print header

מוזיאונים מומלצים בלונדון שכל אחד ייהנה מהם

אין ספק בכך שיש הרבה מאוד סיבות לבקר בלונדון, אחת מערי הבירה הכי תוססות ומרכזיות בכל אירופה שבה ניתן למצוא מבחר מסחרר של אטרקציות כמו הביג בן, ארמון בקינגהאם, מצודת לונדון, שפע של כנסיות, מסעדות ברמה עולמית, מרכזי קניות וחנויות של מיטב המותגים וגם את כמה מהמוזיאונים הטובים והגדולים בעולם. שום ביקור בבירת אנגליה לא יהיה מושלם בלי לפחות יום אחד שבו מבקרים בכמה מהמוסדות הידועים האלו שמוקדשים לתחומים שונים אליהם כולם יכולים להתחבר; היסטוריה, עולם הטבע, ציור, כלי תעופה, פיסול ועוד. כדי לעזור לכם לעשות סדר במבחר המוזיאונים המסחרר שבלונדון, אספנו עבורכם בכתבה הבאה את כמה מהמומלצים ביותר, שהכניסה לחלקם היא אפילו בחינם! 
 
לחצו על שמו של כל אתר כדי לראות את מיקומו על מפת העיר
 

מוזיאון המלחמה האימפריאלי – רובע סאת'ק

מוזיאונים מומלצים בלונדון: מוזיאון המלחמה האימפריאלי
שורשיו של המוזיאון הזה נעוצים באירועי מלחמת העולם הראשונה, ולמעשה הוא נוסד בשנת 1917 לזכר החיילים הבריטיים שנפלו ב"מלחמה הגדולה" – כך היא נקראה לפני מלחמת העולם השנייה. לאורך השנים אנגליה השתתפה בעוד הרבה מלחמות ועימותים, והמייצגים במוזיאון הזה חולקים כבוד לכולם בעזרת תמונות, סרטונים, קטעי שמע וכמובן שגם ציוד צבאי מגוון מהעבר וההווה. חשוב לציין שהמוזיאון מוקדש לזווית האנגלית של מלחמות העולם ואירועים דומים, אך הביקור בו מומלץ לחובבי היסטוריה מכל העולם, וכמובן שגם מישראל.

גלריית הדיוקנאות הלאומית - רובע הסיטי של וסטמינסטר

מוזיאונים מומלצים בלונדון: גלריית הדיוקנאות הלאומית
המוזיאון המיוחד הזה מוקדש לכ-195 אלף דיוקנאות של אנשי רוח, אצילים, מדענים, מפקדי צבא, מגלי ארצות, אנשי תעשייה ועוד מגוון רחב של אישים בולטים מההיסטוריה הבריטית. השיטוט בחדרי הגלריה הוא חוויה מיוחדת במינה, שכן כמעט מכל קיר מתבוננים על המבקרים במקום אנשים שעיצבו את העולם. בנוסף, בגלריה לרוב ניתן למצוא גם תערוכות מתחלפות שמתמקדות בנושאים שונים, שהופכים את הביקור בה למושך לא רק עבור חובבי הציור וההיסטוריה, ונכון לשנת 2019 הכניסה אליה היא בחינם.

מוזיאון חיל האוויר המלכותי - רובע בארנט

מוזיאונים מומלצים בלונדון: מוזיאון חיל האוויר המלכותי
מוזיאון זה מציע לכם הזדמנות לשוטט בתוך 6 אולמות תצוגה ענקיים המציגים את ההיסטוריה של התעופה, שחלקם מוקדשים לסוג מסוים של כלי טיס כמו מפצצים או מטוסים היסטוריים. בסך הכל תוכלו להתרשם מכ-130 פריטים מרתקים: מפציץ מסוג אוורו לנקסטר משנות ה-40' שביצע 137 גיחות הפצצה, גלוסטר מטאור שהוא מטוס הקרב הסילוני הראשון של חיל האוויר המלכותי הבריטי, סופרמרין ספיטפייר שהיה אחד ממטוסי הקרב הטובים ביותר במלחמת העולם השנייה, מטוסים גרמניים ועוד הרבה אחרים. בנוסף לכל אלו יש במוזיאון שפע של עמדות מידע, סיפורים היסטוריים ואפילו סימולטורים. בדומה לגלריית הדיוקנאות, גם הכניסה למוזיאון זה היא בחינם נכון לשנת 2019.

מוזיאון טייט בריטניה - רובע הסיטי של וסטמינסטר

מוזיאונים מומלצים בלונדון: מוזיאון טייט בריטניה
במרחק לא רב מגלריית הדיוקנאות הלאומית ממוקם המבנה המרשים של מוזיאון טייט, שמאחורי חזותו המרשימה מחכה לכם שפע מרשים לא פחות. המקום פתח את שעריו בשנת 1897, מה שהופך אותו למוסד הוותיק ביותר ברשת גלריות טייט, שכוללות מוזיאונים בליברפול, סנט אייבס ומוזיאון נוסף בלונדון שמוקדש לאומנות מודרנית. ההתמקדות של הגלריה הזו היא ביצירות אמנות של אמנים בריטיים משנת 1500 ועד ימינו, כמו למשל ויליאם בלייק, תומאס גיינסבורו, ויליאם טרנר ואחרים. זהו אחד מהמוזיאונים הגדולים ביותר באנגליה, ובזכות העובדה שגם אליו ניתן להיכנס בחינם, הביקור בו הוא בגדר המלצה חמה מאוד לכל מי שמטייל בלונדון.

אוסף וולאס - רובע הסיטי של וסטמינסטר

מוזיאונים מומלצים בלונדון: אוסף וולאס
בתוך בית אחוזה מרשים במיוחד בכיכר מנצ'סטר שוכן אוסף ענק של אומנות אירופאית, כלי חרסינה, חליפות שריון וכלי נשק מסוגים שונים, רהיטים צרפתיים עתיקים ועוד הרבה פריטים רבים. מקור המיצגים הוא באוספו הפרטי של סר ריצ'רד וולאס, אספן אומנות אנגלי שחי בין השנים 1818-1890, ולאחר מותו אלמנו העבירה את רכושו לרשות המדינה. בהתאם לכך, עד היום הכניסה למקום היא ללא עלות, מה שאומר שהביקור באוסף וולאס בהחלט יכול להיכנס לתוך לוח הזמנים הצפוף של הטיול שלכם, כי אפילו אם לא תבלו במקום שעות ארוכות, אין שום בעיה להיכנס אליו ולצאת כעבור שעה בלבד. 

מוזיאון צ'רצ'יל וחדרי המלחמה של הקבינט -  רובע הסיטי של וסטמינסטר

מוזיאונים מומלצים בלונדון: מוזיאון צ'רצ'יל וחדרי המלחמה של הקבינט
ביקור במתחם המרתק הזה יאפשר לכם להיות במקום שבו התקבלו ההחלטות הגורליות שהשפיעו על עתידה של אנגליה, ועוד הרבה מעבר, בזמן מלחמת העולם השנייה. המוזיאון בנוי בתוך המצודה הצבאית המקורית שמוקמה במרתף הבניין של משרד האוצר הבריטי, והיא שימשה בעיקר את ממשלת בריטניה ומי שעמד בראשה באותה תקופה, וינסטון צ'רצ'יל. המיצגים האינטראקטיביים שבמוזיאון עוזרים למבקרים בו להבין בצורה טובה יותר את אירועי המלחמה וגם את צ'רצ'יל עצמו. עיצוב החדרים נשמר כפי שהוא היה במקור, ולמרות שברור שנעשו שינויים קלים ומאמצי שחזור, עדיין מדובר בהעתק נאמן למקור של העבר.

מוזיאון ויקטוריה ואלברט - הרובע המלכותי קנזינגטון וצ'לסי

מוזיאונים מומלצים בלונדון: מוזיאון ויקטוריה ואלברט
המבנה המרשים הזה ממוקם בסמוך למוזיאון ההיסטוריה של הטבע ומוזיאון המדע שבעיר לונדון, ובהחלט מומלץ לשלב אותו ביום טיול שלם שמוקדש להרחבת אופקים וסיפוק הסקרנות שלכם בקשר לנפלאות העולם. בתוך הבניין העתיק שבו המוזיאון שוכן יש לא רק אדריכלות מרהיבה וחפצי אומנות שונים, אלא גם אוסף נרחב של פריטים ומיצגים שמתמקדים בתחום עיצוב מוצרים, מבחינה אסתטית וגם פונקציונלית. המוזיאון נפתח בשנת 1852 ונכון להיום יש בו כ-4 מיליון פריטים שונים שמפוזרים בכ-145 גלריות ומחולקים לארבע אוספים כלליים: 1. אסיה 2. ריהוט, טקסטיל ואופנה 3. פיסול, יצירות מתכת קרמיקה וזכוכית 4. מילה ותמונה. בקיצור, כמעט כל חובב אומנות יוכל למצוא במקום משהו שיעניין אותו.

המוזיאון להיסטוריה של הטבע - הרובע המלכותי קנזינגטון וצ'לסי

מוזיאונים מומלצים בלונדון: המוזיאון להיסטוריה של הטבע
אי אפשר לדבר על מוזיאונים בבירת אנגליה בלי להזכיר את המוסד המפורסם הזה, שהחל את דרכו בשנת 1881 וצמח מאוסף פרטי שנתרם על ידי רופא אירי בשם סר האנס סלואן לאחד מאתרי החובה לכל מבקרי לונדון. כ-80 מיליון מיצגים הקשורים למדעי החיים ועולם החי על כדור הארץ בעבר ובהווה הופכים את המוזיאון הזה לחוויה מיוחדת במינה שמבוגרים וגם ילדים קטנים יכולים ליהנות ממנה מאוד. אל תפספסו את דגמי הדינוזאורים הרובוטיים, את גלריית היונקים רחבת הידיים, את תצוגות צילומי הטבע שהמוזיאון מארח באופן קבוע וכמובן שאסור לשכוח תמונה על רקע שלד הלוויתן הכחול הענק שמעטר את תקרת אחד מהאולמות.

המוזיאון הבריטי – רובע קמדן

מוזיאונים מומלצים בלונדון: המוזיאון הבריטי

אחד מהמוזיאונים הגדולים והמפורסמים בעולם הוא יעד מומלץ לכל מי שמבקר בלונדון, ובהחלט כדאי להקדיש לו לפחות יום אחד, למרות שגם אז סביר להניח שלא תספיקו לחקור לעומק את כל נפלאותיו. עיקר התצוגות יחשפו בפניכם אוצרות ארכיאולוגיה, חפצי נוי עדינים, תכשיטים, מומיות, ציורים עתיקים ועוד. המלצה אישית, אם הזמן שלכם במקום קצוב, תכננו מראש מסלול ברחבי 94 הגלריות השונות של המוזיאון כדי שתספיקו לראות את הפריטים הכי נדירים ועתיקים שבו, כמו למשל שיש אלגין, אבן רוזטה, הצהרת כורש, האובליסק הלבן, הנס המלכותי של אור וכדומה.

מקור התמונות: Herry LawfordAndrey BelenkoCarlos CunhaNathan Hughes HamiltonKaihsu Taiall-free-photos.comJoyofmuseumsAndrew Stawarz

הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.

כתוב תגובה

תוכן התגובה:
הצג את כל התגובות (0)
הצטרף בחינם לשירות
התכוונת ל:
המשך עם: Google
בלחיצתך על "הרשם", הינך מסכים ל תנאי שימוש ו הצהרת הפרטיות שלנו ומאשר קבלת מיילים מהאתר.