות מהסכסוך הישראלי-פלסטיני. האם אי פעם תהיתם מה הם באמת עושים שם, וכיצד נראים עבודתם וחייהם? בסדרת התעודה הבאה של היוצר איציק לרנר, שכוללת 3 פרקים בלבד, תיחשפו למציאות הזו שלהם, שנראית כאילו רחוקה שנות אור מזאת שמתרחשת באזורים אחרים בארץ, ותגלו כיצד הם מחזיקים מעמד בתפקידם הצבאי החשוב. שימו לב שהסדרה מסודרת ביוטיוב מהסוף להתחלה.
 
 
 

3. חסידיסטוק (6 פרקים)

בשנים האחרונות נחשפנו ללא מעט יוצרים שמגיעים מהעולם הדתי – אך כמה מאיתנו באמת מכירים את המוזיקה היהודית העכשווית בארץ ובעולם? כנראה שמעטים. בדיוק לשם כך נוצרה סדרת התעודה הזו בבימויו של אבידע ליבני, שנועדה להציג בפנינו את "גיבורי העל" של הסגנון המוזיקלי הזה, שמגיעים אלינו מרצף היהדות האורתודוקסית. ב-5 הפרקים הראשונים של הסדרה תתוודעו ל-5 זמרים, ובאחרון – ל-3 זמרות שמתמודדות עם האיסור ההלכתי על שירת נשים. שימו לב שבניגוד לתצוגה ב-VOD של "כאן 11", הפרקים שביוטיוב לא מסודרים לפי סדר השידור.
 
 

4. הצרפוקאים (3 פרקים)

כולנו מכירים את הכינוי "צרפוקאים", שנועד לתאר את היהודים שהיגרו מצפון אפריקה לצרפת, ומשם לישראל – משנות ה-50 ועד היום. בסדרת התעודה הבאה תיחשפו ל"צרפוקאים" קצת יותר לעומק ותגלו מי הם, מדוע חלקם בחרו לעלות לארץ ומה בעצם מצפה להם כאן. הסדרה המרתקת הזו כוללת 3 פרקים בלבד, והיא בוימה על ידי רון כחלילי.
 
 

5. אריות הירדן – יחידה מעורבת (10 פרקים)

רבים מאיתנו זוכרים חוויות מהשירות הצבאי שלהם ובעיקר מהטירונות שפותח אותו, ובדיוק אל התקופה הזו, שמגיעה לרוב רגע אחרי הגיוס לצה"ל – אנחנו הולכים להחזיר אתכם עם הסדרה הבאה. 10 פרקי הדוקו המרתקים שלה עוקבים אחרי טירונות קרבית ביחידה מעורבת של בנים ובנות בדרום הארץ – מרגע גיוסם ועד לתום 3 חודשי הטירונות המפרכת. בעמוד ה-VOD של "כאן 11" תוכלו לצפות בסדרה שבוימה על ידי ליה חפץ, ולהכיר קצת יותר טוב את החיילים שמשתתפים בה – בעזרת עמודים וסרטונים שמוקדשים לכל אחד מהם. אם יש לכם ילדים מתבגרים, כאלו שהם חיילים כעת או השתחררו מהצבא לא מזמן – מומלץ לצפות בה יחד עימם.
 
 
 

6. וואי וואי וואי (7 פרקים)

דור ה-Y, שמשתייכים לו אלו שכיום גילם 25-35, נחשב לדור הביניים של ישראל, שחווה על בשרו שלל תמורות חברתיות, כלכליות וטכנולוגיות בעולם שלא מפסיק להשתנות. נמצאים בו כל אותם ילדים שלמדו וצברו תארים כדי למצוא עבודה ראויה ולזכות בחיים טובים, וגילו שכל אלו לא תמיד עוזרים במציאות. אז אמנם חלקכם כנראה כבר לא שייכים לדור הזה, אך עדיין כדאי לכולכם לצפות בסדרת התעודה הזו, שבוימה על ידי יאיר אגמון ומספקת הצצה על חייהם והמכשולים שעימם בני הגילאים האלו נאלצים להתמודד. במהלך 7 פרקיה, תקבלו מענה על שאלות מרתקות, כמו למשל מדוע בני הדור הזה מחליפים מקומות עבודה לעיתים תכופות, האם האקדמיה באמת מבטיחה להם עבודה, איך מוצאים אהבה בימינו וכיצד מסתדרים עם משבר הנדל"ן הישראלי. אם יש לכם ילדים בני דור ה-Y, אתם מוזמנים לצפות בסדרה הזו עימם.
 
 
 

7. ליגה ג' (5 פרקים)

רבים מחובבי הספורט שבינינו מקפידים לעקוב אחרי משחקי ליגת העל בכדורגל או לפחות להתעדכן אודותיה, אך יש לא מעט קבוצות מרתקות בתחום שלא מצליחות להעפיל אליה. בסדרת התעודה הבאה תקבלו אשנב אל אילו שנמצאות אמנם בליגה התחתונה של הכדורגל הישראלי, אבל יש להן משמעות רב - כי הן מספקות לאנשים מהפריפריה סיכוי אחרון להצליח לייצר משמעות לחייהם. ה-VOD של "כאן 11" יספק לכם את כל פרקי הסדרה שבוימה על ידי רובי אלמליח, לצד כתבות וסרטונים שקשורים אליה ומציגים את קבוצות הליגה שמתועדות בה.
 
 

8. קצה חוט (3 פרקים)

אם גם אתם נוהגים לצפות בסרטי ובסדרות מתח, או לקרוא ספרים מסוגה זו, זוהי סדרת התעודה המושלמת עבורכם. כל אחד מ-3 פרקיה מציג תיק רצח ישראלי ואת האופן שבו הוא פוענח, והעובדה שמדובר בסיפורים אמיתיים – רק הופכת את הסדרה הזו ליותר עוצמתית ומרתקת. הפרק הראשון מוקדש לחטיפתו של הילד אורון ירדן שקרתה לפני 40 שנה, השני לרינת רואס, שגופתה התגלתה לפני כ-15 שנים באתר בנייה בסמוך לביתה, והשלישי לדנה בנט, שגופתה נמצאה ב-2009, כ-6 שנים לאחר היעלמותה. הסדרה בוימה והופקה על ידי הדר קליינמן צדוק ותמנע גולדשטיין-חטב. שימו לב שסדר הפרקים ב-VOD של "כאן 11" וביוטיוב לא זהה.
 
 

9. המהפכה הגאה (3 פרקים)

בשנים האחרונות מהדהד קולה של קהילת הלהט"ב בישראל בעוצמה גבוהה יותר ויותר, זאת למרות שאנו חיים במדינה מזרח תיכונית, ימנית, דתית וחשדנית. אז איך זה יכול להיות שדווקא כאן מה שמכנים "המהפכה הגאה" כל כך הצליח? בדיוק על השאלה המרתקת הזו מנסה לענות הסדרה הדוקומנטרית של גל אוחובסקי ולירן עצמור. כדי לעשות זאת, הם בוחנים את המהפכה הזו מ-3 זוויות שונות, שכל אחת מציגה את המורכבת הייחודית לישראל בתחום הזה – השתלבות הקהילה בצבא, הקשר שלה למהפכה המזרחית, והשפעות המפורסמים שיצאו מהארון לצד הנראות שלה בטלוויזיה. בסדרה משולבים ראיונות עם יקירי הקהילה המפורסמים, כמו דנה אינטרנשיונל, עברי לידר ואורנה בנאי.
 
 
 

10. שומרי הסף (5 פרקים)

סדרת התעודה המרתקת הזו תציג בפניכם 6 ראשי שב"כ לשעבר, שנחשפים ומנתחים את העימות הישראלי-פלסטיני שכל כך משפיע על חיינו במדינה. 5 פרקיה מבוססים על סרט בעל אותו שם משנת 2012 שהיה מועמד לפרס אוסקר בקטגוריית "הסרט התיעודי הטוב ביותר", ועל חומרי הגלם שממנו הוא הופק. הסדרה נוצרה ובוימה על ידי דרור מורה, ובין המרואיינים שמשתתפים בה ניתן למצוא את יובל דיסקין, יעקב פרי ואבי דיכטר.
 
 
 
 
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.