print header

מאמר של עיתונאי אירלנדי על ישראל - צדיק בסדום!

קווין מיירס

"מאה אלף ברכות לגהינום, מר שגריר ישראל"
תרגום מאמר של Kevin Myers  בעל טור מפורסם באירלנד ובבריטניה בעיתון
 "Irish Independent   אייריש אינדיפנדנט "  ביום 20.8.2010
קווין מיירס, אירלנד, ישראל
לנסות ולהציג את עמדותיה של ישראל איננה יותר משימתו חסרת התוחלת של ציון עברוני, ושיעזור האל למחליף שלו המגיע לאחת מהמשימות הגרועות ביותר שדיפלומט ישראלי יכול לקבל על עצמו.

שגריר ישראל ציון עברוני חוזר הביתה. הזמן שלו בגהינום הסתיים. עכשיו זה התור של ממזר מסכן אחר בשרות הדיפלומטי הישראלי לבוא לכאן ולפגוש בשילוב של השנאה, הבורות, העיוורון, ההיסטריה והדעות קדומות שהשם "ישראל" מעורר פה באופן קבוע.

חוץ מזה שחמאס יפתח כבר עכשיו כמה מחנות מוות עבור היהודים, ולא לאחר ניצחון על ישראל, אינני יודע מה יכול להפסיק את הישראלפוביה החזקה והכל כך בלתי רציונלית שקיימת באירלנד.

מבקריה של ישראל משיגים על הצהרת בלפור מ 1917 שחייבה את הבריטים להקים בית לאומי ליהודים. גם אני חושב ככה. זו לא הייתה אדמה בריטית ולאף ממשלה אנגלית לא הייתה זכות לתת איזו שהיא הבטחה לגביה. אבל אינני יכול לחזור כיום לעבר ולכונן למשל מחדש את האימפריה ההאבסבורגית, או לחסל את הבולשביזם.

דברים רבים הם תוצאה של אותם זמנים, ואחד מהם הינו יצירה פורמלית של בית לאומי ליהודים בפלשתיין. הכוחות שפרצו באירופה בעשורים שלאחר מכן, יצרו סדר עולמי חדש ושונה בו תפסה ישראל את מקומה, בעוד' שאלפי פלשתינאים ברחו או הוכרחו לברוח מבתיהם.

אבל דברים דומים ושווי ערך התרחשו באותו זמן גם ברחבי העולם, בפנג'ב ובבנגל, במזרח פרוסיה, בסודטים ובארצות הבלטיות. אנחנו פועלים בעולם אותו הורישה לנו ההיסטוריה ואיננו יכולים להמשיך ללא הרף לבטל אירועים או להחזיר אנשים לאדמות שפעם היו נחלת אבותיהם.. לא בקשמיר ולא בקנזס.

אבל כאן, בנקודה זו, נבדלות התרבויות הדתיות בעולם. רוב המוסלמים אינם מקבלים את הדעה שתהליכים היסטוריים הם בלתי הפיכים. הם מאמינים שאם ארץ הייתה אי פעם דאר אל איסלאם – משכן המאמינים – היא איננה ניתנת לויתור ולנטישה. ואם שולטים בה כופרים היא נעשית דאר אל חארב – משכן החרב – וככזו תישאר עד שתחזור לחיק האיסלאם.

וכך, - במשך 62 שנה, ישראל היא דאר אל חרב - משכנה של החרב והמלחמה.

למען האמת, לא אש"ף ה"חילוני" ולא חמאס האיסלאמי רואים בכנות ולטווח ארוך מקום למדינת ישראל במזרח התיכון. אפילו עבור פלשתינאים "מתונים" רבים פיתרון שתי המדינות הוא מקפצה לסטטוס קוו אנטה (ביטוי משפטי בלטינית "המצב שהיה קיים לפני") לתקופה שלפני הצהרת בלפור, בה חוזרת פלשתינה להיות דאר אל איסלאם ומקום משכן הכליפות.

אם אתם מתנגדים באמת לזכותה של ישראל להתקיים, זה ברור ומובן שאתם רוצים שהיהודים בישראל או יתפזרו בחזרה לרחבי העולם או יוצאו להורג, כך שאין הרבה על מה לדבר, אלא על לוחות זמנים של רכבות, מתודולוגיה (גאז או כלי ירייה?) ואיך נפטרים מהגופות. זה נעשה בעבר..... אולי הפעם, זה ייעשה בצורה טובה יותר.  

אבל אם אתם תומכים בזכותה של ישראל להתקיים, אבל מגנים את השיטות בהן נוקטים הישראלים במלחמתם בטרור, כיצד אתם מציעים להתמודד עם מטחים של אלפי רקטות הנורות אל ערי ישראל מעזה של חמאס? אתם רוצים תגובה פרופורציונאלית ? בסדר גמור. ספרו לנו מהי תגובה פרופורציונלית.

אם אתם נגד המחבלים שמפוצצים את עצמם, אבל מתנגדים לחומה שהצליחה למנוע כניסה של מחבלים מתאבדים מהגדה המערבית, מהי לדעתכם האלטרנטיבה הריאליסטית והיעילה לחומה ?

אם אתם לוקחים ללב את סבלם של הפליטים הפלשתינאים  - בילוי זמן אהוב בארץ זו – אז מתבקשת השאלה למה הם עדיין פליטים? מדוע הם לא נקלטו על ידי אחיהם שכניהם הערבים כמו שנקלטו הפליטים המוסלמים של פנג'ב בפקיסטן ? ההינדים של לאהור באמריצ'ר ? הגרמנים של דנציג בהמבורג ?

מדוע? משום שבכל הפשטות אפשר לומר שרוב שכניה הערביים של ישראל אינם רוצים שלום יציב ובלתי הפיך עם המדינה היהודית. הם רוצים בקיומו של דאר אל חארב שניזון מחוסר יציבות פוליטית ופעילות טרור עד שיבואו ימי הג'יהאד שאחריהם תחזור הארץ להיות דאר אל איסלאם, משכנם של המאמינים.

אם זה אומר להחזיק את תושבי עזה סגורים בבית משוגעים פתוח, יהי כן. וכך, עזה הינה גן העדן בו שולטים חוקי השריעה. בה אין זה חוקי לבנות לרכב על אופניים, בו רצח לשמירת הכבוד הוא דבר לגיטימי, ובו חברי פת"ח חילוניים נטבחים על ידי החמאס. ואם כך נוהגים ועושים הפונדמנטליסטים האיסלמים לאחיהם, מה הם מכינים ליהודים, אותם מכנה הקוראן "חזירים וקופים".

מאה וחמישים "אמנים" הכריזו שהם מחרימים את ישראל. מה?  150? זה 140 יותר ממה שחשבתי שיש לנו. ישראל המסכנה ! מוחרמת על ידי "מורחים" אירים עליהם לא שמעה בכלל. אבל באופן מוזר למדי ה"אמנים" הללו אינם מגנים את הטוטאליטריות האיסלמו-נאצית של חמאס, או את הרייך הרביעי המתעורר של אירן.

לא. במקום זאת, הם מוטרדים באופן אובססיבי ממעשים רעים של מדינה דמוקרטית בגודל של מונסטר (Munster – פרובינציה אירלנדית בדרום- מערבה של המדינה) השוכנת ביבשת ערבית חסרת דמוקרטיה, בגודל של ארצות הברית של אמריקה.

זהו. לנסות ולהציג את טיעוניה של ישראל בפני העם האירי איננה עוד המעמסה חסרת התועלת של ציון עברוני. סע בשלום לביתך ויעזור האלהים למי שבא במקומך לתפקיד הכי גרוע אותו יכול לקבל על עצמו דיפלומט ישראלי.

הנחמה היחידה שיש לנו המקומיים מהטרגדיה המתמשכת הזו היא שבלעדיה היה הקומפוזיטור המודרני ריימונד דין שהוא גם מנהיג אגודת הסולידריות האירית- פלשתינאית, מחבר לנו הרבה יותר מה"מוסיקה" שלו.

תודה לך על כך ישראל, ושלום ציון.
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
תכנים קשורים: ישראל, מאמר, מעניין
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו